• Search form

10.08.2013 | 21:06

Konkurs Balkanske mreže za razvoj civilnog društva

Konkurs Balkanske mreže za razvoj civilnog društva

Balkanska mreža za razvoj civilnog društva (BCSDN) i Pontis fondacija objavili su poziv za organizacije iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore, Srbije i Kosova da razviju predloge politika koji se odnose na jednu od prioritetnih tema: demokratija i vladavina prava i manjinske zajednice.

Prioritet će imati istraživački projekti koji uključuju organizacije civilnog društva i koje će ojačati saradnju u sektoru.

Prioritet će imati organizacije koje nisu do sada dobijale donacije iz fondova Evropske unije kao nosioci projekta.

Takodje, pojedinačni istraživači iz regiona do 35 godina, uključujući studente koji su na poslednjoj godini studija.

U okviru teme “Demokratija i vladavina prava”, fokus će biti na analizi (jednog ili više pitanja ako su povezana) političkog procesa, korupcije, medija, pristupa informacijama od javnog značaja, kapacitetu administracije i transparentnosti javnih institucija. U okviru teme “Manjinske zajednice” posebna pažnja biće usmerena na poštovanje i zaštitu manjinskih, socijalnih i grupa u drugim pozicijama diskriminacije i ljudima sa posebnim potrebama.

Rok za slanje predloga projekata je 10. septembar.

Sve zainteresovane organizacije/istraživači treba da pošalju CV (na engleskom jeziku), predlog projekta i budžet na adresu fund@balkancsd.net

Aplikacioni formular nalazi se OVDE, a formular za budžet OVDE

Konkursna komisija odabraće dobitnike sredinom oktobra. Nakon potpisivanja ugovora, korisnici sredstava imaće vremena do kraja marta 2014. da realizuju projekat.

Na početku istraživačkog procesa, odnosno u novembru 2013. godine, BCSDN i Pontis fondacija organizovaće trening za sve dobitnike sredstava, a najbolji učesnici imaće priliku i za studijsku posetu Briselu, gde će predstaviti svoje istraživačke projekte predstavnicima institucija EU i drugim zainteresovanim stranama.

Organizacije mogu dobiti podršku u maksimalnom iznosu od 5.000 evra (prihvatljivi troškovi: honorar istraživača i eventualno pomoćnika, komunikacijski troškovi, nabavka publikacija, putni troškovi, organizacija nacionalnog dogadjaja sa učesnicima ključnim za temu...). Za pojedinačne istraživače maksimalni iznos je 3.000 evra (prihvatljivi troškovi su komunikacijski, nabavka publikacija, putni troškovi, organizacija nacionalnog dogadjaja sa predstavnicima zainteresovanih strana u vezi sa temom…).

(SEEcult.org)

Video
08.04.2024 | 10:10

VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country

IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav