• Search form

28.05.2018 | 16:23

Izborna Skupština ULUPUDS-a, dodeljene godišnje nagrade

Izborna Skupština ULUPUDS-a, dodeljene godišnje nagrade

Udruženje likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije (ULUPUDS) izabralo je na Skupštini, održanoj 26. maja u Beogradu, nov sastav organa i tela, potvrdilo prijem novih članova i dodelilo godišnje nagrade za 2015. i 2016. godinu.

Na Skupštini ULUPUDS-a, kojom je predsedavao predsednik Upravnog odbora arhitekta mr Bojan Kovačević, usvojene su i izmene Pravilnika o prijemu u članstvo tog udruženja, kao i izveštaji o radu u proteklom periodu.

Izvršena je verifikacija novih članova ULUPUDS-a primlјenih 2016, 2017. i 2018. godine, te izabrani novi članovi organa i tela.

U Upravni odbor izabrani su: Pavle Vasev (Arhitektonska sekcija), Lidija Jovanović (Sekcija za tekstil i savremeno odevanje), Čedomila Marinković (Sekcija teorije, kritike i istorije primenjene umetnosti), Ivana Čolić (Sekcija scenografije i kostimografije), Dragan Pavlović (Sekcija umetničke fotografije), Nadežda Đukanović Pantelić (Sekcija za umetnost i dizajn keramike i stakla), Nebojša Savović Nes (Vajarska sekcija), Tatjana Koraksić (Slikarsko-grafička sekcija) i Predrag Končar (Dizajn sekcija).

U Umetnički savet izabrani su: Slobodan Maldini, Snežana Pešić Rančić, Dušan Jovanović, Sonja Žugić, Ana Stipsić, Mihailo Stošović, Ana Mihailović, Petar Vujošević i Danijela Paracki.

Za članove Nadzornog odbora izabrani su: Aleksandra Mitrović, Snežana Skoko, Aleksandar Despotović, Aleksandar Bobić i Svetlana Blagojević Jovičić, a Suda časti: Marina Medenica, Rajko Karišić, Igor Miličević, Višnja Tintor i Valentina Milošević.

Nagrade za životno delo dobili su scenografkinja Gorana Sudžum, umetnički fotografi Mario Bralić i Dragiša Radulović, istoričarka umetnosti Mirjana Bajić, keramičarka Sofija Bunardžić i arhitekte Milenija Marušić i Darko Marušić, Zoran Lazović i Pavle Vasev.

Velika nagrada Srbije za primenjenu umetnost i dizajn za 2015. godinu dodeljena je kostimografkinji Jeleni Stokući za predstave Beogradskog dramskog pozorišta “Hotel Evropa”, “Palilulski roman” i “Poziv na pogubljenje”, dok je isto priznanje za 2016. godinu dobila kostimografkinja Tatjana Radišić za predstavu Srpskog narodnog pozorišta “Na Drini Ćuprija”.

Godišnje nagrade ULUPUDS-a za stvaralaštvo u 2015. godini dobili su: Milica Bajić Đurov, Ida Ignjatović, Saša Preradović, Aleksandar Kelić, Milica Mrvić, Sonja Jankov, Dejan Đorić, Jelena Matić, Sanja Sremac, Dragana Stevanović i Oliver Stanković (Studio S), Dragana Bojić, Dragana Nikolajević i Marija Tišma, a za stvaralaštvo u 2016. godini: Snežana Čomor Ćurčić, Nevena Mijušković, Ivana Čolić, Vukica Mikača, Milan Živković, Irena Šentevska, Čedomila Marinković, SEEcult.org - Mirolјub Marjanović i Vesna Milosavlјević, te Marina Kušić Milovanović, Jelena Zafirović, Pavle Vasev, Maja Gecić, Zvonko Marković i Evica Milovanov-Penezić.

ULUPUDS je u protekle tri godine primio 167 novih članova (58 u 2016. od prijavljena 94 kandidata, 55 u 2017. od prijavljena 74 kandidata, te 54 u 2018. godini od prijavljena 72 kandidata).

Od oktobra 2015. do maja 2018. godini status samostalnog umetnika dobilo je petoro umetnika, a bilo je devet kandidata. Za status istaknutog umetnika konkurisala su četiri kandidata, od kojih su tri dobila taj status, a jedan predmet je u toku.

(SEEcult.org)

  • 19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.2018.-8.2.2019.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

    19.10.2018 | 10:00

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    MASINISA SELMANI (Francuska): PODELJENI SVETOVI - izložba (18.10.2018.-24.2.2019.)

    http://www.institutfrancais.rs/podeljeni-svetovi-masinise-selmanija

    19.10.2018 | 10:00

    UGM trgovina, Strossmayerjeva 6, Maribor

    TONI SOPRANO: ʹOUT TA KĒ - prodajna razstava (18.10.2018.-17.2.2019.)

    http://www.ugm.si

    07.11.2018 | 11:00

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    Dan muzeja primenjene umetnosti Beograd

    KLASIČNO I SIMBOLIČNO - PRSTENJE I MINĐUŠE OD ANTIKE DO SREDNJEG VEKA IZ KOLEKCIJE MUZEJA PRIMENJENE UMETNOSTI - izložba (6.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe i kataloga: Mila Gajić, viši kustos MPU

    konzervacija: Milan Andrić

    grafičko oblikovanje: Dušan Tkačenko

    arhitekta postavke: Miroslava Petrović Balubdžić

    muzika za izložbu: Vasil Hadžimanov

    http://mpu.rs

    08.11.2018 | 11:00

    Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd

    ČAROBNA MILENA - izložba Milene Pavlović Barili (7.11.2019.-31.3.2019.)

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    09.11.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    NIKOLA REISER: SENZIBILNI POETA SLIKARSTVA - retrospektivna izložba (8.11.2018.-3.2.2019.)

    kustosica izložbe: Danijela Marković

    autori tekstova: Akademik Tonko Maroević, Iva Körbler, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    10.11.2018 | 10:00

    SANU, Beograd

    MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) - izložba (9.11.2018.-30.1.2019.)

    https://www.sanu.ac.rs

    10.11.2018 | 10:00

    Gradski muzej Subotica, Trg sinagoge 3, Subotica

    ROĐENJE HUMANOIDNE ROBOTIKE: 50 GODINA CENTRA ZA ROBOTIKU INSTITUTA „MIHAJLO PUPIN“ - izložba posvećena najstarijoj laboratoriji za robotiku u Jugoistočnoj Evropi (9.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe: Ivan Stanić, kustos Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Gradski muzej Subotica i Muzej nauke i tehnike - Beograd

    http://www.gradskimuzej.subotica.rs

    http://www.muzejnt.rs

Video
25.12.2018 | 18:27

VOĐENJE: Ilija Šoškić - Akcione forme

Vođenje kroz izložbu Ilije ŠoškićaAkcione forme” koja je održana istovremeno u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine u Novom