Nominacija za KC Grad u SAD
Kulturni front, beogradska organizacija koja vodi Kulturni centar Grad, nominovan je za nagradu Fetzer instituta u SAD za najvoljeniji projekat, čiji će dobitnik biti proglašen na osnovu javnog glasanja na internetu do kraja februara.
Fetzer institut u Mičigenu već decenijama dodeljuje dve nagrade za promociju ljubavi i opraštanja u današnjem svetu. Jedna nagrada od 25.000 dolara namenjena je organizaciji iz SAD, a druga organizaciji van SAD, u skladu sa rečima osnivača tog instituta Džona E. Fetzera: “Ljubav je osnovna energija koja pokreće sve oko nas... ljubav je sastojak koji nas drži sve zajedno na okupu”.
Javno glasanje za najvoljeniji projekat traje od 14. do 28. februara, a za Kulturni front - KC Grad moguće je glasati klikom na link http://tellusworld.org/entry/cultural-front
Bašta KC Grada
Kulturni front, kao nominovana organizacija, uspeo je u 13-godišnjem delovanju da, između ostalog, pokrene razvoj celog jednog dela Beograda (Savamale), uspešno predstavlja Srbiju u Evropi i na neki način otvori mnoga vrata za napredak i promociju svežih ideja i ljudi. U borbi protiv letargičnosti i pasivnosti, kako je istaknuto, Kulturni front je 2009. godine, po otvaranju KC Grad, postao poznat kao neka vrsta sigurne kuće za sve one, najmlađe, mlade i stare, koji odbijaju da budu žrtva nazadnog mentaliteta i koriste svaku priliku da se bave onim što vole, najbolje što mogu.
Moda za kuću u KC Gradu
Akcije Kulturnog fronta do sada su okupile veliki broj ljudi iz Srbije i celog sveta i time stvorile interkulturalnu atmosferu koja je postala zaštitni znak magacina iz XIX veka na obali Save, uvek stavljajući u prvi plan ljubav, toleranciju, dijalog, podšku dobrim idejama i razmenu znanja.
Promocija MANEK-a, magazina Asocijacije NKSS, ciji je KC Grad jedan od osnivača
Evropski centar za kulturu i debatu Grad otvoren je 2009. godine na inicijativu Kulturnog fronta i Felix Meritis fondacije iz Amsterdama, a zahvaljujući podršci Ministarstva inostranih poslova Holandije kroz program MATRA, kao i beogradske opštine Savski Venac, stari magacin sa kraja 19. veka - objekat industrijskog nasleđa, postao je mesto kulturnih dešavanja.
Magacin u Ulici braće Krsmanović, u delu Savskog amfiteatra, sagrađen je još 1884. godine. Menjajući vremenom namenu - od predratnog stovarišta parketa Josipa Rendelija iz Karlovca, pa do prolaznog magacina kompanije Centrotextil, preuređen je u multifunkcionalni prostor za različite programe, kao što su izložbe, koncerti, debate, predstave, konferencije i radionice.
Ostale prijave i nominovane za nagradu Fletzer instituta moguće je videti u Globalnoj galeriji ljubavi i praštanja.
(SEEcult.org)