• Search form

  • Week of June 18, 2018
  • 21/Oct/2017

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    170 godina Galerije Matice srpske

    ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU  - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    01/Dec/2017

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa

    autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica

    dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović

    Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce

    http://imus.org.rs

    13/Jan/2018

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)

    realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije

    https://www.sendspace.com/file/q9yptp

    http://imus.org.rs

    09/Feb/2018

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    30/Mar/2018

    +MSUM | Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana

    VALOVI: 50 LET UMETNIŠKEGA DELOVANJA MILENKA MATANOVIČA (1947, Ljubljana) - razstava (29.3.-24.6.2018.)

    kustos razstave: Igor Španjol

    http://www.mg-lj.si

    31/Mar/2018

    Salon Muzeja savremene umetnosti, Pariska 14, Beograd

    NACRT: Orijentisanje u savremenoj novomedijskoj umetnosti - izložba (30.3.-18.6.2018.)

    umetnici: Jin-Đu Čen (Tajvan), Džejms T. Hong (SAD/Tajvan), Bedfejt VR [Šon Gledvel (Australija/Velika Britanija) i Leo Fejber (Australija)], Dejan Grba (Srbija), Džonatan Haris (SAD), Greg Hohmat (SAD), Ron Hat (SAD), Nikola Megre (Francuska), Brendan Hauel (SAD), Keli Mark (Kanada), Julijan Palač (Austrija), Aleksander Šelov (Nemačka), Sintfarm [Vladimir Todorović (Singapur) i Andreas Šlegel (Singapur)]

    autori izložbe: Dejan Grba (Srbija), Ana Novakov (SAD), Ivon Senuf (Španija), članovi međunarodnog konzorcijuma kustosa i umetnika Provisional Art Spaces [PAS]

    http://www.msub.org.rs

    04/Apr/2018

    Institut Servantes, Čika-Ljubina 19, Beograd

    LUIS KAMAĆO (Španija): GRAN VIA. ODJECI GRADA - izložba fotografija (3.4.-20.6.2018.)

    http://belgrado.cervantes.es

    07/Apr/2018

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)

    kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik

    http://www.msu.hr

    13/Apr/2018

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    KATARINA VELIKA - CARICA SVIH RUSA - izložba iz Državnog muzeja Ermitaž iz St. Peterburga (12.4.-29.7.2018.)

    kustosice izložbe: Natalia Bakhtareva, Iva Sudec Andreis, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    14/Apr/2018

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    21/Apr/2018

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)

    Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…

    http://www.msurs.net

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    PRISOTNOSTI - skupinska razstava akademske slikarke Metke Krašovec in umetnic in umetnikov - njenih študentov na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO) v Ljubljani (20.4.-30.6.2018.)

    Razstavljajo Metka Krašovec in umetniki (po abecednem redu): Karmen Bajec, Viktor Bernik, Saša Bezjak, Gigo de Brea, Andrej Brumen Čop, Mitja Ficko, Dušan Fišer, Marija Flegar, Milan Golob, Marko Jakše, Anja Jerčič Jakob, Barbara Jurkovšek, Jurij Kalan, Maja Kastelic, Aleksij Kobal, Robert Lozar, Izar Lunaček, Mojca Oblak, Rok Predin, Arjan Pregl, Irena Romih, Zvonka Simčič, Matic Sonnenwald, Natalija Šeruga, Katarina Toman Kracina, Petra Varl, Sebastijan Vojvoda, Marij Vrenko, Mojca Zlokarnik, Živa Žitnik

    kuratorja razstave: Nina Jeza (KID Kibla) in Arne Brejc (Galerija Equrna)

    http://www.kibla.org

    22/Apr/2018

    Kulturni centar, Vojvode Milana Obrenovića 4, Gornji Milanovac

    14. MEĐUNARODNI BIJENALE UMETNOSTI MINIJATURE - slikarstvo, grafika, skulptura, crtež, primenjena umetnost, fotografija, intermedija (21.4.-20.6.2018.)

    organizacija: Kulturni centar Gornji Milanovac (Ustanova za kulturu, umetnost i vanškolsko obrazovanje)

    http://www.kcgm.org.rs

    27/Apr/2018

    Park Stara Trešnjevka, Zagreb

    RENA RÄDLE I VLADAN JEREMIĆ: TREŠNJEVAČKI MOTIVI - instalacija u javnom prostoru (pet objekata s grafikama) (26.4.-16.7.2018.)

    http://raedle-jeremic.net

    http://www.blok.hr

    05/May/2018

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka (70. rodjendan)

    UPUTE ZA GLEDANJE - ŠTO BI TIJELO HTJELO? - izložba (4.5.-1.7.2018.)

    Umjetnici: Getulio Alviani, Vojin Bakić, Alberto Biasi, Jakov Brdar, Ivan Čižmek, Tomislav Ćurković, Vlasta Delimar, Boris Demur, Juraj Dobrović, Igor Eškinja, Ivan Faktor, Ivo Gattin, Nina Ivančić, Sanja Iveković, Olga Jančić, Željko Jerman, Marijan Jevšovar, Duje Jurić, Ivo Kalina, Željko Kipke, Ivan Kožarić, IRWIN, Julije Knifer, Vlado Kristl, Ferdinand Kulmer, Mirna Kutleša, Stevan Luketić, David Maljković, Marijan Molnar, Vlado Martek, Dalibor Martinis, Paula Muhr, Edo Murtić, Dan Oki, Hermann J. Painitz, Goran Petercol, Ivan Picelj, Božidar Rašica, Igor Rončević, Franc Rotar, Aleksandar Srnec, Damir Stojnić, Robert Šimrak,  Miroslav Šutej, Nikola Ukić, Josip Vaništa, Victor Vasarely, Vilko Žiljak;  Pozvani umjetnici: Marija Ančić, Tajči Čekada, Kata Mijatović, Ivana Pegan Baće, Davor Sanvincenti

    kustosice: Vilma Bartolić, Ksenija Orelj, Sabina Salamon, Nataša Šuković

    http://www.mmsu.hr

    Galerija Laufer, Svetozara Radića 4 (Savamala), Beograd

    VESNA PAVLOVIĆ: SITES OF MEMORY - samostalna izložba (4.5.-18.6.2018.) i otvaranje galerije Laufer

    http://vesnapavlovic.com

    https://lauferart.com

    09/May/2018

    Galerija NLB Banke, Bulevar Mihajla Pupina 165v, Novi Beograd

    Figurae Feminae

    ANĐELA MICIĆ (1992, Kragujevac) - prodajna izložba (8.5.-21.6.2018.)

    http://www.pigmalion.rs

    11/May/2018

    Muzej Vojvodine, Dunavska 35, Novi Sad

    SV SPIRIDON - ZABORAVLJENI ČUDOTVORAC - izložba (10.5.-10.7.2018.)

    autori: Suzana Milovanović, muzejska savetnica, istoričarka i Aleksandar Petijević, muzejski savetnik, etnolog

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    15/May/2018

    Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin

    Muzeji za 10

    OBNOVA SRPSKE UMETNOSTI POSLE 1950. GODINE: BEOGRADSKA GRUPA, GRUPA 57, UMETNICI IZVAN GRUPA - izložba radova iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin (14.5.-6.7.2018.)

    autor i kustos izložbe: Sunčica Lambić-Fenjčev

    http://www.galerija.rs

    Muzej u Smederevu, Omladinska 4, Smederevo

    Muzeji za 10

    SMEDEREVO: GRAD I LJUDI U UMETNOSTI 20. VEKA - izložba (14.5.-30.6.2018.)

    autorka izložbe: mr Snežana Cvetković, visa kustoskina Muzejau Smederevu

    http://mus.org.rs

    16/May/2018

    SANU, Beograd

    MIHAILO PETROVIĆ ALAS - izložba povodom 150 godina od rođenja Mihaila Petrovića Alasa (15.5.-22.6.2018.)

    autori: Žarko Mijajlović, Marija Šegan Radonjić, Maja Novaković i Stevan Mićić

    https://www.sanu.ac.rs

    17/May/2018

    Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin

    Muzeji za 10

    JAPANIZAM U BANATU: 1869-1969 - izložba (16.5.-21.6.2018.)

    autor izložbe i pratećeg kataloga: Dejan Vorgić, kustos - istoričar umetnosti zrenjaninskog muzeja

    http://www.muzejzrenjanin.org.rs

    18/May/2018

    Savremena Galerija Subotica, Park Rajhl Ferenca 5, Subotica

    PRESECANJE MEDIJA - izložba (17.5.-20.7.2018.)

    umetnici/ce: KSENIJA KOVAČEVIĆ, KORINA GUBIK, LASLO ANTAL, IVANA MARIĆ, KONSTANTIN STEFANOVIĆ, LEONID PILIPOVIĆ

    autor izložbe: Miroslav Jovančić, kustos SGSU

    https://sgsu.org.rs

    19/May/2018

    Galerija Miodrag Dado Đurić, Balšića pazar bb, Cetinje

    ROZEMARI TROKEL (1952) - putujuća izložba Instituta za odnose sa inostranstvom iz Štutgarta (ifa) (17.5.-10.7.2018.)

    http://www.goethe.de/belgrad

    Radio Beograd/Kamena sala, Hilandarska 2, Beograd

    BITI DRUGI - 60 GODINA RADIO BEOGRADA 2 - izložba (18.5.-7.10.2018.)

    http://www.radiobeograd.rs

    20/May/2018

    Muzej Kotarka, Maršala Tita 105, Novo Miloševo

    150 GODINA BEČKE ULICE RINGŠTRASE - OD POČETKA RADOVA DO DANAS - izložba (19.5.-30.6.2018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    24/May/2018

    Hrvatski muzej arhitekture (HAZU), Ivana Gorana Kovačića 37, Zagreb

    IVAN ČIŽMEK: GRAD GORGONE, APROPRIJACIJA U 99 SLIKA - izložba (23.5.-20.6.2018.)

    organizacija: Hrvatski muzej arhitekture HAZU i Društvo arhitekata Zagreba

    https://www.facebook.com/events/361396341013858/

    http://info.hazu.hr/hr/o-akademiji/jedinice/hrvatski_muzej_arhitekture

    25/May/2018

    Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd

    STEFAN MIROSAVIĆ: STEPENIŠTE, OD DIPLOME DO DOKTORATA - izložba (19.5.-24.6.2018.)

    http://www.stefanmirosavic.com

    http://www.zeptermuseum.rs/noc-muzeja-stefan-mirosavic-stepeniste

    http://www.zeptermuseum.rs

    Galerija Zuccato, Decumanus 34, Poreč

    IVANA ARMANINI (Zagreb), IGOR HOFBAUER (Zagreb), MIRON MILIĆ (Vinkovci): IZA LINIJE - izložba (24.5.-24.6.2018.)

    https://www.facebook.com/pages/biz/52440/Galerija-Zuccato/379508765444897

    Kulturni centar Novog Sada

    PAVLE MAKSIMOVIĆ - izložba grafika (24.5.-19.6.2018.)

    http://www.kcns.org.rs

    26/May/2018

    Galerija Plus, Srpska ulica 10-12, Banja Luka

    ANA VASIĆ (1995, Banjaluka), JELENA VUČIĆ (1994, Banjaluka), VESNA MAJSTOROVIĆ (1994, Gradiška): INDIVIDUALNE MITOLOGIJE - izložba (25.5.-2.7.2018.)

    kustos izložbe: Lana Pilipović, viša kustoskinja MSURS

    http://www.msurs.net

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Ljubljana

    Komentar #9

    MATEJ STUPICA (1987): YOU ARE HERE - razstava (25.5.-25.8.2018.)

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2355/komentar-9-matej-stupica

    Umetnička galerija “Nadežda Petrović”, Čačak

    Izazovi postmoderne - umetnost osamdesetih iz zbirke ‘Jugoslovenska umetnost druge polovine XX veka (maj - avgust 2018)

    Zastupljeni su umetnici: Radomir Damnjanović Damnjan, Zoran Petrović, Zmago Lenardič, Kosa Bokšan, Ferdinand Kulmer, Aleksandar Cvetković, Slobodan Trajković, Velizar Krstić, Slobodan Knežević Abi, Aleksandar Đurić, Gordana Jocić, Marija Dragojlović, Miodrag Đorđević, Božidar Damjanovski, Milan Miletić, Šemsa Gavrankapetanović, Marijana Muljević, Milica Mrđa Kuzmanov, Klavdij Tuta i Mileta Prodanović.

    *Radno vreme: Utorak – petak: 10 – 20 časova
    Subota i nedelja: 10 – 13 časova
    Ponedeljkom je Galerija zatvorena za posete.

    http://nadezdapetrovic.rs

    27/May/2018

    Galerija Slovačkog narodnog doma, Kisač, Novi Sad

    JAN VALO (1964, Kisač): NA PUTU SUDBINE - izložba fotografija (26.5.-25.6.2018.)

    Izložbu će otvoriće Tomislav Peternek

    http://www.slovackizavod.org.rs/sr

    28/May/2018

    Udruženje SKLOP, Radićeva 2/III, Sarajevo

    Umetnička grupa RIZBA (Mirjana Kodžo, Nevena  Kosović, Milica Lojović, Radivoj Milić, Miloš Vučićević, Trebinje): LEFTOVERS: Ars Kozara in artistic research - izložba arheološkog istraživanja (25.5.-29.6.2018.), u okviru učešća na 8. Ars Kozari, 2015. godine

    https://www.facebook.com/udruzenjerizba

    30/May/2018

    Biblioteka grada Beograda

    NATAŠA KRSTIĆ: NEBO I GRANICE SLOBODE - izložba slika (29.5.-18.6.2018.)

    http://www.bgb.rs

    31/May/2018

    SANU, Beograd

    Biblioteka SANU (u vitrinama ispred čitaonice)

    ALEKSA ŠANTIĆ (1868-1924-2018) - izložba (30.5.-22.6.2018.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Aksioma Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana

    OLIA LIALINA: THE WHOLE INTERNET - samostojna razstava (30.5.-13.7.2018.)

    http://aksioma.org

    01/Jun/2018

    Oficirski dom u Nišu, Orlovića Pavla bb, Niš

    MILIVOJE MIŠKO PAVLOVIĆ (1961, Beograd): PUT - izložba (31.5.-20.6.2018.)

    http://www.gslunis.org

    Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana

    JOAN FONTCUBERTA: GASTROPODA & TRAUMA - razstava (31.5.-13.7.2018.)

    https://photon.si

    02/Jun/2018

    Dvorac Petrovića, Kruševac bb, Podgorica

    NOVI SJAJ RENESANSE - izložba (1-30.6.2018.)

    organizacija: Ambasada Italije u Podgorici, Italijanski institut za kulturu u Beogradu i Centar savremene umjetnosti Crne Gore u saradnji sa King Studijom Fausta Fornazarija

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    Galerija Art, Trg nezavisnosti 1, Podgorica

    UNPROFESSIONAL / BESPOSLEN - izložba (1.6.-15.7.2018.)

    umjetnici: Lenka Đorojević (Cg/Si), Adrijana Gvozdenović (Mne/Be), Irena Lagator Pejović (Mne), Vijai Patchineelam, Flavio Favelli (It), Jelena Tomašević (Mne), Siniša Radulović (Mne), Lina Rice (Hr/Si), Tara Langford (UK)

    koncept izložbe: Natalija Vujošević u saradnji sa ISU

    organizacija: Institut za savremenu umjetnost Crne Gore

    http://ica-me.org

    Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka

    DUŠANKA VARTABEDIJAN (1937, Beograd): NOSTALGIJA - retrospektivna izložba slika (1-19.6.2018.)

    http://www.kulturagrocka.rs

    Galerija P74, Trg Prekomorskih brigad 1, Ljubljana

    GETA BRĂTESCU, MARIA LAI, ADRIANA MARAŽ, MILENA USENIK: ZMAGOVITE ŠTIRI - skupinska razstava (1-29.6.2018.)

    kustos razstave: Tadej Pogačar

    http://www.zavod-parasite.si

    03/Jun/2018

    Oficirski dom Niš

    PJER BORDIN: GREAT PLACES OF WORLD HISTORY - izložba fotografija (2-30.6.2018.) o istorijskim događajima pre 1700 godina - Carskoj konferenciji u Karnuntumu, Edikta o toleranciji u Nikomediji i Milanskom Ediktu

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Lamparna, Labin

    Ciklus: V.I.T.R.I.O.L.

    MARKO MARKOVIĆ (1983, Osijek): Anti tijelo - izložba (2-23.6.2018.)

    http://www.lamparna.hr

    04/Jun/2018

    CZKD, Beograd

    KADRIRANJA ŠEZDESET OSME - izložba (3-25.6.2018.)

    autori: Tatomir Toroman i Momo Cvijović

    fotografije: Živorad Žika Vučić, Anton Vaš + Stevan Kragujević + Mirko Lovrić, Miloš Rašeta, Aleksandar Stojanović

    stručni saradnici: Marko Radovanović, Radovan Cukić, Jovana Stojadinović

    obrada fotografija: Jovana Stojadinović

    dizajn: Mane Radmanović

     

    organizacija: Muzej Jugoslavije u saradnji sa Arhivom Jugoslavije i Centrom za kulturnu dekontaminaciju

    http://www.czkd.org

    05/Jun/2018

    Galerija Spot, Čanićeva 6, Zagreb

    ESTHER MATHIS (1985, Zürich, Švicarska): MUZEJSKA SVJETLOST - izložba (4.6.-6.7.2018.)

    kustosica: Petra Tomljanović

    http://croatian-photography.com

    06/Jun/2018

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    NEBOJŠA ADAMOVIĆ, STEFAN LUKIĆ, VELJKO VUČKOVIĆ: CRTA - izložba (5-18.6.2018.)

    http://www.dksg.rs

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split

    GORAN FRUK (1959-1993, Zagreb): PREKO I ONKRAJ - izložba (5.6.-1.7.2018.)

    kustos: Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    REZ / CUT - Primjeri kolaža u umjetničkim praksama srednje i istočne Europe od avangarde do danas - izložba (5.6.-14.8.2018.)

    kustosi: Branka Benčić, Tihomir Milovac

    http://www.msu.hr

    Kulturni center Tobačna 001, Tobačna ulica 1, Ljubljana

    ANNA ZVYAGINTSEVA (Ukrajina): VAJE V PRAHU - razstava (5.6.-13.7.2018.)

    NIKITA KADAN (Ukrajina): SKURJENI MATERIAL - razstava (5.6.-13.7.2018.)

    https://mgml.si/sl/center-tobacna

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    PODRUČJA DOTICAJA: ARHITEKTURA GRAZA I ZAGREBA - izložba (5.6.-14.8.2018.)

    Colin Fournier, Peter Cooke, Bernard Hafner, Konrad Frey, Volker Giencke, Andrija Mutnjaković, Vjenceslav Richter, Goran Trbuljak, Boris Bućan, Bojan Gagić, Darko Fritz

    http://www.msu.hr

    Dom omladine Beograda

    MARIO KOLARIĆ (1984, Beograd): …I TAKO U BESKRAJ - izložba crteža (5-22.6.2018.)

    www.mariokolaric.com

    http://www.domomladine.org

    07/Jun/2018

    HDD galerija (Hrvatsko dizajnersko društvo), Boškovićeva 18, Zagreb

    BAGGIZMO 2015.- MAKING OF. - izložba (6-26.6.2018.)

    autorice izložbe: Izvorka Jurić i Kristina Volf

    https://youtu.be/g95rVab5a_E

    http://dizajn.hr

    Galerija ULUS, Beograd

    JELENA ŠALINIĆ TERZIĆ (1976, Kraljevo): OŽILJCI - USMENA ISTORIJA PLANINE - izložba crteža (6-19.6.2018.)

    http://www.ulus.rs

    Galerija Rima, Branka Radičevića 20,  Kragujevac

    NEMANJA NIKOLIĆ - izložba (6-26.6.2018.)

    http://www.galerijarima.com

    Galerija Narodne banke Srbije

    50. Majska izložba ULUPUDS-a (6-21.6.2018.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Zbirka Richter, Vrhovec 38, Zagreb

    Izložba likovnih radova učenika: RICHTERiJA (6.6.-1.7.2018.)

    http://www.msu.hr

    08/Jun/2018

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Izložba pozorišnih lutaka studenata Učiteljskog fakulteta u Beogradu, inspirisanih bogatstvom srpskog folklora (7-20.6.2018.)

    Lutke su izrađene po likovima iz srpskih narodnih bajki i junačkih pesama

    https://etnografskimuzej.rs

    Muzej Grada Novog Sada, Dunavska 29, Novi Sad

    MAJSTORI SEVERA - izložba starih majstora holandsko-flamanskog slikarstva (7.6.-10.9.2018.), povodom obeležavanja pola veka postojanja Zbirke strane umetnosti, Muzej grada Novog Sada (dela pripadaju legatu dr Branka Ilića, nekadašnjeg novosadskog lekara, gradonačelnika i kolekcionara koji je svoju celokupnu umetničku kolekciju 1966. godine poklonio Gradu Novom Sadu i AP Vojvodini)

    autorka: Ljiljana Lazić, istoričarka umetnosti, muzejska savetnica

    http://www.museumns.rs

    Goethe-Institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd

    MIODRAG BATA KNEŽEVIĆ (1947, Beograd) - izložba u izlogu (7-30.6.2018.)

    http://www.goethe.de/belgrad

    Centar za kulturu Lazarevac

    DARKO TRAJANOVIĆ (1980): TAKTILNOST - izložba slika (7-22.6.2018.)

    http://czklazarevac.rs

    Muzej nauke i tehnike, Dobračina 51, Beograd

    LJILJANA BURSAĆ (1946, Kragujevac): LOGOS - REČ O SLOVU - izložba (7.6.-4.7.2018.)

    http://www.muzejnt.rs

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova +MSUM, Ljubljana

    PREPIH | P L A T E Au R E S I D U E : ALMA MATER - razstava (7.6.-2.9.2018.) in pogovor

    kustosinja: Ana Mizerit

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2360/prepih-plateauresidue

    Muzej Moderne i suvremene umjetnosti Rijeka, Krešimirova 26c, Rijeka

    17. NAGRADA RADOSLAV PUTAR ZA 2018. GODINU - izložba finalista (7.6.-10.7.2018.)

    GILDO BAVČEVIĆ (1979, Split)
    DAVOR KONJIKUŠIĆ (1979, Zenica/Zagreb)
    ANA KUZMANIĆ (1980, Split/Zagreb)
    KRISTINA MARIĆ (1990, Đakovo/Osijek)

    https://www.facebook.com/ICA.Zagreb

    Dom omladine Beograda

    TOMISLAV PETERNEK: CRVENI UNIVERZITET “KARL MARX” - POLA VEKA ZAUVEK - izložba fotografija (7-21.6.2018.) studentskih demonstracija u Beogradu juna 1968. godine (uz prisustvo autora i nekadašnjih organizatora)

    http://www.domomladine.org

    Galerija Novembar, Kursulina 22, Beograd

    IVANA BAŠIĆ (1986, Beograd/Njujork): KAD NESTANE TLO.. / THE GROUND IS GONE - samostalna izložba (7.6.-30.7.2018.)

    https://www.facebook.com/GalerijaNovembar

    Kulturni centar Beograda

    Likovna galerija, Knez Mihailova 6

    SLAVOLJUB CAJA RADOJČIĆ: O HEROJIMA I ANTIHEROJIMA - izložba skulptura i crteža (7-28.6.2018.)

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    Galerija Podroom, Trg republike 5

    PETROVIĆ / PETROVIĆ / AJDUKOVIĆ - izložba troje umetnika koji nikada nisu izlagali zajedno, a koriste iste ili slične medije (7-28.6.2018.)

     

    ALEKSANDRIJA AJDUKOVIĆ

    DRAGAN PETROVIĆ

    IVAN PETROVIĆ

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    Galerija Artget (17. godina) Trg republike 5/I

    Umetnički direktor Galerije Artget u 2018: Ivan Manojlović

    1 NA 1 KUSTOSI : UMETNICI (2) - izložba (7-28.6.2018.)

     

    MIROSLAV KARIĆ : JELENA NIKOLIĆ

    JELENA MATIĆ : IMRANA KAPETANOVIĆ

    ANDREA PALAŠTI : IVANA ČAVIĆ

    ANA PANIĆ : MARIJAN CRTALIĆ

    SLAĐANA PETROVIĆ VARAGIĆ : MILICA ĐORĐEVIĆ

    kustos projekta: Ivan Manojlović

    http://www.kcb.org.rs

    09/Jun/2018

    Ulična galerija, Čavketov pasaž (pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu), Beograd

    MILICA BALUBDŽIĆ (1986, Beograd) i MINA PIŠČEVIĆ (1987, Beograd): LET’S MEET - izložba (8-22.6.2018.)

    http://www.ulicnagalerija.rs

    Narodna biblioteka Jovan Popović, Trg srpskih dobrovoljaca 57 Kikinda

    GUSTAV KLIMT - PRETEČA MODERNE - izložba (8-18.6.2018.) i projekcija filma odmah nakon otvaranja

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Zavičajni muzej Ruma, Glavna 182, Ruma

    USITNJAVANJE - PRIČA O AVANU - izložba (8.6.-8.7.2018.)

    organizacija: Etnografski muzej u Beogradu, Muzej nauke i tehnike, Farmaceutski fakultet

    https://etnografskimuzej.rs

    Galerija Filodrammatica, Korzo 28/I, Rijeka

    SILVIO LORUSS SEBASTIAN SCHMIEG: CJELOŽIVOTNO UČENJE - izložba (8-30.6.2018.)

    organizacija: udruga Drugo more

    http://drugo-more.hr

    10/Jun/2018

    Apoteka, prostor za suvremenu umjetnost, Vodnjan, Hrvatska

    KOLEKCIJA DECENIJA - (9.6 - 13.7.2018.)

    Kustosko-umetničko istraživanje koje polazi od promišljanja i pozicioniranja Kolekcije Oktobarskog salona u Beogradu

    Umetnici: Siniša Ilić, Anssi Kasitonni, Dubravka Sekulić, Ljubica Cuca Sokić, Anika Strom

    Kustos: Zorana Đaković Minniti (Kulturni centar Beograda)

    *Radno vreme uz prethodnu najavu

     

    http://www.apotekapsu.hr

    11/Jun/2018

    Fakulteta likovnih umetnosti Beograd, Pariska 16 / Bulevar vojvode Putnika 68 / Mila Milunovića 1a, Beograd

    12.00 Mila Milunovića

    18.00 Bulevar Vojvode Putnika

    Završna izložba radova studenata Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu, za školsku 2017/18. godinu (Slikarstvo, Vajarstvo, Grafika, Novi mediji) (10-26.6.2018.)

    https://flu.bg.ac.rs

    Galerija FLU, Knez Mihailova 53, Beograd

    ANĐELKA BOJOVIĆ (1951, Beograd): ZABELEŽENA SEĆANJA NA ŠPANIJU - izložba slika, crteža, grafika (9-23.6.2018.)

    https://flu.bg.ac.rs

    12/Jun/2018

    Muzej i galerija Tivat, Luke Tomanovića 4 Tivat

    IVONA PLESKONJA (1974, Beograd): DECA SUNCA - izložba (11-22.6.2018.)

    https://www.facebook.com/muzejigalerijativat

    http://www.czktivat.me/galerija-i-muzej

    Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    VUKAŠIN RADUŠKI (1995, Jagodina): AKUMULACIJE - izložba slika (11-23.6.2018.)

    http://suluv.org

    Galerija Bel Art, Bulevar Mihajla Pupina 17, Novi Sad

    NINA MILIVOJEVIĆ (1995, Užice) - izložba slika studentkinje završne godine Departmana likovnih umetnosti Akademije umetnosti Univerziteta u Novom Sadu (11-23.6.2018.)

    http://www.belart.rs

    Galerija Remont, Beograd

    MÁRIA ČOREJOVÁ: STANDING WATERS / STAJAĆE VODE - izložba (11-29.6.2018.) u saradnji sa: Miriam Šebianová

    kustoskinja: Miroslava Urbanová

    http://www.remont.net

    Grafički kolektiv, Obilićev venac  27, Beograd

    12. GRIFON - izložba izabranih radova (11-30.6.2018.) sa 12. konkursa za najbolji grafički dizajn u Srbiji, Republici Srpskoj i Crnoj Gori u 2016. i 2017. godini

    selekciona komisija: Andrej Dolinka, dizajner, Miroslav Karić, istoričar umetnosti, Dragan Lacmanović, grafička dizajnerka, Viktor Mijatović, grafičar-grafički dizajner, Jovan Trkulja, kreativni direktor Piter Gregson Studio

    http://www.grafickikolektiv.org

    13/Jun/2018

    KGZ, Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb

    TEA IVKOVIĆ: KOCKA, LJESTVE, BILJKE, KONJ - izložba (12.6.-5.7.2018.)

    http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/citaonica-i-galerija-vn/47

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    dr RADIVOJ SIMONOVIĆ: ZAPISI U VREMENU - izložba fotografija (12.6.-8.7.2018.)

    https://etnografskimuzej.rs

    Centar za grafiku i vizuelna istraživanja Akademija/Fakultet likovnih umetnosti Beograd, Pariska 16, Beograd

    IZLOŽBA GRAFIKA STUDENATA FLU (12-26.6.2018.)

    http://www.fluc.org

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    7. HRVATSKI BIENNALE ILUSTRACIJE (12.6.-22.7.2018.)

    autorice izložbe: Koraljka Jurčec Kos, Danijela Marković

    kustosica izložbe: Valentina Galović

    http://gkd.hr

    Galerija X Vitamin, Studentski trg 11, Beograd

    NIKOLA ŽIGON (1958, Ljubljana): KAO DA JE BILO NEKAD - izložba slika (12-30.6.2018.), posvecena umetnikovoj nedavno preminuloj majci, čuvenoj glumici Jeleni Žigon

    https://www.facebook.com/xvitamingallery

    http://www.xvitamin.org

    Academia Moderna, Šenoina 11 (dvorište), Zagreb

    IVA VRANEKOVIĆ - izložba (12-21.6.2018.)

    http://www.academia-moderna.hr

    14/Jun/2018

    Umetnicki paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd

    Pertej/Beyond/Preko 20 godina

    GRADOVE SMO VAM PODIGLI - izložba o protivrečnostima jugoslovenskog socijalizma (13.6.-2.7.2018.)

    učestvujuBojan Mrđenović (Zagreb), Boris Postnikov (Zagreb), Centar za savremenu umetnost (Podgorica), Crvena Association for Culture and Art (Sarajevo), Doplgenger (Beograd), Filip Jovanovski i Ivana Vaseva (Skoplje), grupa Borovo (Zagreb), Irena Pejić (Beograd), Iskra Krstic (Beograd), KURS (Beograd), Lidija K. Radojević i Ana Podvršič (Grac/Ljubljana), Majlinda Hoxha (Priština), Mario Reljanović (Beograd), Milica Lupsor (Zrenjanin), Kulturni centar PUNKT (Nikšić), Radnički video klub (Zrenjanin), Srđan Kovačević (Zagreb), Vigan Nimani (Priština)

    kustoski kolektiv: Vida Knezevic i Marko Miletić (Kontekst kolektiv)
    vizuelni identitet i arhitektura izložbe: Andreja Miric
    dizajn postavke i vizuelizacija istraživanja: Milos Miletic i Mirjana Radovanovic (KURS)

    produkcija: Centar za kulturnu dekontaminaciju

    http://www.czkd.org

    Akademija 28, Nemanjina 28, Beograd

    GODIŠNJA IZLOŽBA UNIVERZITETA ZA TREĆE DOBA I UMETNIČKE ŠKOLE ĐURO SALAJ (13-25.6.2018.)

    http://akademija28.com

    Biblioteka Dimitrije Tucović, Karadjordjeva 57, Lazarevac

    MILIJA BELIĆ (Pariz/Beograd/Lazarevac): OBEĆANJA PROŠLOSTI - izložba stripova i ilustracija 1969-1975 (13.6.-13.7.2018.)

    http://www.bibliotekalazarevac.org.rs

    Centаr zа kulturu Veljko Dugošević Kučevo, Trg Veljkа Dugoševićа 30, Kučevo

    GUSTAV KLIMT - PRETEČA MODERNE - izložba (13-23.6.2018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Kuća legata, Knez Mihailova 46, Beograd

    NIŠ ARTMLADI 2018 - izložba (13-23.6.2018.)

    http://www.kucalegata.org

    Art-galerija Beti Ford, Zetska 2, Beograd

    Umetnikov otisak predstavlja

    ANA GEMALJEVIĆ (1983, Šabac) - izložba (13-21.6.2018.)

    https://www.facebook.com/Beti-Ford-1747386375491023

    15/Jun/2018

    Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd

    MIROLJUB FILIPOVIĆ FILIMIR: BOJILIŠTA - izložba (14.6.-2.7.2018.)

    http://galerijabeograd.org

    Galerija '73, Beograd

    U ČAST POLEKSIJI I NADEŽDI - izložba (14.6.-10.7.2018.) povodom 45. godina od osnivanja Galerije 73

     

    POLEKSIJA TODOROVIĆ

    NADEŽDA PETROVIĆ

    SLAVOLJUB-SLAVA BOGOJEVIĆ

    IGOR VASILJEV

    MILUN VIDIĆ

    DUŠAN VLAJIĆ

    ZORAN VUKOVIĆ

    MATIJA VUKOVIĆ

    SINIŠA VUKOVIĆ

    ANGELINA GATALICA

    MILO DIMITRIJEVIĆ

    ZORICA JANKOVIĆ

    DRAGOŠ KALAJIĆ

    ILIJA KOLAROVIĆ

    BRANISLAV-BANE D. MARKOVIĆ

    MOMA MARKOVIĆ

    NIKOLA-KOLJA MILUNOVIĆ

    ZORAN PAVLOVIĆ

    BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIM

    VLADISLAV-ŠILJA TODOROVIĆ

    RADISLAV TRKULJA

    LEONID ŠEJKA

    http://www.galerija73.com

    Mala galerija Ulupuds, Uzun Mirkova 12, Beograd

    STELA RAKINIĆ COLIĆ: CRNO I BELO KAO... - izložba (14-22.6.2018.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana

    DRAGO TRŠAR: MONUMENTALNOST IN MNOŽICA - pregledna razstava (14.6.-30.9.2018.) - 70 let Moderne galerije, 7 let Muzeja sodobne umetnosti  Metelkova, 80 let Slovenske akademije znanosti in umetnosti

    kustos razstave: dr. Marko Jenko

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2359/drago-trsar-monumentalnost-in-mnozica

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad

    Leto u vrtu galerija

    MEDITERAN U DELIMA IZ KOLEKCIJE PAVLA BELJANSKOG - izložba (14.6.-2.9.2018.)

    http://www.pavle-beljanski.museum

    Konak kneginje Ljubice, Kneza Sime Markovića 8, Beograd

    VLADARKE I SUPRUGE - izložba posvećena suprugama srpskih vladara iz dinastija Obrenović i Karađorđević (14.6.-19.8.2018.)

    autori izložbe: msr Angelina Banković, viši kustos Muzeja grada Beograda i msr Milena Andrejić, kustos saradnik Muzeja grada Beograda

    realizacija: Muzej grada Beograda i UPG Noć muzeja

    http://www.mgb.org.rs

    National gallery of Bosnia and Herzegovina, Zelenih beretki 8, Sarajevo

    THE SARAJEVO STORAGE - COLLECTION PIERRE COURTIN - exhibition (14.6.-6.7.2018.)

    Art works: Gordana Anđelić-Galić, Martin Argyroglo, Enki Bilal, Eloïse Bollack, Stéphane Bonjour, Julien Boily, Mathieu Boisadan, Igor Bošnjak, Kurt Van Brijs, Lana Čmajčanin, Lejla Čmajčanin, Enrico Dagnino, Dante Buu, Baptiste Debombourg, Andrej Ðerković, diSTRUKTURA, Elvis Dolić, Goran Dragaš, Dženat Dreković, Alma Gačanin, Ziyah Gafić, Going Blind, Jusuf Hadžifejzović, Trio - Bojan Hadžihalilović & Dada Hadžihalilović, Dženan Hadžihasanović, Anur Hadžiomerspahić, Nela Hasanbegović, Ibro Hasanović, Ivan Hrkaš, Mak Hubjer, Louis Jammes, Taida Jašarević, Kasja Jerlagić, Sanjin Jukić, Adela Jušić, Andy Kania, Šejla Kamerić, Nina Komel, Milomir Kovačević, Aleksandra Nina Knežević, Smirna Kulenović, Kosta Kulundžić, MARS, Fred Landois, Camille Laurelli, Alexandre Leroy, Irena Eden & Stijn Lernout, Aleksandra Lopatić, LPLT, Miodrag Manojlović, Mariane Marić, Jim Marshall, Karine Maussière, Vladimir Miladinović, Mladen Miljanović, Radenko Milak, Nicolas Mingasson, Hector Morić, Malcolm McClay, Bruce Nauman, Thomas Nolf, Nika Oblak & Primoz Novak, Damir Nikšić, Edo  Numankadić, Emir Osmić, Renata Papišta, Daniel Premec, Nihad Nino Pušija, Damir Radović, Lala Raščić, Maja Ružnić, Damir Šagolj, Selma Selman, Nebojša Šerić-Shoba, Irena Sladoje, Bojan Stojčić, Alma Suljević, Selman Trtovac, Unknown Autor, Roman Uranjek, Mathieu Valade, Edo Vejselović, Jean-Luc Verna, Moren Vogel, Dragan Vojvodić, Nardina Zubanović, Enes Zuljević

    Relics & Objects & Indefinables things: Marina Abramović, Saâdane Afif, Alexis Argyroglo, Ambrosia, Andreas B, Szombathy Bálint, Basserode, Taysir Batniji, Viktor Bernik, Joseph Beuys, Christiana Biron, Spartacus Chetwynd, Daniel Clapp, Clôde Coulpier, Enrico Dagnino, Stéphane Déplan, Adela Jušić & Danijela Dugandžić, David Cousinard & Sarah Fauguet, Robert Filliou, Gilbert & George, Gaëlle Le Guillou, Jusuf Hadžifejzović, Zlatan Hadžifejzović, Ibro Hasanović, Jonathan Horowitz, Kurt & Plasto, Laura Kuusk, Laibach, Irena Eden & Stijn Lernout, Camille Laurelli, Hubert Marcelly, Jonathan Monk, Damir Nikšić, NSK, Eléonore Pano-Zavaroni, Daniel Premec, Damir Radović, Gérard Rondeau, Mathias Roth, SCCA, Richard Serra, Andres Serrano, Dario Smentisco, Robert Smithson, Dajan Spirić, Selman Trtovac, Unknown Author, Ulay / Uwe Laysiepen, Roman Uranjek, Dahn Vô, Milorad Vušanin Cujo, Yoko Ono

    http://www.duplex100m2.com

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    STOP AND GO - Umentost animiranih GIF-ov - skupinska razstava (14.6.-19.8.2018.)

    sodelujoči umetniki: Bill Domonkos, Zack Dougherty, Roberto Fassone, Carla Gannis, Nika Ham, Lorna Mills, Okkult Motion Pictures, Chiara Passa in James Kerr (Scorpion Dagger)

    kustosa: Valentina Tanni in Saverio Verini

    Facebook dogodek

    https://aksioma.org/stop.and.go/index_slo.html

    Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac

    IVAN JOVANOVIĆ: TEHNICOLOR PANIC - izložba slika (14.6.-21.8.2018.)

    http://www.muzej.org.rs

    Umetnički prostor U10, Kosovke devojke 3, Beograd
    IVA KUZMANOVIĆ: KAKO SAM PRVI PUT U ŽIVOTU SVESNO DOŽIVELA OSEĆAJ EROTIKE ZAHVALJUJUĆI EMTIVIJU: DEJVID BOUVI, CHINA GIRL - samostalna izložba (14-30.6.2018.)

    http://u10.rs

    16/Jun/2018

    Muzej i galerija Tivat, Luke Tomanovića 4 Tivat

    VLADIMIR JOVIĆEVIĆ (1987, Podgorica): PORTRETI - izložba (15.6.-6.7.2018.)

    https://www.facebook.com/muzejigalerijativat

    Kulturni centar Indjija

    Kuća Vojnovića, Cara Dušana 3

    CRTEŽI - NADEŽDA NADA VITOROVIĆ (1953-1965) - izložba (15-29.6.2018.)

    autorka: Sanja Sajfert, kustoskinja galerije Kuće Vojnovića, Kulturnog centra Inđija

    http://kcindjija.com

    Narodni muzej Kraljevo, Trg Svetog Save 2, Kraljevo

    JULIJA BAŠIĆ: DIZAJN IZ DOBA JUGE - LIČNA SEĆANJA - izložba (15.6.-13.7.2018.)

    https://www.facebook.com/artdistrict.rs

    http://www.artdistrict.rs

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    MI PUNKTUMI - izložba studenata treće i četvrte godine Akademije umjetnosti u Banjaluci (15.6.-15.7.2018.)

     

    Aleksandar Bajunović

    Dragana Babić

    Glorija Tubak

    Milica Vujčić

    Dragoslav Malinić

    Marina Božić

    Aleksandra Kuzmanović

    Milena Ivić

    Svetozar Rodić

    Nataša Šešić

    Dijana Todić

    Sanja Trkulja

    Kristina Klincov

    Ivana Blagojević

    Ivana Komlenić

    Jovana Bajić

    Milena Pisar

    Ivana Jovčić

    http://www.msurs.net

    Galerija Prešernove hiše Kranj in Galerija Prešernovih nagrajencev Kranj

    MARKO POGAČNIK: TRETJA UMETNOST - razstava (15.6.-29.8.2018.)

    http://www.zavod-parasite.si

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    (PRE)CRTANO: Savremeni crtež od Liroja Nimana do danas - izložba (15.6.-9.7.2018.)

    umetnici: Yasi Alipour, David Altmejd, Natalie Birinyi, Cecily Brown, Phong Bui, Ernesto Caivano, Nathan Catlin, Saint Clair Cemin, Aurélien Couput, Predrag Dimitrijević, Jelena Đurić, Rafael Domenech, Riaki Enyama, Ghada Amer and Reza Farkhondeh, Fab Five Freddy, Ivan Forde, Barnaby Furnas, Gandalf Gavan, Eric Guerrero, Ben Hagari, Valerie Hammond, Suzanne Herrera, Duy Hoàng, Cary Hulbert, Jasper Johns, Goran Jureša, Kurt Kemp, William Kentridge, Hedya Klein, Susanna Koetter, Nataša Kokić, Fred H.C. Liang, Kate Liebman, Nicola López, Tijana Luković, Marko Marković, Nikola Marković, Bryan McGovern Wilson, Nora Mesaroš, Dante Migone-Ojeda, Johana Moscoso, LeRoy Neiman, Brian Novatny, Jennifer Nuss, Norman Paris, Mark Perlman, Eva Petrič, Kristin Plucar, Nemanja i Vladimir Radusinović, Jessica Segall, Monika Sigeti, Shahzia Sikander, Luis Silva, Dana Sherwood, Dasha Shishkin, Kiki Smith, Dragana B. Stevanović, Emma Sulkowicz, Sarah Sze, TARWUK, Rirkrit Tiravanija, Tomas Vu, John Walker, Kara Walker, Heimo Wallner, Tommy White, Peter Wayne Lewis  i Yuan Zuo

    kustosi: Tomas Vu, Mirjana Dušić-Lazić

    produkcija: Muzej savremene umetnosti Vojvodine, u saradnji sa LeRoy Neiman Center for Print Studies, Columbia University of the Arts

    podrška: United States Embassy Serbia

    http://www.msuv.org

    Galerija Pro3or, Koče Popovća 9, Beograd

    SLUČAJ - KÔD PRAZNINE - izložba (15-23.6.2018.), deo istoimenog doktorskog umetničko-istraživaškog projekta na Interdisciplinarnim studijama Univerziteta umetnosti u Beogradu, u okviru programa Digitalna umetnost

    http://www.pro3or.org

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split

    DEJANA KABILJO: ZA VANZEMALJCE - izložba (15.6.-16.9.2018.)

    www.kabiljo.com

    kustos: Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    Galerija Lucida, Čika Ljubina 11/I, Beograd

    ĐERĐI AČAJI (1986, Bečej): KAMENI SNOVI - izložba (15-27.6.2018.)

    http://galerijalucida.rs

    Galerija Kvaka 22, Ruzveltova 39, Beograd

    STEREOTIP - izložba graka nastavnika i studenata Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu (15-28.6.2018.)

     

    Žarko Smiljanić, red. prof. / Jovana Đorđević, student doktorskih umetničkih studija

    Katarina Zarić, red. prof. / Tamara Žderić, student doktorskih umetničkih studija

    Dragan Momirov, red. prof. / Aleksandar Kovačević, student 4. god. osnovnih akademskih studija

    Miodrag Mlađović, red. prof. / Jelena Milićević, master likovni umetnik - grafičar

    Aleksandar Mladenović, red. prof. / Đurđe Milošević, student 4. god. osnovnih akademskih studija

    Vladimir Veljašević, red. prof. / Tamara Seničić, student doktorskih umetničkih studija

    Adam Pantić, vanr. prof. / Marija Molokova, master likovni umetnik - grafičar

    Vladimir Milanović, docent / Luka Jendrišek, student master akademskih studija

    Nikola Velicki, umetnički saradnik / Jovana Jovanović, student 3. god. osnovnih akademskih studija

    http://kvaka22.com

    https://www.facebook.com/artspacekvaka22

    Galerija K18, Koroška cesta 18, Maribor

    Živimo s Titom? - izložba odabranih radova sa fotografskog konkursa objavljenog u okviru obrazovnog ciklusa "Naša socijalistička Jugoslavija" (15.6-20.7.2018)

    https://www.facebook.com/galerijaK18/

    17/Jun/2018

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Obeležavanje 1968.

    KAD JE MLADOST REKLA NE - Priče o studentima i studentskim demonstracijama 1968. - izložba knјiga (16-30.6.2018.)

    autor izložbe: Rastko Marković

    http://www.dksg.rs

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21, Beograd

    MUNI - UMETNIČKA INSPIRACIJA SLIKARA PAJE JOVANOVIĆA (1859-1957) - izložba (16.6.-16.9.2018.) Hermina (Dauber) Jovanović Muni (1892-1972)

    autorka izložbe: Isidora Savić, kustos Muzeja grada Beograda

    https://www.facebook.com/muzejpajejovanovica

    http://www.mgb.org.rs

    MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, 1000 Ljubljana

    DUBA SAMBOLEC (1949, Ljubljana): IZ ATELJEJA - razstava (16.6.-10.9.2018.)

    kustos: dr. Marko Jenko (Moderna galerija)

    http://www.mg-lj.si

    18/Jun/2018

    Kuća kralja Petra Prvog, Vase Pelagića 40, Beograd

    4. FESTIVAL KINESKE KULTURE

     

    10:00-18:00 Novi put svile - izložba

    Ambasada Narodne Republike Kine

     

    10:00-18:00 Kinesko slikanje pejizaža, cveća i ptica - izložba

    Institut Konfučije iz Novog Sada

     

    10:00-18:00 Vida Felbab: Moja kreativnost za vas - izložba

     

    10:00-16:00 Maraton savremene Kineske kinematografije

    10:00 Izgubljeni u Hong Kongu (106 min)

    12:00 Spasiti Gospodina Vu (114 min)

    14:00 Kreni Lala, kreni (103 min)

     

    16:30-17:00 Šen Hong (Shen Hong) i dr. Čen Boiao (Chen Boiao): Tradicionalna Kineska medicina - predavanje

     

    organizacija: Udruženje za međunarodnu saradnju i slogu među narodima Pro Concordatia Populorum

    pokrovitelj: Ambasada Narodne Republike Kine

    http://www.kucakraljapetra.rs

    17. MEĐUNARODNI FESTIVAL HARFE U BEOGRADU (12-26.6.2018.)

     

    Svečana sala Skupštine grada Beograda

    19.30 Aleksandar Boldačev (Rusija/Švajcarska) - harfa

     

    21.00 Mina Marinković - harfa i Ivan Marjanović - perkusije

     

    Prateći program

    Stacionar Diljska - Ustanova Gerontološki centar

    10:30 Aleksandra Prvulović - harfa

    http://harfa.rs

    Info Zona, Jerina 1, Split

    BEZ GRANICA - INTEGRACIJA UMJETNOSTI - UMJETNOST INTEGRACIJE - izložba (16.6.-5.8.2018.)

    http://klubzona.net

    27. DANI HRVATSKOG FILMA (16-20.6.2018.) Zagreb

     

    Centar za kulturu Trešnjevka

    12.00 Filmska poetizacija videoigara - radionica

     

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1

    15.00 Natjecateljski program 8

    Gazda: početak, Dario Juričan, dokumentarni, 2018, 80'
    Detour - Bez tebe, Dalibor Barić, namjenski, 2018, 3'57''
    Pips Chips & Videoclips - 3PM, Martina Meštrović, namjenski, 2018, 4'45''

     

    17.00 Natjecateljski program 9

    Siguran let, Aldo Tardozzi, igrani, 2017, 24'
    Crna ovca Bistrička, Višnja Skorin, Kristina Baticeli, dokumentarni, 2018, 60'
    Duhovi - Tvoja mama to radi, Dalibor Barić, namjenski, 2018, 4'02''

     

    F22, ADU

    18.00 IN MEMORIAM VLADIMIRU TADEJU - izložba filmskih scenografija

     

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1

    19.00 Natjecateljski program 10

    Blank_Edu Režija, Marko Bičanić, Karlo Vorih, namjenski, 2017, 2'
    Marica, Judita Gamulin, igrani, 2017, 18'29''
    Aerodrom, Michaela Müller, animirani, 2017, 10'35''
    Kartograf, Daria Blažević, eksperimentalni, 2017, 6'15''
    Sitnica, Mladen Stanić, igrani, 2018, 22'50''
    Tak kak je, Arsen Oremović, dokumentarni, 2018, 26'

     

    Ljetna pozornica Tuškanac

    21.30 Retro

    Putovanje, Bogdan Žižić, igrani. 1972, 16'

     

    Natjecateljski program 11

    Blank_Edu Kamera, Marko Bičanić, Karlo Vorih, namjenski, 2017, 2'
    U plavetnilo, Antoneta Alamat Kusijanović, igrani, 2017, 17'55''
    Betonski spavači, Saša Ban, dokumentarni, 2018, 52'
    Završni krug, Vladislav Knežević, eksperimentalni, 2017, 18'

     

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1

    23.00 Izvan okvira 2

    Sandra i Marina, Igor Jelinović, igrani, 2018, 25'
    Doma za Božić, Tomislav Đurinec, dokumentarni, 2018, 31'
    Trenodija za žrtve Hirošime, Zorko Sirotić, eksperimentalni, 2018, 9'50''
    Nonna, Mario Pućić, dokumentarni, 2017, 15'

     

    Pop Up Summer Garden

    23.00 Party nakon filma

    http://www.danihrvatskogfilma.net

    SUMMER SENSUAL DAYS (15-18.6.2018.) Opatija, (18-25.6.2018.) Rovinj

    OPATIJA PROGRAM

    ROVINJ PROGRAM

    http://www.summersensual.com

    Ciglana (Klub ljubitelja teške industrije), Slanacki put 26, Beograd

    4. Festival DEV9T (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://dev9t.com

    Pogon Jedinstvo, Trnjanski nasip bb, Zagreb

    SANJA IVEKOVIĆ: LIJEPA NAŠA TIŠINA - izložba (17-24.6.2018.)

    organizacija: Galerija 90-60-90

    http://www.pogon.hr

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    17.00 BEL AMI (AUS/FR/DRN, 1955)

    Bel Ami

    uloge: En Vernon (Anne Vernon), Rene Fore (Renée Faure)

    režija: Luj Daken (Louis Daquin)

     

    19.00 PROFESOR MAMLOK (DRN, 1961)

    Professor Mamlock

    uloge: Volfgang Hajnc (Wolfgang Heinz), Ursula Burg (Ursula Burg)

    režija: Konrad Volf (Konrad Wolf)

     

    21.00 VEČITA NEVESTA (VB, 1953)

    Always a Bride

    uloge: Pegi Kamins (Peggy Cummins), Terens Morgan (Terence Morgan)

    režija: Ralf Smart (Ralph Smart)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    ’68. NA FILMU (18-24.6.2018.)

     

    18.6.

     

    18.00 PLASTIČNI ISUS (JUG, 1971)

    uloge: Tomislav Gotovac, Vukica Đilas

    režija: Lazar Stojanović

     

    20.30 TAJVANSKA KANASTA (JUG, 1985)

    uloge: Boris Komnenić, Neda Arnerić

    režija: Goran Marković

     

     

    19.6.

     

    19.00 LEPI TRAGOVI (ČEŠ, 2010) - dokumentarni serijal

    Šumné stopy

    režija: Radovan Lipus (Radovan Lipus)

     

     

    20.6.

     

    18.00 RANI RADOVI (JUG, 1969)

    uloge: Milja Vujanović, Bogdan Tirnanić

    režija: Želimir Žilnik

     

    20.30 SANJARI (VB/FR/IT, 2003)

    The Dreamers

    uloge: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)

    režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

     

     

    21.5.

     

    18.00 VARLJIVO LETO ’68. (JUG, 1984)

    uloge: Slavko Štimac, Danilo Bata Stojković

    režija: Goran Paskaljević

     

    20.30 KOSA (SAD, 1979)

    Hair

    uloge: Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijams (Treat Williams)

    režija: Miloš Forman (Miloš Forman)

     

     

    23.6.

     

    18.00 WR - MISTERIJE ORGANIZMA (JUG/SRN, 1971)

    uloge: Milena Dravić, Ivica Vidović

    režija: Dušan Makavejev

     

    20.30 KOTA ZABRISKI (SAD, 1970)

    Zabriskie Point

    uloge: Mark Frešet (Mark Frechette), Rod Tejlor (Rod Taylor)

    režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

     

     

    24.6.

     

    18.00 MLAD I ZDRAV KAO RUŽA (JUG, 1971)

    uloge: Dragan Nikolić, Marija Baksa

    režija: Jovan Đ. Jovanović

     

    20.30 KAD BI… (VB, 1968)

    If

    uloge: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Dejvid Vud (David Wood)

    režija: Lindsi Anderson (Lindsay Anderson)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Istituto Italiano di Cultura, Kneza Miloša 56, Beograd

    REVIJA VIDEO PROJEKCIJA OPERA SA FESTIVALA VERDI (12.2.-18.6.2018.)
     

    MOĆ SUDBINE (2011, 178 min)

     

    režija Stefano Poda
    dirigent Đanluiđi Đelmeti

    organizacija: Italijanski institut za kulturu u Beogradu u saradnji sa Teatrom Ređo u Parmi

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    LJETO U PRIJESTOLNICI (15.6.-8.9.2018.) Rijeka

     

    HNK Ivana pl. Zajca

    18.00 Judith Butler: INTERPRETIRANJE NENASILJA - predavanje

     

    20.00 Turbofolk RiLOUDID - predstava

     

    Art-kino

    LJETNO ART-KINO - filmski program (15.6.-27.7.2018.)

    http://rijeka2020.eu/project/ljeto-u-prijestolnici

    CZKD, Beograd

    10. KROKODIL književni festival (15-18.6.2018.) Beograd

     

    KO JE PRVI POČEO? - ISTORIČARI PROTIV REVIZIONIZMA - konferencija (17/18.6.2018.)

    #3 ŽIVEO PORAZ - Promena paradigme u narativu o II svetskom ratu

    #4 MI I/ILI ONI - Tragična nasleđa ratova devedesetih

    http://www.krokodil.rs

    CZKD, Beograd

    KO JE PRVI POČEO? - ISTORIČARI PROTIV REVIZIONIZMA - konferencija (17/18.6.2018.) u okviru festival Krokodil

     

    IDEALNI NEPRIJATELJ - JUGOSLAVIJA KAO REVIZIONISTIČKI SAN

    učestvuju: dr Adnan Prekić, dr Tvrtko Jakovina, dr Milivoj Bešlin

    moderacija: dr Husnija Kamberović

     

    MI I/ILI ONI - TRAGIČNA NASLEĐA RATOVA DEVEDESETIH

    učestvuju: dr Dubravka Stojanović, dr Amir Duranović, dr Snježana Koren

    moderacija: dr Božo Repe 
     

    organizacija: Udruženje Krokodil

    http://www.krokodil.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    KRALJ PETAR I KARAĐORĐEVIĆ OSLOBODILAC - tribina

    autor i predavač: msr Ognjen Karanović, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    SANU, Beograd

    NEBOJŠA MAKSIMOVIĆ - klavir

    program: Betoven, Šubert, Rahmanjinov, Čajkovski, Horovic

    https://www.sanu.ac.rs

    SANU, Beograd

    Galerija nauke i tehnike SANU

    ŠEZDESET OSMA U STUDENTU - izložba (18-22.6.2018.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 PLEŠI KAKO MAMA KAŽE (Španija, 2018, 90 min) - igrani film (komedija)

    režija: Fernando Kolomo

    https://www.youtube.com/watch?v=QqxUHujobxk

     

    20.30 DVOSTRUKI LJUBAVNIK / L’AMANT DOUBLE / THE DOUBLE LOVER (Francuska/Belgija, 2017, 107 min)

    režija: François Ozon
    uloge: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=xqVGWGG9J5Y

    http://www.kolarac.rs

    Galerij slika Sava Šumanović, Svetog Save 7, Šid

    Veče posvećeno PERSIDI ŠUMANOVIĆ, majke velikog srpskog slikara SAVE ŠUMANOVIĆA, povodom pedeset godina od njene smrti, zahvaljujući kojoj je i osnovana Galerija

    https://savasumanovic.com

    Kulturni centar Novog Sada

    VLADIMIR VAUHNIK I JUGOSLOVENSKA TAJNA SLUŽBA U NEMAČKOJ U DRUGOM SVETSKOM RATU - tribina

    autor i predavač: msr Srđan Graovac, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    58. MEĐUNARODNI DJEČJI FESTIVAL (16-29.6.2018.) Šibenik

     

    Kazalište

    19.00 Aleksandar Sergejevič Puškin: BAJKA O RIBARU I ZLATNOJ RIBICI (45 min, uzrast: 10+)

    State Puppet Theatre, Vidin, Bugarska
    Redateljica i dramaturginja: Magdalena Miteva
    Igraju: Margarita Kostova, Adelina Ilijeva, Biljana Bozinareva, Kazimir Kolev, Kristo Ivanov i Plamen Kanev

     

    Ljetna pozornica

    21.00 Antoine de Saint-Exupéry: MALI PRINC (50 min, uzrast: 6+)

    Dječje kazalište Dubrava, Zagreb
    Redatelj: Mario Kovač
    Dramaturginja i koreografkinja: Maja Kovač
    Glazba: Nikša Marinović
    Igraju: Maja Kovač, Iskra Jirsak, Nikša Marinović i Mario Cindrić

    http://www.mdf-sibenik.com

    Kulturni centar Novog Sada

    MARIJA TOŠKOVIĆ: BISTERIJUM - izložba (18.6.-9.7.2018.)

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija SULUJ, Beograd

    IVA ATOSKI (crteži) i BOŽO TERZIĆ (skulpture u drvetu): BITI ONAJ DRUGI - zajednička izložba (18-30.6.2018.)

    https://www.facebook.com/sulujgalerija

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Dobračina 51, Beograd

    Ciklus predavanja: 60 GODINA USPOMENA I SEĆANJA NA MILUTINA MILANKOVIĆA (1879-1958), jednog od najznačajnijih srpskih naučnika (4/11/18/25.6.2018.)

     

    VREME I KLIMA PLANETA

    predavač: prof. dr Milivoj B. Gavrilov

    http://www.muzejnt.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Obeležavanje 1968.

    STUDENTSKI ČASOPISI 1968. - izložba naslovnih strana studentskih časopisa Student, Vidici i Susret (18.6.-7.7.2018.) - 50 godina od studentske pobune u Beogradu 1968. godine.

    http://www.dksg.rs

    Cirkulacija 2, Tobačna Ljubljana

    TELESKOPIRANJE - plesna predstava

    ples, koreografija, urjenje: Jana Jevtović, Engin Can

    oblikovanje zvoka in svetlobe: Zoran Grabarac

    sodelavec: Rok Vevar

    produkcija: Nomad Dance Academy Slovenija, Jana Jevtović in Engin Can, v sodelovanju s Cirkulacijo2

    http://www.cirkulacija2.org

    Dom omladine Beograda

    Fantastična čitaonica #59

    Nina Alan: THE RIFT

    moderator: Bojan Butković

    http://www.domomladine.org

    19.30 Cankarjev dom, Ljubljana

    21.00 Mestni muzej Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd

    PIDŽAMA ZA ŠESTORO - predstava

    režija: Mihailo Laptošević

    igraju studenti glume Univerziteta Sinergija: Milivoj Borlja, Nemanja Simić, Ana Vučić, Goca Đokić, Aleksandar Stojanović, Ivan Todorović, Aleksandra Stojanović, Isidora Milinović, Jovana Milovanović

    400 din

    http://www.kccukarica.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Obeležavanje 1968.

    DUGO I NETREMICE: LIKOVI U DOKUMENTARNOM FILMU - predavanje sa projekcijom 008

    autor: Vladimir Šojat, filmski reditelј, producent i montažer

    LICA 1968.

    http://www.dksg.rs

    42. DANI SATIRE FADILA HADŽIĆA (5-21.6.2018.) Zagreb

     

    Zagrebačko kazalište mladih, Teslina 7

    Carlo Goldoni - Predrag Lucić: BARUFE (predstava će biti prevođena)

    Gledališče Koper, Istarsko narodno kazalište - Gradsko kazališt Epula, Slovensko narodno gledališče Nova Gorica, Stalno gledališče Trst

    redatelj: Vito Taufer

    http://www.kazalistekerempuh.hr

    Kulturni centar Kula, Josipa Kramera 3, Kula

    60. REPUBLIČKI FESTIVAL AMATERSKIH POZORISTA SRBIJE (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://www.kula.rs

    13. FESTIVAL RANE MUZIKE (9-24.6.2018.) Beograd

     

    Crkva Svetog Petra

    EUROPEAN RENAISSANCE

    Musica Antiqua Hévíz (Hungary)

    http://www.festivalranemuzike.com

    Kulturni centar Novog Sada

    Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    BOŽICA MILOJEVIĆ (1992, Niš) - slike (18-29.6.2018.)

    http://www.kcns.org.rs

    Atelje 212, Beograd

    ŠIROM OTVORENIH VRATA (18-21.6.2018.)

     

    18.6.

     

    Velika scena - Mira Trailović

    20.00 ZVUK POZORIŠTA

    Vlada Pejković, Irena Popović, Anja Đorđević i LP duo: Sonja Lončar i Andrija Pavlović

     

    Mala scena - Petar Kralj

    20.30 A. Popović: RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA - projekcija predstave (1967)

     

     

    19.6.

     

    Velika scena - Mira Trailović

    20.00 B. Breht: POŠTO GVOŽĐE - ispitna pedstava Rastislava Ćopića, FDU

     

    Mala scena - Petar Kralj

    20.30 MARTA BEREŠ: ONE GIRL SHOW -gostuje pozorište Deže Kostolai, Subotica

     

     

    20.6.

     

    Velika scena - Mira Trailović

    20.00 DŽEZ KATEDRA FMU - koncert

     

    Mala scena - Petar Kralj

    20.30 TO FEEL OR NOT TO FEEL - autorski projekat

     

     

    21.6.

     

    Velika scena - Mira Trailović

    20.00 KANDA, KODŽA I NEBOJŠA - koncert

     

    Mala scena - Petar Kralj

    20.30 B. Pekić: KOREŠPODENCIJA - projekcija predstave (1980)

    http://atelje212.rs

    CK13, Novi Sad

    MESSER CHUPS (Sankt Peterburg) - koncert (horor surf)

    700 din

    http://ck13.org

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Bašta

    BODY COUNT - koncert

    http://www.skc.org.rs

    PODGORIČKO KULTURNO LJETO 2018 (31.5.-23.9.2018.) Podgorica

     

    Plato ispred Narodne biblioteke Radosav Ljumović

    Milenko Perović: STUDIJE IZ FILOZOFIJE JEZIKA - promocija knjige

    učestvuju: Adnan Čirgić, Vanja Kovačević i autor

    http://www.podgorica.me

    19/Jun/2018

    SANU, Beograd

    ZDRAVSTVO SRBIJE U NAREDNIM DECENIJAMA - naučni skup

    https://www.sanu.ac.rs

    SANU, Beograd

    Galerija nauke i tehnike SANU

    ŠEZDESET OSMA U STUDENTU - izložba (18-22.6.2018.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    Kulturni centar Novog Sada

    MARIJA TOŠKOVIĆ: BISTERIJUM - izložba (18.6.-9.7.2018.)

    http://www.kcns.org.rs

    Kuća kralja Petra Prvog, Vase Pelagića 40, Beograd

    4. FESTIVAL KINESKE KULTURE

     

    10:00-18:00 Novi put svile - izložba

    Ambasada Narodne Republike Kine

     

    10:00-18:00 Kinesko slikanje pejizaža, cveća i ptica - izložba

    Institut Konfučije iz Novog Sada

     

    10:00-18:00 Vida Felbab: Moja kreativnost za vas - izložba

     

    Udruženje iz Makao za promociju razmene Azijsko-pacifičkog regiona i Latinske Amerike (MAPEAL) i Megatrend Univerzitet u saradnji sa Kancelarijom za turizam Vlade Makaoa (MGTO) i Institut za promociju trgovine i investicija iz Makao (IPIM): Bliski susret sa Makaom

    10:00-18:00 Bliski susret sa Makaom - izložba postera

    18:30-19:30 Bliski susret sa Makaom - koktel

    19:30-21:00 Uvodna prezentacija o istoriji, kulturi, turizmu, gastronomiji i obrazovanju u Makau

     

    organizacija: Udruženje za međunarodnu saradnju i slogu među narodima Pro Concordatia Populorum

    pokrovitelj: Ambasada Narodne Republike Kine

    http://www.kucakraljapetra.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Obeležavanje 1968.

    STUDENTSKI ČASOPISI 1968. - izložba naslovnih strana studentskih časopisa Student, Vidici i Susret (18.6.-7.7.2018.) - 50 godina od studentske pobune u Beogradu 1968. godine.

     

    http://www.dksg.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    BOŽICA MILOJEVIĆ (1992, Niš) - slike (18-29.6.2018.)

    http://www.kcns.org.rs

    Klub-knjižara-galerija Glasnik, Kneza Miloša 16, Beograd

    Branka Krsmanović: E, E, ŠTA JE TO? Evnusi u vojnom vrhu vizantijskog carstva - predstavlјanje knjige

    izdavač: Službeni glasnik, u biblioteci Sabornik (urednik: Borisav Čeliković)

    govore: akademik Miodrag Marković, Petar V. Arbutina, izvršni direktor Glasnikovog Sektora za izdavanje knjiga, Borisav Čeliković, i autorka

    http://www.slglasnik.com

    Galerija SULUJ, Beograd

    IVA ATOSKI (crteži) i BOŽO TERZIĆ (skulpture u drvetu): BITI ONAJ DRUGI - zajednička izložba (18-30.6.2018.)

    https://www.facebook.com/sulujgalerija

    Ciglana (Klub ljubitelja teške industrije), Slanacki put 26, Beograd

    4. Festival DEV9T (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://dev9t.com

    SUMMER SENSUAL DAYS (15-18.6.2018.) Opatija, (18-25.6.2018.) Rovinj

    ROVINJ PROGRAM

    http://www.summersensual.com

    Kulturni centar Novog Sada

    VREME PREPORODA: RUSINI I STVARANJE KRALJEVINE SHS/JUGOSLAVIJE - tribina (na srpskom jeziku)

    predavači: prof. dr Janko Ramač, prof. dr Jakov Kišjuhas, prof. dr Đura Hardi, akademik Julijan Tamaš, Đura Laćak, književnik i publicista

    moderator: Mihal Ramač, novinar i književnik

    http://www.kcns.org.rs

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    NEMAČKA / FRANCUSKA / SRBIJA (19-21.6.2018.)

     

    19.6.

     

    17.00 SPECIJALNO VASPITANJE (JUG, 1977)

    uloge: Slavko Štimac, Aleksandar Berček

    režija: Goran Marković

     

    19.00 OBEĆANJE (NEM/FRA/ŠVA, 1995)

    Das Versprechen

    uloge: Meret Beker (Meret Becker), Anijan Colner (Anian Zollner)

    režija: Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)

     

    21.00 U SRCU LAŽI (FR, 1999)

    Au coeur du mensonge

    uloge: Sandrin Boner (Sandrine Bonnaire), Žak Gamblen (Jacques Gamblin)

    režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

     

     

    20. 6.

     

    17.00 POSEBAN TRETMAN (JUG, 1980)

    uloge: Ljuba Tadić, Danilo Bata Stojković

    režija: Goran Paskaljević

     

    19.00 NAJSTARIJI FERŠO (FR/IT, 1963)

    L’aîné des Ferchaux

    uloge: Žan Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)

    režija: Žan Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

     

    21.00 OGRE (NEM/FR/VB, 1996)

    Der Unhold

    uloge: Džon Malkovič (John Malkovich), Gotfrid Džon (Gottfried John)

    režija: Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

     

     

    21.6.

     

    17.00 NEŠTO IZMEĐU (JUG, 1982)

    uloge: Predrag Miki Manojlović, Karis Korfman (Caris Corfman)

    režija: Srđan Karanović

     

    19.00 ČOVEK KOJI JE VOLEO ŽENE (FR, 1977)

    L’homme qui aimait les femmes

    uloge: Mišel Fermo (Michel Fermaud), Lesli Karon (Leslie Caron)

    režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

     

    21.00 FICKARALDO (NEM/PER, 1982)

    Fitzcarraldo

    uloge: Klaus Kinski (Klaus Kinski), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)

    režija: Verner Hercog (Werner Herzog)

    http://www.kinoteka.org.rs

    27. DANI HRVATSKOG FILMA (16-20.6.2018.) Zagreb

     

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1

    17.00 Natjecateljski program 12

    &Black&White, Darko Bakliža, animirani, 2017, 1'30''
    Dom boraca, Ivan Ramljak, dokumentarni, 2018, 49'
    Flimflam, Marko Belić, animirani, 2018, 8'
    Behemot, Igor Dropuljić, igrani, 2017, 17'55''

     

    Mala dvorana Tuškanac

    17.00 Koraci grada - promocija knjige

     

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1

    19.00 Natjecateljski program 13

    Nitko nije savršen, Barbara Vekarić, igrani, 2018, 18'16''
    Prošlo je s kišom, Siniša Ercegovac, animirani, 2018, 13'46''
    Mama zašto plačeš, Vladimira Spindler, dokumentarni, 2017, 20'45''
    Skoro ništa: i dalje noć, Davor Sanvincenti, eksperimentalni, 2017, 12'
    Prošlost raste, Dea Jagić, animirani, 2018, 8'22''
    25 FPS, Andro Giunio, namjenski, 2017, 1'10''

     

    Park Stara Trešnjevka

    21.30 Više od igre - Nogomet u hrvatskom filmu

    Pips Chips & Videoclips - Nogomet, Radislav Jovanović Gonzo, glazbeni spot, 1999, 4'20''
    Kratke lopte - razmjena dresova, igrani, Bobo Jelčić, 2014, 5'
    Utakmica, Krešimir Zimonić, animirani, 1987, 10'10''
    Kelti, Đuro Gavran, dokumentarni, 2011, 25'20''
    Nogomet, Ana Hušman, eksperimentalni, 2011, 14' 29''
    Hladno pivo - Himna, Goran Kulenović, glazbeni spot, 2001, 2' 55''

     

    Ljetna pozornica Tuškanac

    21.30 Retro

    Vrijeme šutnje, Rudolf Sremec, dokumentarni, 1971, 14'

     

    Natjecateljski program 14

    Čuvar dvorca, Manuel Šumberac, namjenski, 2017, 1'10''
    Marija, Juraj Primorac, igrani, 2017, 28'
    Blank_Edu Ton, Marko Bičanić, Karlo Vorih, namjenski, 2017, 2'
    Kako se kalio čelik, Igor Grubić, animirani, 2018, 11'40''
    Otac, Tomislav Šoban, igrani, 2018,15'30''
    Mezostajun, Ivan Ramljak, eksperimentalni, 2018, 20'

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1

    23.00 Izvan okvira 3

    Kol'ko god nas noge nose, Renata Lučić, dokumentarni, 2018, 34'
    Botanički dnevnik, Željko Kipke, dokumentarni, 2018, 33'
    Odijelo, Martina Lončar, igrani, 2017, 25'

     

    Pop Up Summer Garden

    23.00 Party nakon filma

    http://www.danihrvatskogfilma.net

    Kombank dvorana, Trg Nikole Pašića 5a, Beograd

    FRANCUSKI FILMSKI KARAVAN (19-21.6.2018.)

     

    19.6.

    18.00 ČUVARKE / LES GARDIENNES (Francuska, 2017, 134 min)

    režija: Xavier Beauvois

    uloge: Nathalie Baye, Laura Smet, Iris Bry

     

    20.6.

    18.00 ISTOČNI FRONT, ZABORAVLJENI FRONT 1915-1919 / UN FRONT OUBLIÉ, LE FRONT D’ORIENT 1915-1919 (Francuska, 2010, 52 min)

    režija: François Borot

     

    20.00 ŽIVOT I NIŠTA DRUGO / LA VIE ET RIEN D’AUTRE (Francuska, 1989, 135 min)

    režija: Bertrand Tavernier

    uloge: Philippe Noiret, Sabine Azéma, Pascale Vignal

     

    21.6.

    18.00 KAPETAN KONAN / CAPITAINE CONAN (Francuska, 1996, 130 min)

    režija: Bertran Tavernije
    igraju: Filip Toreton, Samiel le Bian

    http://www.kombankdvorana.rs

    Gradska biblioteka Karlo Bijelicki, Trg cara Lazara 3, Sombor

    dr Boris Bulatović (1981): OKLEVETANA KNJIŽEVNOST: IDEOLOŠKI ASPEKTI U KRITIČKOM SAGLEDAVANJU SRPSKE KNJIŽEVNOSTI I KULTURE KRAJEM 20. I POČETKOM 21. VEKA - promocija knjige

    (NURSS, 2017)

    http://www.biblioso.org.rs

    SANU, Beograd

    Galerija nauke i tehnike SANU

    ŠEZDESET OSMA U STUDENTU - izložba (18-22.6.2018.)

     

    ŠTA JE OSTALO OD ŠEZDESET OSME - GDE SU DANAS ŠEZDESETOSMAŠI? - tribina

    učesnici: Dragoljub Mićunović, Đorđe Malavrazić, Stanko Crnobrnja

    moderator: Branka Otašević

    https://www.sanu.ac.rs

    Kombank dvorana, Trg Nikole Pašića, Beograd

    ČUVARKE - premijera filma, u sklopu svečanosti obeležavanja stogodišnjice od kraja Prvog svetskog rata

    režija, scenario: Gzavije Bovo

    U bioskopima od 21. juna

    https://www.youtube.com/watch?v=HsdDm-mcczQ

    http://www.mcf.rs

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

     

    Vodstvo po razstavi

    http://www.mglc-lj.si

    Ravnikar gallery space, Prešernova cesta 10a, Ljubljana

    AIR4 [100 artists] [100 artworks] - international group exhibition (19.6.-31.8.2018.)

    Rade Tepavčević, Francesco Poiana, Ana Milenković, Evgen Čopi Gorišek, Nemanja Golijanin, Neža Knez, Daniel Moreira, Nejc Korenič, Manolis Anastasakos, Tadija Janičič, Nika Von Hahm, Andrea Musa, Davide Caldarini, Ana Popescu, Mohammad Awwad, Luka Uršič, Vladimir Miladinović, Nic Courdy, Anita Kos, Staš Kleindienst, Fran Ortega, Bojan Stojčić, Šejma Fere, Maja Babič Košir, Nebojša Adamovič, Leonor Zamith, Helena Tahir, Giulia Cabassi, Nina Čelhar, Vuk Čuk, Tjaša Rener, Alexandros Simopoulos, Gašper Kunšič, Philippine Marquier, Marthin Rozoc, Jaka Vatovec, Teja Kralj, Meriton Maloku, Jasmina Grudnik, Lara Badurina, Zoran Pungerčar, Jelena Fuzinato, Katarina Vladimirov Young, Sonja Vulpes, Giulio Bensasson, Miha Perne, Maida Garić, Brina Torkar, Jelena Bando, Nez Pez, Isidora Krstić, Rok Mar, Pedro Maia, Eva Juričan, Davor Gromilović, Nevena Aleksovski, Ivonne Gracia Murillo, Ivana Bajec, Melita Sorola Staničić, Julio Dolbeth, Suzana Brborovič, Jelena Micić, Eva Mlinar, Darko Aleksovski, Marko K. Gavez, Giulia Lanza, Nana Wolke, Cvetan Nedeljkovski, Matija Bobičić, Lucija Žuti, Mina Fina, Jan Pogorelec, Miron Milić, Simon Kocjančič, Paris Koutsikos, Liberta Mišan, Dajana Jurman Osip, Petra Korent, Lealudvik, Katerina Ristovska, Matej Stupica, Natan Esku, Jasna Šikanja, Zarja Ražman, Marina Milev, Aleksandar Dimitrijević, Leon Zuodar, Ruki Chuki, Tadej Vaukman, Meta Mežan, Radovan Kunić, Anja Jelovšek, Srdjan Mićić, Mirna Kutleša, Tarko Janoš, Nastja Mezek, Rikardo Druškić, Urška Rednak, Valerie Wolf Gang, Marija Sević, Ron Preinfalk, Veronika Hozjan, Tina Konec

    http://www.ravnikargallery.space

    https://www.facebook.com/ravnikargalleryspace

    Kulturni centar Beograda

    BIJENALE ARHITEKTURE U VENECIJI: SLUČAJ SRBIJA

    učesnici: Dejan Todorović, Ljiljana Abramović Miletić, Branko Stanojević, Slobodan Jović i Snežana Ristić

    moderatorka: Danica Jovović Prodanović

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Mladost Futog, Cara Lazara 42, Futog

    18. FUTOŠKO KULTURNO LETO 2018 (6-25.6.2018.)

     

    SUNCE OD OSMEHA... - muzičko-scenski program dece vrtića, škola, klubova i KC Mladost

    https://www.facebook.com/kicmladost.futog

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 PLEŠI KAKO MAMA KAŽE (Španija, 2018, 90 min) - igrani film (komedija)

    režija: Fernando Kolomo

    https://www.youtube.com/watch?v=QqxUHujobxk

     

    20.30 DVOSTRUKI LJUBAVNIK / L’AMANT DOUBLE / THE DOUBLE LOVER (Francuska/Belgija, 2017, 107 min)

    režija: François Ozon
    uloge: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=xqVGWGG9J5Y

    http://www.kolarac.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    STEFAN DIMITRIJEVIĆ - izložba skulptura (19.6.-7.7.2018.)

    http://www.kolarac.rs

    Cirkulacija 2, Tobačna Ljubljana

    TELESKOPIRANJE - plesna predstava

    ples, koreografija, urjenje: Jana Jevtović, Engin Can

    oblikovanje zvoka in svetlobe: Zoran Grabarac

    sodelavec: Rok Vevar

    produkcija: Nomad Dance Academy Slovenija, Jana Jevtović in Engin Can, v sodelovanju s Cirkulacijo2

    http://www.cirkulacija2.org

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    ’68. NA FILMU (18-24.6.2018.)

     

    LEPI TRAGOVI (ČEŠ, 2010) - dokumentarni serijal

    Šumné stopy

    režija: Radovan Lipus (Radovan Lipus)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Muzej Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    SANJAO SAM... BIZONI PROLAZE PRERIJOM - izložba o severnoameričkim Indijancim iz perspektive popularne kulture (filmovi, knjige, stripovi, igračke)

    autor: Darijuš Samii, viši kustos istoričar

    umetnički program otvaranja: kantautrori Miloš Zubac i Nikola Nešković

    izložbu će otvoriti Igor Stojić - antropolog, Istorijski institut SANU

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    Kulturni centar Laza Kostić, Sombor

    IVORA DAJIĆ (1976, Jagodina): VODA-SEĆANJE - izložba slika (19-29.6.2018.)

    http://www.kcsombor.org.rs

    Dom omladine Beograda

    Moj film je bolji od tvog #24

    BORBA FANOVA!

    Tribina, kviz, revolveraški obračun, rolerkoster. Žestoke diskusije o filmu kakve još niste videli!

    Umesto poznatih ličnosti iz sveta filma i medija, u junu u filmskom ringu - fanovi! Ako volite film, volite da se raspravljate sa drugima i mislite da ste uvek u pravu i da ste mogli bolje odgovoriti na neka pitanja koja smo imali od naših gostiju, prijavite se!

    Odgovorite na test pitanje: Koja velika franšiza treba da umre i zašto?

    Formular za prijavu: https://goo.gl/forms/z9iSga8NxiZd68t33

    Autori i sudije: Miloš Petrik, Miloš Cvetković i Sofija Vuković.

    besplatno

    http://www.domomladine.org

    Kulturni centar Novog Sada

    Vića Mitrović Mitra: ZAŠTO MUŠKARCI PLAČU - promocija knjige

    http://www.kcns.org.rs

    Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin

    MINI FESTIVAL JAPANSKIH ANIME FILMOVA (19-21.6.2018.) - prateći program izložbe Japanizam u Banatu: 1869-1969

    selekcija filmova: kustos-istoričar umetnosti Dejan Vorgić

     

    19.6.

    PISMO ZA MOMO / A LETTER TO MOMO (2011) - animirani, avantura, komedija, drama

    režija i scenario: Hirojuki Okiura

     

    20.6.

    GOSPOĐICA HOKUSAI / SARUSUBERI: MISS HOKUSAI (2015) - animirani, biografski, drama

    režija: Keići Hara

     

    21.6.

    GLUMICA MILENIJUMA / MILLENNIUM ACTRESS (2001) - animirani, avantura, komedija, drama

    režija i scenario: Satoši Kon

     

    organizacija: Društvo Sakurabana i Narodni muzej Zrenjanin

    besplatno

    http://www.muzejzrenjanin.org.rs

    CZKD, Beograd

    OTKAZANO

    STUDIJA SLUČAJA PËRTEJ 1997-2017 - predstavljanje knjige

    učesnici: Škeljzen Malići, Borka Pavićević, Dejan Sretenović, Jeton Neziraj

    moderatorke: Luna Đorđević, Majlinda Hodža

    http://www.czkd.org

    58. MEĐUNARODNI DJEČJI FESTIVAL (16-29.6.2018.) Šibenik

     

    Kazalište

    19.00 Vjekoslav Janković i Vladimir Andrić: CRVENKAPICA (40 min, uzrast: 4+)

    Gradsko kazalište Joza Ivakić / Dječje kazalište Branko Mihaljević, Vinkovci / Osijek
    Redatelj: Vladimir Andrić
    Scenografkinja i kostimografkinja: Ivana Pjevac
    Koreografkinja: Maja Huber
    Igraju: Katarina Šestić, Marijan Josipović, Matea Marušić, Ivan Pokupić, Katarina Krištić, Vladimir Andrić, Zorko Bagić i Ivica Lučić

     

    Ljetna pozornica

    21.00 The Tiger Lilies, Julian Crouch, Phelim McDermot: PETER KUŠTER (90 min, uzrast: 14+)

    Slovensko narodno gledališče Nova Gorica, Slovenija
    Redateljica: Ivana Djilas
    Dramaturginja: Ana Kržišnik Blažica
    Kostimografkinja: Jelena Proković
    Koreografkinja: Maša Kagao Knez
    Scenografkinja i oblikovateljica lutaka: Barbara Stupica
    Autori aranžmana i glazbenici: Boštjan Narat, Blaž Celarec i Joži Šalej
    Igraju: Ana Facchini, Kristijan Guček, Peter Harl, Gorazd Jakomini, Patrizia Jurinčič Finžgar, Jure Kopušar, Matija Rupel, Marjuta Slamič i Andrej Zalesjak

    http://www.mdf-sibenik.com

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    Branko Anđić: VELIKO SPREMANJE - književno veče

    učestvuju: Ljubica Arsić, Tamara Krstić, Srdjan Tešin, Petar Arbutina, Nenad Šaponja i autor

    http://www.kolarac.rs

    Zagrebačko Kazalište Mladih, Teslina 7, Zagreb

     

    ANSAMBL - plesna predstava

    ideja, koreografija: Jasna L. Vinovrški

    izvođači: Branko Banković, Koraljka Begović, Ema Crnić, Dina Ekštajn, Nastasja Štefanić,Martina Tomić, Ana Vnučec

    scenska podrška: Pravdan Devlahović

    dizajn svjetla:  Bojan Gagić

    kostimi:  Ana Savić-Gecan 

    scenografija:  Clément  Layes

    fotografija: Ivica Ivčević

     

    UMJETNIK ZA HITNE INTERVENCIJE - plesna predstava

    koncept, koreografija: Clément  Layes

    izvođači: Dina Ekštajn, Ana Vnučec, Stevie Koglin / Šimun Stankov

    scenska podrška: Pravdan Devlahović 

    kostimi: Ana Savić Gecan

    scenografija: Jonas Maria Droste, Clément Layes 

    fotografija: Ivica Ivčević

     

    produkcija: Studio za suvremeni ples u koprodukciji sa Platformom HR i u suradnji sa ZKM-om

    http://www.zekaem.hr

    Kulturni centar Kula, Josipa Kramera 3, Kula

    60. REPUBLIČKI FESTIVAL AMATERSKIH POZORISTA SRBIJE (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://www.kula.rs

    HDD galerija (Hrvatsko dizajnersko društvo), Boškovićeva 18, Zagreb

    BAGGIZMO 2015.- MAKING OF. - izložba (6-26.6.2018.)

    autorice izložbe: Izvorka Jurić i Kristina Volf

    https://youtu.be/g95rVab5a_E

     

    Razgovor: članovi Baggizmovog tima Izvorka Jurić, Ladislav Jurić, Kristina Volf Te

    moderatori: Koraljka Vlajo i Marko Golub

    http://dizajn.hr

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Obeležavanje 1968.

    Razgovor o studentskoj revoluciji 1968: ŠTA STE RADILI ’67?

    http://www.dksg.rs

    Muzej Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    POREKLO NARODA... PUT U ZEMLJU TOFALARA - izložba fotografija koje prikazuju sadašnji život jednog od sibirskih plemena - Tofalara, koji žive u izolaciji i čiji broj prema poslednjem popisu iznosi 762 člana

    autori izložbe: Branislav Brkić, predsednik Foto saveza Srbije i Ranko Đurović, fotograf

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    EDINA SELESKOVIĆ: THINK FREEDOM - izložba (19.6.-22.7.2018.)

    http://gkd.hr

    Ustanova kulture Parobrod, Kapetan Mišina 6a (ulaz iz Gospodar Jevremove) Beograd

    Bruno Viejra Amaral: PRVE BRAZDE - predstavljanje romana

    izdavač: Clio, 2017

    govore: Jasmina Nešković, prevodilac i recenzent, Tihomir Brajović, teoretičar književnosti, Vule Žurić, književnik, Zoran Hamović, glavni urednik, i autor

    http://clio.rs

    Galerija Simulaker, Novo Mesto

    IRENA BRDEN (1994, Ptuj): BREZ NASLOVA - prostorska instalacija (19.6.-6.7.2018.)

    www.facebook.com/GalerijaSimulaker

    http://www.simulaker.si

    42. DANI SATIRE FADILA HADŽIĆA (5-21.6.2018.) Zagreb

     

    Satiričko kazalište Kerempuh, Prolaz Fadila Hadžića 3

    Gregor Strniša: LJUDOŽDERCI (predstava će biti prevođena)

    Slovensko narodno gledališče Drama Maribor / Slovenija

    redatelj: Ivica Buljan

    http://www.kazalistekerempuh.hr

    Atelje 212, Beograd

    ŠIROM OTVORENIH VRATA (18-21.6.2018.)

     

    Velika scena - Mira Trailović

    20.00 B. Breht: POŠTO GVOŽĐE - ispitna pedstava Rastislava Ćopića, FDU

     

    Mala scena - Petar Kralj

    20.30 MARTA BEREŠ: ONE GIRL SHOW -gostuje pozorište Deže Kostolai, Subotica

    http://atelje212.rs

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Ciklus: Višemedijsko stvaralaštvo i umetnici

    ĐORĐE ODANOVIĆ: PRESUDNO ZNAČENJE - prikaz rada i razgovor sa autorom

    http://www.skc.org.rs

    2. BANATSKA BAJKA - LETO U GRADSKOJ BAŠTI (5.6.-19.8.2018.) Zrenjanin

     

    Društvo vinara i vinogradara “Vesela Braća” iz Orlovata - predstavljanje

    Bend Francuska sobarica

    organizacija: Kulturni centar Zrenjanina, Turistička organizacija Zrenjanina i IP Media023

    https://www.facebook.com/Banatska-Bajka-Leto-U-Gradskoj-Ba%C5%A1ti-1341842445907...

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Letnja pozornica - Klupice

    Obeležavanje 1968.

    VLADA DŽET BEND (u slučaju lošeg vremena koncert se otkazuje)

    http://www.dksg.rs

    10. PERFORACIJE - tjedan izvedbenih umjetnosti (11.6.-13.8.2018.)

     

    Filodrammatica, Korzo 28. Rijeka

    Karen Nielsen (Dk)

    Luana Lojić (Hr)

    Nikolina Butorac (Hr)

    http://www.perforacije.org

    Muzej Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    KANDA, KODŽA I NEBOJŠA (Beograd) - koncert

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    MKNŽ, Ilirska Bistrica

    THE BELLRAYS (ZDA) - punk'n'roll soul

    http://www.drustvo-mknz.si

    PODGORIČKO KULTURNO LJETO 2018 (31.5.-23.9.2018.) Podgorica

     

    Plato ispred Narodne biblioteke Radosav Ljumović

    Autorsko veče VLADIMIRA JOVANOVIĆA

    učestvuju: Milorad Popović, Rajko Cerović/Marko Špadijer

    http://www.podgorica.me

    20/Jun/2018

    Kuća kralja Petra Prvog, Vase Pelagića 40, Beograd

    4. FESTIVAL KINESKE KULTURE

     

    10:00-18:00 Novi put svile - izložba

    Ambasada Narodne Republike Kine

     

    10:00-18:00 Kinesko slikanje pejizaža, cveća i ptica - izložba

    Institut Konfučije iz Novog Sada

     

    10:00-18:00 Vida Felbab: Moja kreativnost za vas - izložba

     

    10:00-18:00 Bliski susret sa Makaom - izložba postera

    Mapeal i Megatrend univerzitet

     

    10:00-18:00 Maraton kineske savremene kinematografije

    Ambasada Narodne Republike Kine

    10:00 Himalaji: Stepenice do Raja (95 min)

    12:00 Priča o tri grada (131 min)

    14:00 Jian Bing Čovek (108 min)

    16:00 Detektiv čajnatavn (136 min)

     

    organizacija: Udruženje za međunarodnu saradnju i slogu među narodima Pro Concordatia Populorum

    pokrovitelj: Ambasada Narodne Republike Kine

    http://www.kucakraljapetra.rs

    FORUM KREATIVNA EVROPA 2018 - Nove perspektive kulturnih odnosa EU i Zapadnog Balkana (20-22.6.2018.) Beograd

    PROGRAM

    http://kultura.kreativnaevropa.rs

    Ravnikar gallery space, Prešernova cesta 10a, Ljubljana

    AIR4 [100 artists] [100 artworks] - international group exhibition (19.6.-31.8.2018.)

    Rade Tepavčević, Francesco Poiana, Ana Milenković, Evgen Čopi Gorišek, Nemanja Golijanin, Neža Knez, Daniel Moreira, Nejc Korenič, Manolis Anastasakos, Tadija Janičič, Nika Von Hahm, Andrea Musa, Davide Caldarini, Ana Popescu, Mohammad Awwad, Luka Uršič, Vladimir Miladinović, Nic Courdy, Anita Kos, Staš Kleindienst, Fran Ortega, Bojan Stojčić, Šejma Fere, Maja Babič Košir, Nebojša Adamovič, Leonor Zamith, Helena Tahir, Giulia Cabassi, Nina Čelhar, Vuk Čuk, Tjaša Rener, Alexandros Simopoulos, Gašper Kunšič, Philippine Marquier, Marthin Rozoc, Jaka Vatovec, Teja Kralj, Meriton Maloku, Jasmina Grudnik, Lara Badurina, Zoran Pungerčar, Jelena Fuzinato, Katarina Vladimirov Young, Sonja Vulpes, Giulio Bensasson, Miha Perne, Maida Garić, Brina Torkar, Jelena Bando, Nez Pez, Isidora Krstić, Rok Mar, Pedro Maia, Eva Juričan, Davor Gromilović, Nevena Aleksovski, Ivonne Gracia Murillo, Ivana Bajec, Melita Sorola Staničić, Julio Dolbeth, Suzana Brborovič, Jelena Micić, Eva Mlinar, Darko Aleksovski, Marko K. Gavez, Giulia Lanza, Nana Wolke, Cvetan Nedeljkovski, Matija Bobičić, Lucija Žuti, Mina Fina, Jan Pogorelec, Miron Milić, Simon Kocjančič, Paris Koutsikos, Liberta Mišan, Dajana Jurman Osip, Petra Korent, Lealudvik, Katerina Ristovska, Matej Stupica, Natan Esku, Jasna Šikanja, Zarja Ražman, Marina Milev, Aleksandar Dimitrijević, Leon Zuodar, Ruki Chuki, Tadej Vaukman, Meta Mežan, Radovan Kunić, Anja Jelovšek, Srdjan Mićić, Mirna Kutleša, Tarko Janoš, Nastja Mezek, Rikardo Druškić, Urška Rednak, Valerie Wolf Gang, Marija Sević, Ron Preinfalk, Veronika Hozjan, Tina Konec

    http://www.ravnikargallery.space

    https://www.facebook.com/ravnikargalleryspace

    Kulturni centar Laza Kostić, Sombor

    IVORA DAJIĆ (1976, Jagodina): VODA-SEĆANJE - izložba slika (19-29.6.2018.)

    http://www.kcsombor.org.rs

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    EDINA SELESKOVIĆ: THINK FREEDOM - izložba (19.6.-22.7.2018.)

    http://gkd.hr

    17. MEĐUNARODNI FESTIVAL HARFE U BEOGRADU (12-26.6.2018.)

     

    Muzej nauke i tehnike

    20.00 Anđela Mađarova (Bugarska) - harfa i Ivona Nedeva (Bugarska) - flauta (koncert posvećen stogodišnjici smrti Kloda Debisija)

     

    Prateći program

    Vrtić Bubica (Zvezdara)

    11.00 Ana Marija Franc - harfa

    http://harfa.rs

    SUMMER SENSUAL DAYS (15-18.6.2018.) Opatija, (18-25.6.2018.) Rovinj

    ROVINJ PROGRAM

    http://www.summersensual.com

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    STEFAN DIMITRIJEVIĆ - izložba skulptura (19.6.-7.7.2018.)

    http://www.kolarac.rs

    SANU, Beograd

    Ciklus predavanja: Geohazard u Srbiji u 21. veku: Znanje je najbolji bedem protiv stihije

    KLIMATSKE PROMENE: GEOPERSPEKTIVA

    predavač: dopisni član SANU Slobodan Marković

    https://www.sanu.ac.rs

    27. DANI HRVATSKOG FILMA (16-20.6.2018.) Zagreb

     

    Akademija dramske umjetnosti

    12.00 Filmska glazba - Darko Rundek i gosti - masterclass

     

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1

    17.00 Natjecateljski program 15

    Dijalogom do bolje mobilnosti u gradskim kvartovima, Natko Stipaničev, namjenski, 2017, 2'40''
    Ultra, Igor Jelinović, igrani, 2018, 26'
    Naopako, Filip Zadro, igrani, 2017, 13'
    Bobo, Andrej Rehak, animirani 2018, 14' 04''
    Jan Kinči & Regis Kattie - Florette, Dalibor Barić, namjenski, 2018, 10'10''
    Rušimo tabue_plava, Marko Bičanić, namjenski, 2018, 30''

     

    19.00 Hommage JELENI RAJKOVIĆ

    Blue Helmet, Jelena Rajković, dokumentarni, 1993, 25'
    Noć za slušanje, Jelena Rajković, igrani, 1995, 43'

     

    Ljetna pozornica Tuškanac

    21.30 ZATVARANJE I DODJELA NAGRADA
    Posebna projekcija: film iznenađenja

     

    Kulturni centar Mesnička

    23.00 Party zatvaranja: DJ Ognjen Sviličić

    http://www.danihrvatskogfilma.net

    Univerzitet u Nišu/Multimedijalna sala 8, Niš

    PRIMENA PLAZMA NAGRIZANJA U PROIZVODNJI NANO ČIPOVA - predavanje

    predavač: akademik Zoran Petrović

    https://www.sanu.ac.rs

    Beogradska filharmonija, Studentski trg 11, Beograd

    MUZIČKI RAZGOVORI SA FELCOM (šef dirigent Gabrijel Felc) (24.1.-20.6.2018.)

     

    Sanja Romić - oboa

    program: Ž-M. Damas: Kvartet za drvene duvače

    http://www.bgf.rs

    Ciglana (Klub ljubitelja teške industrije), Slanacki put 26, Beograd

    4. Festival DEV9T (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://dev9t.com

    Galerija Simulaker, Novo Mesto

    IRENA BRDEN (1994, Ptuj): BREZ NASLOVA - prostorska instalacija (19.6.-6.7.2018.)

    www.facebook.com/GalerijaSimulaker

    http://www.simulaker.si

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    NEMAČKA / FRANCUSKA / SRBIJA (19-21.6.2018.)

     

    17.00 POSEBAN TRETMAN (JUG, 1980)

    uloge: Ljuba Tadić, Danilo Bata Stojković

    režija: Goran Paskaljević

     

    19.00 NAJSTARIJI FERŠO (FR/IT, 1963)

    L’aîné des Ferchaux

    uloge: Žan Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)

    režija: Žan Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

     

    21.00 OGRE (NEM/FR/VB, 1996)

    Der Unhold

    uloge: Džon Malkovič (John Malkovich), Gotfrid Džon (Gottfried John)

    režija: Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    11. SVETSKI TAMBURICA FEST - NOVI SAD 2018.

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija P74, Trg Prekomorskih brigad 1, Ljubljana

    GETA BRĂTESCU, MARIA LAI, ADRIANA MARAŽ, MILENA USENIK: ZMAGOVITE ŠTIRI - skupinska razstava (1-29.6.2018.)

    kustos razstave: Tadej Pogačar

     

    Javno vodstvo po razstavi: Nina Skumavc

    http://www.zavod-parasite.si

    Kulturni centar Novog Sada

    GEOPOLITIKA BELORUSIJE - ALEKSANDAR LUKAŠENKO - tribina

    autor i predavač: Predrag Rajić, pravnik

    http://www.kcns.org.rs

    Kombank dvorana, Trg Nikole Pašića 5a, Beograd

    FRANCUSKI FILMSKI KARAVAN (19-21.6.2018.)

     

    18.00 ISTOČNI FRONT, ZABORAVLJENI FRONT 1915-1919 / UN FRONT OUBLIÉ, LE FRONT D’ORIENT 1915-1919 (Francuska, 2010, 52 min)

    režija: François Borot

     

    20.00 ŽIVOT I NIŠTA DRUGO / LA VIE ET RIEN D’AUTRE (Francuska, 1989, 135 min)

    režija: Bertrand Tavernier

    uloge: Philippe Noiret, Sabine Azéma, Pascale Vignal

    http://kombankdvorana.rs

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    dr RADIVOJ SIMONOVIĆ: ZAPISI U VREMENU - izložba fotografija (12.6.-8.7.2018.)

     

    Vojvodina u objektivu Radivoja Simonovića - dokumentarni film

    autor: Bogdan Šekarić

    https://etnografskimuzej.rs

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    ’68. NA FILMU (18-24.6.2018.)

     

    18.00 RANI RADOVI (JUG, 1969)

    uloge: Milja Vujanović, Bogdan Tirnanić

    režija: Želimir Žilnik

     

    20.30 SANJARI (VB/FR/IT, 2003)

    The Dreamers

    uloge: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)

    režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Kulturni centar Mladost Futog, Cara Lazara 42, Futog

    18. FUTOŠKO KULTURNO LETO 2018 (6-25.6.2018.)

     

    18:00/19:00 Igralište - Družilište

    CRVENKAPA I VUČKO - predstava

    Pozorište Teatrilo

    https://www.facebook.com/kicmladost.futog

    SANU, Beograd

    Galerija nauke i tehnike SANU

    ŠEZDESET OSMA U STUDENTU - izložba (18-22.6.2018.)

     

    STUDENT U ŠEZDESET OSMOJ - ŠEZDESET OSMA U STUDENTU - tribina

    učesnici: Branka Otašević, Đorđije Uskoković, Sanja Radović, Milivoje Majstorović

    moderator: Jelena Petković

    https://www.sanu.ac.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    IZOLOVANA PLEMENA I ŠAMANIZAM AMAZONIJE - razgovor

    učestvuju: dr Maja T. Iskjerdo, dr Rajko Golić i Nemanja Potrebić

    http://www.kolarac.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 PLEŠI KAKO MAMA KAŽE (Španija, 2018, 90 min) - igrani film (komedija)

    režija: Fernando Kolomo

    https://www.youtube.com/watch?v=QqxUHujobxk

     

    20.30 DVOSTRUKI LJUBAVNIK / L’AMANT DOUBLE / THE DOUBLE LOVER (Francuska/Belgija, 2017, 107 min)

    režija: François Ozon
    uloge: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=xqVGWGG9J5Y

    http://www.kolarac.rs

    14. Mednarodni filmski festival KINO OTOK ISOLA CINEMA (6-10.6.2018.) Izola/Ljubljana/Kopar/Sežana/Tolmin//Idrija

    Otok v Ljubljani

    Kinodvor

    JUPITROVA LUNA / JUPITER’S MOON (Madžarska, Nemčija/Hungary, Germany, 2017, 123’)

    režija: Kornél Mundruczó

    http://www.isolacinema.org

    CZKD, Beograd

    ZAMRZNUTO KOSOVO - OD GAZIMESTANA DO NARODNOG MUZEJA - tribina

    učesnici: antropolog Ivan Čolović, autor knjige „Smrt na Kosovu polju”, muzikolog Srđan Atanasovski, autor knjige „Mapiranje Stare Srbije”, istoričarka Dubravka Stojanovic i novinar Teofil Pančić

    moderacija: Svetlana Lukić

    organizacija: Peščanik, uz podršku beogradskog foruma ZFD

    http://www.czkd.org

    58. MEĐUNARODNI DJEČJI FESTIVAL (16-29.6.2018.) Šibenik

     

    Kazalište

    19.00 Jose Antonio Puchades i Julieta Gascón Roque: ALLEGRO MA NON TROPPO (50 min, uzrast: 7+)

    Zero en Conducta Company, Barcelona, Španjolska
    Redatelji: Jose Antonio Puchades i Julieta Gascon Roque
    Glazba: Red Vox Studio
    Kostmografkinje: Agnés Costa i Claudia Fascio
    Scenografi: Angel Navarro i Kim Dutour
    Oblikovanje lutaka: Miguel Hache
    Igraju: Jose Antonio Puchades i Julieta Gascon Roque

     

    Ljetna pozornica

    21.00 Rakhal Herrero: SUPERJUNACI (50 min, uzrast: 11+)

    Kazališna družina Pinklec / Teatar Poco Loco, Čakovec / Zagreb
    Redateljica: Renata Carola Gatica
    Dramaturginja: Dunja Fajdić
    Koreografi: Rakhal Herrero i Damian Cortes Alberti
    Scenografkinja i glazba: Rakhal Herrero
    Kostimografkinja: Hana Letica
    Igraju: Karolina Horvat, Maja Kovač, Dunja Fajdić, Bruno Kontrec, Mario Jakšić i Jurica Marčec

    http://www.mdf-sibenik.com

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    SITO I BESNO - matrijaršijski sito eksperimenti - izložba (20.6.-7.7.2018.)

    http://www.dksg.rs

    Galerija RTS, Takovska 10, Beograd

    ALEKSANDAR M. LUKIĆ (1964, Sremska Mitrovica): MAGIJA STAKLA - izložba (20.6.-7.7.2018.)

    govore: Zorica Šujica, član Upravnog odbora RTS-a i istoričar umetnosti Slavica Vinčić

    http://www.rts.rs/page/rts/ci/galerija-rts.html

    http://www.rts.rs

    Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd

    Miloš Jevtić: PREDELI VEROVANJA. RAZGOVORI SA STANISLAVOM HOČEVAROM - predstavljanje knjige

    učestvuju: Mitropolit Porfirije Perić, Darko Tanasković, Zoran Jovanović, Miloš Jevtić, nadbiskup Stanislav Hočevar

    https://www.nb.rs

    Dom omladine Beograda

    SEKSUALNOST OSOBA SA FIZIČKIM INVALIDITETOM - tribina

    govore: Milesa Milinković, Lana Nikolić, Čedomir Cicović, Sanja Pantović

    moderator: Jelena Jevtović

    organizacija: Cenar za bioetičke studije i Dom omladine Beograda

    http://www.domomladine.org

    Ogranak SANU u Novom Sadu, Nikole Pašića 6, Novi Sad

    Akademik Svetozar Koljević: PONEŠTO O ĆOPIĆU - prikaz knjige

    govore: prof. dr Jovan Delić, prof. dr Zoran Paunović i Bogdan Rakić

    domaćin susreta: akademik Miro Vuksanović

    http://www.ogranak.sanu.ac.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Obeležavanje 1968.

    POPULARNA MUZIKA 1968. GODINE: EVROPA

    http://www.dksg.rs

    Kulturni centar Beograda

    Likovna galerija, Knez Mihailova 6

    SLAVOLJUB CAJA RADOJČIĆ: O HEROJIMA I ANTIHEROJIMA - izložba skulptura i crteža (7-28.6.2018.)

     

    Panel: SPOMENICI U JAVNOM PROSTORU

    učesnici: Bojan Kovačević, arhitekta, dr Branislav Dimitrijević, istoričar umetnosti, dr Milan Ristović, istoričar, Svetozar Caja Radojčić, vajar, Dušan Petrović, vajar, Čedomir Vasić, multimedijalni umetnik

    moderatorka: Gordana Dobrić, kustoskinja izložbe

    http://www.kcb.org.rs

    Art-kino, Krešimirova 2, Rijeka

    Ljetna škola

    SABI MAHMOOD - okrugli stol posvećen nedavno preminuloj antropologinji sa Sveučilišta u Kaliforniji (Berkeley) koja je na specifičan način tematizirala sekularnost

    sudjeluju: američka filozofkinja Judith Butler, Rebeka Anić (Institut društvenih znanosti Ivo Pilar - Centar Split), Zilka Spahić Šiljak (Sveučilište u Stanfordu, TPO Foundation Sarajevo), Sanja Potkonjak (Sveučilište u Zagrebu), Adriana Zaharijević (IFDT, Sveučilište u Beogradu), Senka Božić (Sveučilište u Zadru)

    moderacija: Sanja Bojanić (Centar za napredne studije jugoistočne Europe; APURI)

    organizacija: Sveučilište u Rijeci - Centar za napredne studije jugoistočne Europe

    https://www.art-kino.org

    Distribucija, Višnjićeva 10, Beograd

    SLAVIMIR STOJANOVIĆ FUTRO (Beograd): WEARE PERFECT- izložba (20.6.-20.7.2018.)

    kustos: Ksenija Samardžija

    http://distribucija.com

    Manakova kuća, Gavrila Principa 5, Beograd

    Veče Etnološkog filma

    PA DŽO I LAV (Velika Britanija, 2016, 72 min)

    reditelj, kamerman, montaža: Bendžamin Vigli

    producent: Ana Grifin

    moderator diskusije posle filma: Vanja Ristić, dipl. etnolog-antropolog, studentkinja master studija na Univerzitetu umetnosti u Beogradu

    https://etnografskimuzej.rs

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    MIRAN ŠABIĆ: VREMENSKA KAPSULA - izložba (20.6.-11.7.2018.)

    kustosica: Kristina Bonjeković Stojković

    http://www.msu.hr

    Galerija Nova, Nikole Tesle 7, Zagreb

    Izložba “Intervali, kolizijeApoteke iz Vodnjana predstavlja radove umetnika Bena Caina iz Velike Britanije, Igora Grubića iz Hrvatske i Jelene Jureša iz Srbije

    Kustoskinja: Branka Benčić

    19:00 razgovor Jelene Jureša i Igora Grubića Geografija vremena

    https://www.facebook.com/galerijanova/

    SANU, Beograd

    MIHAILO PETROVIĆ ALAS - izložba povodom 150 godina od rođenja Mihaila Petrovića Alasa (15.5.-22.6.2018.)

    autori: Žarko Mijajlović, Marija Šegan Radonjić, Maja Novaković i Stevan Mićić

     

    UTICAJ MIHAILA PETROVIĆA ALASA  NA ARHEOLOGIJU - predavanje

    predavač: dr Ivana Živaljević

    https://www.sanu.ac.rs

    Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin

    MINI FESTIVAL JAPANSKIH ANIME FILMOVA (19-21.6.2018.) - prateći program izložbe Japanizam u Banatu: 1869-1969

    selekcija filmova: kustos-istoričar umetnosti Dejan Vorgić

     

    GOSPOĐICA HOKUSAI / SARUSUBERI: MISS HOKUSAI (2015) - animirani, biografski, drama

    režija: Keići Hara

     

    organizacija: Društvo Sakurabana i Narodni muzej Zrenjanin

    besplatno

    http://www.muzejzrenjanin.org.rs

    Guarnerius, Beograd

    7. sezona ciklusa FMU i Gvarnerius nagrađuju

    ATANASIJA STANIŠIĆ - violina

    KATARINA NIKOLIĆ - klavir

    KVINTET DEUX SEMAINES

    program: D. Šostakovič, F. Šubert

    http://www.fmu.bg.ac.rs

    27. Beogradski letnji festival BELEF 2018 (22.6.-15.7.2018.)

     

    20.6.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    20:00 Dečiji hor Kolibri

     

    22.6.

    Kombank dvorana

    20.00 International prodigy orchestra and choir

     

    23.6.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    11.00 Pipi Duga Čarapa

    Plesni teatar Velenje, Slovenija

    21.00 M. Borda, R. Koten, P. Menije: Vivisekcija kredenca

     

    25.6.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Brak u stvari ljubav - pozorišna predstava

     

    26.6.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Merak i salsa - koncert

     

    27.6.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Ples vila - plesno-dramska predstava

     

    28.6.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Istočni anđeo

     

    29.6.

    Studentski kulturni centar

    19.00 Moji svetovi - izložba

     

    Svečana sala Skupštine grada Beograda

    20.00 Trio: V. Klenkovski, K. Stanković, V. Domazetović - koncert

     

    30.6.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    11.00 Z. Bokšan Tanurdžić: Planeta tajni

    21.00 Neverne bebe - koncert

     

    1.7.

    Studentski kulturni centar

    21.00 Dagmar Dahauer: Čudesne godine

     

    2.7.

    Svečana sala Skupštine grada Beograda

    20.00 Mina Ristić i Isidora Dramićanin - koncert

     

    3.7.

    Svečana sala Skupštine grada Beograda

    20.00 BC Brass kvintet: Opera Bras - koncert

     

    4.7.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Ortodoks kelts

     

    5.7.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Kabare Beograd - pozorišna predstava

     

    6.7.

    Studentski kulturni centar

    19.00 Tijana Đoković - izložba

     

    7.7.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Šimon Mansura: Silver - vizuelni spektakl

     

    8.7.

    Atrijum Narodnog muzeja

    20.00 Kristina Ašković i Petar Marković - koncert

     

    11.7.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Din Bauman - koncert

     

    12.7.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 M. Radović: Čorba od kanarinca

     

    13.7.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Lena Kovačević - koncert

     

    14.7.

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    21.00 Tout Moreau - koncert

     

    15.7.

    Kolarčeva zadužbina

    20.00 Roman Simović i ansambl Gudači Svetog Đorđa - koncert

    http://www.belef.rs

    Zagrebačko Kazalište Mladih, Teslina 7, Zagreb

     

    ANSAMBL - plesna predstava

    ideja, koreografija: Jasna L. Vinovrški

    izvođači: Branko Banković, Koraljka Begović, Ema Crnić, Dina Ekštajn, Nastasja Štefanić,Martina Tomić, Ana Vnučec

    scenska podrška: Pravdan Devlahović

    dizajn svjetla:  Bojan Gagić

    kostimi:  Ana Savić-Gecan 

    scenografija:  Clément  Layes

    fotografija: Ivica Ivčević

     

    UMJETNIK ZA HITNE INTERVENCIJE - plesna predstava

    koncept, koreografija: Clément  Layes

    izvođači: Dina Ekštajn, Ana Vnučec, Stevie Koglin / Šimun Stankov

    scenska podrška: Pravdan Devlahović 

    kostimi: Ana Savić Gecan

    scenografija: Jonas Maria Droste, Clément Layes 

    fotografija: Ivica Ivčević

     

    produkcija: Studio za suvremeni ples u koprodukciji sa Platformom HR i u suradnji sa ZKM-om

    http://www.zekaem.hr

    BHRT, Bulevar Meše Selimovića 12, Sarajevo

    DIVLJE JAGODE - koncert rock grupe uz Veliki orkestar Muzičke produkcije BHRT-a, kojim Divlje Jagode obilježavaju jubilarnih 40. godina rada

    organizacija: Muzička produkcija BHRT

    http://www.bhrt.ba

    Biblioteka Bora Stanković, Lole Ribara bb, Vranje

    Bruno Viejra Amaral: PRVE BRAZDE - predstavljanje romana

    izdavač: Clio, 2017

    govore: Ljubica Arsić, književnica, Jasmina Nešković, prevodilac i recenzent, Zoran Hamović, glavni urednik, i autor

    http://clio.rs

    Oris Kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb

    BRUNO MILIĆ (1917, Rijeka): OTKRIVANJE UMJETNIKA, SJEĆANJE NA ARHITEKTA - izložba

    http://www.oris.hr

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Bašta

    Dečiji hor KOLIBRI - koncert (uvertira 27. BELEF-a)

    450 din

    http://www.skc.org.rs

    Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd

    BEZ POGOVORA - repriza predstave

    režija: Vida Ognjenović

    300 din

    http://www.kccukarica.rs

    Galerija ULUS, Beograd

    JELENA MINIĆ MRĐEN (1970, Prijepolje) - izložba (20.6.-3.7.2018.)

    http://www.ulus.rs

    Kulturni centar Kula, Josipa Kramera 3, Kula

    60. REPUBLIČKI FESTIVAL AMATERSKIH POZORISTA SRBIJE (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://www.kula.rs

    Atelje 212, Beograd

    ŠIROM OTVORENIH VRATA (18-21.6.2018.)

     

    Velika scena - Mira Trailović

    20.00 DŽEZ KATEDRA FMU - koncert

     

    Mala scena - Petar Kralj

    20.30 TO FEEL OR NOT TO FEEL - autorski projekat

    http://atelje212.rs

    2. BANATSKA BAJKA - LETO U GRADSKOJ BAŠTI (5.6.-19.8.2018.) Zrenjanin

     

    20.00 Perica Markov, Radivoj Šajtinac, književnici

    KUD Pionir

    22.00 Projekcija filma

    organizacija: Kulturni centar Zrenjanina, Turistička organizacija Zrenjanina i IP Media023

    https://www.facebook.com/Banatska-Bajka-Leto-U-Gradskoj-Ba%C5%A1ti-1341842445907...

    Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

    Rajner Verner Fasbinder, Mihael Fengler: ZAŠTO JE POLUDEO GOSPODIN R? - premijera

    režija: Bobo Jelčić

    igraju: Boris Isaković, Nataša Tapušković, Branko Cvejić, Dubravka Kovjanić, Milan Marić, Bojan Dimitrijević, Jelena Stupljanin, Vesna Čipčić, Feđa Stojanović, Pavle Korać

    http://jdp.rs

    Dvorište beogradske sinagoge, Maršala Birjuzova 19, Beograd

    9. BEOGRADSKI ETHNO FUSION FEST 2018 (20-23.6.2018.)

     

    20.6.

     

    20:00 SHIRA U'TFILA: Stefan Sablić - vokal,’ud, Filip Krumes - violina, Sinan Aćifović - klarinet, Srđan Đorđević - kontrabas, Akash Bhatt - perkusije

    program: sefardska muzika Balkana i Mediterana

    www.shirautfila.com 

    YouTube

    Facebook

     

    SEVDAH SESSION & VLADIMIR SAVIĆ (Tuzla/Mali Zvornik) - sevdalinka

    YouTube

     

     

    21.6.

     

    20:00 GERMÁN LÓPEZ Y ANTONIO TOLEDO (Španija): CANELA Y LIMÓN

    program: muzika Kanarskih ostrva

    https://www.germanlopeztimple.com

    YouTube

     

    HAVAY VIKTORIA & FAKUTYA (Budimpešta): Viktória Havay - vokal, Dániel Bolya - flauta, kaval, Csaba Barsi - ples, Irén Fekete - violina, Sándor Kis - bas gitara, perkusije, Zsuzsanna Kovács - ples, Ferenc Kudász - koboz, Zoltán Székely - flauta, kaval, saksofon, Márton Walch - tapan, bubnjevi, drombulja

    program: muzika Čango-Mađara iz regije Moldove u Rumuniji

    YouTube

     

     

    23.6.

     

    21:30 RAHAT: Sinan Aćifović - klarinet, Stefan Sablić - kanun, Antonije Tot - ud

    program: muzika Istočnog Mediterana

    Facebook

     

    CARAVAN SARAI ft. TAMAR BLOCH: Tamar Bloch (Isr), Mirza Redžepagić (BiH), Akash Bhatt (Ind), Daniel More (Isr)

    program: flamenco/arabic/balkan music fusion

    YouTube
    YouTube
    YouTube

    http://www.ethnofusionfest.com

    FESTIVAL RANE MUZIKE U NOVOM SADU (15-26.6.2018.)

     

    Sinagoga, Jevrejska 9

    BACH I TELEMANN: KANTATE I KONCERTI

    Profesori Austrijske i Beogradske barokne akademije
    solisti: Christian Hilz (Nemačka) - bariton, Martino Noferi (Italija) - barokna oboa, Ilia Korol (Austrija) - barokna violina i viola

    organizacija: Vojvođansko udruženje za ranu muziku (VEMA) u saradnji sa 13. Međunarodnim festivalom rane muzike u Beogradu i Muzičkom omladinom Novog Sada

    http://www.muzickaomladina.org

    13. FESTIVAL RANE MUZIKE (9-24.6.2018.) Beograd

     

    Crkva Svetog Petra

    BACH & TELEMANN: CANTATAS & CONCERTOS (Bach’s 333th birthday)

    Faculty of the Austria & Belgrade Baroque Academies

    Christian Hilz (Germany) - bariton

    Martino Noferi (Italia) - baroque oboe

    Ilia Korol (Austria) - baroque violin

    http://www.festivalranemuzike.com

    Kulturni centar Zrenjanina

    Ciklus filmova: Džejms Stjuart

    ČOVEK KOJI JE UBIO LIBERTI VALANSA / THE MAN WHO SHOT LIBERTY VALANCE (1962, SAD, 123’)

    režija: John Ford

    besplatno

    https://www.kczr.org

    Oficirski Dom, Orlovića Pavla 28a, Niš

    7. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA (20-23.6.2018.)

     

    20.6.

    20.30 PRODAĆE I KIŠU / EVEN THE RAIN (Španija, 2010, 103 min) - drama
    režija: Icíar Bollaín

     

    22.30 DEČAK NA MOSTU / BOY ON THE BRIDGE (Kipar, 2016, 85 min) - drama
    režija: Petros Charalambous

     

     

    21.6.

    20.30 ŠARLATAN MANJIFIKO / ŽIVOT I SEĆANJE - NUŠA I RENE GERDEN (Slovenija, 2016/2017, 60/25 min) - dokumentaristički
    režija: Maja Pavlin/Dragomir Zupanc

     

    22.30 NISAM ĐUBRE / JE NE SUIS PAS UN SALAUD (Francuska, 2016, 111 min) - drama

    režija: Emmanuel Finkiel

     

     

    22.6.

    20.30 TUŽILAC, BRANILAC, OTAC I NJEGOV SIN / THE PROSECUTOR, THE DEFENDER, THE FATHER AND HIS SON (Bugarska, 2015, 102 min) - dokumentaristički
    režija: Iglika Triffonova

     

    22.30 MAĐARI ZA BARSU / HUNGARIANS FOR THE BARÇA (Mađarska, 2014, 85 min) - dokumentaristički

    režija: Tibor Kocsis

     

     

    23.6.

    20.30 LEOPARDI / IL GIOVANE FAVOLOSO (Italija, 2014, 143 min) - drama
    režija: Mario Martone

     

    22.30 ALENTEŽO, ALENTEŽO / ALENTEJO, ALENTEJO (Portugal, 2014, 98 min) - dokumentaristički

    režija: Sérgio Tréfaut

    http://euinfo.rs

    Gromka - AKC Metelkova, Ljubljana

    BIRDS IN ROW (Laval, France) - HC/chaos

    https://www.last.fm/music/Birds+in+Row
    https://www.facebook.com/birdsinrow/
    https://birdsinrow.bandcamp.com

     

    THE CANYON OBSERVER - sludge/noise

    https://www.facebook.com/TheCanyonObserver/
    https://kaparecords.bandcamp.com/album/n-ll

    http://www.klubgromka.org

    Trg kralja Tomislava, Zagreb

    ZAGREB CLASSIC - open air festival orkestara (20.6.-10.7.2018.)

     

    20.6.

    20.45 ZBOR I SIMFONIJSKI ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
    dirigent: Jiri Rozen
    Ivana Lazar - sopran
    Lana Kos - sopran
    Krešimir Špicer - tenor
    Jan Tominić - saksofon
    program: A. Dvorak, K. Baranović, P. Itturalde, D. Palanović: praizvedba - Drmeš za tamburaški i simfonijski orkestar, G. Enescu, Z. Kodaly, J. Strauss II

     

    21.6.

    22.00 JAZZ ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
    dirigent: Andreas Marinello
    Ervin Baučić - vokal
    Borna Šercar - udaraljke
    Peter Ugrin - violina
    program: Frank Zappa u aranžmanima Eda Palerma i Niclasa Rydha

     

    23.6.

    21.00 ORKESTAR MUZIČKE AKADEMIJE U ZAGREBU
    dirigent: Filip Šljivac
    Vedran Janjanin - klavir
    program: P.I. Čajkovski, S. Rahmanjinov

     

    25.6.

    21.00 Svečanost u povodu Dana Državnosti
    ZAGREBAČKA FILHARMONIJA
    dirigent: Ivo Lipanović
    Lana Kos - sopran
    Luka Ljubas - violina
    program: J. Strauss st., G. Bizet, C. Saint-Saëns, P. Dešpalj, G. Verdi, R. Schumann / M. Belamarić, S. Albini / M. Belamarić, I. pl. Zajc

     

    27.6.

    21.00 Opera pod zvijezdama
    SIMFONIJSKI ORKESTAR HRT-a
    dirigent: Ivo Lipanović
    soprani: Anamarija Knego Vidović, Marija Kuhar Šoša, Tanja Ruždjak, Nela Šarić
    mezzosoprani: Jelena Kordić, Terezija Kusanović, Helena Lucić Šego, Kora Pavelić
    program: G. Rossini, G. Donizetti, Ch. Gounod, C. Saint-Saëns, G. Verdi, L. Delibes, V. Bellini, G. Bizet, Chapí, J. Offenbach

     

    2.7.

    21.00 Miroslav Krleža - Leo Mujić: GOSPODA GLEMBAJEVI
    Balet Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu
    koreograf, redatelj, autor libreta i glazbenog izbora: Leo Mujić
    glazba: Ludwig Van Beethoven, Sergej Rahmanjinov
    umjetnički savjetnik: Vlaho Bogišić
    dramaturški suradnik: Ivan Leo Lemo
    scenograf: Stefano Katunar
    kostimografkinja: Manuela Paladin Šabanović
    oblikovatelj svjetla: Aleksandar Čavlek
    oblikovatelj zvuka: Svebor Zgurić
    baletna majstorica, asistentica koreografa: Suzana Bačić
    asistentica scenografa: Aleksandra Ana Buković
    asistentica kostimografkinje: Mia Rejc Prajninger

     

    4.7.

    20.00 Milan Grgić - Alfi Kabiljo: JALTA, JALTA
    Gradsko kazalište Komedija
    libreto dramaturški obradio i režirao: Vlado Štefančić
    dirigent: Krešimir Batinić
    scenograf: Dragutin Broz
    kostimografkinja: Elvira Ulip
    koreografija: Prema koreografiji Tihane Škrinjarić postavili Tina Vrtar Stipić i Mladen Mordej Vučković
    izvode: Renata Sabljak, Davor Radić, Ronald Žlabur, Dražen Čuček, Jasna Palić Picukarić, Adalbert Turner, Denis Grabarić , Adam Končić , Boris Pavlinić, Ranko Tihomirović, Nedim Prohić, Božidar Peričić, Boris Barberić…

     

    5.7.

    21.00 Ivica Krajač - Karlo Metikoš - Miljenko Prohaska: GUBEC-BEG
    Simfonijski puhački orkestar oružanih snaga RH-a
    Šibensko pjevačko društvo Kolo
    (zborovođa: Ivo Lise)
    dirigent: Miroslav Vukovojac-Dugan
    solisti: Adalbert Turner-Juci, Barbara Suhodolčan, Franjo Vinković, Ivan Androić, Damir Matić, Jakov Košćina

     

    7.7.

    21.00 ZAGREBAČKA FILHARMONIJA & JULIAN RACHLIN - violina
    dirigent: PIER CARLO ORIZIO
    program: J. Gotovac, W.A. Mozart, B. Smetana, F. Kreisler, A. Borodin

     

    10.7.

    21.00 Koncert u čast rođendana NIKOLE TESLE (Smiljan, 10. srpnja 1856.)
    José Cura - tenor
    Festivalski orkestar
    Evelin Novak - sopran
    dirigent: Dian Čobanov
    program: Najljepše arije i dueti

    https://www.facebook.com/ZagrebClassic

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Obeležavanje 1968.

    JUGO-TRIP: PSIHODELIJA U JUGOSLOVENSKOM EKSPERIMENTALNOM FILMU 1969-1976.

     

    Tabula raza (Nikola Đurić, 1969, Akademski kino klub), 9’

    Beli lјudi (Naško Križnar, 1970, Neoplanta), 12’

    Gratinirani mozak Pupilije Ferkeverk (Karpo Aćimović Godina, 1971, Neoplanta), 11’

    Izdah (Ivan Obrenov, 1976, Akademski filmski centar), 14’

    Kosta Bunuševac u filmu o samom sebi (Slobodan Šijan, 1970), 15’

    Pression (Ljubomir Šimunić, 1970-1975), 14’

    http://www.dksg.rs

    Vrt Pokrajinskega muzeja v Kopru

    Manlio Santanelli: KRALJICA MATI (REGINA MADRE) - premiera drame (v okviru 25. Primorskega poletnega festivala)

    koprodukcija: Mestno gledališče Ptuj, Gledališče Koper

    režija: Damir Zlatar Frey

    igrata: Aleš Valič, Nataša Barbara Gračner

    http://www.mgp.si

    21/Jun/2018

    Distribucija, Višnjićeva 10, Beograd

    SLAVIMIR STOJANOVIĆ FUTRO (Beograd): WEARE PERFECT- izložba (20.6.-20.7.2018.)

    kustos: Ksenija Samardžija

    http://distribucija.com

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    SITO I BESNO - matrijaršijski sito eksperimenti - izložba (20.6.-7.7.2018.)

    http://www.dksg.rs

    Galerija ULUS, Beograd

    JELENA MINIĆ MRĐEN (1970, Prijepolje) - izložba (20.6.-3.7.2018.)

    http://www.ulus.rs

    FORUM KREATIVNA EVROPA 2018 - Nove perspektive kulturnih odnosa EU i Zapadnog Balkana (20-22.6.2018.) Beograd

    PROGRAM

    http://kultura.kreativnaevropa.rs

    Galerija RTS, Takovska 10, Beograd

    ALEKSANDAR M. LUKIĆ (1964, Sremska Mitrovica): MAGIJA STAKLA - izložba (20.6.-7.7.2018.)

    govore: Zorica Šujica, član Upravnog odbora RTS-a i istoričar umetnosti Slavica Vinčić

    http://www.rts.rs/page/rts/ci/galerija-rts.html

    http://www.rts.rs

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    MIRAN ŠABIĆ: VREMENSKA KAPSULA - izložba (20.6.-11.7.2018.)

    kustosica: Kristina Bonjeković Stojković

    http://www.msu.hr

    SUMMER SENSUAL DAYS (15-18.6.2018.) Opatija, (18-25.6.2018.) Rovinj

    ROVINJ PROGRAM

    http://www.summersensual.com

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    MAJA MARKOVIĆ: ZBIRKA RICHTER - OTVORENI STUDIO - izložba (21.6.-15.9.2018.)

    http://richter.mdc.hr

    http://www.msu.hr

    42. DANI SATIRE FADILA HADŽIĆA (5-21.6.2018.) Zagreb

     

    Satiričko kazalište Kerempuh, Prolaz Fadila Hadžića 3

    Zatvaranje 42. Dana satire Fadila Hadžića
    Izvješće ocjenjivačkog suda i dodjela nagrada

    http://www.kazalistekerempuh.hr

    Etnografski muzej, Studentski trg 13, Beograd

    Svetski dan muzike

    Koncert je posvećen tradicionalnim narodnim instrumentima

    Nastupaju narodni svirači i pevači iz raznih krajeva Srbije (gusle, duduk, rikalo, svirale, dvogrle svirale, diple, goč, gajde, glas)

    specijalni gost: Slobodan Trkulja

    besplatno

    https://etnografskimuzej.rs

    Institut društvenih nauka, Kraljice Natalije 45/I, Beograd

    MORALNO BIOPOBOLJŠANJE: SLOBODA I DUŽNOST DA SE POBOLJŠAMO - predavanje

    predavčica: Marina Budić

    organizacija: Centar za bioetičke studije u saradnji sa UNESCO Katedrom za bioetiku za Evropu i Institutom društvenih nauka

    http://www.csb.eu.com

    Galerija Nova, Nikole Tesle 7, Zagreb

    Izložba “Intervali, kolizijeApoteke iz Vodnjana predstavlja radove umetnika Bena Caina iz Velike Britanije, Igora Grubića iz Hrvatske i Jelene Jureša iz Srbije
    Kustoskinja: Branka Benčić

    Radno vreme: utorak - petak: 12 – 20h, subota: 11 – 14h

    https://www.facebook.com/galerijanova/

    Leskovacki kulturni centar, Bulevar oslobodjenja 101, Leskovac

    GUSTAV KLIMT - PRETEČA MODERNE - izložba (21-30.6.2018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Ciglana (Klub ljubitelja teške industrije), Slanacki put 26, Beograd

    4. Festival DEV9T (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://dev9t.com

    Svečana sala Filozofskog fakulteta, dr Zorana Đinđića 2, Novi Sad

    16.00 Susret sa Brunom Viejrom Amaralom, autorom romana PRVE BRAZDE

    pozdravna reč: Zoran Paunović, prodekan, Sofia Lopes Marinho, lektorka

    gosti: Jasmina Nešković, prevodilac i recenzent, Vule Žurić, književnik, Zoran Hamović, glavni urednik

     

    Brod Zeppelin, Kej žrtava racija bb, Novi Sad

    20.00 Bruno Viejra Amaral: PRVE BRAZDE - predstavljanje romana

    izdavač: Clio, 2017

    govore: Jasmina Nešković, prevodilac i recenzent, Vule Žurić, pisac i publicist, Zoran Hamović, glavni urednik, i autor

    http://clio.rs

    Kino Šiška, Ljubljana

    PUNK IN DRUBLIC FESTIVAL

     

    NOFX

    https://www.youtube.com/watch?v=BvRZJXIv-1g

     

    MAD CADDIES

    https://www.youtube.com/watch?v=WoBMamwaWW8

     

    BAD COP / BAD COP

    https://www.youtube.com/watch?v=LYWpFs8Na9k

     

    THE BRONX

    https://www.youtube.com/watch?v=OIDvYvdgNbE

    33/38/42 €

    http://www.kinosiska.si

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

     

    Tematsko vodstvo: Jože Plečnik in park Tivoli

    http://www.mglc-lj.si

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    NEMAČKA / FRANCUSKA / SRBIJA (19-21.6.2018.)

     

    17.00 NEŠTO IZMEĐU (JUG, 1982)

    uloge: Predrag Miki Manojlović, Karis Korfman (Caris Corfman)

    režija: Srđan Karanović

     

    19.00 ČOVEK KOJI JE VOLEO ŽENE (FR, 1977)

    L’homme qui aimait les femmes

    uloge: Mišel Fermo (Michel Fermaud), Lesli Karon (Leslie Caron)

    režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

     

    21.00 FICKARALDO (NEM/PER, 1982)

    Fitzcarraldo

    uloge: Klaus Kinski (Klaus Kinski), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)

    režija: Verner Hercog (Werner Herzog)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Zetra, Sarajevo

    7. SARAJEVO BEER FEST (21-23.6.2018.)

     

    21.6.

    BOMBAJ ŠTAMPA

    LETU ŠTUKE

    http://letustuke.com

    KULTUR SHOCK

    http://www.kulturshock.com

     

    22.6.

    CRVENA JABUKA BAND

    ELEMENTAL

    http://www.elemental.hr

    FAITHLESS DJ SET SA TOUR 2018

    http://thesisterbliss.com

     

    23.6.

    OBOJENI PROGRAM

    HLADNO PIVO (OFFICIAL)

    http://www.hladnopivo.hr

    TBF

    http://www.sarajevobeerfestival.com

    Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana

    DRAGO TRŠAR: MONUMENTALNOST IN MNOŽICA - pregledna razstava (14.6.-30.9.2018.) - 70 let Moderne galerije, 7 let Muzeja sodobne umetnosti  Metelkova, 80 let Slovenske akademije znanosti in umetnosti

    kustos razstave: dr. Marko Jenko

     

    VODSTVO po razstavi: kustos razstave dr. Marko Jenko

    http://www.mg-lj.si/si/dogodki/2393/vodstvo-po-razstavi-drago-trsar-monumentalno...

    SANU, Beograd

    NIKOLA ZARINGER - klavir

    program: Bah-Buzoni, Hajdn, Šopen, Šubert

    https://www.sanu.ac.rs

    SANU, Beograd

    Galerija nauke i tehnike SANU

    ŠEZDESET OSMA U STUDENTU - izložba (18-22.6.2018.)

     

    ODJECI ŠEZDESET OSME U UMETNOSTI - FILM, KNjIŽEVNOST, MUZIKA, DIZAJN - tribina

    učesnici: Ljubiša Ristić, Milena Dragićević Šašić

    moderator: Dragomir Zupanc

    https://www.sanu.ac.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    prof. Sanja Grujić Vlajnić (Montgomery College Adjunct Faculty): SRPSKA MUZIKA U SAD - predavanje

    organizacija: Centar za muziku

    http://www.kolarac.rs

    Italijanski institut za kulturu, Kneza Miloša 56, Beograd

    Svetski dan muzike: ŽIVELA MUZIKA

    Karaoke: profesori i polaznici kurseva italijanskog jezika i kulture u Institutu

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Delfi Café (SKC) Beograd

    Vladeta Janković: ANTIČKE IZREKE - promocija knjige

    izdavač: Laguna

    govore: pisac i dramaturg Ivana Dimić, profesor na Filozofskom fakultetu Vojin Nedeljković, i autor

    odlomke iz knjige čita: glumica Milica Mihailović

    http://www.laguna.rs

    Kulturni centar Beograda

    Plato ispred KCB-a

    Svetski dan muzike u KCB-u

    BEOGRADSKI DUVAČKI ORKESTAR

    http://www.kcb.org.rs

    Kombank dvorana, Trg Nikole Pašića 5a, Beograd

    FRANCUSKI FILMSKI KARAVAN (19-21.6.2018.)

     

    KAPETAN KONAN / CAPITAINE CONAN (Francuska, 1996, 130 min)

    režija: Bertran Tavernije

    igraju: Filip Toreton, Samiel le Bian

    http://kombankdvorana.rs

    Muzej Vojvodine, Dunavska 35, Novi Sad

    SV SPIRIDON - ZABORAVLJENI ČUDOTVORAC - izložba (10.5.-10.7.2018.)

    autori: Suzana Milovanović, muzejska savetnica, istoričarka i Aleksandar Petijević, muzejski savetnik, etnolog

     

    Stručno vođenje kroz izložbu: Aleksandar Petijević, muzejski savetnik, etnolog

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    ’68. NA FILMU (18-24.6.2018.)

     

    18.00 VARLJIVO LETO ’68. (JUG, 1984)

    uloge: Slavko Štimac, Danilo Bata Stojković

    režija: Goran Paskaljević

     

    20.30 KOSA (SAD, 1979)

    Hair

    uloge: Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijams (Treat Williams)

    režija: Miloš Forman (Miloš Forman)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Kulturni centar Mladost Futog, Cara Lazara 42, Futog

    18. FUTOŠKO KULTURNO LETO 2018 (6-25.6.2018.)

     

    18:00/19:00 Igralište - Družilište

    Mađioničar VOLARE: MAGIČNA PRIČA

    https://www.facebook.com/kicmladost.futog

    Plato ispred zgrade Narodnog pozorišta Timočke Krajine Zoran Radmilović, Zaječar

    Svetski dan muzike

    Koncert klasične muzike učenika i nastavnika MUZIČKE ŠKOLE STEVAN MOKRANJAC u Zaječaru

    besplatno

    https://www.facebook.com/pozzoranradmilovic

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 LOVING VINCENT: VAN GOGHOV MISTERIJ (VB, 2017, 94’) - prvi dugometražni animirani film nastao isključivo od slika u tehnici ulja na platnu! (svaki je prizor ručno oslikan, a u stvaranje filma i proces rada koji uključuje čak 62.450 originalnih slika oslikanih uljem bilo je uključeno čak 107 umetnika iz raznih krajeva svijeta, vrlo dobro upoznatih sa stilom van Gogha)

    režija: Dorota Kobiela & Hugh Welchman

    igraju: Daglas But, Džerom Flin

    www.youtube.com/watch?v=nz6XhfjYJJ4

     

    20.30 ČUVARKE / LES GARDIENNES (Švajcarska/Francuska, 2017, 148 min)

    režija, scenario: Xavier Beauvois

    uloge: Nathalie Baye, Laura Smet, Iris Bry

    https://www.youtube.com/watch?v=HsdDm-mcczQ

    http://www.kolarac.rs

    2. BANATSKA BAJKA - LETO U GRADSKOJ BAŠTI (5.6.-19.8.2018.) Zrenjanin

     

    Centar za edukaciju BIG BEN - radionice

    Animacije i radionice Centar za kreativno odrastanje - CEKOM

    organizacija: Kulturni centar Zrenjanina, Turistička organizacija Zrenjanina i IP Media023

    https://www.facebook.com/Banatska-Bajka-Leto-U-Gradskoj-Ba%C5%A1ti-1341842445907...

    Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin

    MINI FESTIVAL JAPANSKIH ANIME FILMOVA (19-21.6.2018.) - prateći program izložbe Japanizam u Banatu: 1869-1969

    selekcija filmova: kustos-istoričar umetnosti Dejan Vorgić

     

    GLUMICA MILENIJUMA / MILLENNIUM ACTRESS (2001) - animirani, avantura, komedija, drama

    režija i scenario: Satoši Kon

     

    organizacija: Društvo Sakurabana i Narodni muzej Zrenjanin

    besplatno  

    http://www.muzejzrenjanin.org.rs

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka (70. rodjendan)

    UPUTE ZA GLEDANJE - ŠTO BI TIJELO HTJELO? - izložba (4.5.-1.7.2018.)

    Umjetnici: Getulio Alviani, Vojin Bakić, Alberto Biasi, Jakov Brdar, Ivan Čižmek, Tomislav Ćurković, Vlasta Delimar, Boris Demur, Juraj Dobrović, Igor Eškinja, Ivan Faktor, Ivo Gattin, Nina Ivančić, Sanja Iveković, Olga Jančić, Željko Jerman, Marijan Jevšovar, Duje Jurić, Ivo Kalina, Željko Kipke, Ivan Kožarić, IRWIN, Julije Knifer, Vlado Kristl, Ferdinand Kulmer, Mirna Kutleša, Stevan Luketić, David Maljković, Marijan Molnar, Vlado Martek, Dalibor Martinis, Paula Muhr, Edo Murtić, Dan Oki, Hermann J. Painitz, Goran Petercol, Ivan Picelj, Božidar Rašica, Igor Rončević, Franc Rotar, Aleksandar Srnec, Damir Stojnić, Robert Šimrak,  Miroslav Šutej, Nikola Ukić, Josip Vaništa, Victor Vasarely, Vilko Žiljak;  Pozvani umjetnici: Marija Ančić, Tajči Čekada, Kata Mijatović, Ivana Pegan Baće, Davor Sanvincenti

    kustosice: Vilma Bartolić, Ksenija Orelj, Sabina Salamon, Nataša Šuković

     

    Popratna događanja

    1. muzejski fanzin BENI - predstavljanje

    http://www.mmsu.hr

    KomBank Art hol, Trg Politika 1, Beograd

    SREDNJA ŠKOLA TEHNOART BEOGRAD - izložba radova učenika (21.6.-3.7.2018.)

    http://www.tehnoart.rs

    Drina galerija, Andrićev venac 4, Beograd

    NIKOLA DŽAFO (Novi Sad): PROLEĆNI VRT TAJNI - izložba (21.6.-4.8.2018.)

    kustos izložbe: Aleksandra Lazar

    http://drinagallery.com

    Galerija Božidar Jakac (nekdanja samostanska cerkev), Kostanjevica na Krki

    PETRA VARL (1965, Ljubljana): BLIZU SVETLOBI - razstava (21.6.-26.8.2018.)

    http://www.petravarl.com

    Umetnico in njeno delo bo predstavil kustos razstave Tevž Logar

    V sodelovanju z: Ólafur Arnalds, glasba, Uroš Belantič, oblikovanje oblačil

    http://www.scca-ljubljana.si/petra-varl-blizu-svetlobi-near-light

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Pop književnost

    GORAN BREGOVIĆ: KAO HALJINA KOJA SE RAŠIVA - predavanje

    predavač: Muharem Bazdulј

    http://www.dksg.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    Francuski filmski karavan

    Ciklus: VELIKI RAT (21-24.6.2018.)

     

    21.6.

    ČUVARKE / LES GARDIENNES (Francuska, 2017, 134 min)

    režija: Xavier Beauvois

    uloge: Nathalie Baye, Laura Smet, Iris Bry

     

    22.6.

    KAPETAN KONAN / CAPITAINE CONAN (Francuska, 1996, 130 min)

    režija: Bertran Tavernije
    igraju: Filip Toreton, Samiel le Bian

     

    23.6.

    ISTOČNI FRONT, ZABORAVLJENI FRONT 1915-1919 / UN FRONT OUBLIÉ, LE FRONT D’ORIENT 1915-1919 (Francuska, 2010, 52 min)

    režija: François Borot

     

    24.6.

    ŽIVOT I NIŠTA DRUGO / LA VIE ET RIEN D’AUTRE (Francuska, 1989, 135 min)

    režija: Bertrand Tavernier

    uloge: Philippe Noiret, Sabine Azéma, Pascale Vignal

    150 din

    http://www.institutfrancais.rs

    Lutkovno gledališče Ljubljana/Kulturnica, Židovska steza 1, Ljubljana

    Tove Jansson: POLETNA KNJIGA (50 min) - premiera dramske predstave z lutkami (4+)

    dramatizacija romana, režija, scenografija, kostumografija, produkcija: Barbara Stupica

    koprodukcija: LGL

    avtorska glasba: Jacqueline Louise Marshall alias Peppercorn Queen

    http://www.lgl.si

    GREEN TOWN JAZZ FEST (21/22.6.2018.) Sombor

     

    21.6.

     

    Galerija Kulturnog cetnra Laza Kostić Sombor

    19:00 BRANKO MALEŠEVIĆ (fotograf) i BRANISLAV SUVAJDŽIĆ (slikar): FUSION - izložba

     

    Bašta Bowling centra Bowlingstones

    20:00 KAMERNI TAMBURAŠKI ORKESTAR ŠKOLE PETAR KONJEVIĆ

    dirigent: Đura Parčetić

    program: laka klasika i filmska i jazz muzika

     

    21:00 ISTRA - VOJVODINA QUARTET: Damjan Grbac - kontrabas, Tonči Grabušić - bubanj, Vojislav Savkov - sax, Aleksandar Dujin - klavir

     

    22:30 DRUM SUMMIT: Karlović Miroslav (Beograd) - bubanj, Petar Radmilović (Beograd) - bubanj, podrška: Vojvodjanska jazzera

     

     

    22.6.

     

    Bašta Bowling centra Bowlingstones

    20:00 LONG PLAY: Vladimir Merei - truba, vokal, Luka Merei - klarinet, Arsenije, Stojanović - bas gitara, Ignjat Bećir - gitara, Miloš Momčilović Nani - gitara, gost Mras Werner - bubanj

     

    21:00 MILOŠ BRANISAVLJEVIĆ KVARTET PLUS 1: Miloš Branisavljević - vibrafon, Rafael Juhas - klavir, Robert Sič - kontrabas, Siniša Kelić - gitara, Siniša Karalić - bubanj

     

    22:30 WIEN - NOVI SAD CONNECTION: Stefan Pelzl - sax, Mras Werner - bubanj, NevenaReljin - vokal, Robert Sičkontrabas i Aleksandar Dujin - klavir

    http://www.greentownfest.com

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Ciklus izložbi: Strip i ilustracija

    BRANA NIKOLIĆ - izložba stripa i ilustracije (21.6.-6.7.2018.)

    autor izložbe: Miloje Mitrović

    http://www.skc.org.rs

    CZKD, Beograd

    AL QAFILA CARAVAN - koncert muzičara iz 7 arapskih zemalja

    500 din

    http://www.czkd.org

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1, Zagreb

    Panorama: SKRIVENO BLAGO BUGARSKOG FILMA (21-30.6.2018.)

     

    21.6.

     

    19:00 IKONOSTAS / IKONOSTASAT (Bugarska, 1969, c/b, 95')

    režija: Hristo Hristov

    fotografija: Atanas Tasev

     

    21:00 ODSTUPANJE / OTKLONENIE (Bugarska, 1967, c/b, 78')

    režija: Griša Ostrovski

    fotografija: Todor Stojanov

     

     

    23.6.

     

    19:00 VITEZ BEZ OKLOPA / RICAR BEZ BRONJA (Bugarska, 1965, c/b, 85')

    režija: Borislav Šaralijev

    fotografija: Atanas Tasev

     

    21:00 PRIVEZANI BALON / PRIVURZANJAT BALON (Bugarska, 1967, c/b, 98')

    režija: Binka Željaskova

    fotografija: Emil Vagenshtain

     

     

    24.6.

     

    19:00 NA MALOM OTOKU / NA MALKJA OSTROV (Bugarska, 1958, c/b, 94')

    režija: Rangel Vlčanov

    fotografija: Dimo Kolarov

     

    21:00 BIJELA SOBA / BJALATA STAJA (Bugarska, 1968, c/b, 83')

    režija: Metodi Andonov

    fotografija: Dimo Kolarov

     

     

    25.6.

     

    19:00 ODSTUPANJE / OTKLONENIE (Bugarska, 1967, c/b, 78')

    režija: Griša Ostrovski

    fotografija: Todor Stojanov

     

    21:00 IKONOSTAS / IKONOSTASAT (Bugarska, 1969, c/b, 95')

    režija: Hristo Hristov

    fotografija: Atanas Tasev

     

     

    26.6.

     

    19:00 PRIVEZANI BALON / PRIVURZANJAT BALON (Bugarska, 1967, c/b, 98')

    režija: Binka Željaskova

    fotografija: Emil Vagenshtain

     

    21:00 VITEZ BEZ OKLOPA / RICAR BEZ BRONJA (Bugarska, 1965, c/b, 85')

    režija: Borislav Šaralijev

    fotografija: Atanas Tasev

     

     

    27.6.

     

    19:00 KRADLJIVAC BRESAKA / KRADECAT NA PRASKOVI (Bugarska, 1964, c/b, 84')

    režija: Vulo Radev

    fotografija: Todor Stojanov

     

    21:00 KOZJI ROG / KOZIJAT ROG (Bugarska, 1972, c/b, 105')

    režija: Metodi Andonov

    fotografija: Dimo Kolarov

     

     

    30.6.

     

    19:00 KOZJI ROG / KOZIJAT ROG (Bugarska, 1972, c/b, 105')

    režija: Metodi Andonov

    fotografija: Dimo Kolarov

     

    21:00 KRADLJIVAC BRESAKA / KRADECAT NA PRASKOVI (Bugarska, 1964, c/b, 84')

    režija: Vulo Radev

    fotografija: Todor Stojanov

    http://kinotuskanac.hr

    Muzej u Smederevu, Omladinska 4, Smederevo

    NEMANJA PETKOVIĆ (2000, Smederevo) - klarinet

    gost na koncertu: Milan Lazić - harmonika

    program: E. Kavalini: Kapris Op.3 br.4, K.M. fon Veber: Koncert br.1 f-moll (I stav - Allegro moderato, II stav - Adagio ma non tropo, III stav - Rondo), H. Rabo: Konkursni solo, J.S. Bah: Preludijum i fuga e-moll, B. Kovač: Omaž Bahu, N. Paganini: Kapris br.20, A. Grgin: Tema sa varijacijama br.2

    http://mus.org.rs

    50. KALEMEGDANSKI SUTONI (21.6.-9.7.2018.) Kalemegdan/Gornji grad, Beograd

     

    21.6.

    Plato ispred Vojnog muzeja

    19.00 Merry Gospel hor

    dirigent: Marija Kuburić-Borović (1978)

     

    22.6.

    Plato ispred Vojnog muzeja

    20.00 LIBERCUATRO: Ksenija Ristić - klavir, Branislava Podrumac, Nataša Radovanović - vokali, Martina Dimić Radovanović - violina, Damir Odobašić - harmonika
    program: Canaro, Troilo, Rovira, Cobian, Caballero, Piazzolla.

     

    26.6.

    Plato ispred Vojnog muzeja

    18:30 ETNO GRUPA BOJANE NIKOLIĆ

     

    3.7.

    Galerija ULUS, Knez Mihailova 37

    20.00 HOR ALLILUIA

     

    4.7.

    Plato ispred Vojnog muzeja

    19.00 RENESANS ANSAMBL

     

    6.7.

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić

    19.00 DIANA JOVANOVIĆ (klavir)

    20.30 VEČE AUTORSKE MUZIKE SAVREMENIH MLADIH KOMPOZITORA

     

    7.7.

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić

    18.30 TIM ZA MUZIČKU EDUKACIJU DECE - MED - interaktivna muzička predstava za decu

    20.30 FAKULTET UMETNOSTI NIŠ (katedra za solo pevanje)

     

    8.7.

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić

    19.00 VUK DRAGIČEVIĆ (gitara)

    20.30 TRIO LES NOUNOURS

     

    9.7.

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić

    20.00 ANA STEFANOVIĆ (klavir)

    http://www.muzicka-omladina.org

    Francuski Institut u Srbiji, Zmaj Jovina 11, Beograd

    Milija Belić (1954, Rudovca): IZAZOV MODERNOSTI - predstavljanje knjige

    izdavači: Arhipelag, New Moment, Beograd, 2017

    govore: dr Ljubomir Erić, dr Ratko Božović, Gojko Božović i Milija Belić

    http://www.arhipelag.rs/knjige/izazov-modernosti/

    http://www.institutfrancais.rs/milija-belic-izazov-modernosti/

    http://www.institutfrancais.rs

    58. MEĐUNARODNI DJEČJI FESTIVAL (16-29.6.2018.) Šibenik

     

    Kazalište

    19.00 Ivana Brlić-Mažuranić: KAKO JE POTJEH TRAŽIO ISTINU (40 min, uzrast: 10+)

    Kazalište Hotel Bulić, Zagreb
    Redateljica: Senka Bulić
    Kostimograf: Oliver Juralić
    Scenograf i glazba: Tomislav Ćurković
    Igra: Luka Nižetić

     

    Ljetna pozornica

    21.00 Hans Christian Andersen: SNJEŽNA KRALJICA (70 min, uzrast: 7+)

    Gradsko kazalište Trešnja, Zagreb
    Redatelj: Paolo Tišljarić
    Dramaturginja: Lada Kaštelan
    Scenografkinja: Irena Kraljić
    Koreografkinja: Blaženka Kovač Carić
    Kostimografkinja: Tea Bašić
    Igraju: Tvrtko Jurić, Ivana Bakarić, Senka Bulić, Luka Bulović, Dubravka Lelas, Marijana Mikulić, Tena Jeić Gajski, Paško Vukasović, Tamara Garbajs, Silvio Mumelaš, Kruno Bakota, Aleksandra Naumov, Karla Brbić, Matija Čigir, Ana Vučak Veljača i Jure Radnić

    http://www.mdf-sibenik.com

    Centar za kulturu i obrazovanje, Karađorđeva 58, Laktaši

    13. INTERNACIONALNI FESTIVAL AMATERSKOG TEATRA, LAKTAŠI 2018 (21-24.6.2018.)

     

    21.6.

     

    19:30 Svečano otvaranje Festivala

    KUĆI (60 min) - premijera predstave

    Dramski studio „Daske“ Laktaši (RS/BiH)

     

    21:00 Okrugli sto

     

     

    22.6.

     

    17:00 OSTAJTE (55 min)

    Nezavisna scena NUBL-a, Banja Luka (RS/BiH)

     

    19:00 SUMNJA / CONFUSIONE DUBIUM (45 min)

    Kulturna scena „Male stvari“ Trebinje (RS/BiH)

     

    21:00 ČEKAČOT (55 min)

    Dramski studio „P“ Štip (Makedonija)

    producent: Dom na mladi Štip Makedonija

     

    22:20 Okrugli sto

     

     

    23.6.

     

    18:00 RUČNI RAD (55 min)

    Dramski studio AKUD-a „Sonja Marinković“ Novi Sad (Srbija)

     

    20:00 DOKTOR ŠUSTER (105 min)

    Milanovačko pozorište, Gornji Milanovac (Srbija)

     

    22:00 Okrugli sto

     

     

    24.6.

     

    19:00 DRAGI TATA (95 min)

    Studio glume - Teatar 011 Beograd (Srbija)

     

    21:00 ZABRANJENO VOĆE (75 min)

    Kazališna družina KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće (Hrvatska)

     

    22:30 Okrugli sto

     

    23:00 Svečano zatvaranje Festivala dodjela nagrada i zahvalnica

    https://www.facebook.com/kulturnicentarlaktasi

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    Božidar M. Glogovac: PASOŠ ZA NEBO - književno veče

    http://www.kolarac.rs

    Madlenianum, Beograd

    SLUČAJEVI - premijera plesno-dramske predstave, po motivima Danila Harmsa

    koprodukcija: Opera i teatar Madlenianum i Kulturni element

    režija, dramatizacija: Tadija Miletić

    scenski pokret: Tamara Antonijević Spasić

    kompozitor: Jug Marković

    scenografija: Miraš Vuksanović

    kostimografija: Tijana Sićević

    igraju: Stojan Đorđević, Ammar Mešić, Marija Kosić, Novak Radulović, Nebojša Rako i Jovana Čurović

    http://operatheatremadlenianum.com

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad

    Leto u vrtu galerija

    MEDITERAN U DELIMA IZ KOLEKCIJE PAVLA BELJANSKOG - izložba (14.6.-2.9.2018.)

    autorka izložbe: Jasmina Jakšić Subić, viša kustoskinja Spomen-zbirke Pavla Beljanskog

     

    Putovanja Pavla Beljanskog - tematsko predavanje

    predavačica: autorka izložbe Jasmina Jakšić Subić, viša kustoskinja Spomen-zbirke Pavla Beljanskog

    http://www.pavle-beljanski.museum

    PODGORIČKO KULTURNO LJETO 2018 (31.5.-23.9.2018.) Podgorica

     

    Moderna galerija

    MUHAREM MURATOVIĆ - izložba slika

     

    Trg nezavisnosti

    MOROCCAN HANDICRAFT VILLAGE / MAROKANSKO ZANATSKO SELO (21-28.6.2018.)

    http://www.podgorica.me

    Dvorište beogradske sinagoge, Maršala Birjuzova 19, Beograd

    9. BEOGRADSKI ETHNO FUSION FEST 2018 (20-23.6.2018.)

     

    GERMÁN LÓPEZ Y ANTONIO TOLEDO (Španija): CANELA Y LIMÓN

    program: muzika Kanarskih ostrva

    https://www.germanlopeztimple.com

    YouTube

     

    HAVAY VIKTORIA & FAKUTYA (Budimpešta): Viktória Havay - vokal, Dániel Bolya - flauta, kaval, Csaba Barsi - ples, Irén Fekete - violina, Sándor Kis - bas gitara, perkusije, Zsuzsanna Kovács - ples, Ferenc Kudász - koboz, Zoltán Székely - flauta, kaval, saksofon, Márton Walch - tapan, bubnjevi, drombulja

    program: muzika Čango-Mađara iz regije Moldove u Rumuniji

    YouTube

    http://www.ethnofusionfest.com

    Špica/Prule, Ljubljana

    ALESSANDRO DI GIAMPIETRO: THINGA THINGS | STVARI - introducing chaos and uncertainty (del projekta Whatever you think I am - that is what I am not) (21-30.6.2018.)
    produkcija v javnem prostoru: Špica Prule v Ljubljani (sotočje/odtočje/raztočje Ljubljanice in Grubarjevega prekopa)

    Dnevno sobo in neposredno okolico bodo s predmeti napolnili gostujoči umetniki: Radek Brousil, Marta Pierobon, Fawn Krieger, Giovanni De Francesco (Milano/IT), Radharani Pernarčič (SI), Antonio Barletta (Milano/IT), Sabine Delafon/Marios (Pariz, Milano/IT), Doepner/Leskovšek (SI), David Casini, Laura Santamaria

    glasbena podlaga: Boštjan Leskovšek

    http://www.cirkulacija2.org

    Goethe-Institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd

    MIODRAG BATA KNEŽEVIĆ (1947, Beograd) - izložba u izlogu (7-30.6.2018.)

     

    Umetnički kafe: Miodrag Bata Knežević

    http://www.goethe.de/belgrad

    Centar za kulturu Lazarevac

    7. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA (7.6.-23.8.2018.)

     

    ŠARLATAN MANJIFIKO / ŽIVOT I SEĆANJE - NUŠA I RENE GERDEN (Slovenija, 2016/2017, 60/25 min) - dokumentaristički

     

    režija: Maja Pavlin/Dragomir Zupanc

    http://euinfo.rs

    15. ETNOFEST - festival muzike sveta (21-24.6.2018.) Subotica, Palić

     

    21.6.

    Muzička škola, Subotica
    20.00 DUNJA KNEBL & ROKO MARGETA (Croatia)

    Klein House društveni bar, Subotica
    22.00 PANIKS (Serbia)

     

    22.6.

    Velika terasa, Palić
    20.00 DRESCH VONÓS QUARTET (Hungary/Serbia)
    21.15 GERMÁN LÓPEZ Y ANTONIO TOLEDO (Spain-Canary Islands)
    22.30 CHALABAN (Morocco/Hungary)
    24.00 YOSSI FINE & BEN AYLON ft. LIOR ROMANO (Israel)

     

    23.6.

    Velika terasa, Palić
    20.00 POLYGON TRIO (Hungary)
    21.15 OI DIPNOI (Italy-Sicily)
    22.45 NAKED (Serbia)

     

    24.6.

    Velika terasa, Palić
    20.00 EJO / ETHNO JAZZ ORCHESTRA (Serbia)
    21.30 THE DIASPORA HOUSE (Norway/Sweden/Israel)
    23.00 Zatvaranje festivala

    http://www.etnofest.org

    Magacin u Kraljevića Marka, Beograd

    BEATRIX REINHARDT (Njujork): WHISPERS | ŠAPATI - investigation of landscapes that endured trauma | istraživanje pejsaža nakon traume - izložba fotografija (21-27.6.2018.)

    www.beatrixreinhardt.com

    domaćin: organizacija ProArtOrg

    http://www.proartorg.com

    Oficirski dom, Niš, Orlovića Pavla 28a, Niš

    ATELJE KARLOS OLAČEA, FAD - UNAM (Meksiko) / CARLOS OLACHEA, FAD - UNAM (Mexico) - izložba grafika (21.6.-8.7.2018.)

     

    MONIKA GUTIERES MARTINES (MÓNICA GUTIÉRREZ MARTÍNEZ)

    ENEIDA ERNANDES DOMINGES (ENEIDA HERNÁNDEZ DOMÍNGUEZ)

    ITSEL KASIMIRO KRUS (ITZEL CASIMIRO CRUZ)

    DIJANA MORALES GALISIA (DIANA MORALES GALICIA)

    MARTA MUNJOS ARISTISABAL (MARTHA MUÑOZ ARISTIZABAL)

    organizacija: Galerija savremene likovne umetnosti Niš, ambasada Meksika, mr Leposava Milošević Sibinović

    http://www.gslunis.org

    Kulturni centar Pančeva, Vojvode Živojina Mišića 4, Pančevo

    JASNA JOVIĆEVIĆ SEXTET: FLOW VERTICAL - premijerna promocija novog albuma najpoznatije srpske džez saksofonistkinje

    www.jasnajovicevic.com

    http://www.fmr-records.com

    http://www.kulturnicentarpanceva.rs

    Legat Petra Lubarde, Iličićeva 1, Beograd

    Svetski dan muzike

    Koncert na otvorenom

    organizacija: ArtLink i Kuća legata

    http://www.kucalegata.org

    Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

    Rajner Verner Fasbinder, Mihael Fengler: ZAŠTO JE POLUDEO GOSPODIN R? - prva repriza

    režija: Bobo Jelčić

    igraju: Boris Isaković, Nataša Tapušković, Branko Cvejić, Dubravka Kovjanić, Milan Marić, Bojan Dimitrijević, Jelena Stupljanin, Vesna Čipčić, Feđa Stojanović, Pavle Korać

    http://jdp.rs

    Kulturni centar Kula, Josipa Kramera 3, Kula

    60. REPUBLIČKI FESTIVAL AMATERSKIH POZORISTA SRBIJE (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://www.kula.rs

    Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana

    12 RAZLOGOV ZA SLIKANJE - razstava (21.6.-16.7.2018.)

     

    Brina Elizabeta Blaž

    Živa Božičnik Rebec

    Gašper Capuder

    Maria Karnar Lemesheva

    Tatiana Kocmur

    Toni Kovačić

    Danilo Milovanović

    Adrijan Praznik

    Monika Slemc

    Tomo Stanič

    Maja Tušar

    Andrea Zabric

    kustos: Staš Kleindienst

    http://www.galerijaskuc.si

    Kulturni centar Ribnica Kraljevo, Izletnička 2, Kraljevo

    OLIVERA PARLIĆ KARAJANKOVIĆ: O URAMLJIVANJU - izložba crteža (21.6.-10.7.2018.)

    http://www.kcribnica.rs

    Oficirski dom, Orlovića Pavla 28a, Niš

    GRAFIČKE VIZIJE 5 - izložba meksičkih umetnika (21.6.-1.7.2018.)

    autorka izložbe: mr Leposava Milošević Sibinović

     

    Monika Gutieres Martines (Mónica Gutiérrez Martínez)

    Eneida Ernandes Dominges (Eneida Hernández Domínguez)

    Itsel Kasimiro Krus (Itzel Casimiro Cruz)

    Dijana Morales Galisia (Diana Morales Galicia)

    Marta Munjos Aristisabal (Martha Muñoz Aristizabal)

    http://www.gslunis.org

    SKCNS/Fabrika, Bulevar despota Stefana 5, Novi Sad

    Nenad Racković: PETO GODIŠNJE DOBA - promocija knjige

    http://www.skcns.org/fabrika

    Dom omladine Beograda

    Branka Bezić: ČILEANSKI PISCI HRVATSKOG POREKLA - promocija knjige

    HUAN OSTOJIĆ, GRADITELJ SVETIONIKA NA KRAJU SVETA (Južni Čile, Ognjena zemlja, Porto Arense...) - dokumentarni film

    gost večeri: Milutin Dedić, istoričar koji će govoriti o povodima i dinamici iseljavanja stanovništva između dva Svetska rata sa prostora Kraljevine Jugoslavije

    organizacija: Zajednica Hrvata Beograda „Tin Ujević“

    http://www.domomladine.org

    Narodno pozorište Mostar, Braće Brkića 2, Mostar

    Yasmina Reza: BOG POKOLJA - premijera predstave

    adaptacija teksta: Emina Omerović

    režija: Emin Hajrić

    scenografija, kostimografija: Sabina Trnka

    scenski pokret: Ena Kurtalić

    muzika: Atila Aksoj

    igraju: Ajla Hamzić, Emir Spahić, Emir Sejfić, i Andrea Aković

    https://www.facebook.com/narodno.pozoristeumostaru

    Dom omladine Beograda

    Plato Milana Mladenovića: Koncerti na Zidiću

    TURISTI (Beograd) - hip-hop

    besplatno

    http://www.domomladine.org

    Kulturni centar Zrenjanina

    Ciklus filmova: Džejms Stjuart

    ČOVEK KOJI JE UBIO LIBERTI VALANSA / THE MAN WHO SHOT LIBERTY VALANCE (1962, SAD, 123’)

    režija: John Ford

    besplatno

    https://www.kczr.org

    Atelje 212, Beograd

    ŠIROM OTVORENIH VRATA (18-21.6.2018.)

     

    Velika scena - Mira Trailović

    20.00 KANDA, KODŽA I NEBOJŠA - koncert

     

    Mala scena - Petar Kralj

    20.30 B. Pekić: KOREŠPODENCIJA - projekcija predstave (1980)

    http://atelje212.rs

    13. FESTIVAL RANE MUZIKE (9-24.6.2018.) Beograd

     

    Crkva Svetog Petra

    MOZART: SONATAS FOR VIOLIN & FORTEPIANO (promotional concert of the new fortepiano)

    Katarina Djordjevic - classical violin

    Dusan Toroman - fortepiano

    http://www.festivalranemuzike.com

    Knežev arsenal Kragujevac

    8. ARSENAL FEST (21-23.6.2018.)

     

    21.6.

     

    Main stage

    21:15-22:30 YU GRUPA 

    23:00-00:15 THE KILLS

    00:45-02:00 EDITORS

    02:30-03:45 DUB INC 

     

    Garden stage

    20:15-20:35 Pobednik Bunta

    20:45-21:15 DISHUMANITY

    21:30-22:15 KBO!

    22:30-23:45 MARKY RAMONE

    00:00-01:00 ČBS

    01:15-02:30 LET 3

    02:45-04:00 NIKOLA VRANJKOVIĆ

     

    Explosive DJ stage

    23:00-00:30 MARKWOOD & HUNCKIE (Kragujevac)

    00:30-02:00 KRISTIJAN MOLNAR (Beograd)

    02:00-04:00 NTFO (Romania)

     

     

    22.6.

     

    Main stage

    21:30-22:45 VIVA VOX

    23:15-00:30 JINX

    00:45-02:00 BAD COPY

    02:15-03:30 KULTUR SHOCK  

     

    Garden stage

    20:30-20:50 Pobednik Bunta

    21:00-21:30 POGONBGD

    21:45-22:15 MAiKA

    22:30-23:15 IRISH STEW OF SINDIDUN

    23:30-00:45 MORTAL KOMBAT 

    01:00-02:15 JINX

    02:30-03:15 NIPPLEPEOPLE

    03:30-04:30 DEL ARNO BAND

     

    Explosive DJ stage

    23:00-01:00 EDIB D (Bosna i Hercegovina)

    01:00-03:00 NEXIE (Beograd)

    03:00-05:00 MIGUEL BASTIDA (Spain) 

     

    23.6.

     

    Main stage

    21:30-22:45 PLAVI ORKESTAR

    23:00-00:15 ENTER SHIKARI 

    00:45-02:00 MORCHEEBA 

    02:30-03:45 DISCIPLINA KITCHME

     

    Garden stage

    20:30-20:50 Pobednik Bunta

    21:00-21:30 ORGANIZAM

    21:45-22:30 PROPAGANDA 117

    22:45-23:45 KOLJA

    00:00-01:15 LETU ŠTUKE 

    01:30-02:15 STEREO BANANA

    02:30-03:30 E-PLAY

    03:45-05:00 MARKO LOUIS

     

    Explosive DJ stage

    00:00-02:00 BATTRIC & MiVU (Kosovska Mitrovica)

    02:00-04:00 OLIVIAN NOUR (Romania)

    04:00-06:00 ROSSKO (England)

    http://www.arsenalfest.rs

    Oficirski Dom, Orlovića Pavla 28a, Niš

    7. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA (20-23.6.2018.)

     

    20.30 ŠARLATAN MANJIFIKO / ŽIVOT I SEĆANJE - NUŠA I RENE GERDEN (Slovenija, 2016/2017, 60/25 min) - dokumentaristički

    režija: Maja Pavlin/Dragomir Zupanc

     

    22.30 NISAM ĐUBRE / JE NE SUIS PAS UN SALAUD (Francuska, 2016, 111 min) - drama

    režija: Emmanuel Finkiel

    http://euinfo.rs

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

     

    Slovenska kinoteka, Miklošičeva cesta 28, Ljubljana

    Filmski cikel Umetnost življenja z Davidom Lynchem (21-28.6.2018.)

     

    21.6.

    21.00 DAVID LYNCH: UMETNOST ŽIVLJENJA (2016, DCP, barvni, 98 min, bp)

     

    22.6.

    20.00 MODRI ŽAMET / BLUE VELVET (1986, 120 min, sp)

    22.15 PONOVNI POGLED NA MODRI ŽAMET / BLUE VELVET REVISITED (2016, 85 min, sp) - dokumentarni film

    režija: Peter Braatz

     

    23.6.

    18.00 MULHOLLAND DRIVE (2001, 146 min, sp)

    21.00 NOTRANJE ZADEVE / INLAND EMPIRE (2006, 180 min, sp)

     

    24.6.

    20.00 TWIN PEAKS - OGENJ HODI Z MENOJ / TWIN PEAKS: FIRE WALK WITH ME (1992, 135 min, sp)

    Pred projekcijo: Mirt Komel: Zlati krog apetita in zadovoljitve - predavanje

     

    26.6.

    21.00 IZGUBLJENA CESTA / LOST HIGHWAY (1997, 135 min, sp)

     

    27.6.

    20.00 DUNE - PUŠČAVSKI PLANET / DUNE (1984, 140 min, sp)

    Projekcijo bo s predavanjem uvedel Igor Harb, prevajalec Herbertovega romana Peščeni planet

     

    28.6.

    21.00 ERASERHEAD (1977, 89 min, sp)

    http://www.mglc-lj.si

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Otvoreno pozorište

    Novi studio: SUSRETI I RASTANCI - prezentacija radionice savremenog plesa

    igraju: Draženka Čelebićanin, Vojkan Protić, Slađana Savić, Marija Radoman, Vanja Ristić

    autorka prezentacije: Sanja Cvrkotić

    http://www.dksg.rs

    CK13, Novi Sad

    VERONICA GUERIN (2003) - film o istinitoj i tragičnoj priči irske novinarke koja je razotkrila neke od najopasnijih kriminalaca i narkodilera u Dablinu devedesetih

    http://ck13.org

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    Leto u vrtu galerija 2018

    KLIMT - film

    režija: Raúl Ruiz

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    8. FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL (28.6.-8.7.2018.)

    RASPORED

    http://2018.fantastic-zagreb.com

    Vrt Pokrajinskega muzeja v Kopru

    Manlio Santanelli: KRALJICA MATI (REGINA MADRE) - premiera drame (v okviru 25. Primorskega poletnega festivala)

    koprodukcija: Mestno gledališče Ptuj, Gledališče Koper

    režija: Damir Zlatar Frey

    igrata: Aleš Valič, Nataša Barbara Gračner

    http://www.mgp.si

    Splav Pristan, Dunavski kej - 25. maj, Beograd

    Bašta predfestivalsko zagrevanje!

    DJ dvojac Funk Technik Group (FTG)

    http://www.bastafest.com

    Trg kralja Tomislava, Zagreb

    ZAGREB CLASSIC - open air festival orkestara (20.6.-10.7.2018.)

     

    JAZZ ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE

     

    dirigent: Andreas Marinello
    Ervin Baučić - vokal
    Borna Šercar - udaraljke
    Peter Ugrin - violina
    program: Frank Zappa u aranžmanima Eda Palerma i Niclasa Rydha

    https://www.facebook.com/ZagrebClassic

    Bitefartcafe Summer Stage, teniski tereni Partizana, Kalemegdan, Beograd

    Džez bend QZAMA QUARTET (Beograd)

    https://www.youtube.com/watch?v=dzKhHJ-Wx6I

    https://www.youtube.com/watch?v=Gh6MyOOnypc

    http://www.bitefartcafe.rs

    22/Jun/2018

    SUMMER SENSUAL DAYS (15-18.6.2018.) Opatija, (18-25.6.2018.) Rovinj

    ROVINJ PROGRAM

    http://www.summersensual.com

    25. FESTIVAL LENT 2018 (22-30.6.2018.) Maribor

    PROGRAM

    http://www.festival-lent.si

    Oficirski dom, Niš, Orlovića Pavla 28a, Niš

    ATELJE KARLOS OLAČEA, FAD - UNAM (Meksiko) / CARLOS OLACHEA, FAD - UNAM (Mexico) - izložba grafika (21.6.-8.7.2018.)

     

    MONIKA GUTIERES MARTINES (MÓNICA GUTIÉRREZ MARTÍNEZ)

    ENEIDA ERNANDES DOMINGES (ENEIDA HERNÁNDEZ DOMÍNGUEZ)

    ITSEL KASIMIRO KRUS (ITZEL CASIMIRO CRUZ)

    DIJANA MORALES GALISIA (DIANA MORALES GALICIA)

    MARTA MUNJOS ARISTISABAL (MARTHA MUÑOZ ARISTIZABAL)

    organizacija: Galerija savremene likovne umetnosti Niš, ambasada Meksika, mr Leposava Milošević Sibinović

    http://www.gslunis.org

    Oficirski dom, Orlovića Pavla 28a, Niš

    GRAFIČKE VIZIJE 5 - izložba meksičkih umetnika (21.6.-1.7.2018.)

    autorka izložbe: mr Leposava Milošević Sibinović

     

    Monika Gutieres Martines (Mónica Gutiérrez Martínez)

    Eneida Ernandes Dominges (Eneida Hernández Domínguez)

    Itsel Kasimiro Krus (Itzel Casimiro Cruz)

    Dijana Morales Galisia (Diana Morales Galicia)

    Marta Munjos Aristisabal (Martha Muñoz Aristizabal)

    http://www.gslunis.org

    Kulturni centar Ribnica Kraljevo, Izletnička 2, Kraljevo

    OLIVERA PARLIĆ KARAJANKOVIĆ: O URAMLJIVANJU - izložba crteža (21.6.-10.7.2018.)

    http://www.kcribnica.rs

    KomBank Art hol, Trg Politika 1, Beograd

    SREDNJA ŠKOLA TEHNOART BEOGRAD - izložba radova učenika (21.6.-3.7.2018.)

    http://www.tehnoart.rs

    Leskovacki kulturni centar, Bulevar oslobodjenja 101, Leskovac

    GUSTAV KLIMT - PRETEČA MODERNE - izložba (21-30.6.2018.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Galerija Božidar Jakac (nekdanja samostanska cerkev), Kostanjevica na Krki

    PETRA VARL (1965, Ljubljana): BLIZU SVETLOBI - razstava (21.6.-26.8.2018.)

    http://www.petravarl.com

    http://www.scca-ljubljana.si/petra-varl-blizu-svetlobi-near-light

    FORUM KREATIVNA EVROPA 2018 - Nove perspektive kulturnih odnosa EU i Zapadnog Balkana (20-22.6.2018.) Beograd

    PROGRAM

    http://kultura.kreativnaevropa.rs

    Magacin u Kraljevića Marka, Beograd

    BEATRIX REINHARDT (Njujork): WHISPERS | ŠAPATI - investigation of landscapes that endured trauma | istraživanje pejsaža nakon traume - izložba fotografija (21-27.6.2018.)

    www.beatrixreinhardt.com

    domaćin: organizacija ProArtOrg

    http://www.proartorg.com

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Ciklus izložbi: Strip i ilustracija

    BRANA NIKOLIĆ - izložba stripa i ilustracije (21.6.-6.7.2018.)

    autor izložbe: Miloje Mitrović

    http://www.skc.org.rs

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    MAJA MARKOVIĆ: ZBIRKA RICHTER - OTVORENI STUDIO - izložba (21.6.-15.9.2018.)

    http://richter.mdc.hr

    http://www.msu.hr

    Grad, Beograd

    Gradimo zajedno - monitoring i javno zastupanje u lokalnim zajednicama

    11:30-12:00 Registracija

    12:00-14:00 MOGUĆNOSTI ZA INTEGRACIJU IZBEGLICA U SRBIJI - filmovi i razgovor

    Momir Turudić, novinar nedeljnika Vreme i prevodilac za farsi koji od 2009. godine radi sa izbeglicama

    Maša Vukčević Marković, PhD - psihološkinja i psihoterapeutkinja, direktorka organizacije PIN

    Ljiljana Milovanović, autorka filma “Početak boljih priča”

    Marija Cvejić, predstavnica projektnog tima “Gradimo zajedno” i Udruženja građana Atina

    14:00-16:00 koktel

    organizacija: Fondacija Konrad Adenauer u Beogradu, Udruženje Atina i Udruženje pravnika Makedonije, uz podršku Evropske unije 

    http://www.atina.org.rs

    Univerzitet u Nišu/Multimedijalna sala 8, Niš

    Ciklus: Naisus

    MOZAICI I NJIHOV ZNAČAJ U REZIDENCIJALNOM KOMPLEKSU NA MEDIJANI - predavanje

    predavačica: Vesna Crnoglavac

    https://www.sanu.ac.rs

    Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana

    12 RAZLOGOV ZA SLIKANJE - razstava (21.6.-16.7.2018.)

     

    Brina Elizabeta Blaž

    Živa Božičnik Rebec

    Gašper Capuder

    Maria Karnar Lemesheva

    Tatiana Kocmur

    Toni Kovačić

    Danilo Milovanović

    Adrijan Praznik

    Monika Slemc

    Tomo Stanič

    Maja Tušar

    Andrea Zabric

    kustos: Staš Kleindienst

    http://www.galerijaskuc.si

    Drina galerija, Andrićev venac 4, Beograd

    NIKOLA DŽAFO (Novi Sad): PROLEĆNI VRT TAJNI - izložba (21.6.-4.8.2018.)

    kustos izložbe: Aleksandra Lazar

    http://drinagallery.com

    Ciglana (Klub ljubitelja teške industrije), Slanacki put 26, Beograd

    4. Festival DEV9T (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://dev9t.com

    Kulturni centar Novog Sada

    SRBIJA U OKU OLUJE - IZAZOVI POLITIČKE NESTABILNOSTI U REGIONU - tribina

    organizacija: Centar za društvenu stabilnost

    http://www.kcns.org.rs

    GoatHell Metal Fest (21-24.6.2018.) Pula

     

    16:00-16:35 MINOTAURO

    16:50-17:25 MINDAHEAD
    17:40-18:15 RED SOIL
    18:30-19:10 CHAOS ENGINE RESEARCH
    19:25-20:05 DE LA MUERTE
    20:20-21:00 SCARLET AURA
    21:15-21:55 MARTYRIUM
    22:10-22:50 OTHER EYES WISE
    23:20-00:20 JINJER
    00:40-01:20 MORTAL DIVINITY
    01:35-02:15 VOLOH

    http://www.goathell.eu

    Rezidencija ambasadora Švajcarske, Andre Nikolića 30, Beograd

    PRIVATNA VREDNOST - izložba (21.6.-3.8.2018.)

    umetnici: Nebojša Adamović, Kristina Bajilo, Andrea Dramićanin, Nadežda Kirćanski, Jelena Pantelić, odabrani na konkusru koji je Ambasada Švajcarske raspisala u martu 2018. sa idejom da pokrene dugoročniju inicijativu pružanja podrške ovdašnjim mladim talentima

    Na svečanom otvaranju biće proglašen i pobednik/pobednica konkursa

    žiri: Mišela Blanuša, Nikola Kolja Božović, Jan Egster

    https://www.eda.admin.ch/belgrade

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    Sećanje na… ANA MARIJA FERERO

    17.00 AS ASOVA (IT/FR, 1959)

    Il mattatore

    uloge: Ana Marija Ferero (Anna Maria Ferrero), Vitorio Gasman (Vittorio

    Gassman)

    režija: Dino Rizi (Dino Risi)

     

    Sećanje na… NELSON PEREIRA DOS SANTOS

    19.00 SUVI ŽIVOT (BR, 1964)

    Vidas Secas

    uloge: Atila Iorio (Átila Iório), Marija Ribeiro (Maria Ribeiro)

    režija: Nelson Pereira dos Santos (Nelson Pereira dos Santos)

     

    Sećanje na… JURAJ HERC

    21.00 SPALJIVAČ MRTVIH (ČSSR, 1968)

    Spalovač mrtvol

    uloge: Rudolf Hrušinski (Rudolf Hrušínský), Vlasta Hramostova (Vlasta

    Chramostová)

    režija: Juraj Herc (Juraj Herz)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Centar za kulturu i obrazovanje, Karađorđeva 58, Laktaši

    13. INTERNACIONALNI FESTIVAL AMATERSKOG TEATRA, LAKTAŠI 2018 (21-24.6.2018.)

     

    17:00 OSTAJTE (55 min)

    Nezavisna scena NUBL-a, Banja Luka (RS/BiH)

     

    19:00 SUMNJA / CONFUSIONE DUBIUM (45 min)

    Kulturna scena „Male stvari“ Trebinje (RS/BiH)

     

    21:00 ČEKAČOT (55 min)

    Dramski studio „P“ Štip (Makedonija)

    producent: Dom na mladi Štip Makedonija

     

    22:20 Okrugli sto

    https://www.facebook.com/kulturnicentarlaktasi

    Zetra, Sarajevo

    7. SARAJEVO BEER FEST (21-23.6.2018.)

     

    CRVENA JABUKA BAND

    ELEMENTAL

    http://www.elemental.hr

    FAITHLESS DJ SET SA TOUR 2018

    http://thesisterbliss.com

    http://www.sarajevobeerfestival.com

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    Ciklus: Medicina i vizuelne umetnosti

    ČUDESNO IZLEČENJE OPSEDNUTIH U SRPSKOM SREDNJOVEKOVNOM SLIKARSTVU - predavanje (u saradnji sa Sekcijom za istoriju medicine SLD)

    predavač: dr Nebojša Jović, profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu

    http://www.kolarac.rs

    SANU, Beograd

    Galerija nauke i tehnike SANU

    ŠEZDESET OSMA U STUDENTU - izložba (18-22.6.2018.)

     

    STUDENTSKI POKRET U SVETU - tribina

    učesnici: Trivo Inđić, Vukašin Pavlović, Dušan Pajin

    moderator: Ljubomir Kljakić

    https://www.sanu.ac.rs

    Kulturni centar Mladost Futog, Cara Lazara 42, Futog

    18. FUTOŠKO KULTURNO LETO 2018 (6-25.6.2018.)

     

    FILMSKI DAN

    https://www.facebook.com/kicmladost.futog

    Gradska biblioteka Karlo Bijelicki, Trg cara Lazara 3, Sombor

    Dragan Babić: TWITTER PRIČE 2 - promocija knjige

    (Kontrast, 2017)

    učestvuju: prof. dr Saša Radojčić, pesnik, kritičar, esejista i prevodilac, Tamara Babić, književni kritičar Nataša Turkić, vd direktora Gradske biblioteke, i autor

    http://www.biblioso.org.rs

    artKIT, Glavni trg 14, Maribor

    JUSUF HADŽIFEJZOVIĆ (Sarajevo): PRODAJALNA PRAZNIN - predstavitev rezidence

    http://www.kibla.org

    11. SABOR KOSOVSKIH SRBA TIMOČKE KRAJINE (22/23.6.2018.) Zaječar, Zvezdan

     

    22.6.

    Trg oslobođenja, Zaječar

    18.00 Etno grupe Kraljice i Dolama iz osnovne i srednje muzičke škole u Negotinu, KUD Božur iz Zvezdana

     

    23.6.

    Zvezdan

    12.00 Izložba narodne nošnje

    13.00 Takmičenje u kuvanju pasulja

    15.00 Izložba domaće radinosti, tradicionalnih zanata i tradicionalne kuhinje

    Takmičenje proizvođača rakije i vina

    16.30 Proglašenje pobednika u kuvanju pasulja

    17.30 Proglašenje najboljeg proizvođača vina i rakije

    18.30 Defile učesnika

    19.00 Kulturno-umetnička društva: Božur iz Zvezdana, Kraljevačka riznica iz Kraljeva, Zoran Gajić iz Rgotine, Ilinsko vrelo iz Ilina, Vrelo iz Šarkamena, Mladost iz Čubre, pevačka etno grupa Đurđevak Centra za kulturu opštine Bor

    organizacija: Narodno pozorište Timočke Krajine - Centar za kulturu Zoran Radmilović, Turistička organizacija grada Zaječara i Mesna zajednica Zvezdan

    https://www.facebook.com/pozzoranradmilovic

    Kulturni centar Novog Sada

    TURSKA, OD PUČA DO IZBORA - tribina

    autor i predavač: Nemanja Starović, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor

    MIHAEL RUDL (1972, Maribor): RUDL NA PAPIRJU - razstava (22.6.-21.7.2018.)

    kuratorica: Mojca Štuhec

    18.30 pogovor z umetnikom

    http://www.ugm.si

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 LOVING VINCENT: VAN GOGHOV MISTERIJ (VB, 2017, 94’) - prvi dugometražni animirani film nastao isključivo od slika u tehnici ulja na platnu! (svaki je prizor ručno oslikan, a u stvaranje filma i proces rada koji uključuje čak 62.450 originalnih slika oslikanih uljem bilo je uključeno čak 107 umetnika iz raznih krajeva svijeta, vrlo dobro upoznatih sa stilom van Gogha)

    režija: Dorota Kobiela & Hugh Welchman

    igraju: Daglas But, Džerom Flin

    www.youtube.com/watch?v=nz6XhfjYJJ4

     

    20.30 ČUVARKE / LES GARDIENNES (Švajcarska/Francuska, 2017, 148 min)

    režija, scenario: Xavier Beauvois

    uloge: Nathalie Baye, Laura Smet, Iris Bry

    https://www.youtube.com/watch?v=HsdDm-mcczQ

    http://www.kolarac.rs

    Biblioteka grada Beograda

    AVANGARDE ĆE UVEK POSTOJATI - savremeni srpski pesnici čitaju svoju poeziju i razgovaraju sa publikom - književno veče

    učestvuju: Sanda Ristić Stojanović, Sergej Beuk i Marijana Jovelić

    http://www.bgb.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    SVETOSAVSKI ZAVET I JUGOSLOVENSKI MIT - UZLETI I STRANPUTICE - tribina

    autor i predavač: Milovan Balaban, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    Francuski filmski karavan

    Ciklus: VELIKI RAT (21-24.6.2018.)

     

    KAPETAN KONAN / CAPITAINE CONAN (Francuska, 1996, 130 min)

    režija: Bertran Tavernije

    igraju: Filip Toreton, Samiel le Bian

    150 din

    http://www.institutfrancais.rs

    58. MEĐUNARODNI DJEČJI FESTIVAL (16-29.6.2018.) Šibenik

     

    Kazalište

    19.00 Othmane Moumen, Michel Carcan i Xavier Elsen: D’OFFICE! (60 min, uzrast: za sve uzraste)

    Zineke Kabuki Company, Bruxelles, Belgija
    Redatelj: Xavier Elsen
    Glazba: Fahd Moumen
    Igraju: Michel Carcan i Othmane Moumen

     

    Ljetna pozornica

    21.00 Bettina Werner: THE EMBRACE (70 min, uzrast: 12+)

    Plesno kazalište Leipzig, Njemačka
    Redateljica i koreografkinja: Bettina Werner
    Glazba: Dmitrij Šostakovič, Aphex Twin, Banco De Gaia, Andreas Vollenweider, Fritz A. Cohen, Etienne Schwarcz, Heintje Simons i Mil Santos
    Kostimografkinja: Marianne Heide
    Igra: Ansambl mladih Plesnog kazališta iz Leipziga

    http://www.mdf-sibenik.com

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    MEDIJSKI AKTIVIZAM, ARHIVIRANЈE POLITIČKIH POKRETA, PROMIŠLJANЈE KOLEKTIVNOG PAMĆENЈA

    prezentacija: Özge Çelikaslan

    video projekcije:

    Zaposednuti razum / Haunted Reason (2013, 3’)

    Sećanje / Memory (2010, 9’)

    Izabrani video radovi Videogrami otpora Tekel, 78 dana / Videograms of Tekel Resistance, 78 days (2016, 20’)

    Videookupacija / Videoccupy (2013, 12’)

    bak.ma (2016, 4’)

    Beton / Concrete (2018, 5’)

    http://www.dksg.rs

    2. BANATSKA BAJKA - LETO U GRADSKOJ BAŠTI (5.6.-19.8.2018.) Zrenjanin

     

    Turistička organizacija Kikinda - predstavljanje

    organizacija: Kulturni centar Zrenjanina, Turistička organizacija Zrenjanina i IP Media023

    https://www.facebook.com/Banatska-Bajka-Leto-U-Gradskoj-Ba%C5%A1ti-1341842445907...

    CZKD, Beograd

    Branislav Nušić: SUMNJIVO LICE

    Reflektor teatar

    režija: Vojslav Arsić

    dramaturgija: Milena Bogavac

    igraju: Zoran Pajić, Jelena Bogavac, Isidora Simijonović, Đorđe Živadinović Grgur, Marko Panajotović, Uroš Novović, Aleksandar Jovanović, Aleksandar Vučković, Predrag Vasić

    http://reflektorteatar.rs

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

     

    Slovenska kinoteka, Miklošičeva cesta 28, Ljubljana

    Filmski cikel Umetnost življenja z Davidom Lynchem (21-28.6.2018.)

    20.00 MODRI ŽAMET / BLUE VELVET (1986, 120 min, sp)

    22.15 PONOVNI POGLED NA MODRI ŽAMET / BLUE VELVET REVISITED (2016, 85 min, sp) - dokumentarni film

    režija: Peter Braatz

    http://www.mglc-lj.si

    Banatski kulturni centar, JNA 35, Novo Miloševo

    SLOVO LJUBVE - književna manifestacije

    Uručenje Književne nagrade Despotica Angelina Branković laureatu Ivanu Negrišorcu (Draganu Staniću)

    učestvuju: Ansambl za ranu muziku „Renesans”, Dragana Milošević, pokrajinski sekretar za kulutru, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, Ivan Negrišorac (Dragan Stanić), dobitnik nagrade „Despotica Angelina Branković” i predsednik Matice srpske, Selimir Radulović, dobitnik nagrade „Despotica Angelina Branković” i upravnik Biblioteke Matice srpske, prof. dr Saša Radojčić, u ime predlagača za nagradu „Despotica Angelina Branković”, Radovan Vlahović, direktor Banatskog kulturnog centra, Tatjana Miražić, voditelj programa

    Pesnički venac: Ivan Negrišorac, Selimir Radulović, Slavomir Gvozdenović, Perica Milutin, Miomir Milinković, Radovan Vlahović...

    http://banatskikulturnicentar.blogspot.rs

    Muzej i galerija Tivat, Luke Tomanovića 4, Tivat

    VLATKA VUJOŠEVIĆ (1978, Titograd) - izložba skulptura

    http://www.czktivat.me/category/galerijaslika

    https://www.facebook.com/muzejigalerijativat

    Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka

    IVANA KNEŽEVIĆ: KROZ PRELOM - samostalne izložbe slika

    http://www.kulturagrocka.rs

    Narodno pozorište Mostar, Braće Brkića 2, Mostar

    Yasmina Reza: BOG POKOLJA - prva repriza predstave

    adaptacija teksta: Emina Omerović

    režija: Emin Hajrić

    scenografija, kostimografija: Sabina Trnka

    scenski pokret: Ena Kurtalić

    muzika: Atila Aksoj

    igraju: Ajla Hamzić, Emir Spahić, Emir Sejfić, i Andrea Aković

    https://www.facebook.com/narodno.pozoristeumostaru

    GREEN TOWN JAZZ FEST (21/22.6.2018.) Sombor

     

    Bašta Bowling centra Bowlingstones

    20:00 LONG PLAY: Vladimir Merei - truba, vokal, Luka Merei - klarinet, Arsenije, Stojanović - bas gitara, Ignjat Bećir - gitara, Miloš Momčilović Nani - gitara, gost Mras Werner - bubanj

     

    21:00 MILOŠ BRANISAVLJEVIĆ KVARTET PLUS 1: Miloš Branisavljević - vibrafon, Rafael Juhas - klavir, Robert Sič - kontrabas, Siniša Kelić - gitara, Siniša Karalić - bubanj

     

    22:30 WIEN - NOVI SAD CONNECTION: Stefan Pelzl - sax, Mras Werner - bubanj, NevenaReljin - vokal, Robert Sičkontrabas i Aleksandar Dujin - klavir

    http://www.greentownfest.com

    27. Beogradski letnji festival BELEF 2018 (22.6.-15.7.2018.)

     

    Kombank dvorana

    International prodigy orchestra and choir

    http://www.belef.rs

    13. FESTIVAL RANE MUZIKE (9-24.6.2018.) Beograd

     

    Crkva Svetog Petra

    BACH: SUTES FOR VIOLONCELLO SOLO

    André Laurent O’Neil (USA) - baroque cello

    http://www.festivalranemuzike.com

    7. Međunarodno takmičenje duvačkih orkestara BEGEJ FEST | 5. Regionalna konferencija WASBE za centralnu i istočnu Evropu (22-24.6.2018.) Zrenjanin

     

    Trg slobode (centar grada, u slučaju lošeg vremena Velika sala Kulturnog centra Zrenjanin)

    Otvaranje BEGEJ FESTA

    Reprezentativni Orkestar Policije Srbije - Beograd

     

    organizacija: Svetska Asocijacija za Duvačke Simfonijske Orkestre i Ansamble (WASBE) i Gradski Duvački Orkestar Zrenjanin

    https://www.kczr.org

    Biblioteka grada Beograda

    ART SALON KANADSKIH SRBA - izložba (22.6.-10.7.2018.)

    Izložbu otvara ambasadorka Kanade u Srbiji Keti Čaba, govori: Jasmina Ninkov, direktorka Biblioteke grada Beograda

    organizacija: Biblioteka grada Beograda i Ambasada Kanade

    http://www.bgb.rs

    15. ETNOFEST - festival muzike sveta (21-24.6.2018.) Subotica, Palić

     

    Velika terasa, Palić

    20.00 DRESCH VONÓS QUARTET (Hungary/Serbia)
    21.15 GERMÁN LÓPEZ Y ANTONIO TOLEDO (Spain-Canary Islands)
    22.30 CHALABAN (Morocco/Hungary)
    24.00 YOSSI FINE & BEN AYLON ft. LIOR ROMANO (Israel)

    http://www.etnofest.org

    Muzej Vojvodine, Dunavska 35, Novi Sad

    Ženski vokalni sastav RES MIRANDA

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    50. KALEMEGDANSKI SUTONI (21.6.-9.7.2018.) Kalemegdan/Gornji grad, Beograd

     

    Plato ispred Vojnog muzeja

    LIBERCUATRO: Ksenija Ristić - klavir, Branislava Podrumac, Nataša Radovanović - vokali, Martina Dimić Radovanović - violina, Damir Odobašić - harmonika
    program: Canaro, Troilo, Rovira, Cobian, Caballero, Piazzolla

    http://www.muzicka-omladina.org

    Ulična galerija, Čavketov pasaž (pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu), Beograd

    DUNJA JANKOVIĆ: SELFIE - izložba (22.6.-6.7.2018.)

    https://www.etsy.com/shop/PolaPolaShop 

    Prateći muzički program: Dva čoveka jedna sudbina

    http://www.ulicnagalerija.rs

    Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd

    BOING BOING - predstava

    Pozorišna trupa Artisti

    režija: Sofija Ristić

    http://www.kccukarica.rs

    Kulturni centar Kula, Josipa Kramera 3, Kula

    60. REPUBLIČKI FESTIVAL AMATERSKIH POZORISTA SRBIJE (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://www.kula.rs

    Guarnerius, Beograd

    17. MEĐUNARODNI FESTIVAL HARFE U BEOGRADU (12-26.6.2018.)

     

    Trio (Hrvatska): Tajana Vukelić Peić - harfa, Iva Ljubičić Lukić - klavir, Srđan Peić - horna

    http://harfa.rs

    Oficirski Dom, Orlovića Pavla 28a, Niš

    7. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA (20-23.6.2018.)

     

    20.30 TUŽILAC, BRANILAC, OTAC I NJEGOV SIN / THE PROSECUTOR, THE DEFENDER, THE FATHER AND HIS SON (Bugarska, 2015, 102 min) - dokumentaristički

    režija: Iglika Triffonova

     

    22.30 MAĐARI ZA BARSU / HUNGARIANS FOR THE BARÇA (Mađarska, 2014, 85 min) - dokumentaristički

    režija: Tibor Kocsis

    http://euinfo.rs

    Knežev arsenal Kragujevac

    8. ARSENAL FEST (21-23.6.2018.)

     

    Main stage

    21:30-22:45 VIVA VOX

    23:15-00:30 JINX

    00:45-02:00 BAD COPY

    02:15-03:30 KULTUR SHOCK  

     

    Garden stage

    20:30-20:50 Pobednik Bunta

    21:00-21:30 POGONBGD

    21:45-22:15 MAiKA

    22:30-23:15 IRISH STEW OF SINDIDUN

    23:30-00:45 MORTAL KOMBAT 

    01:00-02:15 JINX

    02:30-03:15 NIPPLEPEOPLE

    03:30-04:30 DEL ARNO BAND

     

    Explosive DJ stage

    23:00-01:00 EDIB D (Bosna i Hercegovina)

    01:00-03:00 NEXIE (Beograd)

    03:00-05:00 MIGUEL BASTIDA (Spain)

    http://www.arsenalfest.rs

    Centra za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka

    Letnji muzički program: MUZIČKA BAŠTA (1/22.6./13.7./10.8.2018.)

    VICTORIA HAVAY & FAKUTYA (Mađarska) - worl music

    besplatno

    http://www.kulturagrocka.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    Letnja scena

    Marko Popović: THE GAME (IGRA)

    Beogradski centar za lјudska prava

    igraju: Aleksandra Anđelković, Donatela Holland, Eldar Zubčević, Danijela Radonjić, Relјa Janković, Uroš Savić Kain

    voditelјi procesa: Demir Mikić, Nevena Nikolić

    režija: Filip Čolović

    http://www.dksg.rs

    Špica/Prule, Ljubljana

    ALESSANDRO DI GIAMPIETRO: THINGA THINGS | STVARI - introducing chaos and uncertainty (del projekta Whatever you think I am - that is what I am not) (21-30.6.2018.)
    produkcija v javnem prostoru: Špica Prule v Ljubljani (sotočje/odtočje/raztočje Ljubljanice in Grubarjevega prekopa)

    Dnevno sobo in neposredno okolico bodo s predmeti napolnili gostujoči umetniki: Radek Brousil, Marta Pierobon, Fawn Krieger, Giovanni De Francesco (Milano/IT), Radharani Pernarčič (SI), Antonio Barletta (Milano/IT), Sabine Delafon/Marios (Pariz, Milano/IT), Doepner/Leskovšek (SI), David Casini, Laura Santamaria

     

    BALANS (lo-fi rock, kraut pop) - koncert

     

    Sončni zahod: vsak dan (21-26.6.2018.)

    Goodbye Dear čigong vaje Radharani Pernarčič (v oblačilih Fawn Krieger (NY/USA)

    http://www.cirkulacija2.org

    19. Međunarodni festival komornog teatra ZLATNI LAV (22-29.6.2018.) Umag

     

    22.6.

    OTPOR

    Srpsko narodno pozorište / Gradsko pozorište Becej, Bečej/Novi Sad, RS
     

    23.6.

    KRALJICA MATI

    Mesno gledališce Ptuj / Teater Koper, Ptuj/Koper, Slo
     

    24.6.

    RUCNI RAD

    Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku, Osijek, Hr
     

    25.6.

    SLUŠKINJE

    Istarsko narodno kazalište / Gradsko kazalište Pula, Pula, Hr
     

    26.6.

    REALISTI

    Slovensko narodno gledališce, Nova Gorica, Slo
     

    27.6.

    TOBELIJA

    Plesni teater Ljubljana, Ljubljana, Slo
     

    28.6.

    MOLLY SWEENNEY

    Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku, Šibenik/Split, Hr
     

    29.6.

    I BUHE KAŠLJU

    Hrvatsko narodno kazalište Ivana Pl. Zajca, Rijeka, Hr

    http://zlatni-lav.com

    8. FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL (28.6.-8.7.2018.)

    RASPORED

    http://2018.fantastic-zagreb.com

    13. Festival Mediteranskog teatra Purgatorije 2018 (22.6.-31.8.2018.) Tivat

     

    CHICAGO - mjuzikl

    Pozorište na Terazijama, Beograd

    režija: Kokan Mladenović

    igraju: Ivana Knežević, Jelena Jovicić, Milan Antonić, Dragan Vujić Vujke, Dušica Novaković, Elizabeta Đorevska, Miroljub Turajlija, Milica Pavlović, Ana Maljević, Vesna Paštrović, Nataša Balog, Jelena Ćosić, Daniel Korcha

    https://www.facebook.com/centarzakulturu.tivat

    http://www.czktivat.me

    23/Jun/2018

    Biblioteka grada Beograda

    ART SALON KANADSKIH SRBA - izložba (22.6.-10.7.2018.)

    organizacija: Biblioteka grada Beograda i Ambasada Kanade

    http://www.bgb.rs

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    20. AFRO FESTIVAL 2018 (23/24..6.2018.)

    PROGRAM

    http://www.museumofafricanart.org

    Ulična galerija, Čavketov pasaž (pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu), Beograd

    DUNJA JANKOVIĆ: SELFIE - izložba (22.6.-6.7.2018.)

    https://www.etsy.com/shop/PolaPolaShop

    http://www.ulicnagalerija.rs

    25. FESTIVAL LENT 2018 (22-30.6.2018.) Maribor

    PROGRAM

    http://www.festival-lent.si

    Pionirski park, Beograd

    Parada ponosa Srbije, pod sloganom Matičarka, normalno!, u organizaciji udruženja građana Egal, Glic i Loud & Queer

    Okupljanje u Pionirskom parku u 11 časova, šetnja do Studentskog parka.

    Zahtevi:

    1. donošenje zakonskog okvira kojim će se trans* osobama omogućiti pravna vidljivost (bez sakaćenja i sterilisanja)
    2. donošenje Zakona o istopolnim partnerstvima
    3. stvaranje sistema prevencije od HIV/AIDS-a, posebno kod mladih, i pružanje pune i moderne zdravstvene zaštite obolelima.

    https://www.facebook.com/PonosSrbijePrideSerbia/

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor

    MIHAEL RUDL (1972, Maribor): RUDL NA PAPIRJU - razstava (22.6.-21.7.2018.)

    kuratorica: Mojca Štuhec

    http://www.ugm.si

    Studentski kulturni centar, Beograd

    27. Beogradski letnji festival BELEF 2018 (22.6.-15.7.2018.)

     

    Bašta Studentskog kulturnog centra

    11.00 Pipi Duga Čarapa

    Plesni teatar Velenje, Slovenija

     

    21.00 M. Borda, R. Koten, P. Menije: Vivisekcija kredenca

    http://www.belef.rs

    SUMMER SENSUAL DAYS (15-18.6.2018.) Opatija, (18-25.6.2018.) Rovinj

    ROVINJ PROGRAM

    http://www.summersensual.com

    2. RAVNO SELO FILM FESTIVAL (23-25.6.2018.) Ravno Selo

    PROGRAM

    http://ravnoseloff.com

    11. SABOR KOSOVSKIH SRBA TIMOČKE KRAJINE (22/23.6.2018.) Zaječar, Zvezdan

     

    Zvezdan

    12.00 Izložba narodne nošnje

    13.00 Takmičenje u kuvanju pasulja

    15.00 Izložba domaće radinosti, tradicionalnih zanata i tradicionalne kuhinje

    Takmičenje proizvođača rakije i vina

    16.30 Proglašenje pobednika u kuvanju pasulja

    17.30 Proglašenje najboljeg proizvođača vina i rakije

    18.30 Defile učesnika

    19.00 Kulturno-umetnička društva: Božur iz Zvezdana, Kraljevačka riznica iz Kraljeva, Zoran Gajić iz Rgotine, Ilinsko vrelo iz Ilina, Vrelo iz Šarkamena, Mladost iz Čubre, pevačka etno grupa Đurđevak Centra za kulturu opštine Bor

    organizacija: Narodno pozorište Timočke Krajine - Centar za kulturu Zoran Radmilović, Turistička organizacija grada Zaječara i Mesna zajednica Zvezdan

    https://www.facebook.com/pozzoranradmilovic

    Ciglana (Klub ljubitelja teške industrije), Slanacki put 26, Beograd

    4. Festival DEV9T (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://dev9t.com

    GoatHell Metal Fest (21-24.6.2018.) Pula

     

    16:00-16:35 SYMETRY OF THE VOID

    16:50-17:25 MY FUNERAL
    17:40-18:15 REPULSIVE VISION
    18:30-19:10 UDS
    19:25-20:05 MECHANICAL GOD CREATION
    20:20-21:00 ARKANA CODE
    21:15-21:55 INFERNAL TENEBRA
    22:10-22:50 REAPTER
    23:20-00:20 SINISTER
    00:40-01:20 ATREXIAL
    01:35-02:15 OLD NIGHT

    http://www.goathell.eu

    Rezidencija ambasadora Švajcarske, Andre Nikolića 30, Beograd

    PRIVATNA VREDNOST - izložba (21.6.-3.8.2018.)

    umetnici: Nebojša Adamović, Kristina Bajilo, Andrea Dramićanin, Nadežda Kirćanski, Jelena Pantelić, odabrani na konkusru koji je Ambasada Švajcarske raspisala u martu 2018. sa idejom da pokrene dugoročniju inicijativu pružanja podrške ovdašnjim mladim talentima

    https://www.eda.admin.ch/belgrade

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    Sećanje na… ALEKSANDAR ASKOLJDOV

    17.00 KOMESAR (SSSR, 1967)

    Komissar

    uloge: Rolan Bikov (Rolan Bыkov), Raisa Nedaškovska (Raisa

    Nedaškovskaя)

    režija: Aleksandar Askoljdov (Aleksandr Askolьdov)

     

    Sećanje na… SUZAN ANSPAK

    19.00 MISTER MONTENEGRO (ŠVE/VB, 1981)

    Montenegro

    uloge: Suzan Anspak (Susan Anspach), Svetozar Cvetković

    režija: Dušan Makavejev

     

    Sećanje na… MARGO KIDER (MARGOT KIDDER)

    21.00 SESTRE (SAD, 1972)

    Sisters

    uloge: Margo Kider (Margot Kidder), Dženifer Solt (Jennifer Salt)

    režija: Brajan de Palma (Brian De Palma)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Zetra, Sarajevo

    7. SARAJEVO BEER FEST (21-23.6.2018.)

     

    OBOJENI PROGRAM

    HLADNO PIVO (OFFICIAL)

    http://www.hladnopivo.hr

    TBF

    http://www.sarajevobeerfestival.com

    Kulturni centar Mladost Futog, Cara Lazara 42, Futog

    18. FUTOŠKO KULTURNO LETO 2018 (6-25.6.2018.)

     

    VEEELIKIII LETNJI MASKENBAL

    https://www.facebook.com/kicmladost.futog

    Goethe-Institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd

    Next Generation: Kako gradimo Škograd?

    Tema #2 UMETNOST I OBRAZOVANJE KAO OBLICI TRANSFORMACIJE

    diskutantkinja: Maja Maksimović, docentkinja na Univerzitetu u Beogradu, Filozofski fakultet, Odeljenje za andragogiju

    moderatorka: Jelena Joksimović, Škogled

    ilustratorka: Jelena Jaćimović

    http://www.goethe.de/belgrad

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    ’68. NA FILMU (18-24.6.2018.)

     

    18.00 WR - MISTERIJE ORGANIZMA (JUG/SRN, 1971)

    uloge: Milena Dravić, Ivica Vidović

    režija: Dušan Makavejev

     

    20.30 KOTA ZABRISKI (SAD, 1970)

    Zabriskie Point

    uloge: Mark Frešet (Mark Frechette), Rod Tejlor (Rod Taylor)

    režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

     

    Slovenska kinoteka, Miklošičeva cesta 28, Ljubljana

    Filmski cikel Umetnost življenja z Davidom Lynchem (21-28.6.2018.)

     

    18.00 MULHOLLAND DRIVE (2001, 146 min, sp)

    21.00 NOTRANJE ZADEVE / INLAND EMPIRE (2006, 180 min, sp)

    http://www.mglc-lj.si

    Centar za kulturu i obrazovanje, Karađorđeva 58, Laktaši

    13. INTERNACIONALNI FESTIVAL AMATERSKOG TEATRA, LAKTAŠI 2018 (21-24.6.2018.)

     

    18:00 RUČNI RAD (55 min)

    Dramski studio AKUD-a „Sonja Marinković“ Novi Sad (Srbija)

     

    20:00 DOKTOR ŠUSTER (105 min)

    Milanovačko pozorište, Gornji Milanovac (Srbija)

     

    22:00 Okrugli sto

    https://www.facebook.com/kulturnicentarlaktasi

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 LOVING VINCENT: VAN GOGHOV MISTERIJ (VB, 2017, 94’) - prvi dugometražni animirani film nastao isključivo od slika u tehnici ulja na platnu! (svaki je prizor ručno oslikan, a u stvaranje filma i proces rada koji uključuje čak 62.450 originalnih slika oslikanih uljem bilo je uključeno čak 107 umetnika iz raznih krajeva svijeta, vrlo dobro upoznatih sa stilom van Gogha)

    režija: Dorota Kobiela & Hugh Welchman

    igraju: Daglas But, Džerom Flin

    www.youtube.com/watch?v=nz6XhfjYJJ4

     

    20.30 ČUVARKE / LES GARDIENNES (Švajcarska/Francuska, 2017, 148 min)

    režija, scenario: Xavier Beauvois

    uloge: Nathalie Baye, Laura Smet, Iris Bry

    https://www.youtube.com/watch?v=HsdDm-mcczQ

    http://www.kolarac.rs

    Sava centar, Beograd

    DANCE FACTORY STUDIO: WE ARE DANCE FACTORY - godišnji koncert

    800/1000 din

    http://www.savacentar.net

    Umetnicki paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd

    Pertej/Beyond/Preko 20 godina

    GRADOVE SMO VAM PODIGLI - izložba o protivrečnostima jugoslovenskog socijalizma (13.6.-2.7.2018.)

    učestvujuBojan Mrđenović (Zagreb), Boris Postnikov (Zagreb), Centar za savremenu umetnost (Podgorica), Crvena Association for Culture and Art (Sarajevo), Doplgenger (Beograd), Filip Jovanovski i Ivana Vaseva (Skoplje), grupa Borovo (Zagreb), Irena Pejić (Beograd), Iskra Krstic (Beograd), KURS (Beograd), Lidija K. Radojević i Ana Podvršič (Grac/Ljubljana), Majlinda Hoxha (Priština), Mario Reljanović (Beograd), Milica Lupsor (Zrenjanin), Kulturni centar PUNKT (Nikšić), Radnički video klub (Zrenjanin), Srđan Kovačević (Zagreb), Vigan Nimani (Priština)

    kustoski kolektiv: Vida Knezevic i Marko Miletić (Kontekst kolektiv)
    vizuelni identitet i arhitektura izložbe: Andreja Miric
    dizajn postavke i vizuelizacija istraživanja: Milos Miletic i Mirjana Radovanovic (KURS)

    produkcija: Centar za kulturnu dekontaminaciju

     

    O HRONICI JUGOSLOVENSKOG RASPADA U DESET NIN-OVIH NAGRADA - razgovor sa diskusijom

    učestvuju: Boris Postnikov (Zagreb), Tatjana Rosić (Fakultet za medije i komunikaciju, Univerzitet Singidunum), Marko Kostanić (Bilten)

    moderacija: Jelena Lalatovic (Marks21, Mašina)

    organizacija: Centar za kulturnu dekontaminaciju i Kontekst kolektiv

    http://www.czkd.org

    58. MEĐUNARODNI DJEČJI FESTIVAL (16-29.6.2018.) Šibenik

     

    Kazalište

    19.00 Kristina Štebih: THE WALL (50 min, uzrast: 12+)

    Dramski studio Dada / Kazališna družina Pinklec i Centar za mlade Čakovec, Čakovec
    Redatelj: Davor Dokleja
    Dramaturzi: Kristina Štebih i Davor Dokleja
    Kostimografkinja: Rusa Trajkova
    Glazba: Filip Vargek, Aleksandar Filo i Ivan Munđar
    Igraju: Antonija Mrla, Neven Matoša, Matej Žerjav, Marko Zidarić, Asja Vidović, Tina Čatlaić, Ena Jagec, Hana Marciuš, Nina Bočkaj, Katarina Pintarić, Aleksandar Filo, Hana Tisaj, Ivan Munđar i Alen Barbić

     

    Ljetna pozornica

    21.00 Jules Verne: 20 000 MILJA POD MOREM (60 min, uzrast: 9+)

    Dječje kazalište Dubrava, Zagreb
    Redatelj: Mario Kovač
    Dramaturg: Antonio Gabelić
    Koreografkinja: Sandra Banić Naumovski
    Likovno oblikovanje: Davor Prah
    Grafoskopske projekcije: Petra Bokić
    Glazba: Tomislav Babić
    Igraju: Rade Radolović, Nikša Marinović, Hrvoje Horvat, Matija Major i Petra Bokić

    http://www.mdf-sibenik.com

    Muzej grada Beograda, Resavska 40b, Beograd

    GODIŠNJA IZLOŽBA STUDENATA FOTOGRAFIJE AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU (23.6.-1.7.2018.)

    https://www.facebook.com/events/1936279539756808

    http://www.akademijaumetnosti.edu.rs

    LJETO U PRIJESTOLNICI (15.6.-8.9.2018.) Rijeka

     

    Art-kino

    LJETNO ART-KINO - filmski program (15.6.-27.7.2018.)

     

    Titov trg, ispred Hotela Continental

    ZBOR CRVENE RIJEKE - glazbeni program

    http://rijeka2020.eu/project/ljeto-u-prijestolnici

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1, Zagreb

    Panorama: SKRIVENO BLAGO BUGARSKOG FILMA (21-30.6.2018.)

     

    19:00 VITEZ BEZ OKLOPA / RICAR BEZ BRONJA (Bugarska, 1965, c/b, 85')

    režija: Borislav Šaralijev

    fotografija: Atanas Tasev

     

    21:00 PRIVEZANI BALON / PRIVURZANJAT BALON (Bugarska, 1967, c/b, 98')

    režija: Binka Željaskova

    fotografija: Emil Vagenshtain

    http://kinotuskanac.hr

    Magacin u Kraljevića Marka, Beograd

    Magacin u Kraljevića Marka, Kraljevića Marka 4-8, Beograd

    Humanitarni kabare Cirkusfere i prijatelja. Biće vazdušnih akrobacija, biće žongle, biće plesa, biće muzike... Dođite i pridružite nam se u neizvesnosti očekivanog!
    Pridružiće se hor "Naša pjesma"

    Vidra Luna Murić je devojčica od 6 i po godina sa teškom epilepsijom i retkom genetskom mutacijom u Cask 1 genu. Ona je blago mentalno ometena u razvoju (na nivou deteta od 3 godine). Epilepsija se pojavila kada je imala dve i po godine, sa svakodnevim trzajima, da bi posle dve godine ona uzela maha i pretvorila se u svakodnevne velike napade i razne vrste različitih napada. Posle 4 godine lečenja napokon je došlo do smirenja, trenutno pije 4 leka i ima više od mesec dana da je bez epi napada. Ona sad počinje da uči da govori i spaja rečenice. Pomozite da ovoj slatkoj i veseloj, nestašnoj devojčici poboljšamo uslove živote i omogućimo tretmane logopeda, defektologa, psihomotorne reedukacije.

    Za sve one koji ne mogu da dođu, a želeli bi da pomognu:
    Žiro račun : Ivana Koraksić, Vojvođanska banka 355000000530423773
    Devizni račun (naglasiti da je donacija): Dušan Murić, Banka poštanska štedionica 200-105959630-26, IBAN RS35200000010595963026, SWIFT CODE: SBPORSBG
    Za sve dodatne informacije ivkakor@yahoo.com

    Fb event

    Kulturni centar Novog Sada

    Francuski filmski karavan

    Ciklus: VELIKI RAT (21-24.6.2018.)

     

    ISTOČNI FRONT, ZABORAVLJENI FRONT 1915-1919 / UN FRONT OUBLIÉ, LE FRONT D’ORIENT 1915-1919 (Francuska, 2010, 52 min)

    režija: François Borot

    150 din

    http://www.institutfrancais.rs

    Dvorište biblioteke Veljko Petrović, Žabalj

    6. FROGVILLE FEST

     

    RAS MILENKO

    THE PETTING BLUES BAND

    MUTANT URBAN DANCE ANSAMBL (Novi Sad)
    https://www.facebook.com/MutantUrbanDanceAnsambl/
    https://www.youtube.com/channel/UCnfYICd0Kl0_o5KAByLGTow

    FISKALNI RAČUN (Bečej)
    https://www.facebook.com/Fiskalni-Račun-346899525453017/
    https://www.youtube.com/watch?v=oTq9MTNbems

    NEPRIJATELJ PRELAZI ZEKU (Novi Sad)
    https://www.facebook.com/NPZ.HQ/
    https://www.youtube.com/channel/UCFX4doZ-FMR5khh0qCJ5sog

    DRUM 'N' ZEZ (Novi Sad)
    https://www.facebook.com/drumnzez/?ref=br_rs
    https://www.youtube.com/user/DRUMnZEZ

    ANGER AS A GIFT (Novi Sad)
    https://www.facebook.com/angerasagift/
    https://www.youtube.com/watch?v=bMQtOC8TX4I

    CHEEKA & BALOO (Bačka Palanka)
    https://www.facebook.com/cheekaandbaloo/
    https://www.youtube.com/user/YourCrazyGreed
    https://www.youtube.com/watch?v=IzngDkFpxFg

    https://www.facebook.com/FrogvilleFest

    Narodno pozorište, Beograd

    Umberto Đordano: ANDRE ŠENIJE - premijera opere

    dirigent: Borislav Ivanov k.g. (Bugarska)

    reditelj: Đandomeniko Vakari k.g.(Italija)

    http://www.narodnopozoriste.rs

    Hrvatski kulturni dom na Sušaku, Strosmayerova 1, Rijeka

    8 - premijera plesne predstave

    koreografija: Ivana Kalc

    izvode: Tajči Čekada, Sanda Hunjak,Tereza Korošec, Nika Krajnović, Željka Rupčić, Morena Scotti Andrić, Fanni Tutek Hajnal, Kristina Žuvela

    glazba: Enver Krivac

    kostimografija: Tajči Čekada

    asistent koreografa: Mila Čuljak

    fotografija: Karlo Čargonja

    produkcija: Umjetnička organizacija Kabinet

    https://www.facebook.com/events/2005458149783610

    http://www.kabinet.com.hr

    15. ETNOFEST - festival muzike sveta (21-24.6.2018.) Subotica, Palić

     

    Velika terasa, Palić

    20.00 POLYGON TRIO (Hungary)
    21.15 OI DIPNOI (Italy-Sicily)
    22.45 NAKED (Serbia)

    http://www.etnofest.org

    2. BANATSKA BAJKA - LETO U GRADSKOJ BAŠTI (5.6.-19.8.2018.) Zrenjanin

     

    Muzički program

    organizacija: Kulturni centar Zrenjanina, Turistička organizacija Zrenjanina i IP Media023

    https://www.facebook.com/Banatska-Bajka-Leto-U-Gradskoj-Ba%C5%A1ti-1341842445907...

    17. MEĐUNARODNI FESTIVAL HARFE U BEOGRADU (12-26.6.2018.)

     

    Svečana sala muzičke škole Stanković

    Elizabet Plank (Austrija) - resital muzike klasičnog harfističkog repertoara

    http://harfa.rs

    Kombank dvorana, Beograd

    BIG BEND RADIO TELEVIZIJE SRBIJE: BALLAD FOR A FRIEND - koncert povodom 70 godina postojanja ansambla, sa Džonom Fedčokokom, jednim od najpriznatijih big bend

    http://kombankdvorana.rs

    Dom omladine Beograda

    Plato Milana Mladenovića: Koncerti na Zidiću

    DFhor (Beograd)

    besplatno

    http://www.domomladine.org

    Kulturni centar Kula, Josipa Kramera 3, Kula

    60. REPUBLIČKI FESTIVAL AMATERSKIH POZORISTA SRBIJE (15-23.6.2018.)

    PROGRAM

    http://www.kula.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    13. FESTIVAL RANE MUZIKE (9-24.6.2018.) Beograd

     

    GRANDE FINALE DU BAROQUE

    Festival’s Baroque Orchestra

    Bojana Dimkovic & Dusan Toroman - harpsichords

    Martino Noferi (Italia) - baroque oboe

    Soloists of the New Belgrade Opera

    dir: Predrag Gosta

    http://www.festivalranemuzike.com

    Knežev arsenal Kragujevac

    8. ARSENAL FEST (21-23.6.2018.)

     

    Main stage

    21:30-22:45 PLAVI ORKESTAR

    23:00-00:15 ENTER SHIKARI 

    00:45-02:00 MORCHEEBA 

    02:30-03:45 DISCIPLINA KITCHME

     

    Garden stage

    20:30-20:50 Pobednik Bunta

    21:00-21:30 ORGANIZAM

    21:45-22:30 PROPAGANDA 117

    22:45-23:45 KOLJA

    00:00-01:15 LETU ŠTUKE 

    01:30-02:15 STEREO BANANA

    02:30-03:30 E-PLAY

    03:45-05:00 MARKO LOUIS

     

    Explosive DJ stage

    00:00-02:00 BATTRIC & MiVU (Kosovska Mitrovica)

    02:00-04:00 OLIVIAN NOUR (Romania)

    04:00-06:00 ROSSKO (England)

    http://www.arsenalfest.rs

    Narodno pozorište, Beograd

    Nataša Ilić: VRAPČIĆ - predstava povodom Dana pozorišta (13. februar)

    režija: Miloš Jagodić

    koprodukcija: Knjaževsko-srpski teatar iz Kragujevca i Puls teatar Lazarevac

    https://www.youtube.com/watch?v=RAjxeH5RFzE

    http://www.pulsteatar.org.rs

    Studentski park, Beograd

    Filmstreet letnji bioskop

    UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU - rimejk legendarnog filma

    režija: Kenet Brana

    igraju: Penelope Kruz, Džoni Dep, Džudi Denč

    https://www.facebook.com/filmstreet

    Plato ispred Hrama Svetog Save, Beograd

    Ansambl Crvene armije ALEKSANDROV - koncert

    organizacija: CEBEF

    http://www.cebef.rs

    Oficirski Dom, Orlovića Pavla 28a, Niš

    7. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA (20-23.6.2018.)

     

    20.30 LEOPARDI / IL GIOVANE FAVOLOSO (Italija, 2014, 143 min) - drama

    režija: Mario Martone

     

    22.30 ALENTEŽO, ALENTEŽO / ALENTEJO, ALENTEJO (Portugal, 2014, 98 min) - dokumentaristički

    režija: Sérgio Tréfaut

    http://euinfo.rs

    Trg kralja Tomislava, Zagreb

    ZAGREB CLASSIC - open air festival orkestara (20.6.-10.7.2018.)

     

    ORKESTAR MUZIČKE AKADEMIJE U ZAGREBU

     

    dirigent: Filip Šljivac
    Vedran Janjanin - klavir
    program: P.I. Čajkovski, S. Rahmanjinov

    https://www.facebook.com/ZagrebClassic

    Špica/Prule, Ljubljana

    ALESSANDRO DI GIAMPIETRO: THINGA THINGS | STVARI - introducing chaos and uncertainty (del projekta Whatever you think I am - that is what I am not) (21-30.6.2018.)
    produkcija v javnem prostoru: Špica Prule v Ljubljani (sotočje/odtočje/raztočje Ljubljanice in Grubarjevega prekopa)

    Dnevno sobo in neposredno okolico bodo s predmeti napolnili gostujoči umetniki: Radek Brousil, Marta Pierobon, Fawn Krieger, Giovanni De Francesco (Milano/IT), Radharani Pernarčič (SI), Antonio Barletta (Milano/IT), Sabine Delafon/Marios (Pariz, Milano/IT), Doepner/Leskovšek (SI), David Casini, Laura Santamaria

     

    GINO LUCENTE: STOP EMOTIONS (psihedelična glasba) - koncert

     

     

    Sončni zahod: vsak dan (21-26.6.2018.)

    Goodbye Dear čigong vaje Radharani Pernarčič (v oblačilih Fawn Krieger (NY/USA)

    http://www.cirkulacija2.org

    Grad, Beograd

    HALFTONES (Beograd) - koncertna promocija novog EP-ja Brda sna

    https://halftones.bandcamp.com

    http://www.gradbeograd.eu

    19. Međunarodni festival komornog teatra ZLATNI LAV (22-29.6.2018.) Umag

     

    KRALJICA MATI

    Mesno gledališce Ptuj / Teater Koper, Ptuj/Koper, Slo

    http://zlatni-lav.com

    8. FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL (28.6.-8.7.2018.)

    RASPORED

    http://2018.fantastic-zagreb.com

    CK13, Novi Sad

    21.30 DICHOTOMY ENGINE

    22.15 MRT

    23.00 PT/TEARPALM (Niš)

    250 din

    http://ck13.org

    Dvorište beogradske sinagoge, Maršala Birjuzova 19, Beograd

    9. BEOGRADSKI ETHNO FUSION FEST 2018 (20-23.6.2018.)

     

    RAHAT: Sinan Aćifović - klarinet, Stefan Sablić - kanun, Antonije Tot - ud

    program: muzika Istočnog Mediterana

    Facebook

     

    CARAVAN SARAI ft. TAMAR BLOCH: Tamar Bloch (Isr), Mirza Redžepagić (BiH), Akash Bhatt (Ind), Daniel More (Isr)

    program: flamenco/arabic/balkan music fusion

    YouTube
    YouTube
    YouTube

    http://www.ethnofusionfest.com

    LokalPatriot, Glavni trg 11, Novo Mesto

    SAMUEL BLUES: ALPSKA PSIHADELIJA - koncert

    3 €

    http://www.lokalpatriot.si/event/v-zivo-samuel-blues

Video
18. Bijnale umetnosti Pancevo
21.06.2018 | 15:33

VOĐENJE: 18. Bijenale umetnosti u Pančevu - Prostorni agens

Vođenje kroz 18. Bijenale umetnosti u Pančevu “Prostorni agens”, održano od 26. maja do 17.