S punim pravom
Plakati i infografi grupe autora, koji se bave osvajanjem slobode i jednakih prava mladih, manjinskih grupa i marginalizovanih osoba, a inspirisani su dugogodišnjim radom građanskih organizacija u domenu ljudskih prava, čine izložbu “S punim pravom” u Uličnoj galeriji, koja će biti otvorena 12. septembra u okviru drugog festivala uličnog aktivizma Vreva.
Izložbu čine radovi autora iz Srbije i regiona koji su se odazvali na poziv magazina Liceulice, a među njima su: Sanja Drakulić, Marina Milanović, Bojana Petković, Stefan Starčević, Goran Božić, Damir Bralić, Aleksandar Kovač, Željko Lončar, Ivana Radić, Mina Piščević, Miloš Stanković, Branko Tešević i Nenad Kostić.
Na otvaranju izložbe nastupiće hor 65+.
Izložba je deo programa festivala Vreva, koji je pokrenula platforma Liceulice kao prvi festival u Beogradu koji integriše različite forme delovanja, izražavanja i angažmana povezane sa javnim prostorom i aktivizmom.
Vreva nudi izložbe na otvorenom, javne prezentacije, ulične koncerte i književne susrete, radionice, filmske projekcije, tribine, razgovore u parku ili dvorištima i susrete s kreativnošću na neočekivanim mestima.
Između ostalog, Poezin i Utloss organizuju 12. septembra na platou ispred KCB-a poetski nastup gluvih/nagluvih, udruženih sa slem pesnicima, nazvan “Ruka i glas”.
U Pop-up prostoru KCB-a biće održana i radionica “Čitam-čitaš”, a poslednjeg dana Vreve i Dečje pesničenje.
Ministarstvo prostora organizuje 12. septembra u dvorištu magazina Liceulice tribinu za mlade, a Udruženje Krokodil predstaviće 13. septembra u Kulturnom centru Grad književni program “Na margini” u kojem su najavljeni Marko Tomaš, Dragana Mladenović, Ivan Čolović, Ljubomir Živkov, Zoran Kesić…
Osnovna ideja festivala Vreva je afirmacija vrednosti poput multikulturalizma, tolerancije, demarginalizacije, antidiskriminacije, inkluzije, očuvanja životne sredine, a sve to kroz raznovrstan i konceptualno objedinjen program.
Fb strana Vreve je www.facebook.com/Festival.Vreva, a program se nalazi i u Kalendaru Portala za kulturu jugoistočne Evrope SEEcult.org, odnosno OVDE
(SEEcult.org)