-
- 12:00 Smrt Karađorđa Petrovića, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa
autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica
dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović
Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce
- 09:00 Đorđe Stanojević - čovek koji je osvetlio Srbiju, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)
realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije
- 10:00 Švicarija: skupnost, umetnost in narava, LJ
-
Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)
NIKA AUTOR
STOJAN BATIČ
DRAGICA ČADEŽ
JURE DETELA
META GRGUREVIČ
FRANCE GRUDEN
SERGEJ KAPUS
JANEZ LENASSI
KAREL PLEMENITAŠ
KAREL PUTRIH
DRAGO TRŠAR
DUŠAN TRŠAR
LUJO VODOPIVEC
BILAL YILMAZ
avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec
- 11:00 Formula čula, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)
kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik
- 11:00 Katarina Velika - carica svih Rusa, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
KATARINA VELIKA - CARICA SVIH RUSA - izložba iz Državnog muzeja Ermitaž iz St. Peterburga (12.4.-29.7.2018.)
kustosice izložbe: Natalia Bakhtareva, Iva Sudec Andreis, Danijela Marković
- 10:00 David Lynch, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)
kustos razstave: Božidar Zrinski
- 10:00 Punktumi: Zbirka inostrane umjetnosti MSURS, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)
Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…
- 10:00 Majska skupština 1848 - 170 godina posle, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Muzeji za 10
MAJSKA SKUPŠTINA 1848 - 170 GODINA POSLE - izložba (13.5.-1.9.2018.)
autorka izložbe: dr Snežana Mišić
- 08:00 Presecanje medija, SU
-
Savremena Galerija Subotica, Park Rajhl Ferenca 5, Subotica
PRESECANJE MEDIJA - izložba (17.5.-20.7.2018.)
umetnici/ce: KSENIJA KOVAČEVIĆ, KORINA GUBIK, LASLO ANTAL, IVANA MARIĆ, KONSTANTIN STEFANOVIĆ, LEONID PILIPOVIĆ
autor izložbe: Miroslav Jovančić, kustos SGSU
- 10:00 Biti drugi - 60 godina Radio Beograda 2, BG
-
Radio Beograd/Kamena sala, Hilandarska 2, Beograd
BITI DRUGI - 60 GODINA RADIO BEOGRADA 2 - izložba (18.5.-7.10.2018.)
- 10:00 Izazovi postmoderne, ČA
-
Umetnička galerija “Nadežda Petrović”, Čačak
Izazovi postmoderne - umetnost osamdesetih iz zbirke ‘Jugoslovenska umetnost druge polovine XX veka (maj - avgust 2018)
Zastupljeni su umetnici: Radomir Damnjanović Damnjan, Zoran Petrović, Zmago Lenardič, Kosa Bokšan, Ferdinand Kulmer, Aleksandar Cvetković, Slobodan Trajković, Velizar Krstić, Slobodan Knežević Abi, Aleksandar Đurić, Gordana Jocić, Marija Dragojlović, Miodrag Đorđević, Božidar Damjanovski, Milan Miletić, Šemsa Gavrankapetanović, Marijana Muljević, Milica Mrđa Kuzmanov, Klavdij Tuta i Mileta Prodanović.
*Radno vreme: Utorak – petak: 10 – 20 časova
Subota i nedelja: 10 – 13 časova
Ponedeljkom je Galerija zatvorena za posete. - 10:00 Matej Stupica, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Ljubljana
Komentar #9
MATEJ STUPICA (1987): YOU ARE HERE - razstava (25.5.-25.8.2018.)
http://www.mg-lj.si/si/razstave/2355/komentar-9-matej-stupica
- 11:00 Rez / Cut, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
REZ / CUT - Primjeri kolaža u umjetničkim praksama srednje i istočne Europe od avangarde do danas - izložba (5.6.-14.8.2018.)
kustosi: Branka Benčić, Tihomir Milovac
- 11:00 Područja doticaja: arhitektura Graza i Zagreba, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
PODRUČJA DOTICAJA: ARHITEKTURA GRAZA I ZAGREBA - izložba (5.6.-14.8.2018.)
Colin Fournier, Peter Cooke, Bernard Hafner, Konrad Frey, Volker Giencke, Andrija Mutnjaković, Vjenceslav Richter, Goran Trbuljak, Boris Bućan, Bojan Gagić, Darko Fritz
- 10:00 Majstori Severa, NS
-
Muzej Grada Novog Sada, Dunavska 29, Novi Sad
MAJSTORI SEVERA - izložba starih majstora holandsko-flamanskog slikarstva (7.6.-10.9.2018.), povodom obeležavanja pola veka postojanja Zbirke strane umetnosti, Muzej grada Novog Sada (dela pripadaju legatu dr Branka Ilića, nekadašnjeg novosadskog lekara, gradonačelnika i kolekcionara koji je svoju celokupnu umetničku kolekciju 1966. godine poklonio Gradu Novom Sadu i AP Vojvodini)
autorka: Ljiljana Lazić, istoričarka umetnosti, muzejska savetnica
- 10:00 P L A T E Au R E S I D U E, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova +MSUM, Ljubljana
PREPIH | P L A T E Au R E S I D U E : ALMA MATER - razstava (7.6.-2.9.2018.) in pogovor
kustosinja: Ana Mizerit
- 12:00 Ivana Bašić, BG
-
Galerija Novembar, Kursulina 22, Beograd
IVANA BAŠIĆ (1986, Beograd/Njujork): KAD NESTANE TLO.. / THE GROUND IS GONE - samostalna izložba (7.6.-30.7.2018.)
- 11:00 7. Hrvatski biennale ilustracije, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
7. HRVATSKI BIENNALE ILUSTRACIJE (12.6.-22.7.2018.)
autorice izložbe: Koraljka Jurčec Kos, Danijela Marković
kustosica izložbe: Valentina Galović
- 10:00 Ivan Jovanović, KG
-
Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac
IVAN JOVANOVIĆ: TEHNICOLOR PANIC - izložba slika (14.6.-21.8.2018.)
- 10:00 Vladarke i supruge, BG
-
Konak kneginje Ljubice, Kneza Sime Markovića 8, Beograd
VLADARKE I SUPRUGE - izložba posvećena suprugama srpskih vladara iz dinastija Obrenović i Karađorđević (14.6.-19.8.2018.)
autori izložbe: msr Angelina Banković, viši kustos Muzeja grada Beograda i msr Milena Andrejić, kustos saradnik Muzeja grada Beograda
realizacija: Muzej grada Beograda i UPG Noć muzeja
- 10:00 Mediteran u delima iz kolekcije Pavla Beljanskog, NS
-
Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad
Leto u vrtu galerija
MEDITERAN U DELIMA IZ KOLEKCIJE PAVLA BELJANSKOG - izložba (14.6.-2.9.2018.)
- 10:00 Stop and go, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
STOP AND GO - Umentost animiranih GIF-ov - skupinska razstava (14.6.-19.8.2018.)
sodelujoči umetniki: Bill Domonkos, Zack Dougherty, Roberto Fassone, Carla Gannis, Nika Ham, Lorna Mills, Okkult Motion Pictures, Chiara Passa in James Kerr (Scorpion Dagger)
kustosa: Valentina Tanni in Saverio Verini
- 10:00 Drago Tršar, LJ
-
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
DRAGO TRŠAR: MONUMENTALNOST IN MNOŽICA - pregledna razstava (14.6.-30.9.2018.) - 70 let Moderne galerije, 7 let Muzeja sodobne umetnosti Metelkova, 80 let Slovenske akademije znanosti in umetnosti
kustos razstave: dr. Marko Jenko
http://www.mg-lj.si/si/razstave/2359/drago-trsar-monumentalnost-in-mnozica
- 10:00 Marko Pogačnik, KR
-
Galerija Prešernove hiše Kranj in Galerija Prešernovih nagrajencev Kranj
MARKO POGAČNIK: TRETJA UMETNOST - razstava (15.6.-29.8.2018.)
- 10:00 Dejana Kabiljo, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
DEJANA KABILJO: ZA VANZEMALJCE - izložba (15.6.-16.9.2018.)
kustos: Branko Franceschi
- 10:00 Mi Punktumi, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
MI PUNKTUMI - izložba studenata treće i četvrte godine Akademije umjetnosti u Banjaluci (15.6.-30.7.2018.)
Aleksandar Bajunović
Dragana Babić
Glorija Tubak
Milica Vujčić
Dragoslav Malinić
Marina Božić
Aleksandra Kuzmanović
Milena Ivić
Svetozar Rodić
Nataša Šešić
Dijana Todić
Sanja Trkulja
Kristina Klincov
Ivana Blagojević
Ivana Komlenić
Jovana Bajić
Milena Pisar
Ivana Jovčić
- 14:00 Živimo s Titom?, MB
-
Galerija K18, Koroška cesta 18, Maribor
Živimo s Titom? - izložba odabranih radova sa fotografskog konkursa objavljenog u okviru obrazovnog ciklusa "Naša socijalistička Jugoslavija" (15.6-20.7.2018)
- 10:00 Duba Sambolec, LJ
-
MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, 1000 Ljubljana
DUBA SAMBOLEC (1949, Ljubljana): IZ ATELJEJA - razstava (16.6.-10.9.2018.)
kustos: dr. Marko Jenko (Moderna galerija)
- 10:00 Muni - Umetnička inspiracija slikara Paje Jovanovića, BG
-
Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21, Beograd
MUNI - UMETNIČKA INSPIRACIJA SLIKARA PAJE JOVANOVIĆA (1859-1957) - izložba (16.6.-7.10.2018.) Hermina (Dauber) Jovanović Muni (1892-1972)
autorka izložbe: Isidora Savić, kustos Muzeja grada Beograda
- 11:00 Bez Granica, ST
-
Info Zona, Jerina 1, Split
BEZ GRANICA - INTEGRACIJA UMJETNOSTI - UMJETNOST INTEGRACIJE - izložba (16.6.-5.8.2018.)
- 10:00 Slovenski in evropski Cankar, LJ
-
Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana
SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-7.4.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja
https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa
- 10:00 AIR4 [100 artists] [100 artworks], LJ
-
Ravnikar gallery space, Prešernova cesta 10a, Ljubljana
AIR4 [100 artists] [100 artworks] - international group exhibition (19.6.-31.8.2018.)
Rade Tepavčević, Francesco Poiana, Ana Milenković, Evgen Čopi Gorišek, Nemanja Golijanin, Neža Knez, Daniel Moreira, Nejc Korenič, Manolis Anastasakos, Tadija Janičič, Nika Von Hahm, Andrea Musa, Davide Caldarini, Ana Popescu, Mohammad Awwad, Luka Uršič, Vladimir Miladinović, Nic Courdy, Anita Kos, Staš Kleindienst, Fran Ortega, Bojan Stojčić, Šejma Fere, Maja Babič Košir, Nebojša Adamovič, Leonor Zamith, Helena Tahir, Giulia Cabassi, Nina Čelhar, Vuk Čuk, Tjaša Rener, Alexandros Simopoulos, Gašper Kunšič, Philippine Marquier, Marthin Rozoc, Jaka Vatovec, Teja Kralj, Meriton Maloku, Jasmina Grudnik, Lara Badurina, Zoran Pungerčar, Jelena Fuzinato, Katarina Vladimirov Young, Sonja Vulpes, Giulio Bensasson, Miha Perne, Maida Garić, Brina Torkar, Jelena Bando, Nez Pez, Isidora Krstić, Rok Mar, Pedro Maia, Eva Juričan, Davor Gromilović, Nevena Aleksovski, Ivonne Gracia Murillo, Ivana Bajec, Melita Sorola Staničić, Julio Dolbeth, Suzana Brborovič, Jelena Micić, Eva Mlinar, Darko Aleksovski, Marko K. Gavez, Giulia Lanza, Nana Wolke, Cvetan Nedeljkovski, Matija Bobičić, Lucija Žuti, Mina Fina, Jan Pogorelec, Miron Milić, Simon Kocjančič, Paris Koutsikos, Liberta Mišan, Dajana Jurman Osip, Petra Korent, Lealudvik, Katerina Ristovska, Matej Stupica, Natan Esku, Jasna Šikanja, Zarja Ražman, Marina Milev, Aleksandar Dimitrijević, Leon Zuodar, Ruki Chuki, Tadej Vaukman, Meta Mežan, Radovan Kunić, Anja Jelovšek, Srdjan Mićić, Mirna Kutleša, Tarko Janoš, Nastja Mezek, Rikardo Druškić, Urška Rednak, Valerie Wolf Gang, Marija Sević, Ron Preinfalk, Veronika Hozjan, Tina Konec
- 11:00 Edina Selesković, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
EDINA SELESKOVIĆ: THINK FREEDOM - izložba (19.6.-22.7.2018.)
- 10:00 Slavimir Stojanović Futro, BG
-
Distribucija, Višnjićeva 10, Beograd
SLAVIMIR STOJANOVIĆ FUTRO (Beograd): WEARE PERFECT- izložba (20.6.-20.7.2018.)
kustos: Ksenija Samardžija
- 11:00 Miran Šabić, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
MIRAN ŠABIĆ: VREMENSKA KAPSULA - izložba (20.6.-19.8.2018.)
kustosica: Kristina Bonjeković Stojković
- 10:00 Petra Varl, KK
-
Galerija Božidar Jakac (nekdanja samostanska cerkev), Kostanjevica na Krki
PETRA VARL (1965, Ljubljana): BLIZU SVETLOBI - razstava (21.6.-26.8.2018.)
http://www.scca-ljubljana.si/petra-varl-blizu-svetlobi-near-light
- 11:00 Maja Marković, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
MAJA MARKOVIĆ: ZBIRKA RICHTER - OTVORENI STUDIO - izložba (21.6.-15.9.2018.)
- 13:30 Nikola Džafo, BG
-
Drina galerija, Andrićev venac 4, Beograd
NIKOLA DŽAFO (Novi Sad): PROLEĆNI VRT TAJNI - izložba (21.6.-4.8.2018.)
kustos izložbe: Aleksandra Lazar
- 11:00 Mihael Rudl, MB
-
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor
MIHAEL RUDL (1972, Maribor): RUDL NA PAPIRJU - razstava (22.6.-21.7.2018.)
kuratorica: Mojca Štuhec
- 16:00 Privatna vrednost, BG
-
Rezidencija ambasadora Švajcarske, Andre Nikolića 30, Beograd
PRIVATNA VREDNOST - izložba (21.6.-3.8.2018.)
umetnici: Nebojša Adamović, Kristina Bajilo, Andrea Dramićanin, Nadežda Kirćanski, Jelena Pantelić, odabrani na konkusru koji je Ambasada Švajcarske raspisala u martu 2018. sa idejom da pokrene dugoročniju inicijativu pružanja podrške ovdašnjim mladim talentima
- 10:00 Svet akvarela - Grujica Lazarević, LA
-
Centar za kulturu Lazarevac
SVET AKVARELA - GRUJICA LAZAREVIĆ - retrospektivna izložba slika (25.6.-20.8.2018.)
autorka: Darinka Stanojević
- 10:00 Vladan Radovanović, BG
-
Galerija RTS, Takovska 10, Beograd
VLADAN RADOVANOVIĆ: VOKOVIZUEL SP (specijalna poetika) - izložba (26.6.-19.8.2018.)
- 10:00 Ogledalo istorije, KG
-
Muzej 21. oktobar, Spomen park Kragujevački oktobar, Kragujevac
OGLEDALO ISTORIJE - OGLED U DUHU VREMENA KROZ SNIMKE BEOGRADSKIH FOTOREPORTERA 1930-1941 - izložba (26.6.-26.7.2018.)
autor: Darko Ćirić, muzejski savetnik Muzeja grada Beograda
- 12:00 Katerina Duda, ZG
-
Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb
KATERINA DUDA (Zagreb): ŠTO ĆE NAM FUNDUS? - izložba (26.6.-21.7.2018.)
- 10:00 RE-conciliations, SA
-
Historijski Muzej Bosne i Hercegovine, Zmaja od Bosne 5, Sarajevo
RE-conciliations - izložba (27.6.-31.8.2018.)
LANA ČMAJČANIN I ADELA JUŠIĆ
MILENA MICHALSKI
MLADEN MILJANOVIĆ
PAUL COLDWELL
SABINA TANOVIĆ I DARIO KRISTIĆ
VLADIMIR MILADINOVIĆ
ZIYAH GAFIĆ
- 10:00 Mammon, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
MAMMON - izložba ( 28.6.-29.7.2018.)
umjetnici / artists: EWAN ATKINSON, GILDO BAVČEVIĆ, LA VAUGHN BELLE, CHRISTOPHER COZIER, TANJA DEMAN, MAKSAENS DENIS, SHARELLY EMANUELSON, PETAR GRIMANI, IVICA JAKŠIĆ PUKO, TIRZO MARTHA, TONI MEŠTROVIĆ, JORGE PINEDA, BORIS ŠITUM
kustosi: Sasha Dees i Branko Franceschi
- 11:00 Prrrrrrr, LJ
-
Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana
PRRRRRRR - skupinska razstava (28.6.-9.9.2018.)
sodelujoče umetnice: SUZANA BRBOROVIĆ, ŠPELA ČADEŽ, OLJA GRUBIČ, DUŠA JESIH, SIMONA SEMENIČ IN NADA ŽGANK, MAJA SMREKAR
kustosinja: Mateja Podlesnik
- 16:00 Sofija Ječina, BG
-
Laufer galerija, Svetozara Radića 4, Beograd
SOFIJA JEČINA (Beograd): U POTRAZI ZA MESTOM - izložba (28.6.-15.8.2018.)
- 10:00 Zagor iz našeg sokaka, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
ZAGOR IZ NAŠEG SOKAKA - izložba (29.6.-20.7.2018.) povodom pola veka od izlaska prve epizode o omiljenom strip junaku Zagoru
Bane Kerac, Sibin Slavković, Pavel Koza, Leonid Pilipović, Istok Sitar, Sabahudin Muranović, Igor Jovčevski, Stevan Subić, Vladan Nikolić, Branko Đukić, Galieno Feri, Franko Donateli, Frančesko Gamba, Marko Toričeli…
kustos izložbe: Dušan Marinković
organizacija: Narodni muzej Zrenjanin i Gradska narodna biblioteka Žarko Zrenjanin, Zrenjanin
- 10:00 Vesna Knežević i Nina Marić, BG
-
Galerija Kuća legata, Knez Mihailova 46, Beograd
VESNA KNEŽEVIĆ I NINA MARIĆ: UKUS VEČNOSTI - izložba (29.6.-29.7.2018.)
- 10:00 Ismar Čirkinagić, SA
-
Galerija Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija), Sarajevo
ISMAR ČIRKINAGIĆ (1973, Prijedor): OCEAN EUROPE - samostalna izložba (29.6.-18.7.2018.)
- 10:00 Inge Morath, MB
-
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor
INGE MORATH (1923): RETROSPEKTIVA - razstava (29.6.-21.10.2018.)
kustosa: Brigitte Blüml-Kaindl in Kurt Kaindl
- 10:00 1. Međunarodno bijenale ArtIJa, KG
-
Gradska galerija Mostovi Balkana | Galerija Narodnog muzeja Kragujevac | Kontakt galerija SKC-a, Kragujevac
1. Međunarodno bijenale ARTiJA - izlozba radova na papiru ili od papira (30.6.-30.7.2018.)
organizacija: Spomen-park Kragujevački oktobar, Kragujevac
- 10:00 Milija Nešić, BG
-
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd
MILIJA NEŠIĆ (1934): UMETNOST PULSIRA KOSMOSOM - izložba (1.7.-7.10.2018.) i monografija o umetniku
autori monografije: istoričari umetnosti Ivana Simeonović Ćelić i Savo Popović
- 08:00 Off the road, PG
-
Galerija "Perjanički dom", Kruševac bb, Podgorica
Grupna izložba "Off the road", u organizaciji Centra za savremenu umetnost Crne Gore (2.7 - 31.8.2018)
Umetnici: Nemanja Golijanin, Mirza Dedać, Lidija Delić, Nikola Kekerović, Mila Panić, Tijana Radenković, Saša Tatić, Tadija Janičić i Ivan Šuković će se predstaviti instalacijama, fotografijama i crtežom.
- 10:00 Letnja prodajna izložba, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
LETNJA PRODAJNA IZLOŽBA (2.7.- 24.8.2018.)
MIRJANA BLAGOJEV
JELENA ĐURIĆ
VANJA IGNJAC
DRAGAN JANKOV
BOJAN KIRIDŽIĆ
DRAGANA KOJIĆ
NEBOJŠA LAZIĆ
LAZAR MARKOVIĆ
BOŽICA MILOJEVIĆ
BORISLAV NIKOLIĆ
DUŠAN SAVKOVIĆ
IVAN ŠUKOVIĆ
- 11:00 Finalisti Mangelos nagrade, BG
-
Galerija Remont, Beograd
FINALISTI NAGRADE DIMITRIJE BAŠIČEVIĆ MANGELOS - izložba (2-20.7.2018.)
DEJAN CLEMENT (1989, Beograd) školovao se na ALU Trbinje i ALU Beograd, gde je i diplomirao na slikarskoj katedri. Najčešće deluje u polju performansa, uz korišćenje različitih medija kao alata ili pratećeg sadržaja u službi performativnog procesa. Istražuje kroz introspekciju pitanje identiteta i slobode, odnose između privatnog i javnog, života i smrti. Aktivno izlaže od 2008. godine, samostalno, grupno i na festivalima umetnosti u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Sloveniji, Austriji, Mađarskoj, Slovačkoj, Urugvaju, Americi, Nemačkoj i Grčkoj.
NADEŽDA KIRĆANSKI (1992, Zrenjanin) završila je osnovne i master akademske studije na vajarskom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu 2017. godine. Trenutno na prvoj godini doktorskih studija na istom fakultetu. Izlagala na dve samostalne (#RIP, Remont NUA) i preko 20 grupnih izložbi (The Wrong Biennale - Prosthetic Pavilion; Regional Exhibition Banat Pavilion; When the other meets the other Other i druge). Dobitnica nagrade „Sreten Stojanović, profesor ALU“ za dostignuća u skulpturi 2017. godine. Živi u Beogradu.
www.behance.net/nadezdakircanski
DEJAN MARKOVIĆ (1983) je vizuelni umetnik, živi i radi u Berlinu, Gracu i Beogradu. Diplomirao je na Univerzitetu umetnosti u Beogradu i magistrirao na Univerzitetu umetnosti u Berlinu. Njegovi višegodišnji diskurzivni projekti fokusiraju se na politike koje formiraju digitalni i analogni prostor, kao i na mogućnost razumevanja složenih institucionalnih i društvenih odnosa. Izlagao je na samostalnim i grupnim izložbama u Beogradu, Belrinu, Gracu, a u saradnji sa umetnicima, teoretičarima, naučnicima i nedisciplinarnim stručnjacima, koncipirao je i realizovao nekoliko međunarodnih izložbi, umetničkih projekata i javnih događaja.
DUŠAN RAJIĆ (1983.) je vizueln iumetnik, živi i radi u Beogradu. Diplomirani arhitekta /Arhitektonski fakultet u Beogradu/ sa glavnim fokusom rada i istraživanja posvećenim socijalnim strukturama urbanog života i sredine kroz fotografiju, instalacije i javne intervencije. Član je fotografskog kolektiva Belgrade Raw. Učestvovao je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama u Srbiji i inostranstvu.
IVANA RANISAVLJEVIĆ (1983) vizuelna i performans umetnica diplomirala je 2011. godine na slikarskom odseku na Fakultetu likovnih umetnosti, Univerziteta u Beogradu, u klasi profesora Jovana Sivačkog. Pored likovnih umetnosti (slikarstva, crteža i grafike), polje njenog interesovanja je oblast novih medija (multimedijalna umetnost, performans, body-art, video-rad, prostorne instalacije). Njen likovni rad do sad je prikazan u nekoliko samostalnih i više grupnih izložbi, u zemlji i inostranstvu, a u poslednjih šest godina intenzivno je angažovana u oblasti performans umetnosti.
http://www.g12hub.com/en/artist/ivana-ranisavljevi%C4%87
žiri: Vjera Borozan (istoričarka umetnosti i kustoskinja, direktorka Narodnog muzeja Crne Gore), Jelena Mijić (umetnica, dobitnica Nagrade “Dimitrije Bašičević Mangelos za 2017.), Milica Pekić (istoričarka umetnosti i kustoskinja, Kiosk - platfroma za savremenu umetnost, Beograd), Dušan Savić (freelance kustos, Beograd), Stevan Vuković (teoretičar umetnosti, Beograd)
- 10:00 Forenzika drevnosti, BG
-
SANU, Beograd
Galerija nauke i tehnike SANU, Đure Jakšića 2, Beograd
FORENZIKA DREVNOSTI - 20 GODINA NOVIH ARHEOLOŠKIH ISTRAŽIVANJA VINČE - izložba (3.7.-10.8.2018.)
autori: prof. dr Nenad Tasić, profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu, Kristina Penezić iz Instituta Biosens u Novom Sadu
organizacija: Centar za digitalnu arheologiju pri Filozofskom fakultetu u Beogradu u saradnji sa Galerijom nauke i tehnike SANU
- 10:00 38. rodjendan galerije Singidunum | Dušan Djukarić, BG
-
Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd
38. rodjendan galerije SINGIDUNUM
DUŠAN DJUKARIĆ: AKVARELI - izložba (3-31.7.2018.)
- 10:00 Percepcije: Zašto nema velikih muških umjetnika, CT
-
Narodni muzej Crne Gore, Novice Cerovića bb, Cetinje
PERCEPCIJE: ZAŠTO NEMA VELIKIH MUŠKIH UMJETNIKA? - izložba (3.7.-28.8.2018.)
Abigail Lane (VB)
Adrijana Gvozdenović (CG)
Anka Burić (CG)
Anthea Hamilton (VB)
Brigita Antoni (CG)
Camilla Løw (VB)
Celia Hempton (VB)
Clare Strand (VB)
Elizabeth Price (VB)
Gillian Wearing (VB)
Gordana Kuč (CG)
Helen Chadwick (VB)
Irena Lagator Pejović (CG)
Jelena Tomašević (CG)
Laura Aldridge (VB)
Lenka Đorojevic (CG)
Lubaina Himid (VB)
Madame Yevonde (VB)
Rachel Whiteread (VB)
Sarah Lucas (VB)
Tracey Emin (VB)
kustostkinja izložbe: Natalija Vujošević
organizacija: Narodni muzej Crne Gore u Cetinju i British Council
- 10:00 Dušan Djukarić, BG
-
Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd
DUŠAN DJUKARIĆ - izložba akvarela (3-31.7.2018.)
- 10:00 Predrag Blagojević, Stefan Tasić, Luka Tripković, SD
-
Muzej u Smederevu/Gradska galerija savremene umetnosti Smederevo, Omladinska 4, Smederevo
PREDRAG BLAGOJEVIĆ (1972, Valjevo), STEFAN TASIĆ (1984, Beograd), LUKA TRIPKOVIĆ (1989, Valjevo): NOTHING AT ALL TO BE DONE ABOUT IT - izložba (4.7.- 6.8.2018.)
- 10:00 Nedeljko Gvozdenović, BG
-
SANU, Beograd
NEDELJKO GVOZDENOVIĆ: U POTRAZI ZA APSOLUTNIM SLIKARSTVOM - retrospektivna izložba (4.7.-3.8.2018.) povodom pedeset godina od osnivanja Galerije SANU
autorka retrospektivne izložbe i prateće monogafije o umetniku: dr Dijana Metlić, istoričarka umetnosti i vanredni profesor Akademije umetnosti u Novom Sadu
- 08:00 Facebook grupa Moj Beograd dušu ima, BG
-
KomBank Art hol ,Trg Politika 1, Beograd
Facebook grupa MOJ BEOGRAD DUŠU IMA: BEOGRADSKE PRIČE - izložba fotografija (5-26.7.2018.)
- 09:00 Junaci srpskog i španskog sporta, BG
-
Institut Servantes, Čika Ljubina 19, Beograd
JUNACI SRPSKOG I ŠPANSKOG SPORTA - izložba fotografija najvećih zvezda španskog i srpskog sporta (5.7.-15.9.2018.)
kustos izložbe: Aleksandar Miletić (1972)
- 10:00 Zoran Vranešević i Simonida Radonjić, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
ZORAN VRANEŠEVIĆ i SIMONIDA RADONJIĆ - prateća izložba Trijenala crteža i male plastike (6-23.7.2018.), radovi laureata sa prethodnog trijenala (5-17.7.2018.)
- 10:00 Gabriella Nikolić, BG
-
Centar za grafiku vizuelna istraživanja Akademija/Fakultet likovnih umetnosti u Beogradu, Pariska 16, Beograd
GABRIELLA NIKOLIĆ (1967, Beograd): UTISAK OTISKA - izložba (5-20.7.2018.)
- 10:00 Vedran Perkov, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
VEDRAN PERKOV (1972, Split): NAOPAKO - izložba (5-22.7.2018.)
kustosica: Ivana Vukušić
organizacija: Galerija umjetnina i Muzej općine Jelsa
- 10:00 Julia Gaisbacher, BG
-
Gete institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd
JULIA GAISBACHER (Austrija): ONE DAY YOU WILL MISS ME - izložba (5.7.-31.8.23018.)
- 10:00 Gustav Klimt: Preteča moderne, GO
-
Narodna Biblioteka Veljko Dugosevic, Cara Lazara 1, Golubac
GUSTAV KLIMT: PRETEČA MODERNE - izložba (5-20.7.2018.)
- 10:00 Ivana Dragutinović Sokolovski, BG
-
Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd
IVANA DRAGUTINOVIĆ SOKOLOVSKI (1974): DUBOK ZDENAC - izložba (5-23.7.2018.)
- 11:00 Diploma 2018, BG
-
Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
Fakultet primenjenih umetnosti u Beogradu: DIPLOMA 2018. - izložba studenata IV godine osnovnih akademskih studija FPU (5-28.7.2018.)
komesar izlozbe: Vladimir Zagorac, docent FPU
arhitekta izložbe: Mladen Vračević, docent FPU
organizatori: Muzej primenjene umetnosti i Fakultet primenjenih umetnosti
Na izložbi su zastupljena sva tri studijska programa sa svim modulima koji im pripadaju:
Primenjena umetnost: (Primenjeno slikarstvo, Primenjeno vajarstvo, Keramika, Scenski kostim, Scenografija, Savremeno odevanje, Grafika i knjiga, Fotografija, Animacija)
Dizajn: (Grafički dizajn, Dizajn enterijera i nameštaja, Industrijski dizajn, Tekstil)
Konzervacija i restauracija: (Konzervacija i restauracija slika i umetničkih dela na papiru; Konzervacija i restauracija skulptura i arheoloških predmeta)
- 12:00 Davor Konjikušić, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Artget (17. godina), Trg republike 5/I (umetnički direktor Galerije Artget u 2018: Ivan Manojlović)
DAVOR KONJIKUŠIĆ (1979): AUTOCESTA - izložba fotografija (5-26.7.2018.)
- 12:00 Darinka Pop Mitić, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Podroom, Trg republike 5
DARINKA POP MITIĆ (1975): GLUP KAO SLIKAR - izložba (5-26.7.2018.)
- 08:00 Ivana Bajcer i Lucija Žuti, ZG
-
KGZ, Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb
IVANA BAJCER i LUCIJA ŽUTI: PODVLAČIMO CRTU - izložba (6.7.-10.8.2018.)
- 08:00 Sanja Stojkov, BG
-
Ulična galerija, Čavketov pasaž, Beograd
Izložba „Metafora“ Sanje Stojkov
(6-20.7.2018)
- 09:00 Drago Tršar, PI
-
Obalne galerije Piran/Mestna galerija Piran
DRAGO TRŠAR: MONUMENT - tematska razstava, posvečena morju (6.7.-26.8.2018.)
kustosinja razstave: Majda Božeglav Japelj
http://www.mg-lj.si/si/obisk/2402/drago-trsar-obalne-galerije
- 10:00 Eileen MacDonagh in Bojana Križanec, SG
-
Grad Negova, Slovenske Gorice
EILEEN MACDONAGH (1956, Geevagh, Irska) in BOJANA KRIŽANEC (1973, Celje): TAKTILNI DIALOG - kiparska razstava (6.7.-20.10.2018.)
- 10:00 Rade Vujačić, TI
-
Muzej i galerija Tivat, Luke Tomanovića 4, Tivat
RADE VUJAČIĆ (1977, Podgorica): PUTOVANJE - izložba (6-19.7.2018.)
- 10:00 Trijenale crteža i male plastike, BG
-
Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
TRIJENALE CRTEŽA I MALE PLASTIKE (6-23.7.2018.)
- 12:00 Ana Elizabet, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
ANA ELIZABET (1969, Zagreb): NOWNESS - izložba malih skulptura i fotografija (5-26.7.2018.)
- 10:00 Andrzej Lachowicz, PO
-
Galerija Zuccato, Decumanus 34, Poreč
Izložba „Andrzej Lachowicz – Forma svijesti“ (7.7-4.8.2018) organizirana je u sklopu projekta „Umjetnik na odmoru 2018. /Valamar“.
Organizatori: Institut za istraživanje avangarde, Kolekcija Marinko Sudac, Pučko otvoreno učilište Poreč, Valamar Riviera d.d.
- 10:30 Aktualno 6: Zajedno, RV
-
Centar vizualnih umjetnosti - Photo Art Gallery Batana Rovinj, Trg brodogradilišta 2, Rovinj
AKTUALNO 6: ZAJEDNO - bijenalna izložba ULUPUH-ove Sekcije za fotografiju (7-31.7.2018.)
izlažu: Janko Belaj, Saša Ćetković, Marin Dražančić, Nina Đurđević, Damir Hoyka, Maja Hrnjak, Željko Jelenski, Ines Ljubetić Fišer, Anto Magzan, Mario Majcan, Alan Matuka, Ratko Mavar, Ana Mihalić, Karmen Orlić, Petra Slobodnjak, Vladimir Šimunić, Dragutin Škreblin, Zvonimir Tanocki
selekcija radova: fotografi Alan Matuka, Dag Oršić, Tomislav Rastić i Maja Strgar Kurečić
organizator: ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti
nositelj projekta: Sekcija za fotografiju ULUPUH-a
partner u projektu: Centar vizualnih umjetnosti - Photo Art Gallery „Batana“, Rovinj
- 12:00 Renata Poljak, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
Salon Muzeja savremene umetnosti, Pariska 14, Beograd
RENATA POLJAK (1974, Split): JOŠ JEDAN ODLAZAK - izložba (6.7.-20.8.2018.)
kustoskinja izložbe: Una Popović
- 10:00 Ksenija Jakić Marković, BG
-
Mala galerija ULUPUDS, Uzun Mirkova 12, Beograd
KSENIJA JAKIĆ MARKOVIĆ: SJAJ I BEDA - izložba (9-17.7.2018.)
- 10:00 Violeta Labat Mitrušić, NS
-
Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
VIOLETA LABAT MITRUŠIĆ (1953, Beograd): OKO OSE, OKO OSOVINE - izložba (9-20.7.2018.)
- 10:00 Miona Marta Marković, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
MIONA MARTA MARKOVIĆ (1979, Sombor/Rim): SUSRET - izložba slika (9-23.7.2018.)
- 10:00 Dizajn s feedbackom - Ozeha: Zagreb - Rijeka ’45-’48-’90-’95, RI
-
Galerija Kortil, Strossmayerova 1, Rijeka
DIZAJN S FEEDBACKOM - OZEHA: ZAGREB - RIJEKA ’45-’48-’90-’95 - izložba (9-21.7.2018.)
autori koncepcije izložbe: Alira Hrabar Oremović i Slavko Henigsman
vizualni identitet izložbe: Alira Hrabar Oremović
dizajn postava izložbe: Alira Hrabar Oremović i Slavko Henigsman
tekstovi: Josip Šintić, Igor Lah, Alira Hrabar Oremović
obrada tekstova: Marko Golub, Alira Hrabar Oremović
suradnik na prikupljanju i obradi građe: Egon Hreljanović
izvršna produkcija: Marko Goluborganizacija izložbe: HDD galerija / Hrvatsko dizajnersko društvo, Boškovićeva 18, Zagreb, www.dizajn.hr i Galerija Kortil, Strossmayerova 1, Rijeka
- 09:30 Đo In Fan, NI
-
Galerija Art55, Ćirila i Metodija 17a, Niš
ĐO IN FAN (Jor Yin Fun, 1952, Hong Kong): GRADOVI PAMTE - izložba slika (10.7.-5.8.2018.)
Izložbu otvara: Miodrag Daja Andjelković
- 10:00 Sadko Hadžihasanović, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
SADKO HADŽIHASANOVIĆ (1959, BiH/Kanada) - izložba (10-28.7.2018.) suva igla + animirani film
- 10:00 Miodrag Miško Petrović, NI
-
Oficirski dom Niš, Orlovića Pavla 28a, Niš
MIODRAG MIŠKO PETROVIĆ (1946) - izložba slika (10-29.7.2018.)
organizacija: Galerija savremene likovne umetnosti Niš
- 10:00 Ljubiša Đurić, SO
-
LJUBIŠA ĐURIĆ (1949, Majdanpek): RAĐANJE - izložba slika (10-28.7.2018.)
- 10:00 Nebeška bitja. Ne človek ne žival, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Ljubljana
NEBEŠKA BITJA. Ne človek ne žival - mednarodna razstava (10.7.-4.11.2018.)
umetniki: Jure Detela, Igor Grubić, Janez Janša, Alexi Kukuljevic, Oleg Kulik, Siniša Labrović, Tanja Lažetić, Vladimir Leben in Ercigoj Art, Marko Pogačnik, Franc Purg, Tamara Al-Samerraei, Maja Smrekar, Sven Stilinović, Jože Tisnikar, Zoran Todorović, Jalal Toufic, Anton Vidokle
kustosinji razstave: Zdenka Badovinac, Bojana Piškur
http://www.mg-lj.si/si/razstave/2369/razstava-nebeska-bitja-ne-clovek-ne-zival
- 10:00 Ljubivoje Ršumović, BG
-
Galerija RTS, Takovska 10, Beograd
LJUBIVOJE RŠUMOVIĆ: LJUDI KOJE SREĆOM SREĆEM - izložba fotografije lica 77 savremenika pesnika i pisca Ljubivoja Ršumovića, koje je zabeležio svojim foto-aparatom (10.7.-19.8.2018.)
- 11:00 Godišnja izložba galerije Kolarac, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
GODIŠNJA IZLOŽBA GALERIJE KOLARAC (10.7.-1.9.2018.)
- 08:00 Jelena Aranđelović, Milica Stojšin, Marija Aranđelović, BG
-
Umetnički centar Univerzitetske biblioteke Svetozar Marković, Bulevar kralja Aleksandra 71 Beograd
JELENA ARANĐELOVIĆ, MILICA STOJŠIN, MARIJA ARANĐELOVIĆ: ULIČNE REKONSTRUKCIJE - izložba (11.7-14.8.2018)
- 09:00 Teslin svetski sistem, ZG
-
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18, Zagreb
TESLIN SVETSKI SISTEM - izložba posvećena dostignućima Nikole Tesle na polju bežičnog prenosa energije(11.7.-30.10.2018.)
autorica: Zorica Civrić, muzejska savetnica Muzeja nauke i tehnike - Beograd
organizacija: Muzej nauke i tehnike u Beogradu i Tehnički muzej Nikola Tesla iz Zagreba
https://www.facebook.com/Tehnički-muzej-Nikola-Tesla-335802459827986
- 10:00 Evropski fenomeni u kolekciji Galerije Matice srpske, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
EVROPSKI FENOMENI U KOLEKCIJI GALERIJE MATICE SRPSKE - izložba (11.7.-16.9.2018.)
koordinatorka izložbe: Miroslava Žarkov
- 10:00 Tatjana Ratković Bosnić, BG
-
Umetnička galerija Stara kapetanija, Kej oslobodjenja 8, Zemun/Beograd
TATJANA RATKOVIĆ BOSNIĆ (1984, Banja Luka): OBLICI - izložba (11-22.7.2018.)
- 11:00 Kradljivci vremena - reloaded, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
KRADLJIVCI VREMENA - RELOADED - skupna izložba (11.7.-18.9.2018.)
umjetnici:
CHRISTIAN BOLTANSKI
RINO EFENDIĆ
LAWRENCE ENGLISH
ŽELJKO KIPKE
IVAN KOŽARIĆ
SINIŠA LABROVIĆ
TONI MEŠTROVIĆ
NELI RUŽIĆ
MLADEN STILINOVIĆ
DARIO ŠOLMAN
MARINO TARTAGLIA
ULAY
GORKI ŽUVELA
kustosice izložbe: Jasminka Babić, Leila Topić
- 18:30 Arhitektura u Jugoslaviji, MoMA, NY
-
Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY
Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)
Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.
Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).
Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program
*MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu
- 09:00 Tadao Ando, ZG
-
Oris kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb
TADAO ANDO: PUNTA DELLA DOGANA - izložba (12.7.-1.9.2018.)
- 10:00 Jelena Petrović i Antanasije Punoševac, NI
-
Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi
JELENA PETROVIĆ I ANTANASIJE PUNOŠEVAC - izložbe grafika i crteža (12.6.-2.8.2018.)
- 10:00 Milena, PU
-
Galerija SKUC, Maksimijanova 12, Pula
MILENA - izložba fotografija i predstavljanje monografije posvećene izuzetnom opusu heroine srpske, jugoslovenske i kinematografije i glumišta regiona Milene Dravić (12-27.7.2018.), povodom 65. filmskog festivala u Puli
autori izložbe: Maja Medić i Stefan Arsenijević
+ dokumentarni filma Mali film o velikoj Mileni
autor i reditelj: Miloš Radović
organizacija: Kulturni centar Beograda u saradnji sa Jugoslovenskom kinotekom, Udruženjem dramskih umetnika Srbije, Srpskim kulturnim centrom Pula - SKUC i Klubom Srba Istarske županije
- 10:00 Mila Gvardiol, BG
-
Galerija '73, Beograd
MILA GVARDIOL (1979, Beograd): APSTRAKCIJA RASKRŠĆA - izložba slika (12.7.-7.8.2018.)
https://www.facebook.com/Gvardiol
- 10:00 Damir Fabijanić, ZG
-
Hrvatski muzej arhitekture HAZU, Ivana Gorana Kovačića 37, Zagreb
DAMIR FABIJANIĆ: HALUDIZAM/HALUDDISM (Haludovo 1987./2018.) - izložba (12.7.-22.8.2018.)
- 10:00 Jana Stojaković, BG
-
Galerija Pro3or, Koče Popovća 9, Beograd
JANA STOJAKOVIĆ: SISTEMSKA GREŠKA - izložba (12-28.7.2018.)
- 10:00 Čuvari vremena - zaboravljeno industrijsko nasleđe, BG
-
Muzeja nauke i tehnike - Beograd, Skender begova 51, Beograd
ČUVARI VREMENA - ZABORAVLJENO INDUSTRIJSKO NASLEĐE - izložba fotografija industrijskog nasleđa Srbije (12.7.-31.8.2018.)
autori: mr Rifat Kulenović, muzejski savetnik i Ada Vlajić, kustoskinja Muzeja
- 15:00 Anja Jelovšek, NM
-
Galerija Simulaker, Vrhovčeva ulica 1a, Novo mesto
ANJA JELOVŠEK (1990): TEMELJI - prostorska postavitev (12-28.7.2018.)
www.facebook.com/GalerijaSimulaker - 10:00 Boris Lukić, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
BORIS LUKIĆ (1985, Sarajevo): ET IN ARCADIA EGO - izložba (13.7.-20.8.2018.)
- 10:00 Jožef Domjan | Jožef Kunoš, NS
-
Muzej Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
JOŽEF DOMJAN (Mađarska): MAJSTOR BOJENOG DRVOREZA, DRVORESCA - izložba grafika (13-30.7.2018.)
JOŽEF KUNOŠ (Mađarska): UMETNOST BALKANA - izložba fotografija (13-30.7.2018.)
- 10:00 4. Stvaralačka Grocka, GR
-
Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka
4. STVARALAČKA GROCKA - kolektivne izložbe stvaralaca i umetnika sa teritorije opštine Grocka (13.7.-7.8.2018.)
- 12:00 Veljko Valjarević, BG
-
Gallery Lucida, Čika-Ljubina 11, Beograd
VELJKO VALJAREVIĆ: PISMA ANTONIJU SEGIJU - ABJEKCIJA - izložba (13-25.7.2018.)
- 14:00 Nina Paim i Emilija Bergmark, ZG
-
HDD galerija/Hrvatsko dizajnersko društvo, Boškovićeva 18, Zagreb
NINA PAIM (Brazil/Švicarska) i EMILIJA BERGMARK (Kopenhagen): KAKO RADITI S PREDMETIMA - ZADACI U DIZAJNERSKOJ EDUKACIJI - izložba (13.7.-10.8.2018.)
koordinacija izložbe: Dorja Horvatić, Karla Paliska, Morana Matković, Petra Milički
- 09:00 17. Cinemaniac > Misliti film 2018, PU
-
MMC Luka, Pula, Istarska 30
17. CINEMANIAC > MISLITI FILM 2018: MUZEJ PRONAĐENOG FILMA - izložba (16-30.7.2018.), popratni program 65. Pulskog filmskog festivala
NIKA AUTOR
ELI CORTIÑAS
HARUN FAROCKI
ŽELJKO KIPKE
JEAN GABRIEL PERIOT
DAMIR RADIĆ
kustosice: Branka Benčić i Tanja Vrvilo
organizacija: Apoteka - Prostor za suvremenu umjetnost u.o.
partner: Pula Film Festival
institucionalna i programska podrška: Film - protufilm u. o. / Filmske Mutacije: Festival nevidljivog filma; Kino umjetnika - MSU Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
- 10:00 Damir Radd, BG
-
Kuća Kralja Petra, Vase Pelagića 40, Beograd
DAMIR RADD (1996, Beč): SVETLOST - izložba (16.7.-20.8.2018.)
- 10:00 Jovana Tomanović, TI
-
Muzej i galerija Tivat, Luke Tomanovića 4, Tivat
JOVANA TOMANOVIĆ (1982, Beograd) - izložba (16-26.7.2018.)
- 10:00 Theo Lopez, BG
-
Izlozi Francuskog Instituta, Knez Mihailova 31, Beograd
THEO LOPEZ (Pariz): APSTRAKTNO SLIKARSTVO U URBANOM KONTEKSTU - izložba foto dokumentacije radova slikara i street art umetnika (17.7.-31.8.2018.)
- 10:00 Izložba fotografija kineske mladeži, RI
-
Galerija Principij, Pod voltun 4, Rijeka
IZLOŽBA FOTOGRAFIJA KINESKE MLADEŽI / CHINA YOUTH PHOTOGRAPHY EXHIBITION (16-28.7.2018.)
organizacija: Galerija Principij, u suradnji s Akademijom umetnosti Novi Sad
- 10:00 8. Letnja džez akademija Novi Sad - Dortmund 2018, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
8. LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD - DORTMUND 2018 (14-21.7.2018.)
- 10:00 Jelena Jovančov, BG
-
Biblioteka grada Beograda
JELENA JOVANČOV: ILUZIVNA STVARNOST - izložba grafika (16-31.7.2018.)
- 10:00 Gustav Klimt: Preteča moderne, NE
-
Narodna Biblioteka, JNA 2, Negotin
GUSTAV KLIMT: PRETEČA MODERNE - izložba (16.7.-9.9.2018.)
- 11:00 Otvorio se muzej. Šta sad, BG
-
Narodni muzej, Trg republike 1a, Beograd
OTVORIO SE MUZEJ. ŠTA SAD? - okrugli sto
specijalni gost: Kristijan Šiklgruber (Christian Schicklgruber), direktor Velt muzeja u Beču (Welt Museum in Vienna)
učesnici: Bojana Borić Brešković, direktorka Narodnog muzeja u Beogradu, Slobodan Nakarada, direktor Muzeja savremene umetnosti u Beogradu i Tijana Palkovljević Bugarski, upravnica Galerije Matice srpske u Novom Sadu
moderator: dr Nikola Krstović, docent na Odeljenju za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta u Beogradu na predmetu Muzeologija
- 12:00 25. Festival evropskog filma Palić
-
25. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (14-20.7.2018.)
Bioskop Abazija
12.00 Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2017
KRUG (Turska, 2016)
INFORMATION SKIES (Holandija/Južna Koreja, 2017)
BIĆEŠ TI DOBRO / GROS CHAGRIN (Francuska, 2017)
TIMECODE (Španija, 2016)
EN LA BOCA (Švajcarska/Argentina, 2016)
14.00 Promocija Međunarodnog festivala Zsigmond Vilmos iz Segedina
SLEDEĆI ČUVAR (Butan/Mađarska/Holandija, 2016, 74 min)
režija, scenario: Arun Bhattarai, Zurbó Dorottya
uloge: Gyembo, Tashi, Tenzin, Phub Lhamo
producent: Ugrin Julianna
fotografija: Arun Bhattarai
montaža: Szalai Károly
muzika: Balázs Ádám
16.00 Bioskop Abazija
19.00 Art bioskop Aleksandar Lifka
Novi mađarski film
BRAZILCI / BRAZILOK (Mađarska, 2017, 95 min)
režija: Csaba M. Kiss, Gábor Rohonyi
uloge: Erik Lakatos, Barnabás Bergendi, Dániel Viktor Nagy
scenario: Péter Huszár, Csaba M. Kiss, Klára Muhi
producent: Mónika Mécs
fotografija: György Réder
montaža: Ági Mógor
muzika: Tibor Bornai
produkcija: Inforg-M&M Film
Bioskop Eurocinema
Paralele i sudari
17.00 TEŠKA DUŠA / ŤAŽKÁ DUŠA (Slovačka, 2017, 71 min)
režija, scenario, fotografija: Marek Šulík
uloge: Gustáv Dunka, Erik Dunka, Jozef Dreveňák, Anna Michalíková
producent: Jana Belišová
montaža: Peter Kotrha, Marek Šulík
produkcija: Žudro
17.00 NIŠTA NOVO POD SUNCEM / NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM (Slovačka, 2017, 25 min)
režija, scenario: Damian Kocur
uloge: Michał Romanowicz, Karolina Kalemba
producent: Jana Belišová
fotografija: Robert Lis
montaža: Jerzy Zawadzki
produkcija: Krzysztof Kieślowski Radio and Television Faculty of the University ofSilesia inKatowice
19.00 CVETNA DOLINA / VIRÁGVÖLGY (Mađarska, 2018, 83 min)
režija: László Csuja
uloge: Réti László, Berényi Bianka, Kozma Károly, Kardos György, Kardos Róbert
scenario: László Csuja, Gergő V. Nagy
producent: András Muhi, Gábor Ferenczy
fotografija: Gergely Vass
montaža: Attila Csabai
produkcija: Focusfox Studio
Art bioskop Aleksandar Lifka
Eco Dox
17.00 TIERRA UTOPIA (Španija/Srbija, 2018, 72 min)
producent: Jelena Stolica
fotografija, montaža: Dušan Grubin, Jasna Prolić
muzika: Dimitrije Vasiljević
produkcija: Public Film
Bioskop Abazija
Omaž program dobitniku nagrade Underground Spirit
18.00 DER GLANZ DES TAGES (Nemačka, 90 min)
Crnomorski fokus
20.00 DRVEĆE NARA (Azerbejdžan, 2017, 90 min)
režija: Ilgar Najaf
uloge: Gurban Ismayilov, Samimi Farhad, Ilaha Hasanova
scenario: Asif Rustamov, Ilgar Najaf, Roelof Jan Minneboo
producent: Mushfiq Hatamov, Ilgar Najaf
fotografija: Ayhan Salar
montaža: Elmir Hasanov
muzika: Firudin Allahverdi
produkcija: Azerbaijanfilm, Buta Film
Letnja pozornica Palić
Takmičarski program
21.00 KARMEN I LOLA / CARMEN Y LOLA (Španija, 2018, 105 min)
režija scenario: Arantxa Echevarría
uloge: Zaira Romero, Rosy Rodriguez, Moreno Borja, Rafela León, Carolina Yuste
producent: Pilar Sánchez Díaz, Arantxa Echevarría
fotografija: Pilar Sánchez Díaz
montaža: Renato Sanjuán
muzika: Nina Aranda
produkcija: Tvtec Servicios Audiovisuales
23.00 U RATU / EN GUERRE (Francuska, 2018, 105 min)
režija: Stéphane Brizé
uloge: Vincent Lindon, Mélanie Rover, Jacques Borderie
scenario: Stéphane Brizé, Olivier Gorce
producent: Christophe Rossignon, Philip Boëffard
fotografija: Éric Dumont
montaža: Anne Klotz
muzika: Bertrand Blessing
produkcija: Nord-Ouest Films
Letnja pozornica bioskopa Abazija
22:00 Mladi duh Evrope
SHIFT SYMM.TWO (Holandija, 6 min)
NYO VWETA NAFTA (Portugal, 2017, 21 min)
ENTROPIJA KOLEKTIVNE ATMOSFERE OBOJENA U CRVENO (Srbija, 2017, 3:10 min)
OROGENEZA (Francuska, 2016, 7:52 min)
TASMANIJSKI TIGAR / LE TIGRE DE TASMANIE (2017, 13 min)
RADIAN: STRAŠNI OBJEKTI (Austrija, 2017, 6 min)
PARIS (Austrija, 2017, 4 min)
- 12:00 6. Boljšoj festival, ME
-
6. BOLJŠOJ FESTIVAL (14-17.7.2018.) Mećavnik
- 15:30 65. Pula film festival
-
65. PULA FILM FESTIVAL (14-22.7.2018.)
- 17:00 Mladifest 2018, SE
-
MLADIFEST 2018 (12-21.7.2018.) Sežana
Park pri Starem gradu
17:00 Cosy day: popoldanski program
21:00 Cosy day: Duo Zajtrk in Daniel Vezoja - koncert
- 18:00 4. Hvar Etno Festival
-
4. HVAR ETNO FESTIVAL: DRUGI DOM / SECOND HOME (10-17.7.2018.) Humac, Hvar
Grapčeva spilja │ Grapčeva cave
18:00-20:00 Paulina Almeida: IMMORTELLE - performans │performance
Suradnici │Collaborators: Jakov Rubinić, Sanja Brebrić & Plesni Kristal, Frane Abramović, Barbara RAAD, Tatjana Mateša, Marko Jozić
22.30 Vodorige (Sundari & Luche) & Michelle Sorensen: UJEDINJENA PLEMENA ǀ TRIBES UNITED - fire show, tribal dance
Glavni trg │ Main square
22:00 DOMAĆI │ GOOD SPIRITS OF HOME
Okupljanje oko vatre, zatvaranje festivala │ Gathering around the fire, closing the festival
organizacija: Održivi otok │Sustainable Island
- 18:00 Jugoslovenska kinoteka: Letnji program, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
JUGOSLOVENSKA KINOTEKA: LETNJI PROGRAM (9.7.-9.9.2018.)
18.00 BANI LEJK JE NESTALA (VB, 1965)
Bunny Lake is Missing
uloge: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Kerol Linli (Carol Lynley)
režija: Oto Preminger (Otto Preminger)
20.30 LJUBAV U BARSELONI (ŠP/SAD, 2008)
Vicky Cristina Barcelona
uloge: Skarlet Johanson (Scarlett Johansson), Havijer Bardem (Javier Bardem)
režija: Vudi Alen (Woody Allen)
- 19:00 Kajla Herman, Marko Stuparević, BG
-
Italijanski institut za kulturu, Kneza Miloša 56, Beograd
Duo violončelo-klavir - koncert
KAJLA HERMAN (violončelo)
MARKO STUPAREVIĆ (klavir)program: Felix Mendelssohn (1809-1847): Sonata per violoncello e pianoforte in Re maggiore op.58 (1842) (Allegro assai vivace, Allegretto scherzando in si minore, Adagio in Sol maggiore, Molto allegro e vivace); Tomaso Antonio Vitali (1663-1745): Ciaccona per violino e continuo in sol minore (1857); Samuel Barber (1910-1981): Sonata per violoncello e pianoforte in do minore op.6 (1932) (Allegro ma non troppo, Adagio, Allegro appassionato)
- 19:00 Ekološka istina 2018, ZA
-
Radul-begov konak, Ljube Nešića bb, Zaječar
13. Međunarodna izložba fotografije EKOLOŠKA ISTINA 2018: ZEMLJA PATI
organizacija: Ustanova Narodno pozorište Timočke Krajine - Centar za kulturu Zoran Radmilović i Foto klub 202
- 19:00 66. Ljubljana festival
-
66. LJUBLJANA FESTIVAL (28.6.-3.9.2018.)
Križevniška cerkev, Križanke
EVROPSKI KARIERNI CENTER ZA UMETNIKE TRIPLE BRIDGE
Sebastian Bohren - violina
Benedickt Kloeckner - violončelo
Jose Gallardo - klavir
program: P.I. Čajkovski: Trio za violino, violončelo in klavir v a-molu, op. 50; D. Šostakovič: Trio za violino, violončelo in klavir št. 2 v e-molu, op. 67
- 19:00 Jelica Pejdić, BG
-
Art kafe galerija Beti Ford, Zetska 2, Beograd
Umetnikov otisak predstavlja
JELICA PEJDIĆ (1993, Beograd): EMOTIVNI DNEVNIK - izložba slika (17-27.7.2018.)
- 19:00 G12HUB: Beogradska performans art scena - jedan uvid, BG
-
Dom omladine Beograda
G12HUB: BEOGRADSKA PERFORMANS ART SCENA - JEDAN UVID - izložba (17.7.-3.8.2018.)
kustosi: Milica Pekić i Marta Jovanović
Kolaž - Performansi studenata PerformanceHUB-a, Ivane Ranisavljević i Sare Kostić, sa Međunarodne venecijanske nedelje performans umetnosti 2016
Dizajn - Sara Kostić, fotografije - Miao Jiaxin
Stilovi iz Video razgovora o novim umetničkim praksama 70tih u Srbiji - serija video intervjua sa Rašom Todosijevićem, Erom Milivojevićem, Dunjom Blažević, Ješom Denegrijem i Jasnom Tijardović
Performans umetnika Branka Miliskovića, WW3 Lili Marlene
Performans umetnice Marine Marković, Pressure me
Performans umetnice Sanje Ćopić, Self Portrait
Performans studentkinje Performance HUB-a umetnice Ivane Ranisavljević, Volim te. Žao mi je. Molim te oprosti mi. Hvala ti.
Performans studentkinje PerformanceHUB-a umetnice Ivane Ranisavljević, Am I
Performans studentkinje PerformanceHUB-a umetnice Sare Kostić, Glas - 19:00 Prilog planiranju energetske tranzicije Republike Srbije, BG
-
Biblioteka grada Beograda
Ilija Batas Bjelić: PRILOG PLANIRANJU ENERGETSKE TRANZICIJE REPUBLIKE SRBIJE - predstavljanje knjige
učestvuju: Andreja Martinoli, Petar Đukić, Nikola Rajković, Tatjana K. Andrejević i autor
- 19:00 David Lynch, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)
kustos razstave: Božidar Zrinski
Vodstvo po razstavi
- 19:00 Nematerijalno kulturno nasleđe Srbije, BG
-
Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd
NEMATERIJALNO KULTURNO NASLEĐE SRBIJE - izložba (17.7.-31.8.2018.) elemenatai upisanih u Nacionalni registar nematerijalnog kulturnog nasleđa Srbije
autorka: Danijel Filipović
- 19:00 Sveta ljubav | Zaljubljen u moju ženu, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
19.00 SVETA LJUBAV / SAINT AMOUR (Belgija, Francuska, 2016, 101 min) - komedija
https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=0n9KP6aZQaI
režija: Benoît Delépine, Gustave Kervern
uloge: Gérard Depardieu, Benoît Poelvoorde, Vincent Lacoste, Céline Sallette, Gustave Kervern
21.00 ZALJUBLJEN U MOJU ŽENU / AMOUREUX DE MA FEMME (Francuska, 2018, 84 min) - komedija, drama, romantični/ljubavni
režija: Daniel Auteuil
uloge: Sandrine Kiberlain, Adriana Ugarte, Gérard Depardieu
- 20:00 Poletje v Šiški, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
POLETJE V ŠIŠKI (30.6.-28.8.2018.)
EGRET
- 20:00 A Wilhelm Scream, Astpai LJ
-
Gala hala - AKC Metelkova, Ljubljana
- 20:00 Dalibor Martinis, PU
-
Hrvatsko udruženje interdisciplinarnih umjetnika (HUIU), Zagrebačka 27, Pula
DALIBOR MARTINIS (1947, Zagreb): KRIVOTVORINE, DEZINFORMACIJE i SMRZNUTE SLIKE - DIZAJN DALIBORA MARTINISA 70-ih i 80-ih - izložba (17-31.7.2018.), u sklopu popratnog programa Pulskog filmskog festivala
kustosi izložbe: Marko Golub i Dejan Kršić
organizacija: HUIU i Hrvatsko dizajnersko društvo
- 20:00 64. Splitsko ljeto
-
64. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2018.) Split
20:00 UMJETNIK KOD MEŠTROVIĆA: FRANO MISSIA (17.7.-9.9.2018.)
21:30 Giovanni Battista Pergolesi / Claude Debussy: STABAT MATER / FAUN
- 21:00 Playtime, NS
-
CK13, Novi Sad
PLAYTIME (Francuska, 1967) - film
režija: Žak Tati
- 21:00 7. Festival evropskog filma, NS
-
Brod teatar, Beogradski kej, Novi Sad
7. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA (4-19.7.2018.)
UPAD KOD BERGMANA / TRASPASSING BERGMAN (Švedska, 2013, 107 min) - dokumentaristički
režija: Jane Magnusson, Hynek Pallas
https://www.youtube.com/watch?v=tgQxPWqargQ - 21:00 13. Purgatorije 2018, TI
-
13. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2018 (22.6.-31.8.2018.) Tivat
- 21:00 32. Grad Teatar Budva 2018
-
32. GRAD TEATAR BUDVA 2018 (2.7.-20.8.2018.)
Trg pjesnika
Panel
učesnici (planirano): Aleksandar Čilikov, Petar Ćuković, Dimitrije Popović, Marat Geljman, Siniša Jelušić
- 21:00 58. Охридско лето
-
58. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2018.) Охрид
Црква Св. Софија
Концерт за пијано 4 раце: АНА ГАЦЕВА, ТАТЈАНА ЏОРЛЕВА (Македонија)
- 21:00 Poleti v NUK festival 2018, LJ
-
Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
POLETI V NUK FESTIVAL 2018 (30.6.-21.7.2018.)
- 21:00 37. Večeri na Griču, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
37. VEČERI NA GRIČU (28.6.-17.7.2018.)
- 21:30 Olipski ljetni festival 2018
-
OLIPSKI LJETNI FESTIVAL 2018 (14.7.-10.8.2018.) Otok Olib
Miro Gavran: SVE O ŽENAMA
Teatar Gavran
režija: Mladena Gavran
uloge: Lana Gojak, Kristina Krepela, Mirela Videk Hranjec/Katarina Arbanas
- 21:30 Najbolji od najboljih u Ljetnom Art-kinu, RI
-
Ljetno Art-kino, Krešimirova 2, Rijeka
Najbolji od najboljih u Ljetnom Art-kinu (17-27.7.2018.)
17.7.
FANTOMSKA NIT / PHANTOM THREAD (SAD, 2017., 130 min) - drama / romansa
režija: Paul Thomas Anderson
uloge: Vicky Krieps, Daniel Day-Lewis, Lesley Manville
18.7.
Master of suspense: Hitchcockove napetice
PSIHO / PSYCHO (SADržave, 1960., 109 min) - horor / misterij / triler
režija: Alfred Hitchcock
uloge: Anthony Perkins, Vera Miles, Janet Leigh
19.7.
ONI ŽIVE / THEY LIVE (SADržave, 1988., 94 min) - akcijski / horor / znanstvenofantastični (skrivena lokacija)
režija: John Carpenter
uloge: Roddy Piper, Keith David, Meg Foster
20.7.
PROJEKT FLORIDA / THE FLORIDA PROJECT (SAD, 2018., 111 min) - drama
režija: Sean Baker
uloge: Brooklynn Prince, Bria Vinaite, Willem Dafoe
21.7.
LADY BIRD (SAD, 2017., 94 min) - komedija / drama
režija: Greta Gerwig
uloge: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts
22.7.
SKRIVENA LJUBAV / CALL ME BY YOUR NAME / CHIAMAMI COL TUO NOME (Italija/Francuska/Brazil/SAD, 2018., 132 min) - drama / romansa
režija: Luca Guadagnino
uloge: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg
23.7.
TRST, JUGOSLAVIJA / TRIESTE, YUGOSLAVIA (Italija/Hrvatska/BiH, 2017., 62 min) - dokumentarni
režija: Alessio Bozzer
24.7.
LOVING VINCENT: VAN GOGHOV MISTERIJ (Velika Britanija, 2017, 94 min) - prvi dugometražni animirani film nastao isključivo od slika u tehnici ulja na platnu! (svaki je prizor ručno oslikan, a u stvaranje filma i proces rada koji uključuje čak 62.450 originalnih slika oslikanih uljem bilo je uključeno čak 107 umetnika iz raznih krajeva svijeta, vrlo dobro upoznatih sa stilom van Gogha)
režija: Dorota Kobiela & Hugh Welchman
igraju: Daglas But, Džerom Flin
www.youtube.com/watch?v=nz6XhfjYJJ4
25.7.
Master of suspense: Hitchcockove napetice
PTICE / BIRDS (SAD, 1963., 119 min) - drama / horor / misterij
režija: Alfred Hitchcock
uloge: Rod Taylor, Jessica Tandy, Suzanne Pleshette
26.7.
TRI PLAKATA IZVAN GRADA / THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI (SAD, 2017., 115 min) - krimić / drama
režija: Martin McDonagh
uloge: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell
27.7.
COMIC SANS (Hrvatska, 2018., 103 min) - komedija / drama / obiteljski
režija: Nevio Marasović
uloge: Janko Popović Volarić, Zlatko Burić, Nataša Janjić
25 kn
- 21:30 69. Dubrovačke ljetne igre
-
69. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2018.)
Taraca tvrđave Revelin
- 21:30 24. Zadarsko kazališno ljeto
-
24. ZADARSKO KAZALIŠNO LJETO (28.6.-2.8.2018.)
Lapidarij Narodnog muzeja
Carlo Goldoni-Predrag Lucić: BARUFE - komedija
Gledališče Koper / Slovensko stalno gledališče Trst / INK Pula / SNG Nova Gorica
režija: Vito Taufer
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Svršeno buduće vreme
- Opšte groblje
- Novi-stari muzeji do 2027.
- Žilnik o filmu, komunizmu i bivšoj Jugoslaviji
- 19. FIST - (Pri)stani na pritisak
- Miroslavljevo jevanđelje ponovo u javnosti
- Koncerti Ansambla za drugu novu muziku u Balkanu i Parobrodu
- Pekinško pozorište i nobelovac Mo Jen u JDP-u
- Poziv za eksponate za Muzej prekinutih veza
- Brus Fink u Beogradu o želji i njenoj interpretaciji
- Konkurs za učešće na novom festivalu MAPA 032 u Čačku
- Konkurs Galerije Doma omladine Beograda za izlaganje u 2025.
- Konkurs za učešće na Beogradskom festivalu mozaika IV
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav