• Search form

  • 22. July 2017
  • 17/Jun/2017

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
    32. GRAFIČNI BIENALE: KRITERIJ ROJSTVA (16.6.-29.10.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    30/Jun/2017

    Kibla, Maribor

    PATRICIA PICCININI (Avstralija): ZAVEST / CONSCIOUSNESS - razstava (29.6.-14.10.2017.)
    http://www.patriciapiccinini.net

    https://www.youtube.com/watch?v=RPC_7JahYsM

    http://www.kibla.org

    07/Jul/2017

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    RADOŠ ANTONIJEVIĆ (1969, Pančevo): NA SVOME MJESTU STAJATI - izložba (6.7.-30.8.2017.)
    http://radosantonijevic.weebly.com

    kustos izložbe: Mladen Banjac, kustos Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske

     

    http://www.msurs.net

    Galerija Zuccato, Decumanus 34, Poreč
    Umjetnik na odmoru 2017. / Valamar

    RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN: SLIKE / PAINTINGS, 2009-2012 - izložba (6-29.7.2017.)

    kustosi: Ješa Denegri; Dorotea Fotivec (Institut za istraživanje avangarde)
    organizatori: Institut za istraživanje avangarde, Kolekcija Marinko Sudac, Pučko otvoreno učilište Poreč, Valamar Riviera d.d.

    https://www.facebook.com/ArtistOnVacation

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    IVANA FRANKE: STRUJANJE PERCEPCIJE (SVEMIRI MISLI) / TOMMI GRÖNLUND i PETTERI NISUNEN: SIVA ZONA - izložba (6.7.-20.8.2017.)

    http://www.msu.hr

    Kulturni centar Beograda

    PUT PREDMETA - izložba (6-27.7.2017.)
    umetnici: ENTONI BODIN, SEMUEL BAKMAN, DŽIMI DARAM, RODRIGO KAS, MIŠEL FRANSOA, LORA GOZLAN, MAKS HATLER, SINIŠA ILIĆ I TINA GVEROVIĆ, AILB NI BRIAI, POLIN PEJAN, BABET RAMBO, MILOŠ TOMIĆ, ANEŽIEN VAN DORN
    kustosi: Izabela Enrion, Nima Liraj
    organizacija: L’Œil d’Oodaaq i Kultyurni centar Beograda

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    MIA ĆUK: BROD JE IZNUTRA POTONUO - izložba (6-27.7.2017.)
    (Umetnički direktori Galerije Artget u 2017: mr Slađana Petrović Varagić i Miroslav Karić)

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    DRAGAN VOJVODIĆ - NEOPLANKING - fotografije, foto-instalacije, performans (6-27.7.2017.)

    Likovna galerija KCB-a ne radi nedeljom

    http://www.kcb.org.rs

    09/Jul/2017

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
    MLADEN MILJANOVIĆ (1981, zenica): UDAR / STRIKE - izložba (7.7.-10.8.2017.)
    kustoskinja: Suzana Vuksanović

    http://www.msuv.org

    12/Jul/2017

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
    ARHITEKTURA U SUVREMENOJ UMJETNOSTI / ARCHITECTURE IN CONTEMPORARY ART - izložba (11.7.-27.8.2017.)

    umjetnici/artists: DUŠKA BOBAN, TOMISLAV BUNTAK, TOMISLAV ČERANIĆ, IGOR EŠKINJA, ANDREA FRASER, CYPRIEN GAILLARD, ZLATKO KOPLJAR, ARMIN LINKE/SRĐAN JOVANOVIĆ WEISS, ANITA MILOŠ, VEDRAN PERKOV, RENATA POLJAK, VIKTOR POPOVIĆ, NELI RUŽIĆ, JULIÃO SARMENTO, JEE YOUNG SIM, LANA STOJIĆEVIĆ, DARIO ŠOLMAN, MARKO TADIĆ, PATRICIA TEODORESCU, ZLATAN VEHABOVIĆ

    kustosi / curated by: Jasminka Babić & Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb
    TOMISLAV HRŠAK (1992, Zagreb), ANJA LEKO (1991, Zagreb), VESNA SALAMON ROHAČEK (1985, Zagreb): PRIVREMENO - izložba (11.7.-12.8.2017.)

    https://www.facebook.com/galerija.vn

    13/Jul/2017

    Kulturni centar Novog Sada

    GORDANA BRELIH (Kanada): NEVIDLJIVA NIT - izložba (12-25.7.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg Republike 5, Smederevo

    DALIBORKA ĐURIĆ: ZNANJE ĆE SPASITI SVET - izložba (12.7.-14.8.2017.)

    http://mus.org.rs

    14/Jul/2017

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
    VAJARI SRBIJE - izložba (13.7.-7.8.2017.)
    učesnici: AKIRA MARAVIĆ, ALEKSANDAR SRB, ALEKSANDAR ŠEROVIĆ, ALEKSANDRA DRAGANJAC, ALEKSANDRA PETROVIĆ, ANDREA PROKOPIJEVIĆ, ANDREJA KRSTIĆ, BALŠA RAJČEVIĆ, BILJANA POLOVINA STELJIĆ, BORA NIKOLIĆ, BOŠKO ATANACKOVIĆ, ĐORĐE ARALICA, DRAGAN STOJADINOVIĆ, DRAGANA FILIPOVIĆ, GORAN PEČENOVIĆ, GORDANA BELIĆ, IGOR SMILJANIĆ, IVANA MILEV, IVANA PUŠKAŠ, JELENA KOSTIĆ, JELENA LAZAREVIĆ, JULIJANA PROTIĆ, KATARINA LAZIĆ, KATARINA TRPKOVIĆ, LJUBOMIR BRKIĆ, LJUBOMIR LACKOVIĆ, MARIJA RAJŠIĆ, MARIJANA GVOZDENOVIĆ, MARKO KRESOJA, MAŠA PAUNOVIĆ, MIHAJLO GERUN, MILAN KLIČKOVIĆ, MILAN KULIĆ, MILIJA NEŠIĆ, MILORAD STAJČIĆ, MILOŠ ŠARIĆ, MILUN VIDIĆ, MILUTIN MIČIĆ, MIODRAG ROGAN, MIROSLAV SAVKOV, MOMIR DIMITRIJEVIĆ, NENAD GAJIĆ, NEVENA POPOVIĆ, OLGA MILIĆ, PREDRAG KOVAČIĆ, RADE MARKOVIĆ, RANKO DRAGIĆ, SANJA SREMAC, SLAVICA LAZIĆ DUNDOS, SLAVIŠA MIHAJLOVIĆ , SLOBODAN BOKA KOSTADINOVSKI, SVETLANA KAROVIĆ, VASILISA BELOŠEVIĆ, VESNA RISTOVSKI, VESNA DISIĆ, VLADO NJARADI, ZDRAVKO MILINKOVIĆ, BOŽIDAR BABIĆ, LEPOSAVA MILOŠEVIĆ SIBINOVIĆ, DUŠAN RUSALIĆ, AJDIN PUTEŠA, MATIJA VUKOVIĆ, NENAD BURNIĆ

    http://www.ulus.rs

    Galerija Principij, pod Voltun 4, Rijeka

    BRANIMIR KARANOVIĆ (1950, Beograd): TOO MUCH PHOTOGRAPHY (TUMAČ FOTOGRAFIJE) - izložba (13-27.7.2017.)

    autor izložbe: Jelena Matić

    http://fotoklubrijeka.hr

    15/Jul/2017

    Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
    FADE IN 2: EXT. MODERNISTIČKA KUĆA - NOĆ - izložba (14.7.-21.8.2017.)
    kustosi: tim Švajcarskog instituta za savremenu umetnost, Njujork i Žili Bukobza

    umetnici: DANAI ANESIJADU, DARJA BAJAGIĆ, DORA BUDOR, ULISES KARION, HEMAN ČONG, BRIS DELSPERŽE, ALEKSANDRA DOMANOVIĆ, MATIS GASER, DAJGA GRANTINA, SINIŠA ILIĆ, ALEKS IZRAEL, BERTRAN LAVIJE, VILIJAM LEVIT, KRISTIJAN MARKLEJ, RODRIGO MATEUS, BENJAMIN RAMIREZ PEREZ, KARIS RODRIGEZ, BOJAN ŠARČEVIĆ, EJMI SIGL, TOBIJAS ŠPIHTIH, RAŠA TODOSIJEVIĆ
    produkcija: Balkan Projects

    http://www.msub.org.rs

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Dolac 1/II, Rijeka

    IN THEIR EYES… - izložba (14.7.-17.8.2017.)

    umjetnici:

    STEFANO CAGOL

    NEMANJA CVIJANOVIĆ

    IGOR EŠKINJA

    HANNES EGGER

    MICHAEL FLIRI

    MIROSLAV HAŠEK

    ZDENA KOLEČKOVÁ

    RICHARD LOSKOT

    MICHAELA THELENOVÁ

    SLAVEN TOLJ
    kustosi: Michal Koleček, Camilla Martinelli

    http://www.mmsu.hr

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    RÓZA EL-HASSAN (Mađarska-Sirija): KAO PTICE - izložba (14.7.-13.8.2017.)

    kustosi: Sanja Kojić Mladenov, Barnabás Bencsik

    http://www.msuv.org

    16/Jul/2017

    SANU, Beograd

    EDGAR DEGA: TRENUCI POSMATRANJA - izložba (15.7.-15.9.2017.)

    organizacija: Narodni muzej u Beogradu i Galerija SANU

    http://www.narodnimuzej.rs

    17/Jul/2017

    MMC Luka, Istarska 30, Pula

    64. Pula film festival: Cinemaniac 2017

    VIDEO TELEVISION ANTICIPATION / VIDEO TELEVIZIJA ANTICIPACIJA

    NEW COLLECTONS / NOVE KOLEKCIJE: DESKTOP CINEMA (16.7.-1.8.2017.)
     

    artists / umjetnici: TOMISLAV GOTOVAC, SANJA IVEKOVIĆ, IVAN FAKTOR, DALIBOR MARTINIS, APSOLUTNO, DUBRAVKA SEKULIĆ, ZHEL, ŽIŽIĆ/KOŽUL, ANA HUŠMAN, TOMISLAV ŠOBAN, LIGHTUNE G., KEVIN B. LEE, SUSANNA FLOCK 
     

    kustosica/ curated by: Branka Benčić
    su-kustosice/ co-curators: Miriam De Rosa (Desktop cinema), Aleksandra Sekulić (Video televizija anticipacija)

    http://www.apotekapsu.hr

    http://pulafilmfestival.hr

    19/Jul/2017

    Dom omladine Beograda

    BORIS BURIĆ: STRUMIČKA ULICA - fotografski projekat u nastajanju od 2012. godine (18.7.-6.8.2017.)

    http://www.domomladine.org

    20/Jul/2017

    Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb
    MAAYAN AMIR I RUTI SELA: BLOKADA SLIKA - izložba (19.7.-5.8.2017.) + artist talk

    kustosica: Chen Tamir

    http://www.g-mk.hr/hr/home/#!a1=461
    https://exterritory.wordpress.com

    http://www.g-mk.hr

    21/Jul/2017

    Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi

    ČLANOVI ULUPUDS-a i PRIMENJENIH UMETNIKA REGIONA NIŠ - izložba (20.7.-9.8.2017.)

    http://www.gslunis.org

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Skender-begova 51, Beograd

    NAUČNO-TEHNIČKA BAŠTINA U ZBIRKAMA UNIVERZITETA U BEOGRADU - izložba (20.7.-20.8.2017.)

    autorka: Zora Atanacković, viša kustoskinja Muzeja

    http://www.muzejnt.rs

    22/Jul/2017

    Galerija sodobne umetnosti, Trg celjskih knezov 8, Celje
    VEDNO BOM TU. VEDNO - MEDIJSKE REPREZENTACIJE LIKA, POP IN SODOBNA UMETNOST - skupinska razstava (21.7.-1.10.2017.)

    sodelujejo: VESNA BUKOVEC, JURE CVITAN, TOMAŽ ČRNEJ, GAŠPER KUNŠIČ, TOMAŽ TOMAŽIN, NIKA OBLAK in PRIMOŽ NOVAK, IZA PAVLINA, MARK POŽLEP, ADRIJAN PRAZNIK, ARJAN PREGL, OLIVER PILIĆ, ANDREJ ŠKUFCA, MANJA VADLA, REVIJA MLADINA (naslovnice 2016, 2017)

    http://www.scca-ljubljana.si/news_17_36.htm

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2

    IZ OKVIRJA - razstava fotografov in fotografinj (21.7.-19.8.2017.)

    autor razstave: Klavdio Sluban
    fotografi: VLADO BERNETIČ, STEVAN ČUKALAC, ŽIGA GRIČNIK, VID JAKOB, PETRA KAPŠ, NEŽA KOKOL, TEREZA KOZINC, TOMAŽ LIPICER, MIRO NUNIČ, ANUŠA PETR, ANDREJ POTRČ, SANDRA POŽUN, BRANIMIR RITONJA, NINA SOTELŠEK, JAKA TERŠEK, ANA ZIBELNIK

    kustosinja razstave: Andreja Borin
    postavitev razstave: Andreja Borin v sodelovanju z avtorji

    http://www.ugm.si

    64. PULA FILM FESTIVAL (15-22.7.2017.)

    INK
    11:00 FILMOVI PROIZVEDENI NA RADIONICAMA BALTAZAR I RED
    15:00 JEDNO UBOJSTVO ZA VAN
    16:20 TRANSMANIA

    Kino Valli
    14:00 ZG80
    17:15 GORAN
    19:00 PRINCEZA KORALJA
    20:20 PJESMA JADRANA
    21:00 FUCK OFF I LOVE YOU
    23:00 ZBOG TEBE

    Arena
    21:30 KAKO JE GRU POSTAO DOBAR
    23:55 VALERIAN I GRAD TISUĆU PLANETA

    Portarata
    21:30 ČAVRLJANJA
    21:30 AMALIMBO
    21:30 LIMB
    21:30 BESKRAJNI POVRATAK
    21:30 ZVIJEZDA PADALICA
    21:30 DEVET DANA S MOGA PROZORA U ALEPU
    21:30 JA NISAM ODAVDE

    http://www.pulafilmfestival.hr

    8. SUNCEBEAT (19-25.7.2017.) The Garden Tisno
    Program je OVDE

    http://suncebeat.com

    Tvrđava Kastel, Banja Luka
    10. DEMOFEST (20-22.7.2017.)

    12.30 Promocija albuma grupe SEINE, pobjednika Demofesta 09

    20.00 Basstion bina
    SEINE (Cro)
    RUDIMENTAL DJ SET (GBR)
    DUBIOZA KOLEKTIV (BiH)
    specijalni gosti: ZAA (Srb) i M.O.R.T. (Cro)

    20.00 Beton bina
    SOPOT (BiH)
    BAD COPY (Srb)
    PROJEKT RAKIJA (BiH/Ned)

    http://demofest.org

    Fort Punta Christo, Štinjan, Pula

    15. SEASPLASH FESTIVAL (20-23.7.2017.)

     

    MainSplash stage

    21:30-23:00 BRAIN HOLIDAYS (HR)
    23:15-00:45 VIN GORDON & THE REAL ROCK BAND (JAM/UK)
    00:01-02:30 CULTURE SHOCK (UK)
    02:45-04:15 KILLO KILLO BANDA (SRB)

     

    DubSplash stage

    Hosted - in SoundClash - by:
    DIGITRON SOUND SYSTEM
    WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
    SEASPLASH SOUND SYSTEM

    21:00-22:30 CONSCIOUS YOUTH (UK)
    22:30-00:00 KINETICAL MC X DJ DIAZ (A)
    00:00-01:30 DUBBLE – live (HR)
    01:30-03:30 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Future Dub Set) (D)
    03:30-06:00 WARRIOR CHARGE (I)

     

    ElektroSplash

    Hosted by: SEASPLASH SOUND SYSTEM
    visuals: SYRUP VISUALS

    ElektroSplash pres. Noah’s Ballroom
    22:00-00:00 TRICKY D - Heavy & Rare Funk Set (HR)
    00:00-02:00 NOAH BALL (UK)
    02:00-04:00 NOBODY b2b DAMASK (A)
    04:00-06:00 BEBETTO (HR)

     

    SoundSplash

    Hosted by: MUNCHIES SOUND SYSTEM

    22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
    00:00-02:00 VIBRATIONS ADDICT (HR)
    02:00-04:00 PULAP REGGAE STATION (HR)
    04:00-06:00 BRADA SELECTA (HR)

     

    BeachSplash

    Hosted by: BOCA SOUND SYSTEM

    13:00-15:00 LITTLE ŠUJA
    15:00-17:00 COSMIC D (UK)
    17:00-19:00 DCONE (A)
    19:00-21:00 THIZZLA (A)

    http://www.seasplash.net

    Plaža Acapulco, Supetar/Brac

    8. VOI’SA festival (21-23.7.2017.)

     

    15.00 TABU

    17.00 FIDDLY DIGITS

    19.00 VOI’SA SURPRISE

    22.00 UNITESOULID Live act

    23.30 ELEMENTAL live

    01.30 OLI DO BOLLI

    03.30 HRWOE

    http://www.voisafestival.com

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 DOBAR DAN TUGO (SAD/VB, 1958)
    Bonjour tristesse
    uloge: Debora Kar (Deborah Kerr), Džin Siberg (Jean Seberg)
    režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

    20.30 TAČKA PREKIDA (JAP/SAD, 1991)
    Point Break
    uloge: Kianu Rivs (Keanu Reeves), Patrik Svejzi (Patrick Swayze)
    režija: Ketrin Bigelou (Kathryn Bigelow)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Zetra, Sarajevo
    6. SARAJEVO BEER FEST (20-22.7.2017.)

    HELEM NEJSE
    WHO SEE (Boka Kotorska)
    PERPETUUM MOBILE (Subotica)
    http://www.perpetuummobileband.com
    KIRIL DŽAJKOVSKI (Skoplje)
    http://www.djaikovski.com

    http://www.sarajevobeerfestival.com

    Kulturni centar Novog Sada

    KUD ZLATNA KAPIJA (Moskva) - dečiji i omladinski kulturno-umetnički sastav

    http://www.kcns.org.rs

    Kozovc na Jesenovc, Železniki
    24. KRAWAL FESTIVAL 2017 (21/22.7.2017.)

    BLACK REAPER (Nova Gorica) - thrash metal
    https://www.youtube.com/watch?v=h6PtAYH01VQ
    HAKATTAK (Idrija) - punk
    https://www.youtube.com/watch?v=yX3FW7zxuFU
    PIGS PARLAMENT (Goriška Brda) - ska punk HC
    https://www.youtube.com/watch?v=TNne5y0QVM8
    FRŠLUS (Idrija) - punk
    https://www.youtube.com/watch?v=Wyt31LWXJvQ
    ZRADA (Ukrajina)
    https://zrada.bandcamp.com/
    https://www.facebook.com/zradahc/
    10/18 €
    https://www.facebook.com/events/1922651024674953

    http://www.rov-drustvo.si

    16. Međunarodni festival KOTOR ART 2017 (30.6.-13.8.2017.) Kotor

    Program je OVDE

    http://www.kotorart.me

    MLADIFEST 2017 (14-23.7.2017.) Sežana

    Plešivica
    WKRWGLCA - drugi dan
    NESESARI KAKALULU (Slo)
    ANA PUPEDAN (Slo)
    HAPPY OL’MCWEASEL (Slo)
    THE UFOSLAVIANS (Slo)

    http://mladifest.org

    Grad, Beograd

    Grad u hladu:

    DAMJAN & DJU DJU

    SUMATRAN

    MEMET

    besplatno

    http://www.gradbeograd.eu

    Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34, Beograd

    Gorica Stanković: KAMEN - predstavljanje pesničke knjige

    http://www.kucadjurejaksica.rs

    METALDAYS FESTIVAL (22-28.7.2017.) @ Tolmin

     

    22.7.

     

    Newforces stage

    19:15-19:45 TYTUS

    20:00-20:30 STORTREGN

    20:45-21:15 TURBOWARRIOR OF STEEL

    21:30-22:00 MOROS

     

     

    23.7.

     

    Newforces stage

    19:15-19:45 WHORION

    20:00-20:30 MYRIAD LIGHTS

    20:45-21:15 FRACTAL UNIVERSE

    21:30-22:00 SOBER ASSAULT

     

     

    24.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 NA CRUITHNE

    17:05-17:45 XANDRIA

    18:05-18:55 LOST SOCIETY

    19:15-20:15 LOUDNESS

    20:45-22:00 ICED EARTH

    22:30-00:00 MARILYN MANSON

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 REVEREND HOUND

    14:45-15:15 HELLCRAWLER

    15:30-16:00 RAPID FORCE

    16:15-16:45 THE CRAWLING

    17:05-17:45 DOOL

    18:05-18:45 BEHEADED

    19:05-19:50 SUICIDAL ANGELS

    20:15-21:05 ABSU

    21:30-22:30 BATUSHKA

    00:10-01:20 VENOM inc.

     

    Newforces stage

    14:30-15:00 IN THE CROSSFIRE

    15:15-15:45 FALLEN TYRANT

    16:00-16:30 INFECTED CHAOS

    16:45-17:15 SASQUATCH

    17:30-18:00 OMOPHAGIA

    18:15-19:00 NORD

     

     

    25.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 DEAD END

    17:05-17:45 VISIONS OF ATLANTIS

    18:05-18:55 KRISIUN

    19:15-20:15 SANCTUARY

    20:45-22:00 KATATONIA

    22:30-00:00 AMON AMARTH

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 THE BLACK COURT

    14:45-15:15 TRANSCEATLA

    15:30-16:00 FOR I AM KING

    16:15-16:45 AVVEN

    17:05-17:45 EVIL INVADERS

    18:05-18:45 THE GREAT DISCORD

    19:05-19:50 MACABRE

    20:15-21:05 FIRESPAWN

    21:30-22:30 MGLA

    00:10-01:20 KADAVAR

     

    Newforces stage

    14:35-15:05 OVERTURES

    15:30-16:00 NOVACROW

    16:25-16:55 VASECTOMY

    17:20-17:50 FIRTAN

    18:15-19:00 SEVEN SPIRES

     

     

    26.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 MORYWA

    17:05-17:45 TRIOSPHERE

    18:05-18:55 GUTALAX

    19:15-20:15 ABBATH

    20:45-22:00 BLOODBATH

    22:30-00:00 DORO

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 GRIME

    14:45-15:15 SRD

    15:30-16:00 SHOTDOWN

    16:15-16:45 CRISIX

    17:05-17:45 DORDEDUH

    18:05-18:45 THE FORESHADOWING

    19:05-19:50 WARBRINGER

    20:15-21:05 CANCER

    21:30-22:30 GRAVE DIGGER

    00:10-01:20 SHINING

     

    Newforces stage

    14:35-15:05 BURN FUSE

    15:30-16:00 VEXEVOID

    16:25-16:55 CARNAGE CALLIGRAPHY

    17:20-17:50 SLEEPERS' GUILT

    18:15-19:00 GREYBEARDS

     

     

    27.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 NEMOST

    17:05-17:45 KOBRA AND THE LOTUS

    18:05-18:55 PERSEFONE

    19:15-20:15 ARCHITECTS

    20:45-22:00 BLUES PILLS

    22:30-00:00 OPETH

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 GUST

    14:45-15:15 CHONTARAZ

    15:30-16:00 PIJN

    16:15-16:50 ANGELUS APATRIDA

    17:10-17:45 RECTAL SMEGMA

    18:05-18:45 AVERSIONS CROWN

    19:05-19:50 LIK

    20:15-21:05 RAVEN

    21:30-22:30 BÖMBERS

    00:10-01:20 SÓLSTAFIR

     

    Newforces stage

    14:30-15:00 BATTLESWORD

    14:30-15:00 ZAYN

    15:15-15:45 FIR BOLG

    16:00-16:30 IMMORGON

    17:30-18:00 CARRION

    18:15-19:00 PIKES EDGE

     

     

    28.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 MYNDED

    17:05-17:55 HELL

    18:15-19:15 GRAND MAGUS

    19:35-20:35 EQUILIBRIUM

    20:45-22:00 PAIN

    22:50-00:20 HEAVEN SHALL BURN

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 TEARS OF MARTYR

    14:45-15:15 IMPLORE

    15:30-16:00 LOATHE

    16:15-16:45 ORTEGA

    17:05-17:45 FIT FOR AN AUTOPSY

    18:05-18:50 SPASM

    19:10-19:50 KATANA

    20:15-21:05 WITCHFYNDE

    21:30-22:30 SINISTER

    00:10-01:20 DEATH ANGEL

     

    Newforces stage

    14:30-15:00 SNAKE EATER

    15:15-15:45 TYRMFAR

    16:00-16:30 PAIN IS

    16:45-17:15 EBONY ARCHWAYS

    17:30-18:00 SELFMACHINE

    18:15-19:00 PANTALEON

    http://metaldays.net

    Kulturni centar Novog Sada

    7. LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD - DORTMUND 2017 (15-22.7.2017.)

     

    ZAVRŠNI KONCERT SVIH MUZIČARA, UČESNIKA LETNJE DŽEZ AKADEMIJE I PROFESORA

    http://www.kcns.org.rs

    Lauba, Baruna Filipovića 23a, Zagreb

    STANKO ABADŽIĆ: AKTOVI (HRVATSKA UMJETNOST DANAS) - izložba (22-29.7.2017.)

    http://www.lauba.hr

    Prison square, Kotor

    6. KotorAPSS (15-22.7.2017.)

     

    OTVARANJE INSTALACIJA

    Intro - Dijana Vučinić, KotorAPSS

    Final work presentations by workshop participants and NUMEN / FOR USE

    http://kotorapss.me

    Narodno pozorište Mostar, Brkića 2, Mostar

    Josip Pejaković: BH STEND-DRP TRAGEDY - monodrama

    http://www.npm.ba

    OŠ Jan Kolar, Selenča
    5. SELFEST (20-23.7.2017.)

    VLADIMIR AĆIĆ
    AS FM PARTY: DJ MORNING INDIAN, DJ GROOVER

    http://www.selfest.org

    10. POGO NEVER ENDS FEST (21/22.7.2017.)

     

    PUNKREAS (Nikšič)

    https://www.facebook.com/PunkreasNiksic2003
    DEALERS CHOICE (Wien)
    https://www.facebook.com/DealersChoicePunkrock
    ZRADA (Kharkiv, Ukrajina)
    https://www.facebook.com/zradahc
    SPLACHOVACI NOČNIK (Milevsko,Petrovice,Radvánov / Češka)
    https://www.facebook.com/nocnik.milhausen.punk
    HELLCRAWLER (Nova Gorica)
    https://www.facebook.com/hellcrawler

     

    http://www.klubgromka.org

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
    POLETI V NUK FESTIVAL 2017 (1-22.7.2017.)

    Zaključek Festivala POLETI v NUK 2017
    LOS VENTILOS: Urban Sever - vokal, Boštjan Gradišek - kitara, Martin Lunder - kitara, Nace Jordan - bas kitara, Gašper Gradišek - bobni
    http://losventilos.com
    https://www.facebook.com/Los-Ventilos-1567212453546444
    https://www.youtube.com/watch?v=ZtzymK_ACJY
    10 €

    http://www.festival-poletivnuk.si

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Црква Св.Софија
    Џез викенд
    ХЕЛИ СИЕКИНЕН (Финска) со камерен оркестар или квартет T.A.O бенд (Данска ) со гудачки квартет

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    ARLEMM 2017 (16-30.7.2017.) Arilje

    ARLEMM art festival, Ostrvo Uski vir
    20:30 KRALJ ČAČKA
    21:30 AMIRA MEDUNJANIN
    23:30 FREEDOM - DŽIMI HENDRIKS TRIBJUT BEND

    http://arlemm.rs/festival

    Manakova kuća, Gavrila Principa 5, Beograd
    MANAKOVO KULTURNO LETO 2017 (8-29.7.2017.)

    Savamalski koncert
    SEVDAH URBAN - koncert moderne obrađene etno i sevdah muzike
    solista: Nemanja Guzijan

    http://etnografskimuzej.rs/rs/manakova-kuca

    Gardoš, Zemun/Beograd
    LETO NA GARDOŠU 2017 (7.7.-3.9.2017.)

    AMATERI
    igraju: Miloš Vlalukin, Milena Predić, Marko Janjić, Srđa Bjelogrlić

    http://www.tczemun.rs

    Gala hala - AKC Metelkova, Ljubljana

    PITCH BLACK (Nova Zelandija)
    https://www.facebook.com/pitchblacknz/?fref=pb&hc_location=profile_browser
    https://www.youtube.com/watch?v=_XGGq6T9nAA
    TRISTIANA (Sektor Selektor)
    TIANN (Forestedlic records)
    5/3 €

    http://www.galahala.com

    15. MOSTAR BLUES & ROCK FESTIVAL (21/22.7.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.mostarblues.com

    26. KASTAFSKO KULTURNO LETO (30.6.-25.8.2017.) Kastav

    Crekvina
    RUSS SPIEGEL (New York) / ZORAN MAJSTOROVIĆ

    http://www.kkl.hr

    CK13, Novi Sad

    PLESNJAK - igranka na otvorenom

    muziku bira: DJica Maša Cvijanović

    http://ck13.org

    22. BAŠČARŠIJSKE NOĆI (1-29.7.2017.) Sarajevo

    Bosanski kulturni centar
    DAMIR IMAMOVIĆ

    Art kuća sevdaha
    DŽENAN JUSUFOVIĆ - 1001 SEVDALINKA

    http://bascarsijskenoci.bkc.ba

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    Art-kino, Krešimirova 2, Rijeka

    64. PULA FILM FESTIVAL 2017 (15-22.7.2017.) - izbor (20-22.7.2017.)

     

    PSI LJUBAVI / HOUNDS OF LOVE (Australija, 2016., 107 min)

    režija: Ben Young

    scenarij: Ben Young

    uloge: Emma Booth, Ashleigh Cummings, Stephen Curry

    fotografija: Michael Mcdermott

    montaža: Merlin Eden

    glazba: Dan Luscombe

    produkcija: Factor 30 Films

    https://www.youtube.com/watch?v=tddlYXhgFoo

    https://www.art-kino.org

    OLIPSKI LJETNI FESTIVAL 2017 (8.7.-12.8.2017.) Otok Olib

    ZABORAVI HOLLYWOOD - predstava
    Teatar Gavran
    režija: Miroslav Međimorec
    uloge: Željko Königsknecht i Jakov Gavran

    https://www.facebook.com/Olipski.Ljetni.Festival

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Park Gradac
    Tena Štivičić: TRI ZIME
    Drama HNK u Zagrebu
    redatelj: Ivica Buljan
    scenograf: Aleksandar Denić
    kostimografkinja: Ana Savić Gecan
    skladatelj: Mitja Vrhovnik Smrekar
    dizajn svjetla: Sonda4
    video: Toni Soprano
    dramaturginja: Mirna Rustemović
    asistent redatelja: Paolo Tišljarić
    asistent scenografa: Vanja Magić
    asistentica kostimografkinje: Tea Bašić

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    Ljetna pozornica Tuškanac, Dubravkin put b.b. Zagreb

    ZAGREB FILM FESTIVAL - IZBOR (17-23.7.2017.)

     

    NAJSRETNIJI DAN U ŽIVOTU OLLIJA MÄKIJA / HYMYILEVÄ MIES (Finska/Njemačka/Švedska, 2016, 92 min)

    redatelj: Juho Kuosmanen
    scenarist: Mikko Myllylahti, Juho Kuosmanen
    produkcijska kuća: Aamu Film Company, One Two Films, Film Väst, Tre Vänner Produktioner
    direktor fotografije: J-P Passi
    montaža: Jussi Rautaniemi
    glazba: Jussi Rantamäki, Jamila Wenske, Sol Bondy, Nicklas Wikström Nicastro, Simon Perry, Katarina Krave
    glumci: Jarkko Lahti, Oona Airola, Eero Milonoff
    https://www.youtube.com/watch?v=xoH_PbVNs4g

    https://www.facebook.com/ljetnapozornicatuskanac

    12. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2017 (22.6.-31.8.2017.) Tivat

    Scena Atrijum Buća
    MAGBET - premijera plesne predstave
    Centar za kulturu Tivat i Bitef dance company Beograd
    koreografija i režija: Miloš Isailović
    igraju: Miloš Isailović, Ana Ignjatović Zagorac, Dejan Kolarov, Nataša Gvozdenović, Vladimir Čubrilo, Ivana Savić Jacić, Tamara Pjevac, Branko Mitrović

    http://www.czktivat.me

    18. Festival plesa i neverbalnog kazališta SVETVINČENAT (20-23.7.2017.)

    Trg / Square
    21:30 U NIZU (Hrvatska)
    Akademija dramske umjetnosti
    koreografkinja: Ana Mrak
    izvode studenti 1. godine izvedbenog smjera BA studija suvremenog plesa: Viktoria Bubalo, Ivana Bojanić, Dora Brkarić, Lara Frgačić, Ana Javoran, Tessa Ljubić, Tea Maršanić, Ariana Prpić, Endi Schrötter, Mia Štark

    Kaštel / Castle
    22:00 ADORABILIS (Portugal)
    autor: Jonas&Lander
    izvođači: Jonas Lopes, Lander Patrick, Lewis Seivwright
    kostimograf: Carlota Lagido
    oblikovatelj svjetla: Carlos Ramos
    digitalna animacija: Web4Humans
    oblikovatelj zvuka: Lander Patrick
    produkcija: [PI] Produções Independentes | Tânia M. Guerreiro
    koprodukcija: Teatro Maria Matos, Centro Cultural Vila Flor
    https://vimeo.com/187905766

    Loža / Loggia
    23:00 HORIZONT DOGAĐAJA (Hrvatska)
    autorica koncepta i koreografija: Martina Nevistić
    izvođačice: Petra Chelfi, Ivana Pavlović, Martina Nevistić
    vizualno oblikovanje: Dora Đurkesac, Ivan Lušičić
    snimanje i fotografija: Neven Petrović
    glazba i dizajn zvuka: Višeslav Laboš featuring Jeff Duke
    tehnička podrška: Saša Bogojević
    izrada kostima: Nina Tarnovski/ NTS Sportswear
    dizajn: Saša Bastaić
    https://vimeo.com/130142655

    http://www.svetvincenatfestival.com

    15. LABIN ART REPUBLIKA (LAR) (1.7.-31.8.2017.) Labin

    Špina / Labin old town
    SHPEENA DOX - festival dokumentarnog filma / documentary film festival

    http://www.labin-art-republika.com

    31. GRAD TEATAR BUDVA 2017 (5.7.-17.8.2017.)
    Moto: Za tri groša, Bertold Breht

    Između crkava
    SIMFONIJSKI ORKESTAR MUZIČKE AKADEMIJE CETINJE: VEČE MOCARTA - koncert (saradnja sa Muzičkom akademijom Cetinje)

    http://www.gradteatar.me

    Termalni bazen Palić
    15. Summer3p (20-23.7.2017.)

    Moon Stage

    22:00 – 23:30 Chrono / Great Stuff Records, Go Deeva
    23:30 – 01:00 DANIEL BLADE / Yakuza [M]
    01:00 – 03:00 LOCO & JAM / Tronic, Stereo Productions, Octopus Recordings [IE]
    03:00 – 04:00 Ascaloon b2b Kohajda / Progressive Passion, Profond, Lakeside Finest

    Ceo program je OVDE

     

    http://www.summer3p.org

    BitefArtCafe Sumer Stage, Kalemegdan teniski tereni, Beograd
    LEZZ GO
    https://www.youtube.com/watch?v=7IJFln1zrNU

    https://www.facebook.com/bitef

    Public Room, 50 Divizija 22, Skopje

    GORDAN SPASOVSKI TRIO: Gordan Spasovski, Kiril Tufekčievski, Viktor Filipovski

    http://www.publicroom.org

Video
Vođenje kroz izložbu “Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim” u KCB-u
08.07.2017 | 23:42

VOĐENJE: Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim

Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim / When The Other Meets The Other Other, Kulturni centar Beograda, 6.6 - 1. 7. 2017.