03.12.2023 | 10:00
Muzej Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6, Beograd
JEŽEVA KUĆICA - IZMIŠLJANJE BOLJEG SVETA - tematska izložba, prema poemi Branka Ćopića (2.12.2023.-31.8.2024.)
http://www.muzej-jugoslavije.org
15.12.2023 | 10:00
Narodni muzej Srbije/Kabinet grafike, Trg Republike 1a, Beograd
RADONIĆ SAM. IZBOR CRTEŽA NOVAKA RADONIĆA - izložba (14.12.2023.-13.10.2024.)
http://www.narodnimuzej.rs
16.12.2023 | 10:00
Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalamegdan 5, Beograd
BILJKA KAO ZAČIN. U CARSTVU BOJA, MIRISA I UKUSA - izložba (15.12.2023.-30.6.2024.)
autor: dr Uroš Buzurović
https://nhmbeo.rs
19.01.2024 | 10:00
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Đuričića 10, Jagodina
ART BRUT. RADOVI IZ KOLEKCIJE INFELD - izložba (18.1.-31.5.2024.)
https://mnmu.rs
10.02.2024 | 11:00
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
TOMISLAV GOTOVAC A.K.A. ANTONIO G. LAUER (1937-2010): UZLAZNO SILAZNA GENEALOGIJA - izložba (9.2.-26.5.2024.)
autor izložbe: Pierre Bal-Blanc, u suradnji s Vesnom Meštrić (Muzej suvremene umjetnosti) i Darkom Šimičićem (Institut Tomislav Gotovac)
http://www.msu.hr
17.02.2024 | 10:00
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
RAZŠIRJENI VID / EXTENDED VISION - skupinska razstava (16.2.-26.5.2024.)
Marko Batista
Uršula Berlot
Beti Bricelj
Ksenija Čerče
Sandi Červek
Vuk Ćosić
DK
Dušan Fišer
Vadim Fiškin
Meta Grgurevič
Sanela Jahić
Danilo Jejčič
Peter Koštrun
Blažka Križan
Oto Rimele
Nejč Slapar
Nika Špan
Dušan Tršar
Vinko Tušek
Edvard Zajec
kustosinja razstave: Alenka Trebušak
https://cukrarna.art/sl
21.02.2024 | 10:00
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana
KAKO NAPREJ? - izbor del iz zbirke Arteast 2000+ in nacionalnih zbirk Moderne galerije ter posebni projekti - razstava (20.2.2024.-20.2.2025.)
Marina Abramović
Jurij Avakumov
Manca Bajec
Maja Bajević
Walter De Maria
Vlasta Delimar
György Galántai
Alla Georgieva
Igor Grubić
Dejan Habicht
Jusuf Hadžifejzović
Boštjan Hladnik
Jenny Holzer
Sanja Iveković
Zofia Kulik
Vladimir Kuprijanov
Siniša Labrović
Katalin Ladik
Natalia LL
David Maljković
Vlado Martek
Goranka Matić
Slavko Matković
Nonument Group (Martin Bricelj Baraga, Nika Grabar, Miloš Kosec, Neja Tomšič)
Novi kolektivizem
OHO (Iztok Geister - Plamen, Matjaž Hanžek, Naško Križnar, Milenko Matanović, David Nez, Marko Pogačnik, Andraž Šalamun)
Dan Perjovschi
Darinka Pop Mitić
Tone Stojko
Bálint Szombathy
Škart
Jane Štravs
Slaven Tolj
Milica Tomić
Konstantin Zvezdočotov
Življenja spomenikov
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3889/kako-naprej-izbor-del-iz-zbirke-arteast-20...
29.02.2024 | 10:00
Cankarjev dom, Ljubljana
MARIA LASSNIG (1919-2014): RISBE IN SLIKE - razstava (28.2.-18.8.2024.)
kuratorja razstave: Peter Pakesch (Maria Lassnig Foundation), Katarina Hergouth (Cankarjev dom)
arhitektka razstave: Sara Badovinac
https://www.cd-cc.si