• Search form

  • Week of July 17, 2017
  • 17/Jun/2017

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
    32. GRAFIČNI BIENALE: KRITERIJ ROJSTVA (16.6.-29.10.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    30/Jun/2017

    Kibla, Maribor

    PATRICIA PICCININI (Avstralija): ZAVEST / CONSCIOUSNESS - razstava (29.6.-14.10.2017.)
    http://www.patriciapiccinini.net

    https://www.youtube.com/watch?v=RPC_7JahYsM

    http://www.kibla.org

    07/Jul/2017

    Galerija Zuccato, Decumanus 34, Poreč
    Umjetnik na odmoru 2017. / Valamar

    RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN: SLIKE / PAINTINGS, 2009-2012 - izložba (6-29.7.2017.)

    kustosi: Ješa Denegri; Dorotea Fotivec (Institut za istraživanje avangarde)
    organizatori: Institut za istraživanje avangarde, Kolekcija Marinko Sudac, Pučko otvoreno učilište Poreč, Valamar Riviera d.d.

    https://www.facebook.com/ArtistOnVacation

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    RADOŠ ANTONIJEVIĆ (1969, Pančevo): NA SVOME MJESTU STAJATI - izložba (6.7.-30.8.2017.)
    http://radosantonijevic.weebly.com

    kustos izložbe: Mladen Banjac, kustos Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske

     

    http://www.msurs.net

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    IVANA FRANKE: STRUJANJE PERCEPCIJE (SVEMIRI MISLI) / TOMMI GRÖNLUND i PETTERI NISUNEN: SIVA ZONA - izložba (6.7.-20.8.2017.)

    http://www.msu.hr

    Kulturni centar Beograda

    DRAGAN VOJVODIĆ - NEOPLANKING - fotografije, foto-instalacije, performans (6-27.7.2017.)

    Likovna galerija KCB-a ne radi nedeljom

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    MIA ĆUK: BROD JE IZNUTRA POTONUO - izložba (6-27.7.2017.)
    (Umetnički direktori Galerije Artget u 2017: mr Slađana Petrović Varagić i Miroslav Karić)

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    PUT PREDMETA - izložba (6-27.7.2017.)
    umetnici: ENTONI BODIN, SEMUEL BAKMAN, DŽIMI DARAM, RODRIGO KAS, MIŠEL FRANSOA, LORA GOZLAN, MAKS HATLER, SINIŠA ILIĆ I TINA GVEROVIĆ, AILB NI BRIAI, POLIN PEJAN, BABET RAMBO, MILOŠ TOMIĆ, ANEŽIEN VAN DORN
    kustosi: Izabela Enrion, Nima Liraj
    organizacija: L’Œil d’Oodaaq i Kultyurni centar Beograda

    http://www.kcb.org.rs

    09/Jul/2017

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
    MLADEN MILJANOVIĆ (1981, zenica): UDAR / STRIKE - izložba (7.7.-10.8.2017.)
    kustoskinja: Suzana Vuksanović

    http://www.msuv.org

    Magacin u Kraljevića Marka, Beograd

    Izložba “Veliko ratno ostrvo: Puste fikcije” (8-20.7.2017) prikazuje eseje koji su nastali na poziv kustosa izložbe, prof. Marka Jobsta sa Univerziteta Grinič u Londonu. Eseji su izloženi ravnopravno sa drugim elementima koje su autori proizveli za ovu izložbu - crtežima, digitalnim printovima, videom. U sledećoj fazi ovi tekstovi biće razradjeni i priređeni kao knjiga (koja će izaći iz štampe tokom 2018. godine u Engleskoj).

    Projekat Veliko ratno ostrvo: Puste fikcije se bavi pitanjem arhitektonskih i urbanih fenomena u kontekstu istraživačkog rada i modela istraživačkog pisanja. Inspirisan diskursom u srpskoj javnosti koji je izgradjen u poslednje tri godine u kontekstu projekta Beograd na vodi, izožba okuplja internacionalne univerzitetske predavače i umetnike koji razmatraju navedene teme fikcije kroz koncept ostrva.

    Učestvuju: Ronnen BenArie, André Bideau, Simone Brott, Nic Clear, Hélène Frichot, Kim Gurney, Catharina Gabrielsson, Katharine Harrison, Lee Hassall, Carl Lavery, Chris L. Smith, Neil Spiller, Jill Stoner, Vesna Trobec, Nicolas Whybrow, Tamir Zadok.

    Fb event

    12/Jul/2017

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
    ARHITEKTURA U SUVREMENOJ UMJETNOSTI / ARCHITECTURE IN CONTEMPORARY ART - izložba (11.7.-27.8.2017.)

    umjetnici/artists: DUŠKA BOBAN, TOMISLAV BUNTAK, TOMISLAV ČERANIĆ, IGOR EŠKINJA, ANDREA FRASER, CYPRIEN GAILLARD, ZLATKO KOPLJAR, ARMIN LINKE/SRĐAN JOVANOVIĆ WEISS, ANITA MILOŠ, VEDRAN PERKOV, RENATA POLJAK, VIKTOR POPOVIĆ, NELI RUŽIĆ, JULIÃO SARMENTO, JEE YOUNG SIM, LANA STOJIĆEVIĆ, DARIO ŠOLMAN, MARKO TADIĆ, PATRICIA TEODORESCU, ZLATAN VEHABOVIĆ

    kustosi / curated by: Jasminka Babić & Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb
    TOMISLAV HRŠAK (1992, Zagreb), ANJA LEKO (1991, Zagreb), VESNA SALAMON ROHAČEK (1985, Zagreb): PRIVREMENO - izložba (11.7.-12.8.2017.)

    https://www.facebook.com/galerija.vn

    13/Jul/2017

    Kulturni centar Novog Sada

    GORDANA BRELIH (Kanada): NEVIDLJIVA NIT - izložba (12-25.7.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg Republike 5, Smederevo

    DALIBORKA ĐURIĆ: ZNANJE ĆE SPASITI SVET - izložba (12.7.-14.8.2017.)

    http://mus.org.rs

    14/Jul/2017

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
    VAJARI SRBIJE - izložba (13.7.-7.8.2017.)
    učesnici: AKIRA MARAVIĆ, ALEKSANDAR SRB, ALEKSANDAR ŠEROVIĆ, ALEKSANDRA DRAGANJAC, ALEKSANDRA PETROVIĆ, ANDREA PROKOPIJEVIĆ, ANDREJA KRSTIĆ, BALŠA RAJČEVIĆ, BILJANA POLOVINA STELJIĆ, BORA NIKOLIĆ, BOŠKO ATANACKOVIĆ, ĐORĐE ARALICA, DRAGAN STOJADINOVIĆ, DRAGANA FILIPOVIĆ, GORAN PEČENOVIĆ, GORDANA BELIĆ, IGOR SMILJANIĆ, IVANA MILEV, IVANA PUŠKAŠ, JELENA KOSTIĆ, JELENA LAZAREVIĆ, JULIJANA PROTIĆ, KATARINA LAZIĆ, KATARINA TRPKOVIĆ, LJUBOMIR BRKIĆ, LJUBOMIR LACKOVIĆ, MARIJA RAJŠIĆ, MARIJANA GVOZDENOVIĆ, MARKO KRESOJA, MAŠA PAUNOVIĆ, MIHAJLO GERUN, MILAN KLIČKOVIĆ, MILAN KULIĆ, MILIJA NEŠIĆ, MILORAD STAJČIĆ, MILOŠ ŠARIĆ, MILUN VIDIĆ, MILUTIN MIČIĆ, MIODRAG ROGAN, MIROSLAV SAVKOV, MOMIR DIMITRIJEVIĆ, NENAD GAJIĆ, NEVENA POPOVIĆ, OLGA MILIĆ, PREDRAG KOVAČIĆ, RADE MARKOVIĆ, RANKO DRAGIĆ, SANJA SREMAC, SLAVICA LAZIĆ DUNDOS, SLAVIŠA MIHAJLOVIĆ , SLOBODAN BOKA KOSTADINOVSKI, SVETLANA KAROVIĆ, VASILISA BELOŠEVIĆ, VESNA RISTOVSKI, VESNA DISIĆ, VLADO NJARADI, ZDRAVKO MILINKOVIĆ, BOŽIDAR BABIĆ, LEPOSAVA MILOŠEVIĆ SIBINOVIĆ, DUŠAN RUSALIĆ, AJDIN PUTEŠA, MATIJA VUKOVIĆ, NENAD BURNIĆ

    http://www.ulus.rs

    Galerija Principij, pod Voltun 4, Rijeka

    BRANIMIR KARANOVIĆ (1950, Beograd): TOO MUCH PHOTOGRAPHY (TUMAČ FOTOGRAFIJE) - izložba (13-27.7.2017.)

    autor izložbe: Jelena Matić

    http://fotoklubrijeka.hr

    15/Jul/2017

    Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
    FADE IN 2: EXT. MODERNISTIČKA KUĆA - NOĆ - izložba (14.7.-21.8.2017.)
    kustosi: tim Švajcarskog instituta za savremenu umetnost, Njujork i Žili Bukobza

    umetnici: DANAI ANESIJADU, DARJA BAJAGIĆ, DORA BUDOR, ULISES KARION, HEMAN ČONG, BRIS DELSPERŽE, ALEKSANDRA DOMANOVIĆ, MATIS GASER, DAJGA GRANTINA, SINIŠA ILIĆ, ALEKS IZRAEL, BERTRAN LAVIJE, VILIJAM LEVIT, KRISTIJAN MARKLEJ, RODRIGO MATEUS, BENJAMIN RAMIREZ PEREZ, KARIS RODRIGEZ, BOJAN ŠARČEVIĆ, EJMI SIGL, TOBIJAS ŠPIHTIH, RAŠA TODOSIJEVIĆ
    produkcija: Balkan Projects

    http://www.msub.org.rs

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    RÓZA EL-HASSAN (Mađarska-Sirija): KAO PTICE - izložba (14.7.-13.8.2017.)

    kustosi: Sanja Kojić Mladenov, Barnabás Bencsik

    http://www.msuv.org

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Dolac 1/II, Rijeka

    IN THEIR EYES… - izložba (14.7.-17.8.2017.)

    umjetnici:

    STEFANO CAGOL

    NEMANJA CVIJANOVIĆ

    IGOR EŠKINJA

    HANNES EGGER

    MICHAEL FLIRI

    MIROSLAV HAŠEK

    ZDENA KOLEČKOVÁ

    RICHARD LOSKOT

    MICHAELA THELENOVÁ

    SLAVEN TOLJ
    kustosi: Michal Koleček, Camilla Martinelli

    http://www.mmsu.hr

    16/Jul/2017

    SANU, Beograd

    EDGAR DEGA: TRENUCI POSMATRANJA - izložba (15.7.-15.9.2017.)

    organizacija: Narodni muzej u Beogradu i Galerija SANU

    http://www.narodnimuzej.rs

    17/Jul/2017

    64. PULA FILM FESTIVAL (15-22.7.2017.)

    Kino Valli
    09:30 FUCK OFF I LOVE YOU
    12:00 ZBOG TEBE
    15:00 SLIJEDI ME
    15:00 LADY MACBETH
    17:00 KRATKA PRIČA O PRINCEZI X
    17:00 SLIKA KOJA OSTAJE
    19:00 SUPRUG JAN S OBITELJI
    19:00 TANGO
    21:30 CRNI DIJAMANT
    23:35 PREPISKA

    INK
    10:00 NAOPAKE RIME 2
    10:00 NAOPAKE RIME 1
    13:00 UTOPIJA
    13:00 AFTER PARTY
    13:00 POVRATAK SJEĆANJIMA
    13:00 CRNA TORTA
    13:00 13+
    13:00 BERNARD ILI GRANICA KONSTRUKCIJE
    19:00 KUĆA DRUGIH

    Arena
    21:30 FUCK OFF I LOVE YOU
    23:40 ZBOG TEBE

    Portarata
    21:30 DEIRDRE
    21:30 TANGO
    21:30 LOŠE NAVIKE
    21:30 CRNA TORTA

    Ambrela
    22:00 BISER
    22:00 EMO

    http://www.pulafilmfestival.hr

    Nemanjina, 22-24, Beograd

    Mreža Žene protiv nasilja poziva građanke i građane na protest, a institucije sistema na odgovornost!

    "Najoštrije osuđujemo institucije čiji su propusti doveli do ubistva O.L. od strane supruga M.L. ispred novobeogradskog Centra za socijalni rad i tražimo najstrože kazne za profesionalce u tim institucijama!

    Na osnovu informacija dobijenih iz medija, otvara se niz pitanja za nadležne institucije: Ko je doneo odluku da se otac viđa sa decom, makar i u kontrolisanim uslovima, ukoliko je bio na odsluženju zatvorske kazne zbog nasilja nad detetom? Da li je pravo oca na viđanje dece jače od prava deteta da živi bezbedno i bez nasilja? Da li su institucije primile nove prijave zlostavljanja supruge od strane M.L. i, ukoliko da, šta je urađeno po ovom pitanju? Da li su institucije izvršile procenu bezbednosnih rizika koju su u obavezi da urade? Ukoliko je bilo prijava, da li je Grupa za koordinaciju i saradnju, koja je od 1. juna prema Zakonu o sprečavanju nasilja u porodici u obavezi da organizuje sastanke na svakih 15 dana, razmatrala i slučaj O.L. i njene dece?

    Po ko zna koji put - država je obavezna da u svakom trenutku, uvek i svuda, promoviše nultu toleranciju na nasilje i u potpunosti sprovodi sve mere u sprečavanju, zaustavljanju i kažnjavanju nasilja".

     

    Fb event

    ARLEMM 2017 (16-30.7.2017.) Arilje

    Sala Sokolskog doma, Galerija Narodne biblioteke i porta Crkve sv. Ahilija
    Nastava za polaznike prve nedelje ARLEMM-a (violina, violončelo, duhovno pevanje i klavir) (17-22.7.2017.)

    Galerija Narodne biblioteke
    Nastava gostujućeg profesora Stefana Popova (violončelo)
    EXTREME INTIMO ART radionica za sve polaznike
    vođe radionice: Žika Nedeljković, Milena Branković, Slobodan Špiunović

    http://arlemm.rs/festival

    65. LJUBLJANA FESTIVAL (27.6.-31.8.2017.)

    Križanke
    20. MEDNARODNA LIKOVNA KOLONIJA (16-21.7.2017.)

    http://www.ljubljanafestival.si

    MMC Luka, Istarska 30, Pula

    64. Pula film festival: Cinemaniac 2017

    VIDEO TELEVISION ANTICIPATION / VIDEO TELEVIZIJA ANTICIPACIJA

    NEW COLLECTONS / NOVE KOLEKCIJE: DESKTOP CINEMA (16.7.-1.8.2017.)
     

    artists / umjetnici: TOMISLAV GOTOVAC, SANJA IVEKOVIĆ, IVAN FAKTOR, DALIBOR MARTINIS, APSOLUTNO, DUBRAVKA SEKULIĆ, ZHEL, ŽIŽIĆ/KOŽUL, ANA HUŠMAN, TOMISLAV ŠOBAN, LIGHTUNE G., KEVIN B. LEE, SUSANNA FLOCK 
     

    kustosica/ curated by: Branka Benčić
    su-kustosice/ co-curators: Miriam De Rosa (Desktop cinema), Aleksandra Sekulić (Video televizija anticipacija)

    http://www.apotekapsu.hr

    http://pulafilmfestival.hr

    24. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (15-21.7.2017.)

    U fokusu: Hrvatska kinematografija

     

    Bioskop Eurocinema

    Takmičarski program Paralele i sudari

    16:30 ISTOČNI BIZNIS / EASTERN BUSINESS / AFACEREA EST (Rumunija/Litvanija/Moldavija, 2016, 87 min)

    režija: Igor Cobileanski

    uloge: Ion Sapdaru, Constantin Puscasu, Daniel Busuioc, Anne Marie Chertic

    scenario: Igor Cobileanski

    producent: Iuliana Tarnovetchi

    fotografija: Feliksas Abrukauskas

    montaža: Razvan Ilinca, Eugen Kelemen

    produkcija: Alien Film, Brio FIlm Studio

     

    18:30 POSLEDNJA PORODICA / THE LAST FAMILY / OSTATNIA RODZINA (Poljska, 2016, 124 min)

    režija: Jan P. Matuszyński

    uloge: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra

    scenario: Robert Bolesto

    producent: Leszek Bodzak, Aneta Cebula-Hickinbotham

    fotografija: Kacper Fertacz

    montaža: Przemysław Chruscielewski

    muzika: Atanas Valkov

    produkcija: Aurum Film, HBO Poland, Lightcraft, Universal Music Polska

     

     

    Art bioskop Aleksandar Lifka

    Novi Mađarski film

    16:30 ZADAVLJEN / A MARTFÜI REM (Mađarska, 2016, 13 min)

    režija, scenario: Sopsits Árpád

    uloge: Péter Bárnai, Hajduk Károly, Zsolt Anger, Gábor Jászberényi, Zsolt Trill, Zsófi Szamosi, Balsai Mónika

    producent: Ferenczy Gábor, Tozsér Attila

    fotografija: Szabó Gábor

    montaža, muzika: Kovács Zoltán

    produkcija: FocusFox Studio

     

    Hrvatska u fokusu

    18:30 NE GLEDAJ MI U TANJIR / NE GLEDAJ MI U PIJAT (Hrvatska/Danska, 2016, 105 min)

    režija: Hana Jušić

    uloge: Mia Petričević, Nikša Butijer, Arijana Čulina, Zlatko Burić, Karla Brbić

    scenario: Hana Jušić

    producent: Ankica Jurić Tilić

    fotografija: Jana Plećaš

    montaža: Jan Klemsche

    muzika: Hrvoje Nikšić

    produkcija: Kinorama, Beofilm-Denmark, Hrvatska radiotelevizija (HRT)

     

     

    Bioskop Fontana Beograd

    Palić u Beogradu

    17:00 JOŠ 50 MINUTA / MAGYAR CSAPAT - ...MEG 50 PERC... (Mađarska, 2016, 72 min)

    režija, scenario, fotografija: Muhi András Pires

    uloge: Gábor Gundel Takács, István Hajdú B., Jenõ Knézy

    producent: Kovács Gábor, Sztancsik Tamás

    montaža: Gábor Pál Gelencsér, Muhi András Pires

    muzika: Kalotás Csaba

    produkcija: Filmpartners

     

    19:00 ZADAVLJEN / A MARTFÜI REM (Mađarska, 2016, 13 min)

    režija, scenario: Sopsits Árpád

    uloge: Péter Bárnai, Hajduk Károly, Zsolt Anger, Gábor Jászberényi, Zsolt Trill, Zsófi Szamosi, Balsai Mónika

    producent: Ferenczy Gábor, Tozsér Attila

    fotografija: Szabó Gábor

    montaža, muzika: Kovács Zoltán

    produkcija: FocusFox Studio

     

     

    Filmski klub Otvorenog univerziteta

    Eco Dox

    18:00 MRTVI MAGARCI SE NE PALŠE HIJENA / DEAD DONKEYS FEAR NO HYENAS (Finska/Nemačka/Švedska, 2017, 80 min)

    režija, scenario: Joakim Demmer

    producent: Margarete Jangård

    fotografija: Joakim Demmer, Ute Freund, Zeb Davidsson, Mark Barrs, Peter Bolte

    montaža: Joakim Demmer, Ute Freund, Zeb Davidsson, Mark Barrs, Peter Bolte

    muzika: Matthias Trippner

    produkcija: WG FILM

     

     

    Bioskop Abazija

    19.00 Omaž program dobitniku nagrade Underground Spirit

    PLAVI KONJANIK / THE BLUE RIDER (1998, 11 min)

    BORO U KUTIJI / BORO IN THE BOX (2011, 40 min)

    MIRAN ŽIVOT / LIVING STILL LIFE (2012, 15 min)

    PRAISTORIJSKI KABARE / PREHISTORIC CABARET (2014, 10 min)

    NAŠA GOSPA OD HORMONA / OUR LADY OF HORMONES (2015, 31 min)

    DEPRESIVNI POLICAJAC / DEPRESSIVE COP (2017, 12 min)

     

     

    Letnja pozornica Palić

    Glavni (takmičarski) program

    21:00 ANA, MOJA LJUBAV / ANA, MY LOVE / ANA, MON AMOUR (Rumunija/Nemačka/Francuska, 2016, 125 min)

    režija: Cãlin Peter Netzer

    uloge: Diana Cavallioti, Mircea Postelnicu, Carmen Tanase, Vasile Muraru, Tania

    scenario: Cãlin Peter Netzer, Cezar Paul-Badescu, Iulia Lumânare

    producent: Oana Iancu, Cãlin Peter Netzer

    fotografija: Andrei Butica

    montaža: Dana Bunescu

    muzika: André Rigaut

    produkcija: Parada Film, Augenschein Filmproduktion, Sophie Dulac Productions

     

    23:10 PRETERANI AKSOLOTL / AXOLOTL OVERKILL (Njemačka, 2016, 94 min)

    režija: Helene Hegemann

    uloge: Jasna Fritzi Bauer, Arly Jover, Mavie Hörbiger, Laura Tonke, Hans Löw, Bernhard Schütz

    scenario: Helene Hegemann

    producent: Hanneke van der Tas, Alain de la Mata

    fotografija: Manu Dacosse

    montaža: Bettina Böhler

    muzika: Milena Fessmann

    produkcija: Vandertastic

     

     

    Letnji bioskop Abazija

    Mladi duh Evrope

    21:30 STARS OF GAOMEIGU (Srbija/Kina, 2017, 23 min)

    režija: Marko Grba Singh

    uloge: Marko Grba Singh, Jiang Lian, Shuke

    scenario: Marko Grba Singh

    fotografija: Marko Grba Singh

    montaža: Jelena Maksimović

    muzika: Jakov Munižaba

    produkcija: Marko Grba Singh

     

    21:30 PRE KRAJA LETA / AVANT LA FIN DE L'ETE (Francuska/Švajcarska, 2017, 80 min)

    režija: Maryam Goormaghtigh

    scenario: Maryam Goormaghtigh, Christian Tarabini

    producent: Luc Peter, Anne Deluz, David Mathieu-Mahias, Mani Mortazevi, Andrea Queralt

    fotografija: Maryam Goormaghtigh

    montaža: Maryam Goormaghtigh

    muzika: Marc Siffert

    produkcija: 4A4 Productions, Intermezzo Films S.A.

    http://www.palicfilmfestival.com

    MLADIFEST 2017 (14-23.7.2017.) Sežana

    Park pri Starem gradu
    17:00 IZDELOVANJE PISANIH MEDUZ

    17:00 Delavnica izdelovanja punčk - prikupnih obeskov in igrač v enem
    Delavnico vodita Špela Resman in Kety Mezgec

    19:00 Pravljice OD TU IN TAM

    20:00 Tolkalska zasedba BOKADEMA: Katja Marenk, Bojan Turk, Matej Pajnič, Bor Slana, Deja Živko

    Športni park
    18:00 KOŠARKA

    http://mladifest.org

    9. Pri fest, Pristina (13-20.7.2017)

    National Theatre, the Open Air Cinema at the Zahir Pajaziti Square, Kino ABC, the Open Air Cinema at the National Museum Amphitheatre

    Program je ovde

    http://prifest.org

    Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
    Jugo, moja jugo - gastarbajterske priče

    Projekat: Oni koji odlaze
    ZAJEDNIČKI IMENILAC - izložba
    https://www.facebook.com/Savremena-galerija-Subotica-797247330395497

     

    DRUŠTVENO ODGOVORNI MUZEJI - predavanje

    predavačica: Sara Sopić, istoričarka umetnosti, kustoskinja Muzeja istorije Jugoslavije

    https://sgsu.org.rs

    Delfi Café (SKC) Beograd

    Beba Bajalski: OD SADA BEZ STRAHA - promocija knjige

    izdavač: Laguna

    govore: dr Marija Đorić, politikolog, dr Nevenka Popovic-Šević, stručnjak za marketing, advokat Andreja Bošković, i autorka

    http://www.laguna.rs

    Biblioteka grada Beograda

    Biblioteka Đorđe Jovanović, Zmaj Jovina 1, Beograd
    Slobodan Blažov Božović: ČUDOREDNE PESME - predstavljanje pesničke zbirke
    učestvuju: Živojin Ivković, Ana Pravilović i autor

    http://www.bgb.rs

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 LIJEPE ŽENE PROLAZE KROZ GRAD (JUG, 1986)
    uloge: Ljuba Tadić, Rahela Ferari, Milena Dravić
    režija: Želimir Žilnik

    20.30 TEOREMA (ITA, 1968)
    Teorema
    uloge: Silvana Mangano (Silvana Mangano), Terens Stemp (Terence Stamp)
    režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Biblioteka grada Beograda

    OTKAZANO

    Milan M. Ćirković: OPŠTA TEORIJA ŽIRAFA - predstavljanje knjige

    učestvuju: Zoran Živković, Bojan Jović, Mladen Jakovljević i autor

    http://www.bgb.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    GEORGI JOSIFOV (1955, Dimitrovgrad): SNOVIĐENJE - izložba slika (17-31.7.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    22. BAŠČARŠIJSKE NOĆI (1-29.7.2017.) Sarajevo

    Galerija Bosanskog kulturnog centra
    EMINA SMAILBEGOVIĆ - klavir

    http://bascarsijskenoci.bkc.ba

    siva) (zona . prostor medijske i suvremene umjetnosti, Kovački prolaz 2, Korčula

    ANDREJA KULUNČIĆ: KRITIČKI TURIZAM (1) - izložba u nastajanju (14-28.7.2017.)

    kustos: Darko Fritz

     

    Predavanje 

    http://sivazona.hr/events/kriticki-turizam-1

    CZKD, Beograd

    NOITU predstavlja SCATTER RADAR - hibridni A-V performans/instalacija

    http://works.s–p.net/scatter-radar
    SVETLANA MARAS predstavlja MATTER OF FACT

    http://www.svetlanamaras.com
    KUMAH (VANJA DABIC) svira muziku za film ČUDESNA SUDBINA

    ISHU PATEL: ČUDESNA SUDBINA (1993, 10’)

    GLICKS predstavlja VOKOLAŽ

    organizacija: Audiovizuelna inicijativa Kino Pleme (grupa: Kino Pleme - Live Soundtrack)

    http://www.czkd.org

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Црква Св.Софија
    БЕРГМАН ПИЈАНО ДУО: КАНАДА EЛИЗАБЕТ и МАРСЕЛ БЕРГМАН

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    Gardoš, Zemun/Beograd
    LETO NA GARDOŠU 2017 (7.7.-3.9.2017.)

    PORODICA KREMENKO - predstava za decu

    http://www.tczemun.rs

    American Corner Novi Sad, Petra Drapšina 3, Novi Sad

    ŠARADA / CHARADE (1963)

    http://www.americancorners.rs

    31. GRAD TEATAR BUDVA 2017 (5.7.-17.8.2017.)
    Moto: Za tri groša, Bertold Breht

    Trg pjesnika
    Jelena Pilipović: KA LEPOTI. EROTOLOŠKO ČITANJE SAPFINE POEZIJE (Nagrada “Nikola Milošević” za 2016. godinu)
    moderator: Goran Radonjić

    http://www.gradteatar.me

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
    POLETI V NUK FESTIVAL 2017 (1-22.7.2017.)

    Večer šansonov: BORIS CAVAZZA - vokal
    Fake Orchestra: Igor Leonardi - kitara, Tadej Kampl - bas, Enos Kugler - bobni, Primož Fleischman - saksofon
    https://www.youtube.com/watch?v=_1qaJ3KF8T0
    10 €

    http://www.festival-poletivnuk.si

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    7. Međunarodni festival animiranog filma SUPERTOON (16-21.7.2017.) Šibenik

    Program je OVDE

    http://www.supertoonfestival.com

    12. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2017 (22.6.-31.8.2017.) Tivat

    Scena Atrijum Buća
    Ivana Dimić: ARZAMAS - promocija romana

    http://www.czktivat.me

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Atrij Kneževa dvora
    STEFAN MILENKOVIĆ - violina
    ROHAN DE SILVA - glasovir
    program: J.M. Leclair: Sonata u D-duru, op. 9, br. 3, L. van Beethoven: Sonata br. 7 u c-molu, op. 30, br. 2 *** G. Tartini: Sonata za violinu i klavir u g-molu "Đavolji triler”, P. de Sarasate: Introdukcija i Tarantella, op. 43, H. Wieniawski: Légende, Op. 17, P. I. Čajkovski: Valse-Scherzo, op. 34

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    Ljetna pozornica Tuškanac, Dubravkin put b.b. Zagreb

    ZAGREB FILM FESTIVAL - IZBOR (17-23.7.2017.)

     

    17.7.

    PROJEKT: ZAJEDNO / L'EFFET AQUATIQUE (Francuska/Island, 2016, 83 min)

    redatelj: Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget
    scenarist: Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget
    producent: Patrick Sobelman, Skúli Fr Malmquist
    produkcijska kuća: Ex Nihilo, Zik Zak Filmworks
    direktor fotografije: Isabelle Razavet
    montaža: Anne Riegel
    glumci: Samir Guesmi, Florence Loiret Caille, Philippe Rebbot, Estéban, Didda Jónsdóttir, Olivia Côte, Frosti Runólfsson, Johanna Nizard, Ingvar Eggert Sigurðsson
    https://www.youtube.com/watch?v=BN4sZcj87qE

     

    18.7.

    MOJ ŽIVOT KAO TIKVICA / MA VIE DE COURGETTE (Švicarska/Francuska, 2016, 66 min)

    redatelj: Claude Barras
    scenarist: Céline Sciamma, Claude Barras
    producent: Max Karli, Pauline Gygax, Armelle Glorennec, Eric Jacquot, Marc Bonny
    produkcijska kuća: Rita Productions, Blue Spirit Production, Gebeka Films, KNM
    direktor fotografije: David Toutevoix
    montaža: Valentin Rotelli
    https://www.youtube.com/watch?v=niWtcdi_Pmk

    19.7.

    KUĆNA NJEGA / DOMÁCÍ PÉČE (Češka Republika/Slovačka, 2015, 92 min)

    redatelj: Slávek Horák
    Scenarist: Slávek Horák
    producent: Slávek Horák
    Produkcijska kuća: TVORBA Films, Česká televize, Fog'n'Desire Films, Sokol Kollár, Rozhlas a televízia Slovenska, Svoboda & Williams
    direktor fotografije: Jan Šťastný
    montaža: Vladimír Barák
    glumci: Alena Mihulová, Boleslav Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová
    https://www.youtube.com/watch?v=LdP5dEndQkI

     

    20.7.

    NOVI KLINAC / LE NOUVEAU (Francuska, 2015, 80 min)

    redatelj: Rudi Rosenberg
    scenarist: Rudi Rosenberg
    producent: Eric Juherian, Mathias Rubin
    produkcijska kuća: Récifilms
    direktor fotografije: Nicolas Loir
    montaža: Julie Lena
    glumci: Raphaël Ghrenassia, Joshua Raccah, Géraldine Martineau
    https://www.youtube.com/watch?v=aCcutuDtgdQ

     

    21.7.

    NAKON LJUBAVI / L’ÉCONOMIE DU COUPLE (Francuska/Belgija, 2016, 98 min)

    redatelj: Joachim Lafosse
    scenarist: Mazarine Pingeot, Fanny Burdino, Joachim Lafosse, Thomas van Zuylen
    producent: Sylvie Pialat, Benoit Quainon, Jacques-Henri, Olivier Bronckart
    produkcijska kuća: Les fims du worso, Versus Production
    direktor fotografije: Jean-François Hensgens
    montaža: Yann Dedet
    glumci: Bérénice Bejo, Cédric Kahn, Jade Soentjens, Margaux Soentjens
    https://www.youtube.com/watch?v=COEhyHcZBzQ

     

    22.7.

    NAJSRETNIJI DAN U ŽIVOTU OLLIJA MÄKIJA / HYMYILEVÄ MIES (Finska/Njemačka/Švedska, 2016, 92 min)

    redatelj: Juho Kuosmanen
    scenarist: Mikko Myllylahti, Juho Kuosmanen
    produkcijska kuća: Aamu Film Company, One Two Films, Film Väst, Tre Vänner Produktioner
    direktor fotografije: J-P Passi
    montaža: Jussi Rautaniemi
    glazba: Jussi Rantamäki, Jamila Wenske, Sol Bondy, Nicklas Wikström Nicastro, Simon Perry, Katarina Krave
    glumci: Jarkko Lahti, Oona Airola, Eero Milonoff
    https://www.youtube.com/watch?v=xoH_PbVNs4g

     

    23.7.

    NERUDA (Čile/Argentina/Francuska/Španjolska/SAD, 2016, 107 min)

    redatelj: Pablo Larrain
    scenarist: Guillermo Calderón
    producent: Juan de Dios Larraín
    produkcijska kuća: AZ Films, Casting del Sur, Fabula, Funny Balloons, Participant Media, Reborn Production, Setembro Cine
    direktor fotografije: Sergio Armstrong
    montaža: Hervé Schneid
    glazba: Federico Jusid
    glumci: Gael García Bernal, Luis Gnecco, Mercedes Morán
    https://www.youtube.com/watch?v=DCbEG_fKcxU

    https://www.facebook.com/ljetnapozornicatuskanac

    18/Jul/2017

    64. PULA FILM FESTIVAL (15-22.7.2017.)

    Kino Valli
    09:30 SIGURAN LET
    10:00 KRATKI IZLET
    12:00 ANKA
    15:00 150 MILIGRAMA
    17:20 SAKUPLJAČ
    21:30 ODISEJ
    21:30 DVORIŠTA
    23:50 NOŽ U NAŠIM LEĐIMA

    INK
    10:00 UPOMOĆ, SMANJIO SAM UČITELJICU
    13:00 ŽENE ŽENE ŽENE
    13:00 NATJECANJE
    13:00 PINO
    13:00 DALEKO OD MOJE ZEMLJE
    13:00 SVA IMENA NA SLOVO "C"
    13:00 NEZGODA
    13:00 IZLET
    18:00 SIERANEVADA

    Arena
    21:30 KRATKI IZLET
    21:30 SIGURAN LET
    23:30 SPIDER - MAN: POVRATAK KUĆI

    Portarata
    21:30 PODVOJEN(O)
    21:30 DERIŠTA
    21:30 NEZGODA
    21:30 BORBA ZA SMRT
    21:30 SIN

    Ambrela
    22:00 LJUBAVNA BOMBA

    http://www.pulafilmfestival.hr

    7. Međunarodni festival animiranog filma SUPERTOON (16-21.7.2017.) Šibenik

    Program je OVDE

    http://www.supertoonfestival.com

    Novi bioskop Zvezda, Terazije 40, Beograd

    The Lord of the Rings - maraton

    12:00 - Družina prstena

    16:00 - Dve kule

    20:00 - Povratak kralja

    Pola sata pauze između projekcija.

    Fb event

    24. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (15-21.7.2017.)

    U fokusu: Hrvatska kinematografija

     

    Bioskop Eurocinema

    Takmičarski program Paralele i sudari

    16:30 IGLA ISPOD PRAGA (Crna Gora/Srbija, 2016, 100 min)

    režija: Ivan Marinović

    uloge: Nikola Ristanovski, Bogdan Diklic, Jelisaveta SekaSablic

    scenario: Ivan Marinović

    producent: Ivan Marinović, Vladimir Vasiljevic

    fotografija: Đorđe Arambašić

    montaža: Ivan Vasić

    muzika: Toni Kitanovski

    produkcija: Adriatic Western, EED// Productions

     

    18:30 NOVEMBAR / NOVEMBER (Estonia/Poljska/Holandija, 2017, 115 min)

    režija: Rainer Sarnet

    uloge: Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi

    scenario: Andrus Kivirähk, Rainer Sarnet

    producent: Katrin Kissa

    fotografija: Mart Taniel

    montaža: Jaroslaw Kaminski

    muzika: Jacaszek

    produkcija: Homeless Bob Production, Opus Film, PRPL

     

     

    Art bioskop Aleksandar Lifka

    Novi Mađarski film

    16:30 KOJOT (Mađarska, 2017, 126 min)

    režija: Márk Kostyál

    uloge: András Mészáros, Dobra Mara, László Mátray, Frigyes Kovács, Lehel Salat, Gabi Szabó, Lili Monori

    scenario: Balázs Lengyel, Balázs Lovas

    producent: Dorottya Helmeczy, Gábor Kálomista

    fotografija: Attila Csoboth, Márk Kostyál

    montaža: Mano Csillag

    muzika: András Jeli, Márk Moldvai

    produkcija: Megafilm

     

    Hrvatska u fokusu

    18:30 MINISTARSTVO LJUBAVI (Hrvatska, 2016, 103 min)

    režija: Pavo Marinković

    uloge: Stjepan Perić, Dražen Ķühn, Ecija Ojdanić, Milan Štrljić, Olga Pakalović, Alma Prica

    scenario: Pavo Marinković

    producent: Stanko Babić, Julietta Sichel

    fotografija: Simon Tanšek

    montaža: Dubravko Slunjski

    muzika: Hrvoje Crnić Boxer, Mydy Rabycad

    produkcija: Telefilm (HR), 8Heads Productions (CZ)

     

     

    Bioskop Fontana Beograd

    Palić u Beogradu

    17:00 ISTOČNI BIZNIS / EASTERN BUSINESS / AFACEREA EST (Rumunija/Litvanija/Moldavija, 2016, 87 min)

    režija: Igor Cobileanski

    uloge: Ion Sapdaru, Constantin Puscasu, Daniel Busuioc, Anne Marie Chertic

    scenario: Igor Cobileanski

    producent: Iuliana Tarnovetchi

    fotografija: Feliksas Abrukauskas

    montaža: Razvan Ilinca, Eugen Kelemen

    produkcija: Alien Film, Brio FIlm Studio

     

    19:00 POSLEDNJA PORODICA / THE LAST FAMILY / OSTATNIA RODZINA (Poljska, 2016, 124 min)

    režija: Jan P. Matuszyński

    uloge: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra

    scenario: Robert Bolesto

    producent: Leszek Bodzak, Aneta Cebula-Hickinbotham

    fotografija: Kacper Fertacz

    montaža: Przemysław Chruscielewski

    muzika: Atanas Valkov

    produkcija: Aurum Film, HBO Poland, Lightcraft, Universal Music Polska

     

     

    Filmski klub Otvorenog univerziteta

    Eco Dox

    18:00 SLOBODA POD TERETOM / SLOBODA POD NAKLADOM (Slovačka, 2016, 58 min)

    režija, scenario, fotografija: Pavol Barabáš

    uloge: Stjepan Viktor Beránek, Ladislav Chudík, Peter Petras, Ladislav Kulanga

    montaža: Róbert Karovič

    muzika: Michal Novinski

     

    18:00 PLUS / PULSE (Mađarska, 2015, 26 min)

    režija, producent, fotografija, montaža: Robin Petré

    muzika: András Emszt

    produkcija: Doc Nomads

     

     

    Letnja pozornica Palić

    Glavni (takmičarski) program

    21:00 FORTUNATA (Italija, 2017, 103 min)

    režija: Sergio Castellitto

    uloge: Jasmine Trinca, Stefano Accorsi, Alessandro Borghi, Edoardo Pesce, Nicole Centanni,Hanna Schygulla

    scenario: Margaret Mazzantini

    producent: Nicola Giuliano, Francesca Cima, Carlotta Calori, Viola Prestieri

    fotografija: Gianfilippo Corticelli

    montaža: Chiara Vullo

    muzika: Arturo Annecchino

    produkcija: Indigo Film, HT film

     

    23:00 PARK (Grčka/Poljska, 2016, 100 min)

    režija: Sofia Exarchou

    uloge: Dimitris Kitsos, Dimitra Vlagopoulou, Thomas Bo Larsen, Yorgos Pandeleakis Enuki,Gvenatadze, Lena Kitsopoulou

    scenario: Sofia Exarchou

    producent: Christos V. Konstantakopoulos, Amanda Livanou

    fotografija: Monika Lenczewska

    montaža: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

    muzika: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

    produkcija: Faliro House Productions, Madants Sp. z o.o., Neda Films

     

     

    Letnji bioskop Abazija

    Mladi duh Evrope

    21:30 ZVEZDANO NEBO IZNAD MENE / LE CIEL ETOILE AU-DESSUS DE MA TETE (Francuska, 2017, 77 min)

    režija: Ilan Klipper

    uloge: Laurent Poitrenaux, Camille Chamoux, Marilyne Canto, Alma Jodorowski, Michèle Moretti, François Chattot, Frank Williams

    scenario: Ilan Klipper, Raphaël Neal

    producent: Nicolas Anthomé

    fotografija: Lazare Pedron

    montaža: Carole Le Page

    muzika: Frank Williams

    produkcija: bathysphère Productions

     

    21:30 OSTRVA / LES ÎLES (Francuska, 2017, 23 min)

    režija, scenario: Yann Gonzalez

    uloge: Sarah-Megan Allouch-Mainier, Mathilde Mennetrier, Alphonse Maîtrepierre Thomas Ducasse

    producent: Emmanuel Chaumet, Yann Gonzalez

    fotografija: Simon Beaufils

    montaža: Raphaël Lefèvre

    muzika: Xavier Thieulin

    produkcija: Ecce Films

    http://www.palicfilmfestival.com

    9. Pri fest, Pristina (13-20.7.2017)

    National Theatre, the Open Air Cinema at the Zahir Pajaziti Square, Kino ABC, the Open Air Cinema at the National Museum Amphitheatre

    Program je ovde

    http://prifest.org

    MLADIFEST 2017 (14-23.7.2017.) Sežana

    Park pri Starem gradu
    17:00 COSY DAY: popoldnaski program

    19:00 S TOLKALI IN PESMIJO OKOLI SVETA - glasbena predstava za otroke
    https://www.youtube.com/watch?v=g4YyJ2JeoNE&t=22s

    21:00 Cosy day: koncert
    JAKOB KOBAL
    https://www.facebook.com/jakobkobalmusic/?fref=ts
    https://www.youtube.com/watch?v=Jkw5oqMBg50
    ALICIA EDELWEISS
    https://www.facebook.com/aliciaedelweiss/?fref=ts
    https://www.youtube.com/watch?v=X9zSIrpK670
    ALINA HIRTL
    https://soundcloud.com/alinahirtl
    https://www.youtube.com/watch?v=a1dJ_wYd0hc

    http://mladifest.org

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 WR - MISTERIJE ORGANIZMA (JUG, 1971)
    uloge: Milena Dravić, Jagoda Kaloper
    režija: Dušan Makavejev

    20.30 AFERA TOMAS KRAUN (SAD, 1999)
    The Thomas Crown Affair
    uloge: Pirs Brosnan (Pierce Brosnan), Rene Ruso (Rene Russo)
    režija: Džon MekTirnan (John McTiernan)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Biblioteka grada Beograda

    Ljiljana Manić i Nataša Simeunović Bajić: JAVNOST, STARIJI LJUDI I MEDIJI - predstavljanje knjige

    učestvuju: Brankica Janković, Dragana Dimić, Dragan Nikodijević, Milivoje Pavlović i autorke

    http://www.bgb.rs

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
    32. GRAFIČNI BIENALE: KRITERIJ ROJSTVA (16.6.-29.10.2017.)

    19.00-20.00 BIENALE TOP 10 - vodstvo v slovenskem in italijanskem jeziku
    20.00 TEO COLLORI in METOD BANKO - uglasbena poezija

    http://www.mglc-lj.si

    Galerija Canvas, Kosovska 16, Beograd

    DEJAN V. ULARDŽIĆ (1956, Šabac) - izložba minijatura (18-29.7.2017.) i prezentacija knjige MOLITVA

    Izložbu otvara pisac, pesnik, likovni kritičar Dragan Jovanović Danilov

    (Posetioci će imati prilike da izložene radove pogledaju i lupom)

    www.facebook.com/artgallerycanvas

    https://www.canvasbeograd.com

    Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34, Beograd

    PETAR PUTIĆ - izložba slika (18-26.7.2017.)

    http://www.kucadjurejaksica.rs

    Dom omladine Beograda

    BORIS BURIĆ: STRUMIČKA ULICA - fotografski projekat u nastajanju od 2012. godine (18.7.-6.8.2017.)

    http://www.domomladine.org

    Galeriji SKC (Palach), Rijeka

    „Čuti sliku“ studentice Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci Jasmine Jakopanec.

    Izložbu je moguće pogledati do 21. 7.

    http://www.uniri.hr

    RIJEČKE LJETNE NOĆI 2017 (1-21.7.2017.)

    Park Vladimira Nazora
    Sanja Milardović & Petar Cvirn: ŠUMASTIKUS

    http://hnk-zajc.hr

    65. LJUBLJANA FESTIVAL (27.6.-31.8.2017.)

    SNG Opera in balet Ljubljana
    HOMMAGE Á TOMAŽ PANDUR: BREZMADEŽNA / IMMACULATA po romanu Colma Tóibína MARIJIN TESTAMENT - drama
    igralka: Nataša Matjašec Rošker
    dramatizacija in priredba: Livija Pandur, Tomaž Pandur
    Opera in Balet Slovenskega narodnega gledališča Maribor
    prevod in dramaturgija: Livija Pandur
    scenografija: Marko Japelj
    kostumografija: Leo Kulaš
    glasba: Boris Benko, Primož Hladnik (Silence)
    oblikovalka svetlobe: Vesna Kolarec

    http://www.ljubljanafestival.si

    Muzej Krajine Negotin/Mokranjčeva kuća, Negotin

    U SUSRET RUSKOM CARU, ROMANOVI - CARSKO SLUŽENJE - izložba crno belih fotografija iz istorijskih arhiva i ličnih albuma porodice Romanov podeljena u četiri celine
    Jednu čine portreti članova carske porodice, drugu fotografije vojne tematike, treću dela milosrđa, četvrti deo su spontane fotografije koje su načinili lično članovi porodice, zabeleživši zajedničke momente u šetnji, razgovoru, dečijim igrama...
    organizacija: Muzej rudarstva i metalurgije, u saradnji sa Sretenjskim manastirom i studiom Ruski car

    http://www.muzejkrajine.org.rs

    Galerija Polet, Cetinjska 15, Beograd

    FILIP BOŠKOVIĆ (1992, Beograd): OTKRIVAM CVET DOK POSTAJE REČ - izložba crteža

    https://www.facebook.com/events/444934985905054

    https://www.facebook.com/polet.art.district

    Sportski Centar 11. april, Autoput 2, Novi Beograd

    21.00 ANA ĆURČIN

    http://anacurcin.com

    https://www.facebook.com/AnaCurcin

    https://soundcloud.com/ana-curcin-1

    https://www.youtube.com/watch?v=zgAoHzJ8XpY

    https://www.youtube.com/watch?v=iihMeb-Z01U

    22.00 CIGARETTES AFTER SEX (Bruklin) - turneja kojom promovišu svoj prvi studijski album!

    http://cigarettesaftersex.com

    https://www.facebook.com/CigarettesAfterSex

    https://youtu.be/R2LQdh42neg

    https://youtu.be/5soixb2U6xM

    http://www.deezer.com/album/42800161

    1700 din

    http://scnovibeograd.rs

    12. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2017 (22.6.-31.8.2017.) Tivat

    Ljetnja pozornica
    20:30 ELZA I ZALEĐENI HANS - predstava za djecu
    Favi Beograd

    Galerija ljetnjikovca Buća
    21:30 BORIS DRAGOJEVIĆ - izložba

    http://www.czktivat.me

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Предворје на црква Св.Софија
    20:30 Луиџи Пирандело: ЧОВЕК, ЅВЕР И КРЕПОСТ - премиера на театарската претстава
    режија: Нени Делместре
    продукција: Театар Комедија

    Црква Св.Софија
    20:30 ФРАНЧЕСКО ДОРАЦИО (Италија) - виолина

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    Studentski kulturni centar, Beograd

    26. Beogradski letnji festival BELEF 2017 (23.6.-23.7.2017.)

    Bašta Studentskog kulturnog centra
    ŠINOBUSI: Milan Korać - glas, gitara, Predrag Dmitrović - bas gitara, Đorđe Bubnjević - bubnjevi, Nenad Patković - gitara, glas, Stefan Stefanović Gile - usna harmonika

    http://www.belef.rs

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    31. GRAD TEATAR BUDVA 2017 (5.7.-17.8.2017.)
    Moto: Za tri groša, Bertold Breht

    Između crkava
    Mate Matišić: BALON
    Teatar Exit, Zagreb
    režija: Mislav Brečić
    dramaturgija: Tajana Gašparović
    koreografija: Irma Omerzo
    videoanimacija: Nemanja Nikolić
    kostimografija: Mirjana Zagorec
    kompozitor: Stanko Kovačić
    igraju: Krešimir Mikić,Vilim Matula, Ksenija Marinković/Branka Trlin, Ana Maras Harmander/Judita Franković

    http://www.gradteatar.me

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
    POLETI V NUK FESTIVAL 2017 (1-22.7.2017.)

    Kantavtorski večer: GREGOR STERMECKI
    Gregor Stermecki - vokal, kitara, hammond, rhodes, klavir
    Maja Pihler Stermecki - spremljevalni vokal, tolkala
    Luka Herman Gaiser - kontrabas
    https://youtu.be/2NkHsAaOzcs
    https://www.youtube.com/watch?v=CjLPwXtVtdQ
    10 €

    http://www.festival-poletivnuk.si

    Ljetna pozornica Tuškanac, Dubravkin put b.b. Zagreb

    ZAGREB FILM FESTIVAL - IZBOR (17-23.7.2017.)

     

    MOJ ŽIVOT KAO TIKVICA / MA VIE DE COURGETTE (Švicarska/Francuska, 2016, 66 min)

    redatelj: Claude Barras
    scenarist: Céline Sciamma, Claude Barras
    producent: Max Karli, Pauline Gygax, Armelle Glorennec, Eric Jacquot, Marc Bonny
    produkcijska kuća: Rita Productions, Blue Spirit Production, Gebeka Films, KNM
    direktor fotografije: David Toutevoix
    montaža: Valentin Rotelli
    https://www.youtube.com/watch?v=niWtcdi_Pmk

    https://www.facebook.com/ljetnapozornicatuskanac

    16. Međunarodni festival KOTOR ART 2017 (30.6.-13.8.2017.) Kotor

    Program je OVDE

    http://www.kotorart.me

    ZADARSKO KAZALIŠNO LJETO (30.6.-3.8.2017.)

    Lapidarij Narodnog muzeja
    Éric Emmanuel Schmitt: MALI BRAČNI ZLOČINI
    HNK Split
    režija: Trpimir Jurkić

    http://www.hnk-zadar.hr

    OLIPSKI LJETNI FESTIVAL 2017 (8.7.-12.8.2017.) Otok Olib

    ŽIVOT JE ČUDO - predstava
    Teatar Rugantino
    režija: Gordana Gadžić
    glumi: Siniša Popović

    https://www.facebook.com/Olipski.Ljetni.Festival

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Taraca tvrđave Revelin
    prema Aristofanu: PTICE
    Bitef teatar i Novi Tvrđava Teatar
    koncept i koreografija: Edward Clug
    scenograf: Marko Japelj
    kostimografkinja: Dejana Vučićević
    asistentica kostimografkinje: Sofija Jovandić
    glazba: kompilacija različitih autora
    dizajn svijetla: Edward Clug, Dragan Đurković
    fotografija i dizajn: Jelena Janković, Vladimir Končar
    plesači Bitef Dance Company: Ana Ignjatović Zagorac, Miloš Isailović, Nataša Gvozdenović, Dejan Kolarov, Ivana Savić Jacić, Nikola Tomašević, Jovana Zelenović, Vladimir Čubrilo
    alternacije: Luka Mihovilović, Tamara Pjević
    plesna pedagoginja: Isidora Stanišić

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    19/Jul/2017

    64. PULA FILM FESTIVAL (15-22.7.2017.)

    Kino Valli
    09:30 UZBUNA NA ZELENOM VRHU
    11:30 NE GLEDAJ MI U PIJAT
    15:00 ČOVJEK ZVANI OVE
    17:00 PREBLIZU SUNCU
    19:00 ROUMENA
    21:30 NJEGOVATELJICA
    21:30 KRAJ
    23:40 DOVIĐENJA, NJEMAČKA

    INK
    10:00 PARTIJA PIKULA
    10:00 JONA I MORE
    10:00 PJEVAJ
    13:00 BEHEMOT
    13:00 PUTOVANJE KROZ SVJETLOST
    13:00 PARALIZA
    13:00 SUMRAK
    13:00 TAJNI ŽIVOT VILA
    19:00 HILJADARKA

    Arena
    21:30 UZBUNA NA ZELENOM VRHU
    23:20 NE GLEDAJ MI U PIJAT

    Portarata
    21:30 TKO JE TKO U MIKOLOGIJI
    21:30 ŽIRAFA
    21:30 RUKAVI KOŠULJE
    21:30 SANJAJ, SLATKO SANJAJ
    21:30 DVORIŠTA

    Ambrela
    22:00 VINCENT

    http://www.pulafilmfestival.hr

    MLADIFEST 2017 (14-23.7.2017.) Sežana

    Dom upokojencev Sežana
    10:00 Medegneracijska TOMBOLA

    Park pri Starem gradu
    17:00 Poletna angleška urica za otroke z ustvarjalno delavnico
    Delavnico izvaja Helen Doron English Sežana

    17:00 Izdelovanje figuric iz kamenčkov
    Delavnico izvajata Lara Primc in Sara Božeglav.

    Amfiteater
    21:30 Poletni kino na Krasu: KO ODPREM OČI (Tunizija/Francija/Belgija, 2015, 102′)
    rezija: Leyla Bouzid
    https://www.youtube.com/watch?v=K1eH719sr-c

    http://mladifest.org

    7. Međunarodni festival animiranog filma SUPERTOON (16-21.7.2017.) Šibenik

    Program je OVDE

    http://www.supertoonfestival.com

    Dom omladine Beograda

    BORIS BURIĆ: STRUMIČKA ULICA - fotografski projekat u nastajanju od 2012. godine (18.7.-6.8.2017.)

    http://www.domomladine.org

    8. SUNCEBEAT (19-25.7.2017.) The Garden Tisno
    Program je OVDE

    http://suncebeat.com

    SANU, Beograd

    EDGAR DEGA: TRENUCI POSMATRANJA - izložba (15.7.-15.9.2017.)

    organizacija: Narodni muzej u Beogradu i Galerija SANU

     

    Stručno vođenje kroz izložbu

    http://www.narodnimuzej.rs

    24. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (15-21.7.2017.)

    U fokusu: Hrvatska kinematografija

     

    Bioskop Eurocinema

    Takmičarski program Paralele i sudari

    16:30 POVREĐENA SRCA / SCARRED HEARTS / INIMI CICATRIZATE (Rumunija/Nemačka, 2016, 141 min)

    režija: Radu Jude

    uloge: Lucian Teodor Rus, Ivana Mladenović, Damian Marius, Gabriel Spahiu, Ilinca Harnut, Şerban Pavlu, Marian Olteanu, Alexandru Dabija, Dana Voicu, Bogdan Cotlet, Alexandru Bogdan, Adina Cristescu, Sarra Tsorakidis, Larisa Crunțeanu

    scenario: Radu Jude

    producent: Ada Solomon

    fotografija: Marius Panduru

    montaža: Catalin Cristutiu

    muzika: Dana Bunescu

    produkcija: Hi Film Productions, Komplizen Film

     

    18:30 NAPOLJU / OUT (Slovačka/Mađarska/Češka, 2017, 88 min)

    režija: Gyӧrgy Kristóf

    uloge: Judit Bárdos, Attila Bocsárszky, Sándor Terhes, Ieva Norvele-Kristof, Guna Zarina

    scenario: Eszter Horvath, György Kristóf, Gábor Papp

    producent: Marek Urban, Ferenc Pusztai, Jiří Konečný

    fotografija: Gergely Pohárnok

    montaža: Adam Brothánek

    muzika: Miroslav Tóth

    produkcija: Arizona Films, Endorfilm, Film Angels Studio

     

     

    Art bioskop Aleksandar Lifka

    Novi Mađarski film

    16:30 JOŠ 50 MINUTA / MAGYAR CSAPAT - ...MEG 50 PERC... (Mađarska, 2016, 72 min)

    režija, scenario, fotografija: Muhi András Pires

    uloge: Gábor Gundel Takács, István Hajdú B., Jenõ Knézy

    producent: Kovács Gábor, Sztancsik Tamás

    montaža: Gábor Pál Gelencsér, Muhi András Pires

    muzika: Kalotás Csaba

    produkcija: Filmpartners

     

    Hrvatska u fokusu

    18:30 DUM SPIRO SPERO (Hrvatska, 2016, 52 min0

    režija, uloga, scenario, fotografija: Pero Kvesić

    producent: Nenad Puhovski

    montaža: Ana Šerić

    muzika: Srđan Sacher

    produkcija: Factum

     

     

    Bioskop Fontana Beograd

    Palić u Beogradu

    17:00 MINISTARSTVO LJUBAVI (Hrvatska, 2016, 103 min)

    režija: Pavo Marinković

    uloge: Stjepan Perić, Dražen Ķühn, Ecija Ojdanić, Milan Štrljić, Olga Pakalović, Alma Prica

    scenario: Pavo Marinković

    producent: Stanko Babić, Julietta Sichel

    fotografija: Simon Tanšek

    montaža: Dubravko Slunjski

    muzika: Hrvoje Crnić Boxer, Mydy Rabycad

    produkcija: Telefilm (HR), 8Heads Productions (CZ)

     

    19:00 NOVEMBAR / NOVEMBER (Estonia/Poljska/Holandija, 2017, 115 min)

    režija: Rainer Sarnet

    uloge: Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi

    scenario: Andrus Kivirähk, Rainer Sarnet

    producent: Katrin Kissa

    fotografija: Mart Taniel

    montaža: Jaroslaw Kaminski

    muzika: Jacaszek

    produkcija: Homeless Bob Production, Opus Film, PRPL

     

     

    Filmski klub Otvorenog univerziteta

    Eco Dox

    18:00 OBEĆANJE (Srbija, 2016, 74 min)

    režija: Željko Mirković

    uloge: Estelle and Cyrille Bongiraud

    scenario, producent: Dušan Gajić, Željko Mirković

    fotografija: Miodrag Trajković, Nikola Majdak Jr.

    montaža: Pavle Nikić

    muzika: Dejal Ilijić, Aleksandar Stevanović

    produkcija: Optimistic Film & SEE TV

     

    18:00 BREG (Srbija, 2017, 13 min)

    režija: Vladimir Perović

     

     

    Bioskop Abazija

    Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2015

    19.00 Part 1 (90')

    KUĆI / HOME (Kosovo/Velika Britanija, 2016, 20 min)

    režija: Daniel Mulloy

     

    ZID / THE WALL (Belgija, 2015, 8 min)

    režija: Samuel Lampaert

     

    AMALIMBO (Sweden/Estonia, 2016, 15 min)

    režija: Juan Pablo Libossart

     

    NISAM ODAVDE / I’M NOT FROM HERE (Čile/Danska/Litvanija, 2015, 26 min)

    režija: Giedrė Žickytė & Maite Alberdi

    produkcija: Krakow Short Film Nominee

     

    90 STEPENI SEVERNO / 90 DEGREES NORTH (Nemačka, 2015, 21 min)

    režija: Detsky Graffam

    produkcija: Cork Short Film Nominee

     

     

    Letnja pozornica Palić

    Glavni (takmičarski) program

    21:00 IMPRESIVNI / REDOUBTABLE / LE REDOUTABLE (Francuska, 2017, 107 min)

    režija: Michel Hazanavicius

    uloge: Louis Garrel, Stacy Martin, Bérénice Bejo

    scenario: Michel Hazanavicius (based on Anne Wiazemsky's autobiography "Un an après")

    producent: Florence Gastaud, Michel Hazanavicius, Riad Sattouf

    fotografija: Guillaume Schiffman

    montaža: Michel Hazanavicius, Anne-Sophie Bion

    produkcija: Les Compagnons du Cinéma, La Classe Américaine, France 3 Cinéma

     

    23:00 TRAG / SPOOR / POKOT (Poljska/Nemačka/Češka/Švedska/Slovačka, 2017, 128 min)

    režija: Agnieszka Holland

    uloge: Agnieszka Mandat-Grabka, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszal

    scenario: Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland (adapted from the novel “Der Gesang der Fledermäuse“ by Olga Tokarczuk)

    producent: Johannes Rexin, Pavla Janoušková Kubečková, Tomáš Hrubý, Fredrik Zander, Jakub Viktorin

    montaža: Pavel Hrdlička

    muzika: Antoni Komasa-Lazarkiewicz

    produkcija: Studio Filmowe “Tor”, Heimatfilm- Köln, Nutprodukce-Prague, Chimney group-Stockholm, Nutprodukcija-Bratislava

     

     

    Letnji bioskop Abazija

    Mladi duh Evrope

    21:30 TRANSFIGURACIJA (Srbija, 2017, 5 min)

    režija: Igor Toholj

    montaža: Marija Kovačina

    produkcija: Zero Production

     

    21:30 GREEN SCREEN GRINGO (Holandija, 2016, 16 min)

    režija, scenario, producent, fotografija, montaža: Douwe Dijkstra

    muzika: Pedrowl, Stefanini, O Terno & Emanuel Matias Ramos

     

    21:30 FRUKTOZA / FRUCTOSE (Francuska/Velika Britanija, 2016, 23 min)

    režija, scenario, montaža: Ivan Argote

    uloge: Yaïr Barelli, Laetitia Striffling, Cyril Gouyette

    produkcija: Studio Iván Argote

     

    21:30 KRALJ / REY (Čile/Francuska/Holandija/Nemačka/Katar, 2017, 91 min)

    režija, scenario: Niles Atallah

    uloge: Rodrigo Lisboa, Claudio Riveros

    producent: Lucie Kalmar

    fotografija: Benjamín Echazarreta

    montaža: Benjamin Mirguet

    muzika: Sebastián Jatz Rawicz

    produkcija: Circe Films, Diluvio, EYE Filmmuseum, Mômerade, unafilm

    http://www.palicfilmfestival.com

    9. Pri fest, Pristina (13-20.7.2017)

    National Theatre, the Open Air Cinema at the Zahir Pajaziti Square, Kino ABC, the Open Air Cinema at the National Museum Amphitheatre

    Program je ovde

    http://prifest.org

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 TAJVANSKA KANASTA (JUG, 1985)
    uloge: Boris Komnenić, Neda Arnerić
    režija: Goran Marković

    20.30 VRTOGLAVICA (SAD, 1958)
    Vertigo
    uloge: Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)
    režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

    http://www.kinoteka.org.rs

    ARLEMM 2017 (16-30.7.2017.) Arilje

    Sala Sokolskog doma
    Javni čas i majstorska radionica - prof. Stefan Popov

    http://arlemm.rs/festival

    Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34, Beograd

    Dramski umetnik Luka Piljagić: JESENJIN I INI - poetski igrokaz

    http://www.kucadjurejaksica.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    MILAN KAŠANIN, ARISTOKRATA SRPSKE INTELIGENCIJE - tribina
    autor i predavač: msr Srđan Graovac, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    KUD BATAJNICA (Batajnica) - koncert tradicionalnog pevanja

    https://etnografskimuzej.rs

    26. Beogradski letnji festival BELEF 2017 (23.6.-23.7.2017.)

    Skupština grada Beograda
    JASMINA TRUMBETAŠ - koncert
    program: Robert Šuman: Ljubav i život žene

    http://www.belef.rs

    Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb
    MAAYAN AMIR I RUTI SELA: BLOKADA SLIKA - izložba (19.7.-5.8.2017.) + artist talk

    kustosica: Chen Tamir

    http://www.g-mk.hr/hr/home/#!a1=461
    https://exterritory.wordpress.com

    http://www.g-mk.hr

    Cineplexx BIG Beograd, Cineplexx UŠĆE Shopping Center, Cineplexx Delta City, Beograd, Cineplexx Kragujevac Plaza, Cineplexx Niš

    DUNKIRK - premijera

    reditelj: Kristofer Nolan

    glavne uloge: Tom Hardi, Kilijan Merfi, Kenet Brana i Džejms Darsi

    https://youtu.be/-gZQpmvUIP0

    https://www.cineplexx.rs

    Muzej Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    MAESTRO (2015, 54 min) - promocija filma

    producent: Milan P. Kićevac

    režija: Boško Milosavljević

    montaža: Goran Mijić

    direktor fotografije: Dušan Petković

    scenario: Milica Živanović

    dizajn zvuka: Marko Vučković

    https://www.youtube.com/watch?v=-khczU8YWBQ

    https://www.muzejvojvodine.org.rs

    Kluba Galerija Polet, Cetinjska 15, Beograd

    ARISTOKRATSKO STOPALO - promocija autobiografije velike srpske filmske i muzičke umetnice OLIVERE KATARINE

    izdavač: Kontrast Izdavaštvo

    učestvuju: autorka, režiser Igor Stanojević

    moderatorka: Nađa Parandilović

    http://kontrastizdavastvo.rs

    https://www.facebook.com/KontrastIzdavastvo

    https://www.facebook.com/polet.art.district

    26. KASTAFSKO KULTURNO LETO (30.6.-25.8.2017.) Kastav

    Vikotova bačvarija
    SPART JAZZ QUINTET

    http://www.kkl.hr

    Umetnička galerija Stara kapetanija, Kej Oslobođenja 8, Zemun/Beograd

    NATALIJA BANJAC (1973, Beograd): CRTEŽI I ILUSTRACIJE - izložba (19-30.7.2017.)

    https://www.facebook.com/umetnickagalerija.starakapetanija

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Долни Сарај
    ЗЏМ - Биг Бенд Оркестар (Македонија) - концерт
    диригент: Емин Џијан, Македонија

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    Vrtovi Pokrajinskega muzeja Koper, Kidričeva 19, Koper

    JEFF (Jazz Etno Funky Festival) (12/19/26.7./2.8.2017.)

     

    NOREIA (Slovenija): Ana Novak - violina, keltska harfa, glas, Anej Ivanuša - irske piščali, galičanske dude, lesena flavta, glas, Gašper Šinkovec - akustična kitara, harmonica, glas, Stanči Škarja - kontrabas, glas

    https://soundcloud.com/noreiaband

    www.facebook.com/noreia.band?ref=hl

    www.youtube.com/watch?v=h-_xWTbPkU8

     

    TANINO DUO (Argentina): Fernando Sanchez - španska kitara, Santiago Alvarez - orglice

    www.taninoduo.com

    www.youtube.com/watch?v=BweOgWt27a8

    www.youtube.com/watch?v=BweOgWt27a8

     

    VALENTINA AGOSTINI PREGELJ (Kopar) - razstava

    TIM BRATUŠA (Hrvatini) - razstava

    http://www.jeff.si

    7. LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD - DORTMUND 2017 (15-22.7.2017.)

     

    Brod Zeppelin

    JAM SESSION

    učestvuju: profesori i polaznici Letnje džez akademije Novi Sad - Dortmund

    http://www.kcns.org.rs

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
    POLETI V NUK FESTIVAL 2017 (1-22.7.2017.)

    Gledališče v Atriju: ZAPORNIK št.3.2.3. - monokomedija
    režija in tekst: Matej Mijatović
    igra: Domen Valič
    https://www.youtube.com/watch?v=We3sAeDnhf0
    10 €

    http://www.festival-poletivnuk.si

    Kulturni centar Zrenjanina

    Francuski filmski karavan (u saradnji sa Francuskim isntitutom u Srbiji)
    Ciklus: Žene na filmu
    LEPI DANI (Fra, 2012, 94 min)
    režija: Marion Vernu
    igraju: Fani Ardan, Loran Lafit, Patrik Šesne...
    besplatno

    http://www.institutfrancais.rs

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    31. GRAD TEATAR BUDVA 2017 (5.7.-17.8.2017.)
    Moto: Za tri groša, Bertold Breht

    Trg pjesnika
    Ivana Dimić: ARZAMAS (NIN-ova nagrada za 2016. godinu)
    moderator: Božena Jelušić

    http://www.gradteatar.me

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Atrij palače Sponza
    21:00 Darko Lukić: UVOD U PRIMIJENJENO KAZALIŠTE (ČIJE JE KAZALIŠTE?) - predstavljanje knjige

    Atrij Kneževa dvora
    21:30 TRIO 1887.: Sho Akamatsu - violina, Branimir Pustički - violončelo, Petra Gilming - glasovir
    DOMAGOJ PAVLOVIĆ - klarinet
    program: L. van Beethoven: Trio u B duru op. 11 za klarinet, violončelo i glasovir, D. Šostakovič: Klavirski trio No. 1 u c molu *** O. Messiaen: Kvartet za kraj vremena za klarinet, violinu, violončelo i glasovir

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    15. LABIN ART REPUBLIKA (LAR) (1.7.-31.8.2017.) Labin

    Labin Stari grad, Crkva Rođenja Blažene Djevice Marije / Labin old town, Parochial Church Nativity of The Blessed Virgin Mary
    Klasično ljeto / Classical summer

    KOMORNI TRIO CRISOSTOMO / CHAMBER TRIO CRISOSTOMO: Krešimir Marmilić - violina/violin, Matija Štajcar - violončelo/cello, Biserka Krčelić - harfa/harp

    http://www.labin-art-republika.com

    65. LJUBLJANA FESTIVAL (27.6.-31.8.2017.)

    Križanke
    VEČER ROMSKE GLASBE
    Roby Lakatos - violina
    Lászlo Bóni - druga violina
    Jenő Lisztes - cimbale
    Lászlo Balogh - kitara
    Lászlo ”Csorosz” Lisztes - kontrabas
    Kálmán Cséki ml. - klavir

    http://www.ljubljanafestival.si

    22. BAŠČARŠIJSKE NOĆI (1-29.7.2017.) Sarajevo

    Ljetna pozornica Ilidža
    MEĐUNARODNI FESTIVAL FOLKLORA

    http://bascarsijskenoci.bkc.ba

    12. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2017 (22.6.-31.8.2017.) Tivat

    Scena Atrijum Buća
    TRE SORELE - pozorišna predstava
    Centar za kulturu Tivat i FDU Cetinje
    tekst: Stevan Koprivica
    režija: Zoran Rakočević
    igraju: Marija Đurić, Marija Labudović, Jelena Đukić, Vule Marković, Omar Bajramspahić, Pavle Popović

    http://www.czktivat.me

    Ljetna pozornica Tuškanac, Dubravkin put b.b. Zagreb

    ZAGREB FILM FESTIVAL - IZBOR (17-23.7.2017.)

     

    KUĆNA NJEGA / DOMÁCÍ PÉČE (Češka Republika/Slovačka, 2015, 92 min)

    redatelj: Slávek Horák
    Scenarist: Slávek Horák
    producent: Slávek Horák
    Produkcijska kuća: TVORBA Films, Česká televize, Fog'n'Desire Films, Sokol Kollár, Rozhlas a televízia Slovenska, Svoboda & Williams
    direktor fotografije: Jan Šťastný
    montaža: Vladimír Barák
    glumci: Alena Mihulová, Boleslav Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová
    https://www.youtube.com/watch?v=LdP5dEndQkI

    https://www.facebook.com/ljetnapozornicatuskanac

    Kružna ulica, Rijeka

    STOP MAKING SENSE - koncertni fillm sastava TALKING HEADS

    režija: Jonathan Demme

    https://www.art-kino.org/hr/film/stop-making-sense

    20/Jul/2017

    64. PULA FILM FESTIVAL (15-22.7.2017.)

    Kino Valli
    09:30 MRTVE RIBE
    12:00 USTAV REPUBLIKE HRVATSKE
    15:00 HEDI
    15:00 DEVA
    17:00 DERIŠTA
    17:00 PODVOJEN(O)
    17:00 TATA
    17:00 SIN
    17:00 DEIRDRE
    21:30 BORBA ZA SMRT
    21:30 KRALJ BELGIJANACA
    23:35 BILLY LYNN: JUNAK

    INK
    10:00 LASTAVICE I AMAZONCI
    13:00 OGRANIČEN
    13:00 POZNAJEM SVOG KRVNIKA
    13:00 TURIZAM!
    13:00 TOČKA ZAREZ

    Arena
    21:30 MRTVE RIBE
    23:50 USTAV REPUBLIKE HRVATSKE

    Ambrela
    22:00 PIUMA
    22:00 KAKO SE ZDRAVO UDEBLJATI

    http://www.pulafilmfestival.hr

    7. Međunarodni festival animiranog filma SUPERTOON (16-21.7.2017.) Šibenik

    Program je OVDE

    http://www.supertoonfestival.com

    24. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (15-21.7.2017.)

    U fokusu: Hrvatska kinematografija

     

    Mala gostiona, Palić

    10:30 ZAŠTITA BIODIVERZITETA JEZERA PALIĆ I LUDAŠ - ekološka panel-diskusija

     

    Bioskop Eurocinema

    Takmičarski program Paralele i sudari

    16:30 1945 (Mađarska, 2017, 91 min)

    režija: Török Ferenc

    uloge: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel

    scenario: Török Ferenc, Gábor T Szántó

    producent: Iván Angelusz, Péter Reich, Ferenc Török

    fotografija: Elemér Ragályi

    montaža: Béla Barsi

    muzika: Tibor Szemzö

    produkcija: Katapult Film

     

    18:30 SLAVA / GLORY (Bugarska/Grčka, 2016, 101 min)

    režija: Kristina Grozeva, Petar Valchanov

    uloge: Stefan Denolyubov, Margita Gosheva, Ana Bratoeva

    scenario: Kristina Grozeva, Decho Taralezhkov, Petar Valchanov

    producent: Kristina Grozeva, Petar Valchanov

    fotografija: Krum Rodriguez

    montaža: Petar Valchanov

    muzika: Hristo Namliev

    produkcija: Abraxas Film

     

     

    Art bioskop Aleksandar Lifka

    Novi Mađarski film

    16:30 SNEVANI SNEGOVI / ÁLOM HAVA (Srbija/Mađarska, 2017, 113 min)

    režija, scenario: Bicskei Zoltan

    uloge: Szilagyi Nandor, Kovács Frigyes, Székely B. Miklós, Barkó György, Dánielfy Zsolt,Merc János, Vicei Natália

    producent: Csincsi Zoltán, Kriskó László, Siniša Bokan

    fotografija: Jovan Milinov

    montaža: Aleksandar Komnenović

    produkcija: Arbos d.o.o. Srbija/ Lumiere Kft. Mađarska

     

    Hrvatska u fokusu

    18:30 GORAN (Hrvatska, 2016, 90 min)

    režija: Nevio Marasović

    uloge: Franjo Dijak, Nataša Janjić, Goran Bogdan, Filip Križan, Janko Popović Volarić,Bojan Navojec, Milan Štrljić, Iva Krajnc

    scenario: Gjermund Gisvold

    producent: Danijel Pek, Maja Pek

    fotografija: Damir Kudin

    montaža: Marko Ferković

    muzika: Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz

    produkcija: Antitalent Produkcija

     

     

    Bioskop Fontana Beograd

    Palić u Beogradu

    17:00 KRALJ / REY (Čile/Francuska/Holandija/Nemačka/Katar, 2017, 91 min)

    režija, scenario: Niles Atallah

    uloge: Rodrigo Lisboa, Claudio Riveros

    producent: Lucie Kalmar

    fotografija: Benjamín Echazarreta

    montaža: Benjamin Mirguet

    muzika: Sebastián Jatz Rawicz

    produkcija: Circe Films, Diluvio, EYE Filmmuseum, Mômerade, unafilm

     

    19:00 NAPOLJU / OUT (Slovačka/Mađarska/Češka, 2017, 88 min)

    režija: Gyӧrgy Kristóf

    uloge: Judit Bárdos, Attila Bocsárszky, Sándor Terhes, Ieva Norvele-Kristof, Guna Zarina

    scenario: Eszter Horvath, György Kristóf, Gábor Papp

    producent: Marek Urban, Ferenc Pusztai, Jiří Konečný

    fotografija: Gergely Pohárnok

    montaža: Adam Brothánek

    muzika: Miroslav Tóth

    produkcija: Arizona Films, Endorfilm, Film Angels Studio

     

     

    Filmski klub Otvorenog univerziteta

    Eco Dox

    18:00 TRI FARMERA I SIN / HOLZ ERDE FLEISCH (Austrija, 2016, 72 min)

    režija, scenario: Sigmund Steiner

    producent: Flavio Marchetti

    fotografija: Michael Schindegger

    produkcija: La Banda Film

     

     

    Bioskop Abazija

    Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2015

    19.00 Part 2 (89')

    RASTANAK / EL ADIOS (Španija, 2015, 15 min)

    režija: Clara Roquet

    produkcija: Valladolid Short Film Nominee

     

    ČOVEK SE VRATIO / A MAN RETURNED (Velika Britanija/Liban/Danska/Holadnija, 2015, 30 min)

    režija: Mahdi Fleifel

    produkcija: Berlin Short Film Nominee

     

    POVRATAK (ROMANTIKA) / THE FULLNESS OF TIME (ROMANCE) (Belgija/Francuska, 2016, 14 min)

    režija: Manon Coubia

    produkcija: Locarno Short Film Nominee

     

    ĆASKANJE / SMALL TALK (Norveška, 2015, 21 min)

    režija: Even Hafnor & Lisa Brooke Hansen

    produkcija: Tampere Short Film Nominee

     

    EDMOND (Velika Britanija, 2015, 9 min)

    režija: Nina Gantz

    produkcija: Uppsala Short Film Nominee

     

     

    Letnja pozornica Palić

    Glavni (takmičarski) program

    21:00 BEZ LJUBAVI / LOVELESS / NELYUBOV (Rusija/Francuska/Belgija/Nemačka, 2017, 127 min)

    režija: Andrey Zvyagintsev

    uloge: Maryana Spivak, Matvey Novikov, Alexey Rozin, Marina Vasilyeva, Andris Keishs, Alexey Fateev

    scenario: Oleg Negin, Andrey Zvyagintsev

    producent: Sergey Melkumov, Alexander Rodnyansky

    fotografija: Mikhail Krichman

    montaža: Anna Mass

    muzika: Evgueni Galperine, Sacha Galperine

    produkcija: Why Not Productions, Senator Film Produktion, Les Films du Fleuve, ARTE France Cinéma, Non-Stop Productions (RU)

     

    23:00 NEŽNO STVORENJE / A GENTLE CREATURE / KROTKAYA (Francuska/Nemačka/Holandija/Litvanija, 2017, 143 min)

    režija: Sergei Loznitsa

    uloge: Vasilina Makovtseva, Marina Kleshcheva, Valeriu Andriutã, Boris Kamorzin, Liya Akhedzhakova, Sergei Kolesov

    scenario: Sergei Loznitsa

    producent: Marianne Slot

    fotografija: Oleg Mutu

    montaža: Danielius Kokanauskis

    muzika: Vladimir Golovnitski

    produkcija: Slot Machine, ARTE France Cinéma, Looks Filmproduktionen Gmbh, Studio Uljana Kim, Wild at Art, Graniet Film, Solar Media Entertainment, GP Cinema Company (RU)

     

     

    Letnji bioskop Abazija

    Mladi duh Evrope

    21:30 LETNJI FILM / LE FILM DE L'ETE (Francuska/Belgija, 2017, 30 min)

    režija, scenario: Emmanuel Marre

    uloge: Jean-Benoît Ugeux, Balthazar Monfé, Vincent Minne

    producent: Sébastien Andres, Olivier Burlet, François-Pierre Clavel

    fotografija: Olivier Boonjing

    montaža: Nicolas Rumpl

    produkcija: Kidam (Paris, France), Michigan Films (Brüssel, Belgium)

     

    21:30 MESEC, NAŠ PRIJATELJ / NUESTRA AMIGA LA LUNA (Španija/Indija, 2016, 12 min)

    režija: Velasco Broca

    uloge: Julián Génisson, José Antonio Herreruela, Beatriz Lobo

    scenario: Velasco Broca, Jesús Sáenz de Pipaón, Francisco Jota Pérez

    producent: Luis Cerveró, Ignacio Martín de la Cruz

    fotografija: Emilio Rebollo

    montaža: Velasco Broca

    produkcija: Terranova, Bravo Tango Zulu

     

    21.30 TUGA NEĆE TRAJATI VEČNO / ПЕЧАЛЬ НЕ БУДЕТ ДЛИТЬСЯ ВЕЧНО (Rusija/Holandija, 2016, 8 min)

    režija: Alexei Dmitriev

    uloge: Mathieu Janssen

    scenario: Alexei Dmitriev, Mathieu Jenssen

    producent: Alexei Dmitriev

    fotografija: Alexei Dmitriev

    montaža: Alexei Dmitriev

    http://www.palicfilmfestival.com

    8. SUNCEBEAT (19-25.7.2017.) The Garden Tisno
    Program je OVDE

    http://suncebeat.com

    Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb
    MAAYAN AMIR I RUTI SELA: BLOKADA SLIKA - izložba (19.7.-5.8.2017.) + artist talk

    kustosica: Chen Tamir

    http://www.g-mk.hr/hr/home/#!a1=461
    https://exterritory.wordpress.com

    http://www.g-mk.hr

    Tvrđava Kastel, Banja Luka
    10. DEMOFEST (20-22.7.2017.)

    20.7.

    12.00 Demofest izložba 10 GODINA VRHUNSKOG ZVUKA

    14.00 DINJA - stand up show

    16.30 Belgrade Photo Month izložbe
    NEŠTO JE PUKLO U MENI
    THE GOOD WIFE

    17.00 ŽENE U UMJETNOSTI - okrugli sto

    20.00 Basstion bina
    LETARG (Cro)
    FUNKERMAN (Ned)
    MARKY RAMONE (USA)

    20.00 Beton bina
    VAŽNO OBAVJEŠTENJE (BiH)
    EDO MAAJKA (Cro)

    21.7.

    12.30 ŽENE SLIKAJU ŽENE U MUZICI - izložba

    13.00 Vedrana Rudan: MUŠKARAC U GRLU - promocija knjige

    20.00 Basstion bina
    DEGENEZA (Srb)
    FREEMASONS (GBR)
    KY-MANI MARLEY (Jam)

    20.00 Beton bina
    SHANGHAI STREET FIGHT (BiH)
    LAČNI FRANZ (Slo)

    22.7.

    12.30 Promocija albuma grupe SEINE, pobjednika Demofesta 09

    20.00 Basstion bina
    SEINE (Cro)
    RUDIMENTAL DJ SET (GBR)
    DUBIOZA KOLEKTIV (BiH)
    specijalni gosti: ZAA (Srb) i M.O.R.T. (Cro)

    20.00 Beton bina
    SOPOT (BiH)
    BAD COPY (Srb)
    PROJEKT RAKIJA (BiH/Ned)

    http://demofest.org

    Fort Punta Christo, Štinjan, Pula

    15. SEASPLASH FESTIVAL (20-23.7.2017.)

     

    20.7.

     

    MainSplash stage

    22:00-23:15 ONE DREAD (HR)
    23:30-00:45 FAKOFBOLAN (HR)
    01:00-02:30 CITIZEN FISH (UK)
    02:45-04:00 AUTONOMADS (UK)

     

    DubSplash stage

    Hosted - in SoundClash - by:
    DIGITRON SOUND SYSTEM
    WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
    SEASPLASH SOUND SYSTEM

    21:00-23:00 GENETIK DUB (F)
    23:00-01:00 DUBBING SUN (A)
    01:00-02:00 RAT (PL)
    02:00-04:00 RDH HI FI (F)
    04:00-06:00 MELODUB SOUND SYSTEM (F)

     

    ElektroSplash

    Hosted by: SEASPLASH SOUND SYSTEM
    visuals: SYRUP VISUALS

    powered by Bassive
    23:00-01:00 DEEDS (A)
    01:00-02:00 RAPTIX aka SCOOPED (live) (A)
    02:00-04:00 GNISCHREW (A)
    04:00-06:00 DCONE (A)

     

    SoundSplash

    Hosted by: MUNCHIES SOUND SYSTEM

    22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
    00:00-02:00 HOMEGROWN SOUND (HR)
    02:00-04:00 MUNCHIES SOUND SYSTEM (HR)
    04:00-06:00 ZENICAFARIA (BiH)

     

    BeachSplash

    Hosted by: BOCA SOUND SYSTEM

    13:00-15:00 BOCA SOUND SYSTEM (HR)
    15:00-17:00 MEFA (Slavonija Vibes Syndicate) (HR)
    17:00-19:00 YVES TAQUET (B)
    19:00-21:00 JIN-SAN (Reggae Set) (HR)

     

     

    21.7.

     

    MainSplash stage

    21:30-22:45 BLACK STAR DUB COLLECTIVE (UK)
    23:30-00:30 BAMWISE (HR)
    00:45-02:15 VIBRONICS MEETS CONSCIOUS SOUNDS (UK)
    02:30-04:00 PAPRIKA KORPS (PL)

     

    DubSplash stage

    Hosted - in SoundClash - by:
    DIGITRON SOUND SYSTEM
    WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
    SEASPLASH SOUND SYSTEM

    21:00-22:30 DUB SETTLERS HI-FI (SK)
    22:30-00:00 ROCKERS DUB MASTER (I)
    00:00-01:30 LION’S DEN (F)
    01:30-03:30 MUNGO’S HI FI – DJ set (UK)
    03:30-06:00 DIGITRON (HR)

     

    ElektroSplash

    Hosted by: SEASPLASH SOUND SYSTEM
    visuals: SYRUP VISUALS

    powered by Bassive & Untied
    22:00-00:00 AUDI0PILLE (A)
    00:00-02:00 207 (HR)
    02:00-04:00 ISONOE  (A)
    04:00-06:00 Proove & Dega (HR)

     

    SoundSplash

    Hosted by: MUNCHIES SOUND SYSTEM

    22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
    00:00-02:00 SANDOKAN HI-FI (DE)
    02:00-04:00 OHOROHO (SLO)
    04:00-06:00 PETER PO$H (HR)

     

    BeachSplash

    Hosted by: BOCA SOUND SYSTEM

    13:00-15:00 MONKEY TRAIN (CH)
    15:00-17:00 SELECTRESS BEATROOT (A)
    17:00-19:00 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Roots Set) (D)
    19:00-21:00 BASS MATTERS (HR)

     

     

    22.7.

     

    MainSplash stage

    21:30-23:00 BRAIN HOLIDAYS (HR)
    23:15-00:45 VIN GORDON & THE REAL ROCK BAND (JAM/UK)
    00:01-02:30 CULTURE SHOCK (UK)
    02:45-04:15 KILLO KILLO BANDA (SRB)

     

    DubSplash stage

    Hosted - in SoundClash - by:
    DIGITRON SOUND SYSTEM
    WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
    SEASPLASH SOUND SYSTEM

    21:00-22:30 CONSCIOUS YOUTH (UK)
    22:30-00:00 KINETICAL MC X DJ DIAZ (A)
    00:00-01:30 DUBBLE – live (HR)
    01:30-03:30 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Future Dub Set) (D)
    03:30-06:00 WARRIOR CHARGE (I)

     

    ElektroSplash

    Hosted by: SEASPLASH SOUND SYSTEM
    visuals: SYRUP VISUALS

    ElektroSplash pres. Noah’s Ballroom
    22:00-00:00 TRICKY D - Heavy & Rare Funk Set (HR)
    00:00-02:00 NOAH BALL (UK)
    02:00-04:00 NOBODY b2b DAMASK (A)
    04:00-06:00 BEBETTO (HR)

     

    SoundSplash

    Hosted by: MUNCHIES SOUND SYSTEM

    22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
    00:00-02:00 VIBRATIONS ADDICT (HR)
    02:00-04:00 PULAP REGGAE STATION (HR)
    04:00-06:00 BRADA SELECTA (HR)

     

    BeachSplash

    Hosted by: BOCA SOUND SYSTEM

    13:00-15:00 LITTLE ŠUJA
    15:00-17:00 COSMIC D (UK)
    17:00-19:00 DCONE (A)
    19:00-21:00 THIZZLA (A)

     

     

    23.7.

     

    MainSplash stage

    21:30-22:45 WAITAPU (HR)
    23:00-00:30 ILLBILLY HITEC (GER)
    00:45-02:15 MAD PROFESSOR (UK)
    02:30-04:00 PITCH BLACK (NZ)

     

    DubSplash stage

    Hosted - in SoundClash - by:
    DIGITRON SOUND SYSTEM
    WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
    SEASPLASH SOUND SYSTEM

    21:00-22:30 MY HELL JACKSON (SLO)
    22:30-00:00 SHECO (HR)
    00:00-01:30 STEREO BANANA (SRB)
    01:30-03:30 FLECK (UK)
    03:30-06:00 TRICKY D & JIN-SAN (Jungle Set) (HR)

     

    ElektroSplash

    Hosted by: SEASPLASH SOUND SYSTEM
    visuals: SYRUP VISUALS

    powered by Bass Experience
    23:00-01:00 Richo (HR)
    01:00-03:00 ARBORETUM KOLEKTIV (HR)
    03:00-05:00 Jan Becele (HR)

     

    SoundSplash

    Hosted by: MUNCHIES SOUND SYSTEM

    22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
    00:00-02:00 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Punky-Reggae Set) (D)
    02:00-04:00 FOREIGNERS EVERYWHERE (HR)
    04:00-06:00 MUNCHIES SOUND SYSTEM (HR)
    Special Guest

     

    BeachSplash

    Hosted by: BOCA SOUND SYSTEM

    13:00-15:00 DR. OBI feat. ANJA G (HR)
    15:00-17:00 NATTY LOOP (A)
    17:00-19:00 STEVE VIBRONICS (DJ set) (UK)
    19:00-21:00 BOCA SOUND SYSTEM (HR)

    http://www.seasplash.net

    MLADIFEST 2017 (14-23.7.2017.) Sežana

    Amfiteater
    17:00 Ustvarjanje kreativnih ZIN-ov

    Park pri Starem gradu
    17:00 HOME DÉCOR delavnica
    Delavnico vodi Metka Čok

    19:00 SULTANČEK NA VLAKU - glasbeno lutkovna predstava

    21:15 HUMANITARNO-MEDICINSKE ODPRAVE NA PAPUO NOVO GVINEJO - predstavitev

    Športni park
    18:00 ODBOJKA

    http://mladifest.org

    SANU, Beograd

    EDGAR DEGA: TRENUCI POSMATRANJA - izložba (15.7.-15.9.2017.)

    organizacija: Narodni muzej u Beogradu i Galerija SANU

     

    17.00 Stručno vođenje kroz izložbu

    18.00 PRIZORI IZ MODERNOG ŽIVOTA: DEGAOV POGLED - predavanje

    dr Dragana Kovačić, Narodni muzej u Beogradu

    http://www.narodnimuzej.rs

    9. Pri fest, Pristina (13-20.7.2017)

    National Theatre, the Open Air Cinema at the Zahir Pajaziti Square, Kino ABC, the Open Air Cinema at the National Museum Amphitheatre

    Program je ovde

    http://prifest.org

    Zetra, Sarajevo
    6. SARAJEVO BEER FEST (20-22.7.2017.)

    20.7.
    LET 3 (Rijeka)
    KAWASAKI 3P (Zagreb)
    http://kawasaki3p.com
    DEJAN PETROVIĆ & BIG BEND (Užice)
    http://www.dejanpetrovic.com

    21.7.
    EDO MAJKA (Brčko)
    http://www.edomaajka.com
    ST LOUIS BAND (Beograd)
    MAJKE(Vinkovci)
    PROJEKT RAKIJA (Holandija)
    http://www.projektrakija.com

    22.7.
    HELEM NEJSE
    WHO SEE (Boka Kotorska)
    PERPETUUM MOBILE (Subotica)
    http://www.perpetuummobileband.com
    KIRIL DŽAJKOVSKI (Skoplje)
    http://www.djaikovski.com

    http://www.sarajevobeerfestival.com

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 MLAD I ZDRAV KAO RUŽA (JUG, 1971)
    uloge: Dragan Nikolić, Marija Baksa
    režija: Jovan Đ. Jovanović

    20.30 VELIKA OČEKIVANJA (SAD, 1998)
    Great Expectations
    uloge: Itan Hok (Ethan Hawke), Gvinet Paltrou (Gwyneth Paltrow)
    režija: Alfonso Kuaron (Alfonso Cuarón)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Skender-begova 51, Beograd

    NAUČNO-TEHNIČKA BAŠTINA U ZBIRKAMA UNIVERZITETA U BEOGRADU - izložba (20.7.-20.8.2017.)

    autorka: Zora Atanacković, viša kustoskinja Muzeja

    http://www.muzejnt.rs

    Muzej Jugoslavije Beograd, Botićeva 6, Beograd

    Razgovori o Jugoslaviji - uvod u (post)jugoslovenske studije

    Sto godina od donošenja KRFSKE DEKLARACIJE

    učestvuju istoričari: dr Mile Bjelajac, dr Danilo Šarenac i dr Zoran Bajin

    Biće izložena i kopija originalnog dokumenta, kao i objave u Srpskim novinama iz  jula 1917. godine uz fotografije sastavljača i potpisnika Krfske deklaracije

    http://www.mij.rs

    Grad, Beograd

    Grad u hladu: BEATS RITUAL - selection of future beats, minimal synth, eclectic soul, ritual percussive, electronica

    Music by Aldes

    https://soundcloud.com/aytacaybak

    http://www.gradbeograd.eu

    Kulturni centar Novog Sada

    Ciklus: Razgovori o geopolitici

    IZOKRENUTI SVET - TAJNA DRUGOG SVETSKOG RATA - tribina

    autor i predavač: Milorad Vukašinović, novinar i publicista

    http://www.kcns.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    MIA ĆUK: BROD JE IZNUTRA POTONUO - izložba (6-27.7.2017.)
    (Umetnički direktori Galerije Artget u 2017: mr Slađana Petrović Varagić i Miroslav Karić)

    Autorsko vođenje kroz izložbu

    http://www.kcb.org.rs

    OŠ Jan Kolar, Selenča
    5. SELFEST (20-23.7.2017.)

    20.7.
    PERO DEFFORMERO
    LIDUM MERRKO (Bugarska)
    SANTOS BROTHERS
    ZEMLJOTRES
    PUNKENSTEIN

    21.7.
    RAMMSTURM (Rammstein Tribute Band - Mađarska)
    NEOZBILJNI PESIMISTI
    JORGOVANI
    SCORDISCI

    22.7.
    VLADIMIR AĆIĆ
    AS FM PARTY: DJ MORNING INDIAN, DJ GROOVER

    23.7.
    APSOLUTNO ROMANTIČNO
    BANDA DRVENA
    GRUPA MAKS
    https://www.facebook.com/mfselfest

    http://www.selfest.org

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad

    UMETNICI, AKADEMICI IZ KOLEKCIJE PAVLA BELJANSKOG (11.5.-20.8.2017.)

    autori izložbe: dr Jasna Jovanov i Milica Orlović Čobanov

     

    Serijal Savremenici

    MARKO ČELEBONOVIĆ - priča kustosa i TV film (dokumentarna emisija RTV Beograd)

    režija: Arsa Milošević

    scenario: Nada Ristić

    http://www.pavle-beljanski.museum

    Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi

    ČLANOVI ULUPUDS-a i PRIMENJENIH UMETNIKA REGIONA NIŠ - izložba (20.7.-9.8.2017.)

    http://www.gslunis.org

    26. KASTAFSKO KULTURNO LETO (30.6.-25.8.2017.) Kastav

    Fortica
    NATJECANJE U SVIRANJU ZRAČNE GITARE

    http://www.kkl.hr

    Noćna galerija Petak, Lomina 14, Beograd

    ArtApstrakt - I deo kolektivne izložbe (20-27.7.2017.)

    autor izložbe: grafičarka Ana Marinović

     

    NARCISA ŠEHIĆ

    NEMANJA STOŠIĆ

    SUZANA VULOVIĆ

    EMILIJA BEGUŠ

    NADA KRSTAJIĆ

    LJILJANA STEVANOVIĆ

    MARINA BOJANIĆ

    VESNA SEKULIC

    VANA COLIĆ

    UGLJEŠA COLIĆ

    MIODRAG MILUTINOVIĆ

    IVANA KARIĆ

    PREDRAG KOVACIC

    VESNA JAĆIMOVIĆ

    JULIJA PETROVIĆ

    MARIJA BRANOVIĆ

    DUNJA IGNJATOVIĆ

    KRISTINA VUKELJA

    DEJAN SIMEUNOVIĆ

    DOBRIVOJE LAZAREVIĆ

    MARKO ZAVIŠIĆ

    JELENA JOCKOVIC

    DRAGICA MISKOVIC

    GORAN MILJKOVIC

    TATJANA DRAŽIĆ

    IVANA ANDREIC

    DUBRAVKA BRDAR

    MAJA VASOVIĆ

    DUBRAVKA SAVIC

    SLAVICA STANKOVIĆ - POPOVIĆ

    MARIJA MILADINOVIĆ

    EMILIJA NOVAKOVIĆ

    JADRANKA DIMITRIJEVIĆ

    JASENKA HOFFMANN

    DANIJELA RUSIMOVIĆ

    JASMINATRIFUNOVIĆ

     

    organizacija: Udruženje Kreativna fabrika

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    Atelje Terra Kikinda

    TerraViva - multimedijalno kulturno leto (14/15/20.7.2017.)

    Kamerni Gudački kvartet PANONIJA (Zrenjanin): magistar Roman Bugar - violina, direktor Vojvodjanskog simfonijskog orkestra, master Marin Bugar - violina, član orkestra Srpskog narodnog pozorišta, vodja drugih violina u Vojvodjanskom simfonijskom orkestru, Aleksandar Stankov - viola, direktor Opere SNP, master Roni Beraha - violončelo član Vojvodjanskog simfonijskog orkestra

    program: klasični kompozitori, savremeni kompozitori, etno, klezmer... Svi dogaćaji su propraćeni prezentacijama lokalnih malih privrednika proizvođača organske hrane, vina, piva, rakije...

    https://www.facebook.com/cinculincu

    http://terra.rs

    65. LJUBLJANA FESTIVAL (27.6.-31.8.2017.)

    Union
    JOHN MALKOVICH
    dirigent: Alvise Casellati
    Solisti Aquilani
    John Malkovich - pripovedovalec
    Lana Trotovšek - violina
    Anastasya Terenkova - klavir
    Alvise Casellati - dirigent

    program: J. S. Bach: Koncert za violino, godala in continuo v a-molu, BWV 1041, D. Šostakovič, ork. R. Baršaj: Komorna simfonija, op. 110a *** Report On The Blind, A. Šnitke: Koncert za klavir in godala z besedilom iz romana Grobovi in junaki Ernesta Sabata

    http://www.ljubljanafestival.si

    ARLEMM 2017 (16-30.7.2017.) Arilje

    Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
    20:00 ARLEMM & EXTREME INTIMO ART NIGHT - izložba radova nastalih na EXTREME INTIMO radionici

    20:30 Muzički sastav GITARINET GROOVE SYSTEM - koncert

    http://arlemm.rs/festival

    Plato GO Grocka/Letnja scena, Grocka

    50. GROČANSKE SVEČANOSTI

    20. LIKOVNA KOLONIJA GROCKA

    učesnici:

    Vesna Cvetić, dipl.slikar, Gornji Milanovac

    Milan Ranković, dipl. industrijski dizajner, Smederevo

    Nemanja Arsić, dipl. slikar, Smederevo

    Predrag Lojanica, dipl. slikar, Beograd

    Zoran Erić, dipl. nastavnik likovne kulture, Lazarevac

    Ivana Blečić Stefanović, dipl. slikar-restaurator, Brestovik

    mr Vesna Džakić, dipl. slikar, Beograd

    Mika Lovre, dipl. primenjeni umetnik, Kaluđerica

    Slađana Pavlović, dipl. slikar, Beograd

    Milica Matović, dipl. slikar, Beograd

    Predrag Milošević, dipl. primenjeni dizajner, Grocka

    Nevena Marković, dipl. grafičar, Vrčin

    Jelena Pešić, dipl. slikar, Vrčin

    mr Ljubinka Buba Đurđević, dipl. primenjeni umetnik, Brestovik

     

    nastup: autorski ansambl Zvuci Balkana

    http://www.kulturagrocka.rs

    Kulturni centar Zrenjanina

    Gradska bašta

    Banatske bajke

    BAJKA O ČAROBNOM SVIRAČU - predstava

    Cekom, Zrenjanin

    režija: Smiljana Tucakov

    scenografija: Aleksandar Danguzov i Neda Kovač

    kostimografija: Neda Kovač

    muzika: Boba Vidrić i Predrag Karanjac

    igraju: Katarina Vojnović (Princeza Ana), Aleksandar Danguzov (Svirko), Miša Patarica (Gavra), Ivana Titin (Čara Vračara), Wilhelmina Tel (Trtko), Marko Pantelić (Mrtko)

    https://www.kczr.org

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Предворје на црква Св.Софија
    Сашо Димоски: АНА КОМНЕНА - театарската претстава
    режија: Ненад Витанов и Васил Зафирчев
    продукција: Јордан Хаџи Константинов Џинот Н.Т Велес, Р. Македонија

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    Cirkulacija 2, Tobačna Ljubljana

    HERMAN & SAVSKI: Bogdana Herman - glas, gib, drama, Borut Savski - instrumenti, naprave, objekti, ambienti

    http://www.3via.org/index.php?htm=novoljudske/2016
    http://www.3via.org/index.php?htm=novoljudske/index

    http://www.3via.org/records/index.php?opt=item&id=72

    http://www.3via.org/records/index.php?opt=item&id=62

    http://www.3via.org/records/index.php?opt=item&id=18
    http://www.3via.org/records/index.php?opt=item&id=37

    http://www.cirkulacija2.org

    Manakova kuća, Gavrila Principa 5, Beograd
    MANAKOVO KULTURNO LETO 2017 (8-29.7.2017.)

    Savamalski koncert
    ĐURA I MORNARI: NOVE GRADSKE PESME - premijerna starogradska muzika

    http://etnografskimuzej.rs/rs/manakova-kuca

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
    POLETI V NUK FESTIVAL 2017 (1-22.7.2017.)

    Etno glasba: GETONKA
    Pashalina Pop Gligorova - vokal
    Maruša Jenič - violina
    Boštjan Benčič - bas, kontrabas, kitara
    Bojan Rajh - kitara, tamburica
    https://www.facebook.com/pg/GeTonkaGS/about/?ref=page_internal
    https://www.youtube.com/watch?v=pwIr-t1lHKY
    10 €

    http://www.festival-poletivnuk.si

    7. LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD - DORTMUND 2017 (15-22.7.2017.)

     

    Brod Zeppelin

    JAM SESSION

    učestvuju: profesori i polaznici Letnje džez akademije Novi Sad - Dortmund

    http://www.kcns.org.rs

    RIJEČKE LJETNE NOĆI 2017 (1-21.7.2017.)

    Ljetna pozornica u Opatiji
    Giuseppe Verdi: AIDA

    http://hnk-zajc.hr

    Kulturni centar Zrenjanina

    Francuski filmski karavan (u saradnji sa Francuskim isntitutom u Srbiji)
    Ciklus: Žene na filmu
    LEPI DANI (Fra, 2012, 94 min)
    režija: Marion Vernu
    igraju: Fani Ardan, Loran Lafit, Patrik Šesne...
    besplatno

    http://www.institutfrancais.rs

    22. BAŠČARŠIJSKE NOĆI (1-29.7.2017.) Sarajevo

    Ljetna pozornica Ilidža
    MEĐUNARODNI FESTIVAL FOLKLORA

    http://bascarsijskenoci.bkc.ba

    Galerija Matice srpske / Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 1-2, Novi Sad
    LETO U VRTU GALERIJA 2017. (29.6.-31.8.2017.)

    SMRT I DEVOJKA - film o EGONU ŠILEU
    Austrijski kulturni forum
    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    http://www.pavle-beljanski.museum

    Ljetna pozornica Tuškanac, Dubravkin put b.b. Zagreb

    ZAGREB FILM FESTIVAL - IZBOR (17-23.7.2017.)

     

    NOVI KLINAC / LE NOUVEAU (Francuska, 2015, 80 min)

    redatelj: Rudi Rosenberg
    scenarist: Rudi Rosenberg
    producent: Eric Juherian, Mathias Rubin
    produkcijska kuća: Récifilms
    direktor fotografije: Nicolas Loir
    montaža: Julie Lena
    glumci: Raphaël Ghrenassia, Joshua Raccah, Géraldine Martineau
    https://www.youtube.com/watch?v=aCcutuDtgdQ

    https://www.facebook.com/ljetnapozornicatuskanac

    12. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2017 (22.6.-31.8.2017.) Tivat

    Scena Atrijum Buća
    TRE SORELE - pozorišna predstava
    Centar za kulturu Tivat i FDU Cetinje
    tekst: Stevan Koprivica
    režija: Zoran Rakočević
    igraju: Marija Đurić, Marija Labudović, Jelena Đukić, Vule Marković, Omar Bajramspahić, Pavle Popović

    http://www.czktivat.me

    Art-kino, Krešimirova 2, Rijeka

    64. PULA FILM FESTIVAL 2017 (15-22.7.2017.) - izbor (20-22.7.2017.)

     

    20.7.

    ČOVJEK S TISUĆU LICA / EL HOMBRE DE LAS MIL CARAS (Španjolska, 2016, 122 min)

    režija: Alberto Rodríguez

    scenarij: Rafael Cobos Lopez, Alberto Rodríguez

    uloge: Eduard Fernández, José Coronado, Marta Etura

    fotografija: Alex Catalán

    montaža: Jose M. G. Moyano

    glazba: Julio de la Rosa

    produkcija: Zeta Audiovisual, Atresmedia Cine, Atípica Films, Sacromonte Films, Telefónica Studios

    https://www.youtube.com/watch?v=sWvVdOjertU

     

    21.7.

    CRNI DIJAMANT / DIAMANT NOIR (Francuska/Belgija/Kanada, 2016., 115 min)

    režija: Arthur Harari

    scenarij: Arthur Harari, Vincent Poymiro, Agnès Feuvre

    uloge: Niels Schneider, August Diehl, Hans-Peter Cloos

    fotografija: Tom Harari

    montaža: Laurent Sénéchal

    glazba: Olivier Marguerit

    produkcija: Les Films Pelléas

    https://www.youtube.com/watch?v=k8u9SlPuqWY

     

    22.7.

    PSI LJUBAVI / HOUNDS OF LOVE (Australija, 2016., 107 min)

    režija: Ben Young

    scenarij: Ben Young

    uloge: Emma Booth, Ashleigh Cummings, Stephen Curry

    fotografija: Michael Mcdermott

    montaža: Merlin Eden

    glazba: Dan Luscombe

    produkcija: Factor 30 Films

    https://www.youtube.com/watch?v=tddlYXhgFoo

    https://www.art-kino.org

    18. Festival plesa i neverbalnog kazališta SVETVINČENAT (20-23.7.2017.)

    20.7.

    Trg / Square
    21:30 OPEN WOUND (Španjolska)
    autorica i izvođačica: Laura Aris Alvarez
    glazba: Banda Ionica, Samir Kadribašić
    https://vimeo.com/150679088

    Kaštel / Castle
    22:00 HIDDEN IN PLAIN SIGHT (Austrija)
    koncept, koreografija: Valentin Alfery
    producent, kostimograf: Dušana Baltić
    glazba: Patrick Gutensohn
    asistent koreografa: Youngung Sebastian Kim
    izvođači: Paz Katrina Jimenez, Lina Hufnagl, Alina Bertha, Ainy Medina, Olivia Mitterhuemer, Farah Deen, Akira Yoshida, Manuel Pölzl, Moritz Steinwender, Mustapha Ajdour, FraGue Moser-Kindler, Youngung Sebastian Kim
    produkcija: Hungry Sharks
    koprodukcija: Center for Choreography Bleiburg, brut Wien
    https://www.youtube.com/watch?v=vNBl5K2ZCLM

    Loža / Loggia
    23:00 YOUR MOTHER AT MY DOOR (Mađarska)
    autori i izvođači: Emese Cuhorka, László Fülöp
    glazba: Antonín Dvořák: Deveta simfonija, Zoltán Mizsei
    dizajn svjetla: Orsolya Pete
    kostimi: Emese Kasza / Mei Kawa
    menadžerica produkcije: Dóra Trifonov
    producent: SÍN Culture Centre
    https://vimeo.com/193717159

    21.7.

    Trg / Square
    21:30 ALIEN EXPRESS (Slovenija)
    autori i izvođači: Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek
    dizajn svjetla, trailer i fotografije: Borut Bučinel
    glazba: Kristijan Krajnčan
    mentor: Kaja Lorenci
    producent: Urška Pleše
    produkcija: Flota, Ljubljana
    koprodukcija: Plesni teater Ljubljana
    https://www.youtube.com/watch?v=bNcLYbrcu90

    Kaštel / Castle
    22:00 THE DEVIL'S GARDEN (Hrvatska)
    Zagrebački plesni ansambl
    autor & koreograf: David Hernandez
    asistent koreografa: Colas Lucot
    plesačice: Petra Chelfi, Andreja Jandrić, Martina Nevistić, Filipa Bavčević, Sintija Kučić, Petra Valentić, Kasija Vrbanac
    savjetnica za glazbu: Davorka Begović
    glazba: J. S. Bach: Umijeće fuge, BWV 1080 / Contrapunctus 14: Canon Per Augmentationem In Contrario Motu - P. Setzer, D. Finckel / Contrapunctus I - Emerson String Quartet, obrada: David Hernandez / Contrapunctus 14 (18): Fuga a 3 Soggetti - Emerson String Quartet / Bojan Gagić: elektronička djela, live procesiranje elektroničkog zvuka
    oblikovatelj zvuka: Bojan Gagić
    oblikovatelji svjetla: Bojan Gagić, Saša Bogojević
    scenografkinja: Zdravka Ivandija Kirigin
    kostimografkinje: Ana Fucijaš, Zdravka Ivandija Kirigin
    fotografkinja: Jelena Janković
    voditelj proba: Ognjen Vučinić
    producentica: Koraljka Begović
    ravnateljica ZPA: Petra Glad
    ko-produkcija: Zagrebačko kazalište mladih
    https://www.youtube.com/watch?v=pXanxLB8ek8

    Mediteranski plesni centar / MDC
    Laura Aris Alvarez: POWER SOURCES - workshop (21-23.7.2017.)

    22.7.

    Trg / Square
    21:30 U NIZU (Hrvatska)
    Akademija dramske umjetnosti
    koreografkinja: Ana Mrak
    izvode studenti 1. godine izvedbenog smjera BA studija suvremenog plesa: Viktoria Bubalo, Ivana Bojanić, Dora Brkarić, Lara Frgačić, Ana Javoran, Tessa Ljubić, Tea Maršanić, Ariana Prpić, Endi Schrötter, Mia Štark

    Kaštel / Castle
    22:00 ADORABILIS (Portugal)
    autor: Jonas&Lander
    izvođači: Jonas Lopes, Lander Patrick, Lewis Seivwright
    kostimograf: Carlota Lagido
    oblikovatelj svjetla: Carlos Ramos
    digitalna animacija: Web4Humans
    oblikovatelj zvuka: Lander Patrick
    produkcija: [PI] Produções Independentes | Tânia M. Guerreiro
    koprodukcija: Teatro Maria Matos, Centro Cultural Vila Flor
    https://vimeo.com/187905766

    Loža / Loggia
    23:00 HORIZONT DOGAĐAJA (Hrvatska)
    autorica koncepta i koreografija: Martina Nevistić
    izvođačice: Petra Chelfi, Ivana Pavlović, Martina Nevistić
    vizualno oblikovanje: Dora Đurkesac, Ivan Lušičić
    snimanje i fotografija: Neven Petrović
    glazba i dizajn zvuka: Višeslav Laboš featuring Jeff Duke
    tehnička podrška: Saša Bogojević
    izrada kostima: Nina Tarnovski/ NTS Sportswear
    dizajn: Saša Bastaić
    https://vimeo.com/130142655

    23.7.

    Trg / Square
    21:30 CUALQUIER MAÑANA (Španjolska)
    izvođači i autori: Álvaro Esteban, Laura Aris Alvarez
    originalna glazba: Roger Marín
    uz pomoć: KHAPA (Hong Kong) i Ultima Vez (Belgija)
    https://vimeo.com/102839848

    Kaštel / Castle
    22:00 BIRDIE (Španjolska)
    izvođači: Vicenç Viaplana, Pau Palacios, David Muñiz
    autori: Àlex Serrano, Pau Palacios, Ferran Dordal
    glas: Simone Milsdochter
    menadžerica projekta: Barbara Bloin
    oblikovatelj svjetla i video programer: Alberto Barberá
    oblikovatelj zvuka i snimke: Roger Costa Vendrell
    video: Vicenç Viaplana
    makete: Saray Ledesma, Nuria Manzano
    kostimi: Nuria Manzano
    pomoćna producentica: Marta Baran
    znastvena savjetnica: Irene Lapuente / La Mandarina de Newton
    savjetnik na projektu: Víctor Molina
    pravna savjetnica: Cristina Soler
    menadžment: Art Republic
    https://vimeo.com/178519937

    http://www.svetvincenatfestival.com

    31. GRAD TEATAR BUDVA 2017 (5.7.-17.8.2017.)
    Moto: Za tri groša, Bertold Breht

    Bazilika ispod Citadele
    Dejan Dukovski: PROMETEJEV PUT
    Dorćol Platz, Beograd
    režija: Milan Nešković
    dramaturg: Nataša Drakulić
    scenograf: Nenad Paranosić
    kostimograf: Ivana Kesić
    muzika: Marija Jocić
    igraju: Slobodan Beštić, Cvijeta Mesić, Tamara Krcunović, Vanja Ejdus, Milan Čučilović, Vladimir Aleksić, Aleksandar Srećković i Vaja Dujović

    http://www.gradteatar.me

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Atrij Kneževa dvora
    ALEKSANDAR MILOŠEV - viola
    LOVRO POGORELIĆ - glasovir
    program: Sonate za violu i klavir Dmitrija Šostakoviča i Césara Francka

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    BitefArtCafe Sumer Stage, Kalemegdan teniski tereni, Beograd
    QZAMA QUARTET
    https://www.facebook.com/events/250208868796929

    https://www.facebook.com/bitef

    Termalni bazen Palić
    15. Summer3p (20-23.7.2017.)

    Satnica muzičkog programa na Moon Stageu:

    20.7.
    22:00 – 23:30 Needle / SDL Recordings
    23:30 – 01:15 HIBRID (Dj set) / Submarine Vibes [BiH]
    01:15 – 03:00 ANDROLOGIC / Andix Records, Capital Heaven, Mistique Music [CRO]
    03:00 – 04:00 Kibz & Dfndr / Speed Progress, Atonal

    21.7.
    22:00 – 23:15 Hansol / Great Stuff Recordings, Simma Black
    23:15 – 00:30 ROBIN FUTAKI / Sing Sing, Carbon Black [HU]
    00:30 – 02:30 ERIC SNEO / Tronic, Cubbo [GER]
    02:30 – 04:00 ILIJA ĐOKOVIĆ / Terminal M

    22.7.
    22:00 – 23:30 Chrono / Great Stuff Records, Go Deeva
    23:30 – 01:00 DANIEL BLADE / Yakuza [M]
    01:00 – 03:00 LOCO & JAM / Tronic, Stereo Productions, Octopus Recordings [IE]
    03:00 – 04:00 Ascaloon b2b Kohajda / Progressive Passion, Profond, Lakeside Finest

    23.7.
    18:00 – 20:30 Andy Dee
    20:30 – 22:00 Poison Charlie

    Ceo program je OVDE

    http://www.summer3p.org

    21/Jul/2017

    Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi

    ČLANOVI ULUPUDS-a i PRIMENJENIH UMETNIKA REGIONA NIŠ - izložba (20.7.-9.8.2017.)

    http://www.gslunis.org

    64. PULA FILM FESTIVAL (15-22.7.2017.)

    Kino Valli
    09:30 AGAPE
    11:30 DNEVNIK MAŠINOVOĐE
    15:00 MEĆAVA
    16:45 KIKLOP
    19:15 GLEMBAJEVI
    21:30 KARNEVAL, ANĐEO I PRAH
    23:45 EGZORCIZAM

    INK
    10:00 CRVENI PAS: POČETAK
    15:00 LAVINA
    16:30 KRATKI IZLET
    19:15 UZVODNO RIJEKOM
    19:15 RIVER UPSTREAM

    Arena
    21:30 AGAPE
    23:00 DNEVNIK MAŠINOVOĐE

    Portarata
    21:30 U DALJINI
    21:30 ZID
    21:30 POVRATNIK
    21:30 SVI VOLE MORSKU OBALU
    21:30 90 STUPNJEVA SJEVERNO
    21:30 OPROŠTAJ
    21:30 EDMOND

    Ambrela
    22:00 BIJELI KRALJ

    http://www.pulafilmfestival.hr

    7. Međunarodni festival animiranog filma SUPERTOON (16-21.7.2017.) Šibenik

    Program je OVDE

    http://www.supertoonfestival.com

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Skender-begova 51, Beograd

    NAUČNO-TEHNIČKA BAŠTINA U ZBIRKAMA UNIVERZITETA U BEOGRADU - izložba (20.7.-20.8.2017.)

    autorka: Zora Atanacković, viša kustoskinja Muzeja

    http://www.muzejnt.rs

    ARLEMM 2017 (16-30.7.2017.) Arilje

    Sala Sokolskog doma
    11:00 Promenadni koncert „violončelista“ polaznika nastave gostujućeg profesora Stefana Popova

    ARLEMM art festival, Ostrvo Uski vir
    20:30 Duvački orkestar i rok bend pod rukovodstvom Aleksandra Sedlara
    solista: Dragan Đorđević - Suzuki

    21:30 Grupa GALIJA

    http://arlemm.rs/festival

    Institut za filozofiju i društvenu teoriju, Kraljice Natalije 45/I, Beograd

    Orasio Ćeruti Guldberg (Horacio Cerutti - Gulberg): MOGUĆNOST TRANSKAPITALISTIČKOG ŽIVOTA - diskusija o knjizi 
    (Nacionalni Autonomni Univerzitet u Meksiku - UNAM)
    diskusanti: Oskar Barbosa Lisano (Univerzitet u Varšavi, Poljska), Miloš Ćipranić (IFDT), Katarzina Dembizc (Univerzitet u Varšavi, Poljska), Bojana Kovačević Petrović (Filozofski fakultet, Univerzitet Novi Sad), Dejan Mihailović (Tehnološki institut Monterej, Meksiko), Djurdja Trajković (IFDT)

    moderatorka: Djurdja Trajković (Institut za filozofiju i društvenu teoriju)

    organizacija: Institut za filozofiju i društvenu teoriju u saradnji sa Društvom hispanista

    http://www.instifdt.bg.ac.rs

    8. SUNCEBEAT (19-25.7.2017.) The Garden Tisno
    Program je OVDE

    http://suncebeat.com

    Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd

    LISTANJE VREMENA - izložba svih izdanja periodike Jevreja u Srbiji

    autorka: Biljana Albahari, bibliografkinja u nacionalnoj biblioteci

    Na izložbi će govoriti: istoričar Dejan Ristić i bibliograf Zdravka Radulović

    https://www.nb.rs

    Tvrđava Kastel, Banja Luka
    10. DEMOFEST (20-22.7.2017.)

    12.30 ŽENE SLIKAJU ŽENE U MUZICI - izložba

    13.00 Vedrana Rudan: MUŠKARAC U GRLU - promocija knjige

    20.00 Basstion bina
    DEGENEZA (Srb)
    FREEMASONS (GBR)
    KY-MANI MARLEY (Jam)

    20.00 Beton bina
    SHANGHAI STREET FIGHT (BiH)
    LAČNI FRANZ (Slo)

    http://demofest.org

    Fort Punta Christo, Štinjan, Pula

    15. SEASPLASH FESTIVAL (20-23.7.2017.)

     

    MainSplash stage

    21:30-22:45 BLACK STAR DUB COLLECTIVE (UK)
    23:30-00:30 BAMWISE (HR)
    00:45-02:15 VIBRONICS MEETS CONSCIOUS SOUNDS (UK)
    02:30-04:00 PAPRIKA KORPS (PL)

     

    DubSplash stage

    Hosted - in SoundClash - by:
    DIGITRON SOUND SYSTEM
    WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
    SEASPLASH SOUND SYSTEM

    21:00-22:30 DUB SETTLERS HI-FI (SK)
    22:30-00:00 ROCKERS DUB MASTER (I)
    00:00-01:30 LION’S DEN (F)
    01:30-03:30 MUNGO’S HI FI – DJ set (UK)
    03:30-06:00 DIGITRON (HR)

     

    ElektroSplash

    Hosted by: SEASPLASH SOUND SYSTEM
    visuals: SYRUP VISUALS

    powered by Bassive & Untied
    22:00-00:00 AUDI0PILLE (A)
    00:00-02:00 207 (HR)
    02:00-04:00 ISONOE  (A)
    04:00-06:00 Proove & Dega (HR)

     

    SoundSplash

    Hosted by: MUNCHIES SOUND SYSTEM

    22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
    00:00-02:00 SANDOKAN HI-FI (DE)
    02:00-04:00 OHOROHO (SLO)
    04:00-06:00 PETER PO$H (HR)

     

    BeachSplash

    Hosted by: BOCA SOUND SYSTEM

    13:00-15:00 MONKEY TRAIN (CH)
    15:00-17:00 SELECTRESS BEATROOT (A)
    17:00-19:00 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Roots Set) (D)
    19:00-21:00 BASS MATTERS (HR)

    http://www.seasplash.net

    Plaža Acapulco, Supetar/Brac

    8. VOI’SA festival (21-23.7.2017.)

     

    21.7.

    16.00/22.00 ANTE DEMOS

    22.30 RØLØ live

    23.30 URBAN & 4 live

    01.30 BOCA SOFISTIFUNK & KID VA feat. ŠKVORC

    03.30 D GREE

     

    22.7.

    15.00 TABU

    17.00 FIDDLY DIGITS

    19.00 VOI’SA SURPRISE

    22.00 UNITESOULID Live act

    23.30 ELEMENTAL live

    01.30 OLI DO BOLLI

    03.30 HRWOE

     

    23.7.

    15.00 Voi’sa beach party

    ANTE JAHIR & IVAN DUDDA

    19.30 KARMACOMA tribute to NINO

    22.00 MJ SUDDANI

    23.30 AM:PM live act

    01.00 EDDY RAMICH

    03.00 LUKA JAKIR

    04.00 FETA

    http://www.voisafestival.com

    24. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (15-21.7.2017.)

    U fokusu: Hrvatska kinematografija

     

    Art bioskop Aleksandar Lifka

    Novi Mađarski film

    16:30 1945 (Mađarska, 2017, 91 min)

    režija: Török Ferenc

    uloge: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel

    scenario: Török Ferenc, Gábor T Szántó

    producent: Iván Angelusz, Péter Reich, Ferenc Török

    fotografija: Elemér Ragályi

    montaža: Béla Barsi

    muzika: Tibor Szemzö

    produkcija: Katapult Film

     

    18:30 Hrvatska u fokusu - kratki

    JEŽEVA KUĆICA (Kanada/Hrvatska, 2016, 10 min)

    režija: Eva Cvijanović

    scenario: Eva Cvijanović (based on a fable by the Yugoslavian author Branko Ćopić)

    producent: Jelena Popović (NFB), Vanja Andrijević (Bonobostudio)

    fotografija: Ivan Slipčević

    montaža: Eva Cvijanović, Iva Kraljević

    muzika: Darko Rundek

    produkcija: National Film Board of Canada, Bonobostudio-Zagreb

     

    PLANEMO (Hrvatska, 2016, 14 min)

    režija, scenario, montaža: Veljko Popović

    producent: Veljko Popović, Milivoj Popović

    muzika: Siniša Jakelić

    produkcija: Krupni kadar

     

    PIKNIK (Hrvatska, 2015, 13 min)

    režija: Jure Pavlović

    uloge: Emir Mušić, Aleksandar Seksan, Senad Alihodžić

    scenario: Džejna Avdić, Jure Pavlović

    producent: Luka Venturin, Jure Pavlović

    fotografija: Almmir Fakić

    montaža: Dragan Von Petrović

    muzika: Vladimir Božić

    produkcija: Sekvenca

     

    KOKOŠKA (Nemačka/Hrvatska, 2014, 15 min)

    režija, scenario: Una Gunjak

    uloge: Iman Alibalić, Mirela Lambić, Esma Alić, Mario Knezović

    producent: Jelena Goldblach

    fotografija: Matthias Pilz

    montaža: Anja Siemens

    muzika: Bernd Schurer

    produkcija: Zak Film Productions (DE)

     

     

    Eurocinema Otvoreni univerzitet

    Omaž programa dobitnicima nagrade Aleksandar Lifka

    17:00 CARRINGTON (SAD, 1995, 121 min)

    režija: Christopher Hampton

    uloge: Emma Thompson, Jonathan Pryce, Steven Waddington

    scenario: Christopher Hampton, Michael Holroyd

    producent: John McGrath, Ronald Shedlo

    fotografija: Denis Lenoir

    montaža: George Akers

    muzika: Michael Nyman

    produkcija: PolyGram Filmed Entertainment, Freeway Films

     

     

    Bioskop Fontana Beograd

    Palić u Beogradu

    17:00 1945 (Mađarska, 2017, 91 min)

    režija: Török Ferenc

    uloge: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel

    scenario: Török Ferenc, Gábor T Szántó

    producent: Iván Angelusz, Péter Reich, Ferenc Török

    fotografija: Elemér Ragályi

    montaža: Béla Barsi

    muzika: Tibor Szemzö

    produkcija: Katapult Film

     

    19:00 PARK (Grčka/Poljska, 2016, 100 min)

    režija: Sofia Exarchou

    uloge: Dimitris Kitsos, Dimitra Vlagopoulou, Thomas Bo Larsen, Yorgos Pandeleakis Enuki,Gvenatadze, Lena Kitsopoulou

    scenario: Sofia Exarchou

    producent: Christos V. Konstantakopoulos, Amanda Livanou

    fotografija: Monika Lenczewska

    montaža: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

    muzika: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

    produkcija: Faliro House Productions, Madants Sp. z o.o., Neda Films

     

     

    Filmski klub Otvorenog univerziteta

    Eco Dox

    18:00 10 MILIJARDI / 10 MILLIARDEN (Nemačka, 2015, 107 min)

    režija: Valentin Thurn

    scenario: Valentin Thurn & Sebastian Stobbe

    producent, fotografija: Tina Leeb & Jürgen Kleinig

    montaža: Henk Drees

    muzika: Dürbeck and Dohmen

    produkcija: Celluloid factory

     

     

    Bioskop Abazija

    Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2015

    19.00 Part 3 (95')

    SVI VOLIMO OBALU / TOUT LE MONDE AIME LE BORD DE LA MER (Španija, 2016, 17 min)

    režija: Keina Espiñeira

    produkcija: Rotterdam Short Film Nominee

     

    ZVEZDA PADALICA / ПАДАЩА ЗВЕЗДА (Bugarska/Italija, 2015, 28 min)

    režija: Lyubo Yonchev

    produkcija: Drama Short Film Nominee

     

    9 DANA - SA MOG PROZORA U ALEPU / 9 DAYS - FROM MY WINDOW IN ALEPPO (Holandija/Sirija, 2015, 13 min)

    režija: Thomas Vroege, Floor van der Meulen & Issa Touma

    produkcija: Bristol Short Film Nominee

     

    LIMBO (Francuska/Grčka, 2016, 30 min)

    režija: Konstantina Kotzamani

    produkcija: Short Film Nominee

     

    U DALJINI / IN THE DISTANCE (Nemačka, 2015, 7 min)

    režija: Florian Grolig

     

     

    Letnja pozornica Palić

    21:00 REKVIJEM ZA GOSPOĐU J (Srbija, 2016,93 min) - van konkurencije/out of competition

    režija: Bojan Vuletic

    uloge: Mirjana Karanović, Srđan - Žika Todorović, Boris Isaković, Jovana Gavrilović

    scenario: Bojan Vuletic

    producent: Nenad Dukić (SEE Film Pro)

    fotografija: Jelena Stanković

    http://www.palicfilmfestival.com

    MLADIFEST 2017 (14-23.7.2017.) Sežana

    Park pri Starem gradu
    17:00 Načrtovalci paka sanj
    Delavnico void Petra Grmek

    Plešivica
    19:00 WKRWGLCA - prvi dan
    KORMORANA (Slo)
    ONCE WAS NEVER (Slo)
    LOW PEAK CHARLIE (Slo)
    STONED JESUS (Ukr)
    NOCTIFERIA (Slo)

    http://mladifest.org

    Zetra, Sarajevo
    6. SARAJEVO BEER FEST (20-22.7.2017.)

    EDO MAJKA (Brčko)
    http://www.edomaajka.com
    ST LOUIS BAND (Beograd)
    MAJKE(Vinkovci)
    PROJEKT RAKIJA (Holandija)
    http://www.projektrakija.com

    http://www.sarajevobeerfestival.com

    Kozovc na Jesenovc, Železniki
    24. KRAWAL FESTIVAL 2017 (21/22.7.2017.)

    21.7.
    KOFFIN CATS (Garden City, Detroit, Michigan) - psychobilly
    https://www.facebook.com/koffinkats
    https://www.koffinkatsrock.com
    HEADUP (Wroclaw, Poland) - groove HC metal
    https://www.youtube.com/watch?v=w9B3NoKsRpw
    SRD (Lj/Ms) - black metal
    https://www.youtube.com/watch?v=hfJaMl7W270
    CYKA BLYAT (Železniki) - crust
    BARUFA (Železniki) - crust
    ZABOJNIK (Postojna) - hardcore
    https://www.youtube.com/watch?v=WCVi0E1tE6A
    ARTICULATION OF ANTIPATHY (Železniki) - death metal

    22.7.
    BLACK REAPER (Nova Gorica) - thrash metal
    https://www.youtube.com/watch?v=h6PtAYH01VQ
    HAKATTAK (Idrija) - punk
    https://www.youtube.com/watch?v=yX3FW7zxuFU
    PIGS PARLAMENT (Goriška Brda) - ska punk HC
    https://www.youtube.com/watch?v=TNne5y0QVM8
    FRŠLUS (Idrija) - punk
    https://www.youtube.com/watch?v=Wyt31LWXJvQ
    ZRADA (Ukrajina)
    https://zrada.bandcamp.com/
    https://www.facebook.com/zradahc/
    10/18 €
    https://www.facebook.com/events/1922651024674953

    http://www.rov-drustvo.si

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 KAPETAN MIKULA MALI (JUG, 1974)
    uloge: Petar Prličko, Tonči Bidan
    režija: Obrad Gluščević

    20.30 TRAMVAJ ZVANI ŽELJA (SAD, 1951)
    A Streetcar Named Desire
    uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Vivijen Li (Vivien Leigh)
    režija: Elia Kazan (Elia Kazan)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34, Beograd

    STIHOM GOVORIM 5+ - predstavljanje pesničkog zbornika

    priredili: Mirsada Bibić Šabotić, Nataša Andrić i Nataša Banković

    http://www.kucadjurejaksica.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    KRALJ PETAR II KARAĐORĐEVIĆ U EMIGRACIJI - tribina
    autor i predavač: msr Ognjen Karanović, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2

    IZ OKVIRJA - razstava fotografov in fotografinj (21.7.-19.8.2017.)

    autor razstave: Klavdio Sluban
    fotografi: VLADO BERNETIČ, STEVAN ČUKALAC, ŽIGA GRIČNIK, VID JAKOB, PETRA KAPŠ, NEŽA KOKOL, TEREZA KOZINC, TOMAŽ LIPICER, MIRO NUNIČ, ANUŠA PETR, ANDREJ POTRČ, SANDRA POŽUN, BRANIMIR RITONJA, NINA SOTELŠEK, JAKA TERŠEK, ANA ZIBELNIK

    kustosinja razstave: Andreja Borin
    postavitev razstave: Andreja Borin v sodelovanju z avtorji

    http://www.ugm.si

    Galerija sodobne umetnosti, Trg celjskih knezov 8, Celje
    VEDNO BOM TU. VEDNO - MEDIJSKE REPREZENTACIJE LIKA, POP IN SODOBNA UMETNOST - skupinska razstava (21.7.-1.10.2017.)

    sodelujejo: VESNA BUKOVEC, JURE CVITAN, TOMAŽ ČRNEJ, GAŠPER KUNŠIČ, TOMAŽ TOMAŽIN, NIKA OBLAK in PRIMOŽ NOVAK, IZA PAVLINA, MARK POŽLEP, ADRIJAN PRAZNIK, ARJAN PREGL, OLIVER PILIĆ, ANDREJ ŠKUFCA, MANJA VADLA, REVIJA MLADINA (naslovnice 2016, 2017)

    http://www.scca-ljubljana.si/news_17_36.htm

    Grad, Beograd

    Filozof Leopoldo Sea (Leopoldo Zea, 1912-2004, Meksiko): OTKRIĆE I IDENTITET LATINSKE AMERIKE - promocija prvog prevoda knjige na srpski jezik

    učesnici: Orasio Čeruti-Guldberg (Meksiko) - filozof, Anđela Gašić (Srbija) - koordinatorka prevodilačkog tima, Jelena Filipović (Srbija) - recenzentkinja knjige

    moderatorka: Jelena Spasojević koordinatorka projekta Letnja škola

    organizacija: Društvo hispanista, u okviru Međunarodne letnje škole latinoameričkih studija, i Institut za evropske studije

    http://www.gradbeograd.eu

    Kulturni centar Zrenjanina

    GUSTAV KLIMT - PRETEČA MODERNE - dokumentarna izložba o životu i delu jednog od najvećih austrijskih slikara (21.7.-3.8.2017.) povodom 155 godina od umetnikovog rođenja (1862-1918)
    organizacija: Austrijski kulturni forum i Kulturni centar Zrenjanina

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Francuski institut u Srbiji, Nikole Pašića 33, Novi Sad

    EMANUEL RUBEN (Francuska) - razgovor

    Akademska knjiga uskoro će objaviti novi roman Emanuela Rubena SNEŽNA LINIJA u prevodu Melite Logo Milutinović

    http://www.akademskaknjiga.com

    Plavo pozorište, Zgrada BIGZ-a, Bulevar Vojvode Mišića 17/VI, Beograd

    SUMNJE I NAPREDAK - demonstracija rada Kamile Klamut i Eve Pašikovske, Teatar Zar/Grotovski institut, Poljska

    http://plavopozoriste.com

    OŠ Jan Kolar, Selenča
    5. SELFEST (20-23.7.2017.)

    RAMMSTURM (Rammstein Tribute Band - Mađarska)
    NEOZBILJNI PESIMISTI
    JORGOVANI
    SCORDISCI
    https://www.facebook.com/mfselfest

    http://www.selfest.org

    6. NEW WAVE HADŽIĆI MUSIC FEST (2.7.-5.8.2017.)

    Caffe Tref Hadžići
    Grupa REGIJA

    http://www.hadzicimusicfest.com

    10. POGO NEVER ENDS FEST (21/22.7.2017.)

     

    21.7.

    ŽULJ (Reka / Hrvaška)
    https://www.facebook.com/žulj-197444563984952
    NO ARMY (Reka / Hrvaška)
    https://www.facebook.com/NoArmyRijeka
    HBWC (Novo Mesto)
    https://www.facebook.com/HBWCband
    CLOCKWORK PSYCHO (Ljubljana)
    https://www.facebook.com/clockworkpsychoband
    GLISTA (Ljubljana)
    https://www.facebook.com/GlistaGrindcore

     

    22.7.

    PUNKREAS (Nikšič)
    https://www.facebook.com/PunkreasNiksic2003
    DEALERS CHOICE (Wien)
    https://www.facebook.com/DealersChoicePunkrock
    ZRADA (Kharkiv, Ukrajina)
    https://www.facebook.com/zradahc
    SPLACHOVACI NOČNIK (Milevsko,Petrovice,Radvánov / Češka)
    https://www.facebook.com/nocnik.milhausen.punk
    HELLCRAWLER (Nova Gorica)
    https://www.facebook.com/hellcrawler

    http://www.klubgromka.org

    Manakova kuća, Gavrila Principa 5, Beograd
    MANAKOVO KULTURNO LETO 2017 (8-29.7.2017.)

    Savamalski koncert
    TRIO ARTIUM: UBRZANjE... OD ROMANTIZMA DO 21.VEKA - koncert klasične muzike

    http://etnografskimuzej.rs/rs/manakova-kuca

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Долни Сарај
    Џез викенд
    ДОМИК Џ. МАРШАЛ БЕНД (Холандија/В.Британија)
    MOMБ Данска (во кој е ПОТФ (со гудачки квартет)

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    Pjaca od zatvora, Kotor

    6. KotorAPSS (15-22.7.2017.)

    Predavanja

    JAMES TAYLOR-FOSTER

    ANASTASIOS TELIOS

    http://kotorapss.me

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
    POLETI V NUK FESTIVAL 2017 (1-22.7.2017.)

    Jazz v Petek: ZLATKO KAUČIČ - bobnar, tolkalist in skladatelj
    https://www.youtube.com/watch?v=okN-oknFyzw
    10 €

    http://www.festival-poletivnuk.si

    15. MOSTAR BLUES & ROCK FESTIVAL (21/22.7.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.mostarblues.com

    Gardoš, Zemun/Beograd
    LETO NA GARDOŠU 2017 (7.7.-3.9.2017.)

    VOLI ME DO KRAJA
    igraju: Ivan Zekić, Mirka Vasiljević, Nemanja Janičić

    http://www.tczemun.rs

    22. BAŠČARŠIJSKE NOĆI (1-29.7.2017.) Sarajevo

    Ljetna pozornica Ilidža
    MEĐUNARODNI FESTIVAL FOLKLORA

    Bosanski kulturni centar
    MARIJA ŠESTIĆ

    http://bascarsijskenoci.bkc.ba

    7. LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD - DORTMUND 2017 (15-22.7.2017.)

     

    Petrovaradinska tvrđava ispred Galerije I.T.D Radošević

    SO WAYS - koncert

    JAM SESSION

    http://www.kcns.org.rs

    Ljetna pozornica Tuškanac, Dubravkin put b.b. Zagreb

    ZAGREB FILM FESTIVAL - IZBOR (17-23.7.2017.)

     

    NAKON LJUBAVI / L’ÉCONOMIE DU COUPLE (Francuska/Belgija, 2016, 98 min)

    redatelj: Joachim Lafosse
    scenarist: Mazarine Pingeot, Fanny Burdino, Joachim Lafosse, Thomas van Zuylen
    producent: Sylvie Pialat, Benoit Quainon, Jacques-Henri, Olivier Bronckart
    produkcijska kuća: Les fims du worso, Versus Production
    direktor fotografije: Jean-François Hensgens
    montaža: Yann Dedet
    glumci: Bérénice Bejo, Cédric Kahn, Jade Soentjens, Margaux Soentjens
    https://www.youtube.com/watch?v=COEhyHcZBzQ

    https://www.facebook.com/ljetnapozornicatuskanac

    RIJEČKE LJETNE NOĆI 2017 (1-21.7.2017.)

    Trg Riječke rezolucije
    SUDAR PERCUSSION: OXYGENE - koncert, multimedijalni spektakl

    http://hnk-zajc.hr

    Art-kino, Krešimirova 2, Rijeka

    64. PULA FILM FESTIVAL 2017 (15-22.7.2017.) - izbor (20-22.7.2017.)

     

    CRNI DIJAMANT / DIAMANT NOIR (Francuska/Belgija/Kanada, 2016., 115 min)

    režija: Arthur Harari

    scenarij: Arthur Harari, Vincent Poymiro, Agnès Feuvre

    uloge: Niels Schneider, August Diehl, Hans-Peter Cloos

    fotografija: Tom Harari

    montaža: Laurent Sénéchal

    glazba: Olivier Marguerit

    produkcija: Les Films Pelléas

    https://www.youtube.com/watch?v=k8u9SlPuqWY

    https://www.art-kino.org

    18. Festival plesa i neverbalnog kazališta SVETVINČENAT (20-23.7.2017.)

    Trg / Square
    21:30 ALIEN EXPRESS (Slovenija)
    autori i izvođači: Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek
    dizajn svjetla, trailer i fotografije: Borut Bučinel
    glazba: Kristijan Krajnčan
    mentor: Kaja Lorenci
    producent: Urška Pleše
    produkcija: Flota, Ljubljana
    koprodukcija: Plesni teater Ljubljana
    https://www.youtube.com/watch?v=bNcLYbrcu90

    Kaštel / Castle
    22:00 THE DEVIL'S GARDEN (Hrvatska)
    Zagrebački plesni ansambl
    autor & koreograf: David Hernandez
    asistent koreografa: Colas Lucot
    plesačice: Petra Chelfi, Andreja Jandrić, Martina Nevistić, Filipa Bavčević, Sintija Kučić, Petra Valentić, Kasija Vrbanac
    savjetnica za glazbu: Davorka Begović
    glazba: J. S. Bach: Umijeće fuge, BWV 1080 / Contrapunctus 14: Canon Per Augmentationem In Contrario Motu - P. Setzer, D. Finckel / Contrapunctus I - Emerson String Quartet, obrada: David Hernandez / Contrapunctus 14 (18): Fuga a 3 Soggetti - Emerson String Quartet / Bojan Gagić: elektronička djela, live procesiranje elektroničkog zvuka
    oblikovatelj zvuka: Bojan Gagić
    oblikovatelji svjetla: Bojan Gagić, Saša Bogojević
    scenografkinja: Zdravka Ivandija Kirigin
    kostimografkinje: Ana Fucijaš, Zdravka Ivandija Kirigin
    fotografkinja: Jelena Janković
    voditelj proba: Ognjen Vučinić
    producentica: Koraljka Begović
    ravnateljica ZPA: Petra Glad
    ko-produkcija: Zagrebačko kazalište mladih
    https://www.youtube.com/watch?v=pXanxLB8ek8

    Mediteranski plesni centar / MDC
    Laura Aris Alvarez: POWER SOURCES - workshop (21-23.7.2017.)

    http://www.svetvincenatfestival.com

    12. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2017 (22.6.-31.8.2017.) Tivat

    Galerija ljetnjikovca Buća
    MARIJA TOŠKOVIĆ - izložba crteža

    http://www.czktivat.me

    31. GRAD TEATAR BUDVA 2017 (5.7.-17.8.2017.)
    Moto: Za tri groša, Bertold Breht

    Santa Marija
    BORIS KRALJEVIĆ i KVARTET - koncert

    http://www.gradteatar.me

    ZADARSKO KAZALIŠNO LJETO (30.6.-3.8.2017.)

    Lapidarij Narodnog muzeja
    Tito Strozzi: IGRA U DVOJE
    Glumačka družina Histrion
    režija: Saša Broz

    http://www.hnk-zadar.hr

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Atrij Kneževa dvora
    Pjesnici na Igrama
    autorica projekta: Mani Gotovac
    STARE LJUBAVI - HRVATSKI PJESNICI U INTERPRETACIJI TEREZE KESOVIJE
    Arsen Dedić
    Jakša Fiamengo
    Luko Paljetak
    Ivica Prtenjača
    Željko Sabol
    Ivo Vojnović

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    15. LABIN ART REPUBLIKA (LAR) (1.7.-31.8.2017.) Labin

    Špina / Labin old town
    SHPEENA DOX - festival dokumentarnog filma / documentary film festival

    http://www.labin-art-republika.com

    BitefArtCafe Sumer Stage, Kalemegdan teniski tereni, Beograd
    GIRLS, BOYS AND TOYS
    https://www.youtube.com/watch?v=tUUnKadY4_0

    https://www.facebook.com/bitef

    Grad, Beograd

    musicman: SKOČA
    besplatno

    http://www.gradbeograd.eu

    Termalni bazen Palić
    15. Summer3p (20-23.7.2017.)

    Moon Stage
    22:00 – 23:15 Hansol / Great Stuff Recordings, Simma Black
    23:15 – 00:30 ROBIN FUTAKI / Sing Sing, Carbon Black [HU]
    00:30 – 02:30 ERIC SNEO / Tronic, Cubbo [GER]
    02:30 – 04:00 ILIJA ĐOKOVIĆ / Terminal M

    Ceo program je OVDE

    http://www.summer3p.org

    22/Jul/2017

    64. PULA FILM FESTIVAL (15-22.7.2017.)

    INK
    11:00 FILMOVI PROIZVEDENI NA RADIONICAMA BALTAZAR I RED
    15:00 JEDNO UBOJSTVO ZA VAN
    16:20 TRANSMANIA

    Kino Valli
    14:00 ZG80
    17:15 GORAN
    19:00 PRINCEZA KORALJA
    20:20 PJESMA JADRANA
    21:00 FUCK OFF I LOVE YOU
    23:00 ZBOG TEBE

    Arena
    21:30 KAKO JE GRU POSTAO DOBAR
    23:55 VALERIAN I GRAD TISUĆU PLANETA

    Portarata
    21:30 ČAVRLJANJA
    21:30 AMALIMBO
    21:30 LIMB
    21:30 BESKRAJNI POVRATAK
    21:30 ZVIJEZDA PADALICA
    21:30 DEVET DANA S MOGA PROZORA U ALEPU
    21:30 JA NISAM ODAVDE

    http://www.pulafilmfestival.hr

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2

    IZ OKVIRJA - razstava fotografov in fotografinj (21.7.-19.8.2017.)

    autor razstave: Klavdio Sluban
    fotografi: VLADO BERNETIČ, STEVAN ČUKALAC, ŽIGA GRIČNIK, VID JAKOB, PETRA KAPŠ, NEŽA KOKOL, TEREZA KOZINC, TOMAŽ LIPICER, MIRO NUNIČ, ANUŠA PETR, ANDREJ POTRČ, SANDRA POŽUN, BRANIMIR RITONJA, NINA SOTELŠEK, JAKA TERŠEK, ANA ZIBELNIK

    kustosinja razstave: Andreja Borin
    postavitev razstave: Andreja Borin v sodelovanju z avtorji

    http://www.ugm.si

    Galerija sodobne umetnosti, Trg celjskih knezov 8, Celje
    VEDNO BOM TU. VEDNO - MEDIJSKE REPREZENTACIJE LIKA, POP IN SODOBNA UMETNOST - skupinska razstava (21.7.-1.10.2017.)

    sodelujejo: VESNA BUKOVEC, JURE CVITAN, TOMAŽ ČRNEJ, GAŠPER KUNŠIČ, TOMAŽ TOMAŽIN, NIKA OBLAK in PRIMOŽ NOVAK, IZA PAVLINA, MARK POŽLEP, ADRIJAN PRAZNIK, ARJAN PREGL, OLIVER PILIĆ, ANDREJ ŠKUFCA, MANJA VADLA, REVIJA MLADINA (naslovnice 2016, 2017)

    http://www.scca-ljubljana.si/news_17_36.htm

    8. SUNCEBEAT (19-25.7.2017.) The Garden Tisno
    Program je OVDE

    http://suncebeat.com

    Tvrđava Kastel, Banja Luka
    10. DEMOFEST (20-22.7.2017.)

    12.30 Promocija albuma grupe SEINE, pobjednika Demofesta 09

    20.00 Basstion bina
    SEINE (Cro)
    RUDIMENTAL DJ SET (GBR)
    DUBIOZA KOLEKTIV (BiH)
    specijalni gosti: ZAA (Srb) i M.O.R.T. (Cro)

    20.00 Beton bina
    SOPOT (BiH)
    BAD COPY (Srb)
    PROJEKT RAKIJA (BiH/Ned)

    http://demofest.org

    Fort Punta Christo, Štinjan, Pula

    15. SEASPLASH FESTIVAL (20-23.7.2017.)

     

    MainSplash stage

    21:30-23:00 BRAIN HOLIDAYS (HR)
    23:15-00:45 VIN GORDON & THE REAL ROCK BAND (JAM/UK)
    00:01-02:30 CULTURE SHOCK (UK)
    02:45-04:15 KILLO KILLO BANDA (SRB)

     

    DubSplash stage

    Hosted - in SoundClash - by:
    DIGITRON SOUND SYSTEM
    WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
    SEASPLASH SOUND SYSTEM

    21:00-22:30 CONSCIOUS YOUTH (UK)
    22:30-00:00 KINETICAL MC X DJ DIAZ (A)
    00:00-01:30 DUBBLE – live (HR)
    01:30-03:30 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Future Dub Set) (D)
    03:30-06:00 WARRIOR CHARGE (I)

     

    ElektroSplash

    Hosted by: SEASPLASH SOUND SYSTEM
    visuals: SYRUP VISUALS

    ElektroSplash pres. Noah’s Ballroom
    22:00-00:00 TRICKY D - Heavy & Rare Funk Set (HR)
    00:00-02:00 NOAH BALL (UK)
    02:00-04:00 NOBODY b2b DAMASK (A)
    04:00-06:00 BEBETTO (HR)

     

    SoundSplash

    Hosted by: MUNCHIES SOUND SYSTEM

    22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
    00:00-02:00 VIBRATIONS ADDICT (HR)
    02:00-04:00 PULAP REGGAE STATION (HR)
    04:00-06:00 BRADA SELECTA (HR)

     

    BeachSplash

    Hosted by: BOCA SOUND SYSTEM

    13:00-15:00 LITTLE ŠUJA
    15:00-17:00 COSMIC D (UK)
    17:00-19:00 DCONE (A)
    19:00-21:00 THIZZLA (A)

    http://www.seasplash.net

    Plaža Acapulco, Supetar/Brac

    8. VOI’SA festival (21-23.7.2017.)

     

    15.00 TABU

    17.00 FIDDLY DIGITS

    19.00 VOI’SA SURPRISE

    22.00 UNITESOULID Live act

    23.30 ELEMENTAL live

    01.30 OLI DO BOLLI

    03.30 HRWOE

    http://www.voisafestival.com

    Kulturni centar Novog Sada

    KUD ZLATNA KAPIJA (Moskva) - dečiji i omladinski kulturno-umetnički sastav

    http://www.kcns.org.rs

    Kozovc na Jesenovc, Železniki
    24. KRAWAL FESTIVAL 2017 (21/22.7.2017.)

    BLACK REAPER (Nova Gorica) - thrash metal
    https://www.youtube.com/watch?v=h6PtAYH01VQ
    HAKATTAK (Idrija) - punk
    https://www.youtube.com/watch?v=yX3FW7zxuFU
    PIGS PARLAMENT (Goriška Brda) - ska punk HC
    https://www.youtube.com/watch?v=TNne5y0QVM8
    FRŠLUS (Idrija) - punk
    https://www.youtube.com/watch?v=Wyt31LWXJvQ
    ZRADA (Ukrajina)
    https://zrada.bandcamp.com/
    https://www.facebook.com/zradahc/
    10/18 €
    https://www.facebook.com/events/1922651024674953

    http://www.rov-drustvo.si

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 DOBAR DAN TUGO (SAD/VB, 1958)
    Bonjour tristesse
    uloge: Debora Kar (Deborah Kerr), Džin Siberg (Jean Seberg)
    režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

    20.30 TAČKA PREKIDA (JAP/SAD, 1991)
    Point Break
    uloge: Kianu Rivs (Keanu Reeves), Patrik Svejzi (Patrick Swayze)
    režija: Ketrin Bigelou (Kathryn Bigelow)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Zetra, Sarajevo
    6. SARAJEVO BEER FEST (20-22.7.2017.)

    HELEM NEJSE
    WHO SEE (Boka Kotorska)
    PERPETUUM MOBILE (Subotica)
    http://www.perpetuummobileband.com
    KIRIL DŽAJKOVSKI (Skoplje)
    http://www.djaikovski.com

    http://www.sarajevobeerfestival.com

    Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34, Beograd

    Gorica Stanković: KAMEN - predstavljanje pesničke knjige

    http://www.kucadjurejaksica.rs

    16. Međunarodni festival KOTOR ART 2017 (30.6.-13.8.2017.) Kotor

    Program je OVDE

    http://www.kotorart.me

    MLADIFEST 2017 (14-23.7.2017.) Sežana

    Plešivica
    WKRWGLCA - drugi dan
    NESESARI KAKALULU (Slo)
    ANA PUPEDAN (Slo)
    HAPPY OL’MCWEASEL (Slo)
    THE UFOSLAVIANS (Slo)

    http://mladifest.org

    Grad, Beograd

    Grad u hladu:

    DAMJAN & DJU DJU

    SUMATRAN

    MEMET

    besplatno

    http://www.gradbeograd.eu

    METALDAYS FESTIVAL (22-28.7.2017.) @ Tolmin

     

    22.7.

     

    Newforces stage

    19:15-19:45 TYTUS

    20:00-20:30 STORTREGN

    20:45-21:15 TURBOWARRIOR OF STEEL

    21:30-22:00 MOROS

     

     

    23.7.

     

    Newforces stage

    19:15-19:45 WHORION

    20:00-20:30 MYRIAD LIGHTS

    20:45-21:15 FRACTAL UNIVERSE

    21:30-22:00 SOBER ASSAULT

     

     

    24.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 NA CRUITHNE

    17:05-17:45 XANDRIA

    18:05-18:55 LOST SOCIETY

    19:15-20:15 LOUDNESS

    20:45-22:00 ICED EARTH

    22:30-00:00 MARILYN MANSON

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 REVEREND HOUND

    14:45-15:15 HELLCRAWLER

    15:30-16:00 RAPID FORCE

    16:15-16:45 THE CRAWLING

    17:05-17:45 DOOL

    18:05-18:45 BEHEADED

    19:05-19:50 SUICIDAL ANGELS

    20:15-21:05 ABSU

    21:30-22:30 BATUSHKA

    00:10-01:20 VENOM inc.

     

    Newforces stage

    14:30-15:00 IN THE CROSSFIRE

    15:15-15:45 FALLEN TYRANT

    16:00-16:30 INFECTED CHAOS

    16:45-17:15 SASQUATCH

    17:30-18:00 OMOPHAGIA

    18:15-19:00 NORD

     

     

    25.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 DEAD END

    17:05-17:45 VISIONS OF ATLANTIS

    18:05-18:55 KRISIUN

    19:15-20:15 SANCTUARY

    20:45-22:00 KATATONIA

    22:30-00:00 AMON AMARTH

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 THE BLACK COURT

    14:45-15:15 TRANSCEATLA

    15:30-16:00 FOR I AM KING

    16:15-16:45 AVVEN

    17:05-17:45 EVIL INVADERS

    18:05-18:45 THE GREAT DISCORD

    19:05-19:50 MACABRE

    20:15-21:05 FIRESPAWN

    21:30-22:30 MGLA

    00:10-01:20 KADAVAR

     

    Newforces stage

    14:35-15:05 OVERTURES

    15:30-16:00 NOVACROW

    16:25-16:55 VASECTOMY

    17:20-17:50 FIRTAN

    18:15-19:00 SEVEN SPIRES

     

     

    26.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 MORYWA

    17:05-17:45 TRIOSPHERE

    18:05-18:55 GUTALAX

    19:15-20:15 ABBATH

    20:45-22:00 BLOODBATH

    22:30-00:00 DORO

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 GRIME

    14:45-15:15 SRD

    15:30-16:00 SHOTDOWN

    16:15-16:45 CRISIX

    17:05-17:45 DORDEDUH

    18:05-18:45 THE FORESHADOWING

    19:05-19:50 WARBRINGER

    20:15-21:05 CANCER

    21:30-22:30 GRAVE DIGGER

    00:10-01:20 SHINING

     

    Newforces stage

    14:35-15:05 BURN FUSE

    15:30-16:00 VEXEVOID

    16:25-16:55 CARNAGE CALLIGRAPHY

    17:20-17:50 SLEEPERS' GUILT

    18:15-19:00 GREYBEARDS

     

     

    27.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 NEMOST

    17:05-17:45 KOBRA AND THE LOTUS

    18:05-18:55 PERSEFONE

    19:15-20:15 ARCHITECTS

    20:45-22:00 BLUES PILLS

    22:30-00:00 OPETH

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 GUST

    14:45-15:15 CHONTARAZ

    15:30-16:00 PIJN

    16:15-16:50 ANGELUS APATRIDA

    17:10-17:45 RECTAL SMEGMA

    18:05-18:45 AVERSIONS CROWN

    19:05-19:50 LIK

    20:15-21:05 RAVEN

    21:30-22:30 BÖMBERS

    00:10-01:20 SÓLSTAFIR

     

    Newforces stage

    14:30-15:00 BATTLESWORD

    14:30-15:00 ZAYN

    15:15-15:45 FIR BOLG

    16:00-16:30 IMMORGON

    17:30-18:00 CARRION

    18:15-19:00 PIKES EDGE

     

     

    28.7.

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 MYNDED

    17:05-17:55 HELL

    18:15-19:15 GRAND MAGUS

    19:35-20:35 EQUILIBRIUM

    20:45-22:00 PAIN

    22:50-00:20 HEAVEN SHALL BURN

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 TEARS OF MARTYR

    14:45-15:15 IMPLORE

    15:30-16:00 LOATHE

    16:15-16:45 ORTEGA

    17:05-17:45 FIT FOR AN AUTOPSY

    18:05-18:50 SPASM

    19:10-19:50 KATANA

    20:15-21:05 WITCHFYNDE

    21:30-22:30 SINISTER

    00:10-01:20 DEATH ANGEL

     

    Newforces stage

    14:30-15:00 SNAKE EATER

    15:15-15:45 TYRMFAR

    16:00-16:30 PAIN IS

    16:45-17:15 EBONY ARCHWAYS

    17:30-18:00 SELFMACHINE

    18:15-19:00 PANTALEON

    http://metaldays.net

    Kulturni centar Novog Sada

    7. LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD - DORTMUND 2017 (15-22.7.2017.)

     

    ZAVRŠNI KONCERT SVIH MUZIČARA, UČESNIKA LETNJE DŽEZ AKADEMIJE I PROFESORA

    http://www.kcns.org.rs

    10. POGO NEVER ENDS FEST (21/22.7.2017.)

     

    PUNKREAS (Nikšič)

    https://www.facebook.com/PunkreasNiksic2003
    DEALERS CHOICE (Wien)
    https://www.facebook.com/DealersChoicePunkrock
    ZRADA (Kharkiv, Ukrajina)
    https://www.facebook.com/zradahc
    SPLACHOVACI NOČNIK (Milevsko,Petrovice,Radvánov / Češka)
    https://www.facebook.com/nocnik.milhausen.punk
    HELLCRAWLER (Nova Gorica)
    https://www.facebook.com/hellcrawler

     

    http://www.klubgromka.org

    Lauba, Baruna Filipovića 23a, Zagreb

    STANKO ABADŽIĆ: AKTOVI (HRVATSKA UMJETNOST DANAS) - izložba (22-29.7.2017.)

    http://www.lauba.hr

    Prison square, Kotor

    6. KotorAPSS (15-22.7.2017.)

     

    OTVARANJE INSTALACIJA

    Intro - Dijana Vučinić, KotorAPSS

    Final work presentations by workshop participants and NUMEN / FOR USE

    http://kotorapss.me

    Narodno pozorište Mostar, Brkića 2, Mostar

    Josip Pejaković: BH STEND-DRP TRAGEDY - monodrama

    http://www.npm.ba

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
    POLETI V NUK FESTIVAL 2017 (1-22.7.2017.)

    Zaključek Festivala POLETI v NUK 2017
    LOS VENTILOS: Urban Sever - vokal, Boštjan Gradišek - kitara, Martin Lunder - kitara, Nace Jordan - bas kitara, Gašper Gradišek - bobni
    http://losventilos.com
    https://www.facebook.com/Los-Ventilos-1567212453546444
    https://www.youtube.com/watch?v=ZtzymK_ACJY
    10 €

    http://www.festival-poletivnuk.si

    OŠ Jan Kolar, Selenča
    5. SELFEST (20-23.7.2017.)

    VLADIMIR AĆIĆ
    AS FM PARTY: DJ MORNING INDIAN, DJ GROOVER

    http://www.selfest.org

    Manakova kuća, Gavrila Principa 5, Beograd
    MANAKOVO KULTURNO LETO 2017 (8-29.7.2017.)

    Savamalski koncert
    SEVDAH URBAN - koncert moderne obrađene etno i sevdah muzike
    solista: Nemanja Guzijan

    http://etnografskimuzej.rs/rs/manakova-kuca

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Црква Св.Софија
    Џез викенд
    ХЕЛИ СИЕКИНЕН (Финска) со камерен оркестар или квартет T.A.O бенд (Данска ) со гудачки квартет

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    ARLEMM 2017 (16-30.7.2017.) Arilje

    ARLEMM art festival, Ostrvo Uski vir
    20:30 KRALJ ČAČKA
    21:30 AMIRA MEDUNJANIN
    23:30 FREEDOM - DŽIMI HENDRIKS TRIBJUT BEND

    http://arlemm.rs/festival

    Gala hala - AKC Metelkova, Ljubljana

    PITCH BLACK (Nova Zelandija)
    https://www.facebook.com/pitchblacknz/?fref=pb&hc_location=profile_browser
    https://www.youtube.com/watch?v=_XGGq6T9nAA
    TRISTIANA (Sektor Selektor)
    TIANN (Forestedlic records)
    5/3 €

    http://www.galahala.com

    15. MOSTAR BLUES & ROCK FESTIVAL (21/22.7.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.mostarblues.com

    22. BAŠČARŠIJSKE NOĆI (1-29.7.2017.) Sarajevo

    Bosanski kulturni centar
    DAMIR IMAMOVIĆ

    Art kuća sevdaha
    DŽENAN JUSUFOVIĆ - 1001 SEVDALINKA

    http://bascarsijskenoci.bkc.ba

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    CK13, Novi Sad

    PLESNJAK - igranka na otvorenom

    muziku bira: DJica Maša Cvijanović

    http://ck13.org

    Gardoš, Zemun/Beograd
    LETO NA GARDOŠU 2017 (7.7.-3.9.2017.)

    AMATERI
    igraju: Miloš Vlalukin, Milena Predić, Marko Janjić, Srđa Bjelogrlić

    http://www.tczemun.rs

    26. KASTAFSKO KULTURNO LETO (30.6.-25.8.2017.) Kastav

    Crekvina
    RUSS SPIEGEL (New York) / ZORAN MAJSTOROVIĆ

    http://www.kkl.hr

    Art-kino, Krešimirova 2, Rijeka

    64. PULA FILM FESTIVAL 2017 (15-22.7.2017.) - izbor (20-22.7.2017.)

     

    PSI LJUBAVI / HOUNDS OF LOVE (Australija, 2016., 107 min)

    režija: Ben Young

    scenarij: Ben Young

    uloge: Emma Booth, Ashleigh Cummings, Stephen Curry

    fotografija: Michael Mcdermott

    montaža: Merlin Eden

    glazba: Dan Luscombe

    produkcija: Factor 30 Films

    https://www.youtube.com/watch?v=tddlYXhgFoo

    https://www.art-kino.org

    OLIPSKI LJETNI FESTIVAL 2017 (8.7.-12.8.2017.) Otok Olib

    ZABORAVI HOLLYWOOD - predstava
    Teatar Gavran
    režija: Miroslav Međimorec
    uloge: Željko Königsknecht i Jakov Gavran

    https://www.facebook.com/Olipski.Ljetni.Festival

    15. LABIN ART REPUBLIKA (LAR) (1.7.-31.8.2017.) Labin

    Špina / Labin old town
    SHPEENA DOX - festival dokumentarnog filma / documentary film festival

    http://www.labin-art-republika.com

    31. GRAD TEATAR BUDVA 2017 (5.7.-17.8.2017.)
    Moto: Za tri groša, Bertold Breht

    Između crkava
    SIMFONIJSKI ORKESTAR MUZIČKE AKADEMIJE CETINJE: VEČE MOCARTA - koncert (saradnja sa Muzičkom akademijom Cetinje)

    http://www.gradteatar.me

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Park Gradac
    Tena Štivičić: TRI ZIME
    Drama HNK u Zagrebu
    redatelj: Ivica Buljan
    scenograf: Aleksandar Denić
    kostimografkinja: Ana Savić Gecan
    skladatelj: Mitja Vrhovnik Smrekar
    dizajn svjetla: Sonda4
    video: Toni Soprano
    dramaturginja: Mirna Rustemović
    asistent redatelja: Paolo Tišljarić
    asistent scenografa: Vanja Magić
    asistentica kostimografkinje: Tea Bašić

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    12. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2017 (22.6.-31.8.2017.) Tivat

    Scena Atrijum Buća
    MAGBET - premijera plesne predstave
    Centar za kulturu Tivat i Bitef dance company Beograd
    koreografija i režija: Miloš Isailović
    igraju: Miloš Isailović, Ana Ignjatović Zagorac, Dejan Kolarov, Nataša Gvozdenović, Vladimir Čubrilo, Ivana Savić Jacić, Tamara Pjevac, Branko Mitrović

    http://www.czktivat.me

    Ljetna pozornica Tuškanac, Dubravkin put b.b. Zagreb

    ZAGREB FILM FESTIVAL - IZBOR (17-23.7.2017.)

     

    NAJSRETNIJI DAN U ŽIVOTU OLLIJA MÄKIJA / HYMYILEVÄ MIES (Finska/Njemačka/Švedska, 2016, 92 min)

    redatelj: Juho Kuosmanen
    scenarist: Mikko Myllylahti, Juho Kuosmanen
    produkcijska kuća: Aamu Film Company, One Two Films, Film Väst, Tre Vänner Produktioner
    direktor fotografije: J-P Passi
    montaža: Jussi Rautaniemi
    glazba: Jussi Rantamäki, Jamila Wenske, Sol Bondy, Nicklas Wikström Nicastro, Simon Perry, Katarina Krave
    glumci: Jarkko Lahti, Oona Airola, Eero Milonoff
    https://www.youtube.com/watch?v=xoH_PbVNs4g

    https://www.facebook.com/ljetnapozornicatuskanac

    18. Festival plesa i neverbalnog kazališta SVETVINČENAT (20-23.7.2017.)

    Trg / Square
    21:30 U NIZU (Hrvatska)
    Akademija dramske umjetnosti
    koreografkinja: Ana Mrak
    izvode studenti 1. godine izvedbenog smjera BA studija suvremenog plesa: Viktoria Bubalo, Ivana Bojanić, Dora Brkarić, Lara Frgačić, Ana Javoran, Tessa Ljubić, Tea Maršanić, Ariana Prpić, Endi Schrötter, Mia Štark

    Kaštel / Castle
    22:00 ADORABILIS (Portugal)
    autor: Jonas&Lander
    izvođači: Jonas Lopes, Lander Patrick, Lewis Seivwright
    kostimograf: Carlota Lagido
    oblikovatelj svjetla: Carlos Ramos
    digitalna animacija: Web4Humans
    oblikovatelj zvuka: Lander Patrick
    produkcija: [PI] Produções Independentes | Tânia M. Guerreiro
    koprodukcija: Teatro Maria Matos, Centro Cultural Vila Flor
    https://vimeo.com/187905766

    Loža / Loggia
    23:00 HORIZONT DOGAĐAJA (Hrvatska)
    autorica koncepta i koreografija: Martina Nevistić
    izvođačice: Petra Chelfi, Ivana Pavlović, Martina Nevistić
    vizualno oblikovanje: Dora Đurkesac, Ivan Lušičić
    snimanje i fotografija: Neven Petrović
    glazba i dizajn zvuka: Višeslav Laboš featuring Jeff Duke
    tehnička podrška: Saša Bogojević
    izrada kostima: Nina Tarnovski/ NTS Sportswear
    dizajn: Saša Bastaić
    https://vimeo.com/130142655

    http://www.svetvincenatfestival.com

    BitefArtCafe Sumer Stage, Kalemegdan teniski tereni, Beograd
    LEZZ GO
    https://www.youtube.com/watch?v=7IJFln1zrNU

    https://www.facebook.com/bitef

    Public Room, 50 Divizija 22, Skopje

    GORDAN SPASOVSKI TRIO: Gordan Spasovski, Kiril Tufekčievski, Viktor Filipovski

    http://www.publicroom.org

    Termalni bazen Palić
    15. Summer3p (20-23.7.2017.)

    Moon Stage

    22:00 – 23:30 Chrono / Great Stuff Records, Go Deeva
    23:30 – 01:00 DANIEL BLADE / Yakuza [M]
    01:00 – 03:00 LOCO & JAM / Tronic, Stereo Productions, Octopus Recordings [IE]
    03:00 – 04:00 Ascaloon b2b Kohajda / Progressive Passion, Profond, Lakeside Finest

    Ceo program je OVDE

     

    http://www.summer3p.org

Video
Vođenje kroz izložbu “Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim” u KCB-u
08.07.2017 | 23:42

VOĐENJE: Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim

Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim / When The Other Meets The Other Other, Kulturni centar Beograda, 6.6 - 1. 7. 2017.