Novogodišnja akcija Stubova
Beogradska izdavačka kuća Stubovi kulture tradicionalno je organizovala novogodišnji popust za čitaoce, a pod geslom “Obradujmo”, knjige se mogu nabaviti od 30 do 70 odsto jeftinije, pri čemu su na sniženju i nova izdanja. Više od 60 naslova Radoslava Petkovića, Davida Albaharija, Vide Ognjenović, Svetlane Velmar Janković, Dušana Kovačevića, Dragana Velikića, Milete Prodanovića i drugih autora Stubova, prodaje se uz popust do 15. januara 2011. godine u knjižari Stubova na Trgu republike.
Beogradska izdavačka kuća Stubovi kulture tradicionalno je organizovala novogodišnji popust za čitaoce, a pod geslom “Obradujmo”, knjige se mogu nabaviti od 30 do 70 odsto jeftinije, pri čemu su na sniženju i nova izdanja.
Više od 60 naslova Radoslava Petkovića, Davida Albaharija, Vide Ognjenović, Svetlane Velmar Janković, Dušana Kovačevića, Dragana Velikića, Milete Prodanovića i drugih autora Stubova, prodaje se uz popust do 15. januara 2011. godine u knjižari Stubova na Trgu republike.
Čitaoci mogu da nabave i neke od najpopularnijih knjiga Stubova, kao što su “Savršeno sećanje na smrt”, “Dvadeset srpskih podela”, “Knjiga za Marka”, “Preljubnici”...
Knjiga “Dvadeset srpskih podela” Dušana Kovačevića, inače, izašla je ovih dana i na bugarskom, u izdanju kuće “Agata” iz Sofije, u prevodu Maria-Joane Stojadinovič.
Kovačevićeve “priče” su literarni krokiji kolektivnih i individualnih mana, gluposti i zabluda koje svojom neobičnošću mogu u isti mah zasmejati i zabrinuti. Čitalac će u njima, prema navodima Stubova, lako prepoznati i bar u sebi priznati da smo kolektivni tvorci jednog beskrajnog mehanizma koji rađa slabosti, pothranjuje ih i umnožava. Ipak život, bar u tim pričama, izgleda lakši i podnošljiviji kad se sagleda kroz Kovačevićev pogled na smešno-apsurdnu stranu sveta.
Knjiga “Dvadeset srpskih podela”, posle promocije na stranicama NIN-a i dva izdanja u “Novostima” od 20.000 primeraka, doživela je dva nova izdanja za manje od godinu dana.
Stubovi su poslednjih mesec dana održali promocije nekoliko novih izdanja, među kojima su “Romansa sa Vevericom” Nemanje Mitrovića, “Slova od kovanog gvožđa” Ivana Ivanjija i “Ispod crte” Srđana V. Tešina.
Mitrović se novim romanom, kako ističu Stubovi, još jednom dokazuje kao majstor postmodernističkog proznog lirizma, koji suvereno meša intimu i fikciju, istoriju i imaginaciju, izvodeći nadahnute leksičke igre i prevrate, kojima provocira ne samo nevericu i osmeh iznenađenja, nego i misaonu aktivaciju i udubljivanje u mogućnosti tekstualnog konstruisanja i poimanja sveta naglavce, ili ipak sveta kakav u svojoj nedokučivoj kreativnoj suštini uistinu jeste.
Ivanji u novom romanu “Slova od kovanog gvožđa” kombinuje neke od tema kojima je najdublje posvećen i po kojima je i prepoznatljiv u kontekstu savremene domaće proze. “Slova od kovanog gvožđa” mogu se čitati kao roman o odrastanju i sudbini jednog umetnika, kao roman o istorijskim silama i tragizmu epohe. To je u jednom sloju i roman o holokaustu, kao i ratno-političko-špijunski triler, čija je priča ostvarena smelom i modernom kombinacijom dokumentarnih i fikcionalnih elemenata.
Tešin u knjizi pripovedaka “Ispod crte” predstavlja grupu likova - stanovnika jedne zgrade u predgrađu zvanom Mars, od kojih je svaki izuzetan i upečatljiv, a zajedno predstavljaju društveni presek i prosek.
Rekreirajući njihove sudbine, težnje i osujećenja, uz mnogo humornih efekata i mračnih tonova, autor indirektno, ali utoliko prodornije, analizira ponašanje zajednice u savremenom istorijskom okruženju.
(SEEcult.org)