• Search form

06.03.2018 | 14:25

Novi mentorski parovi Kreativnog mentorstva

Novi mentorski parovi Kreativnog mentorstva

Edukativni program Kreativno mentorstvo, nakon selekcije četvrte generacije učesnika, odabrao je i tim mentora koji su i ovoga puta različitih generacija i zanimanja, sa iskustvom iz različitih sektora, a to je i jedna od prednosti i posebnih odlika tog programa koji teži izgradnji mostova, veza i dijaloga među generacijama, sektorima i kulturama.

Učesnici i mentori će kroz programe, treninge i radionice, a pre svega u međusobnom kontaktu, raditi na ličnom i profesionalnom razvoju.

Medju mentorskim parovima četvrte generacije programa Kreativno mentorstvo su: izvršna direktorka Festivala uličnih svirača iz Novog Sada Natali Beljanski Popović, koja će biti mentorka direktorki Reflektor teatra Aneti Goranović, zatim izvršna direktorka inicijative “Digitalna Srbija” Veronika Tasić Vušurović (arhitekta Biljana Branković, arhitekti i osnivačica brenda ArchiPLAY), osnivač SHARE Fondacije, predavač na Fakultetu organizacionih nauka i alumnista Kreativnog mentorstva dr Đorđe Krivokapić (novinarka Danasa Bojana Bačić), pedagog Maja Enis, vlasnica i direktorka izdavačke kuće Enco Book (slikarka i autorka dečjih radionica u oblasti vizuelne kulture Bojana Lukić), stručnjak za preduzetništvo i digitalnu fabrikaciju Borko Jovanović, osnivač Polyhedra -FabLab (osnivač FilterApp startapa Danilo Grbović), zamenik šefa misije ambasade Švedske u Beogradu Joachim Waern (programska analitičarka TV Prva Dragana Aleksić), prevodilac i menadžerka projekata udruženja “Krokodil” Ana Pejović (profesorka srpskog jezika i književnosti u Bačkoj Topoli Dunja Pešut), pozorišni reditelj i dizajner svetla Nikola Zavišić (dramski pedagog u CEKOM-u u Zrenjaninu Dušan Kalejski), stručnjakinja za razvoj ljudskih resursa Biljana Rakić iz Novog Sada (novinarka i PR u kulturi Irina Dukić Stojanović), pozorišni reditelj, aktivista za ljudska prava i direktor Heartefakt fondacije Andrej Nosov (filmska rediteljka i producentkinja Ivana Todorović), direktorka Javnog urbanističkog preduzeća “Plan Šabac” Milena Zindović, osnivačica Ženskog arhitektonskog društva i udruženja “Pametni grad” (arhitekta-konzervatorka u Zavodu za zaštitu spomenika u Novom Sadu Katarina Maksimov), osnivač i direktor grupacije Represent System dr Borislav Miljanović (saradnica za odnose sa javnošću Narodnog muzeja u Beogradu Lidija Ham Milovanović), arhitekta i edukatorka u Centru za prostorno umetničku edukaciju OMG ARH Marija Bulatović (arhitekta i koordinatorka projekata u Centru za kulturnu dekontaminaciju Ljubica Slavković), muzikolog, urednica programa Beogradske filharmonije Asja Radonjić (kompozitorka i muzička pedagoškinja dr Maja Bosnić), donedavni šef tima za brend strategiju u Googlovom kreativnom think-thanku Zoo u Londonu, autor više knjiga i predavač na Katedri za digitalni marketing FMK-a Lazar Džamić (menadžerka digitalnih komunikacija u neprofitnom sektoru Marina Prohaska), rukovodilac sektora za međunarodnu saradnju Centra za promociju nauke Dobrivoje Erić (dramaturškinja i jedan od osnivača udruženja “Filmkultura” Maša Seničić), suosnivačica i potpredsednica Centra za razvoj kulture dečjih prava C31 Aleksandra Stamenković (kustos-pedagog u Muzeju u Smederevu Milan Marković), novinar, psiholog, medijski savetnik Miša Stojiljković (novinarka Radio Beograda 202 Lana Nikolić), izvršna direktorka Prijatelja dece Srbije Iva Eraković (dizajnerka video igara Milica Crkvenjakov iz Novog Sada), direktor nacionalnog ansambla “Kolo” Vladimir Dekić (umetnički rukovodilac KUD-a “Maksim Marković” iz Kosjerića Milovan Golubović), doskorašnja direktorka Kulturnog centra Požega i programska koordinatorka “Filmarta” Slađana Petrović Varagić (direktorka Savremene galerije u Subotici Nela Tonković), marketing menadžerka agencije Luna TBWA Nevena Rudan, (organizator kulturnih dešavanja Oleg Misirača iz Pančeva), direktor međunarodnog festivala saksofona Belgrade Saxperience Milan Savić (pijanista, kompozitora i profesor klavira Stefan Sretić iz Niša), mentorka prezentacijskih veština Katarina Popović (školska bibliotekarka u selu Mačkat kod Čajetine Vesna Ivanović, projektna menadžerka u Hemofarm Fondaciji, doskorašnja direktorka Ustanove kulture “Parobrod” i alumnistkinja Kreativnog mentorstva Milena Rajković (organizator nastave i kulturnih aktivnosti u Centru za obrazovanje i kulturu “Božidarac” Vladimir Milić).

Svi mentori i mentorke učestvuju u programu pro bono i sa učesnicima IV generacije će raditi na njihovom ličnom i profesionalnom razvoju tokom 2018. godine.

U procesu pronalaženja odgovarajućih mentora za izabrane učesnike IV ciklusa Kreativnog mentorstva pomogli su alumnisti i dosadašnji mentori, kao što su Nikola Andonov, Ivana Jovanović Arsić, Miloš Đajić, Maja Lalić, Marko Radenković, ali i mnogi drugi.

Pokrovitelji četvrtog ciklusa tog programa su MEDICON, Titan Cementara Kosjerić, Coca Cola Hellenic, Ministarstvo kulture i informisanja Srbije, ERSTE banka, ambasada Švedske u Beogradu i Francuski institut u Srbiji.

*Foto: Nada Mojsilović

(SEEcult.org)

  • 19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.2018.-8.2.2019.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

    19.10.2018 | 10:00

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    MASINISA SELMANI (Francuska): PODELJENI SVETOVI - izložba (18.10.2018.-24.2.2019.)

    http://www.institutfrancais.rs/podeljeni-svetovi-masinise-selmanija

    19.10.2018 | 10:00

    UGM trgovina, Strossmayerjeva 6, Maribor

    TONI SOPRANO: ʹOUT TA KĒ - prodajna razstava (18.10.2018.-17.2.2019.)

    http://www.ugm.si

    07.11.2018 | 11:00

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    Dan muzeja primenjene umetnosti Beograd

    KLASIČNO I SIMBOLIČNO - PRSTENJE I MINĐUŠE OD ANTIKE DO SREDNJEG VEKA IZ KOLEKCIJE MUZEJA PRIMENJENE UMETNOSTI - izložba (6.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe i kataloga: Mila Gajić, viši kustos MPU

    konzervacija: Milan Andrić

    grafičko oblikovanje: Dušan Tkačenko

    arhitekta postavke: Miroslava Petrović Balubdžić

    muzika za izložbu: Vasil Hadžimanov

    http://mpu.rs

    08.11.2018 | 11:00

    Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd

    ČAROBNA MILENA - izložba Milene Pavlović Barili (7.11.2019.-31.3.2019.)

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    09.11.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    NIKOLA REISER: SENZIBILNI POETA SLIKARSTVA - retrospektivna izložba (8.11.2018.-3.2.2019.)

    kustosica izložbe: Danijela Marković

    autori tekstova: Akademik Tonko Maroević, Iva Körbler, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    10.11.2018 | 10:00

    SANU, Beograd

    MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) - izložba (9.11.2018.-30.1.2019.)

    https://www.sanu.ac.rs

    10.11.2018 | 10:00

    Gradski muzej Subotica, Trg sinagoge 3, Subotica

    ROĐENJE HUMANOIDNE ROBOTIKE: 50 GODINA CENTRA ZA ROBOTIKU INSTITUTA „MIHAJLO PUPIN“ - izložba posvećena najstarijoj laboratoriji za robotiku u Jugoistočnoj Evropi (9.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe: Ivan Stanić, kustos Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Gradski muzej Subotica i Muzej nauke i tehnike - Beograd

    http://www.gradskimuzej.subotica.rs

    http://www.muzejnt.rs

Video
25.12.2018 | 18:27

VOĐENJE: Ilija Šoškić - Akcione forme

Vođenje kroz izložbu Ilije ŠoškićaAkcione forme” koja je održana istovremeno u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine u Novom